Adásvétel Euróban


gylab # 2021.10.04. 08:45

@wers Bizony ezt magam is tapasztalom. A "bármely kormányablak" még működött is sok esetben, amikor nem jutottam dűlőre. Pl. a Bakáts téren soha, semmit nem sikerült elintézni, csak jkv. hegyeket gyártani. Másutt meg igen. Csakhogy az autó átírással nagyon megszívattak minket, mert 15 nap a határidő, a Covid miatt csak előre bejelentkezéssel fogadnak, és örülök, ha találok egyáltalán 50km-en belül valamit, ahol van időpont.

wers # 2021.10.04. 04:38

Régebben azt hittem, ha a kissé kiöregedett ügyintézőket ifjak váltják akkor majd jobb lesz. De rájöttem, hogy az ifjak ahelyett, hogy a jogszabályokból tanulnának őket is az "öregek" tanítják be.
Bár ha visszagondolok a hivatalok soha sem voltak híresek a rugalmasságról.

gylab, a hivataloknál ez lehet, hogy újdonság, de a versenyszférában már sok-sok éve léteznek szerződések, amik nem magyar devizában köttetnek.

Sehol nem tiltja ezt a törvény.

Még egy megjegyzés úgy általában, a gépjármű átírás nem területi illetékes, azaz az ország bármely kormányablakánál intézhető. Nem egyformák.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.10.01. 15:25

Tudod te. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2021.10.01. 15:24

mert visszalöki a papírt, hogy nem veszi át.
Ragaszodsz hozzá, hogy vegye át, tekintse bejegyzés iránti kérelemnek. Ha szerinte nem megfelelő, adjon formális visszautasító határozatot, jogorvoslati kioktatással.
Egyébként meg hívja a főnököt, akár a hivatalvezetőt.

gylab # 2021.10.01. 12:00

Természetesen elmentem, átjavítottam forintra, így bevették, meg is kaptam a forgalmit a nevemre. Ha még húzom az időt, rögtön 30e csekkel írják csak át, mert kifutok a 15 napból. De teoretikusan továbbgondolva: megfellebbezni csak egy határozatot lehet. Ebben, és hasonló esetekben nincsen elutasító határozat, mert visszalöki a papírt, hogy nem veszi át. Ilyenkor, ha van rá még 2-3 órám, az irodavezetőt tudom megkeresni (nincs is, van, de szabadságon, ebédel, pisil, tárgyal, elment haza/még nem ért be, és ezek tetszőleges variációi/kombinációi), és jegyzőkönyvet próbálok íratni, hogy ott jártam, és ezt és ezt nem vették át. Ha nem megy (vidéken többnyire nem megy), akkor ordítani kell, hívják a biztiőrt, annak ellenállni, így mindenképpen születik jegyzőkönyv, ami alapján tudom támadni az eljárásukat. Ez több nap ügyintézés munkaidőben. Vagy átjavítom hamisra, és viola, működik. Sajna volt már példa életemben mindegyik útra.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.10.01. 10:04

Fellebbezd meg!

gylab # 2021.10.01. 09:51

Ja persze így is hamis a szerződés, hiszen valójában Euróval fizettem, a vevő is valótlanul állította benne, hogy a forint vételárat átvette.

gylab # 2021.10.01. 09:48

Na akkor most meg is válaszolom. Természetesen a hivatalban NEM fogadták el! Csak forint szerepelhet benne. Magyarázatuk szerint magyarországon a forint a hivatalos fizetőeszköz. Ugyan kérdeztem, hogy akkor hogyan fizethetek nagy bolthálózatban is, vagy akár a MÁV nemzetközi pénztárban devizával, erre a válasz az volt, hogy gépjárművet csak forintért lehet venni/eladni. Azt sem értem, hogy mondjuk magánimport esetén ez hogy van, osztrák szerződés is forintban? Na mindegy, tanulság volt, mindössze 150km plusz utazással.

gylab # 2021.09.17. 11:55

Köszönöm mindenkinek. Amúgy tényleg jármű.

oligaliga # 2021.09.17. 11:27

"A rovat címe autók, motorok."

Bocs, el elkerülte a figyelmemet.

A nyilvántartó hatóságot tényleg nem érdekli, az illetéket meg nem ez alapján számítják.

wers # 2021.09.17. 11:10

A hatóságot az se zavarja, ha a szerződésben egyáltalán nincs vételár.

Ez így van. Az is elég, hogy "megállapodás szerint" Lényeg, hogy az szerepeljen, visszterhes-e.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.09.17. 10:44

A rovat címe autók, motorok.

A hatóságot az se zavarja, ha a szerződésben egyáltalán nincs vételár.

oligaliga # 2021.09.17. 10:22

Milyen átírásnál? Mi az adás-vétel tárgya?

gylab # 2021.09.17. 07:13

Magyar eladó, magyar vevő, de a fizetés kp Euróban. Okozhat problémát az átírásnál, ha a szerződésben a vételár Euróban van?