Parkolási bírság


Pablotaxi69 (törölt felhasználó) # 2018.03.03. 13:55

Üdv.
A parkolótársaság ügyvédje a következő megállapítást tette:
2013. október 17. napjával ,kézbesítési vélelem alapján,jogerőre emelkedett a fizetési meghagyás.
2017.október 18.-án a közjegyző végrehajtási lapot kibocsátotta.
Az ügyvéd a Ptk. 6:22 § (1) bekezdésre hivatkozva 5 éves elévülés alapján
valamint "tekintettel arra is,hogy sem a Ptk., sem pedig más jogszabály nem tartalmaz rendelkezést a jelen jogviszony kapcsán jogerős közjegyzői határozatban rögzített követelés érvényesítési határidejére, az általános elévülési időre vonatkozó hivatkozott szabály az irányadó, mely alapján a végrehajtási lap kiállítására az elévülési határidőn belül került sor. "
nem fogadta el akérelmemet, miszerint a parkolási bírság 2 év után elévül.
Most akkor 2 év vagy nem két év az elévülése a parkolási bírságnak?

gerbera317 # 2018.03.03. 17:36

Off
Az nem bírság.
On
Egyébként nem is annyira off.
Két év, de ezt a másik fél nem köteles elismerni. Ha az ügyvéd az idézett válszt a végrehajtó felhívására adta, akkor az elévülés megállapítása iránti igényedet már csak végrehajtás megszüntetése iránti perrel érvényesítheted. Szerintem csipkedd magad.

Pablotaxi69 (törölt felhasználó) # 2018.03.03. 17:54

60.000 Ft-ért érdemes pereskedni,ha közben lefoglalják a kocsimat, meg megterhelik az ingatlant is?
Nem szívesen fizetek( hosszú, de tényleg nem jogos... még a parkolóóra és a parkolóőr készüléke órája között is 5 perc eltérés volt ) de hát a K... ....t!
Köszi

gerbera317 # 2018.03.03. 18:03

Ja, ha te magad zárod ki az egyetlen értelmes alternatívát...

Pablotaxi69 (törölt felhasználó) # 2018.03.04. 06:21

Nem szeretném kizárni, csak mérlegeltem. Az rendben,hogy bemegyek a bíróságra és pert indítok, köben megyek az úton,lemeszelnek, és levetetik a rendszámot,mert ki van vonva a forgalomból az autóm. Minden költséget nem fognak nekem megtéríteni,legfeljebb azt mondják "rendben,elévült..." De ha rosszul gondolom,akkor már hétfőn megíratom az ügyvéddel a perfelvételt, és nekiállok.

gerbera317 # 2018.03.04. 10:30

Annak kockázata, hogy a kivont autódat lemeszelik, a tied. Nem árulom el, mivel kerülhetted volna el. De miért is ne: Nem tudom, hogy pótdíjaztak meg, de a legelvetemültebb helyen sem lehetett több 6240 forintnál, ha pedig olyan helyen laksz mint én, 1300 ft is elegendő lett volna hozzá. Most még mindig visszakaphatod a forgalmit 60e (van az 75 is) körüli összeg fejében. Te dolgod eldönteni, mi a fontosabb: az igazság, vagy a jogszerűség, vagy hogy használhasd a járgányt.

Pablotaxi69 (törölt felhasználó) # 2018.03.04. 10:57

Köszöm a segíségedet. Ígérem ezzel sem itt sem máshol nem tartom fel semmelyik topicot. Amint áttettem ide a kérdést a másik topicból,mindjárt kaptam választ rá, akkor érdemes volt....
A másikban elolvashattad a parkolás körülményeit, úgy hogy nem is ragoznám tovább. Valóban csak az elv miatt próbáltam értekezni itt.
Szép napot neked is!

Trilla00 # 2018.03.14. 12:45

2012 Novemberében horvátországban büntettek meg parkolás idö tullépéséért,napokban küldték a felszolitot hogy fizessek 181 eurot.Mai napig semmi nem jött öt èv után nem évül el.Érsemes befizetni ilyenkor már?

SaireyVMK # 2018.03.17. 08:40

A horvátországi büntetés után az ottani jogszabályokat és nem a magyar jogszabályrendszert kell alapul venni. Ezt inkább az "eu- és nemzetközi jog" témában tenném fel,hátha valaki jártas a horvátországi jogszabályokban.

Hogy érdemes-e? Kitudja. Ha legközelebb Horvátországba tetszik menni biztos körözni fogják az autót a tartozás miatt.Vagy ha nem is az autót,akkor a tulajt.Aztán jönnek az ottani jogkövetkezmények. Esetleg is-is.
Nem tudom, én ebben nem vagyok jártas.

Trilla00 # 2018.03.19. 07:37

Köszönöm!

k.csaba17 # 2018.03.19. 15:05

Kedves Fórumozók!

A március 10i munkanapon sikerült elfelejteni megváltani a parkolójegyet/elindítani a mobilparkolást.
A pótdíj összege amit kaptam nem vészes ~2200HUF; ám rendkívül sérti az önérzetemet, az alábbi miatt.
Egyetemi előadáson voltam, amikor is. kb. 9.02kor eszembe jutott, hogy bizony ma parkolási díjat kell fizetnem, gyorsan nyúltam a telefonomért, ám persze a simple-ben pont előző nap töröltem ki a kártyám adatait, így mire mindent bepötyögtem, 09:07kor indítottam el a parkolást. Szünetben siettem megnézni, hogy megbűntettek-e vagy sem, és szomorúan konstaláltam, hogy igen, méghozzá 09:00kor. Tehát 2 perccel csúsztam ki a 'türelmi időből'.
Megírtam a kérvényt az érintett ügyfélszolgálatra, ahol természetesen elutasították azt, mivel, hogy kicsúsztam az 5percből.
Kérdezném, hogy van-e értelme tovább erősködni, vagy hagyjam annyiban, úgyis kicsi az összeg, illetve úgyis fizetni kell?
Továbbá 09:07-től 13:15ig ugyanúgy ketyegett a parkolásom, ha legközelebb ilyen történne, kikapcsolhatom nyugodtna, mivel már megbüntettek, vagy ha mégegyszer arra járnak, tovább büntethetnek, ha kikapcsolom?
Köszönöm a válasz, előre is!
üdv.
Kárpáti Csaba

nonolet # 2018.03.19. 15:15

Késtél?
Igen.
Akkor jár a bünti ...ennyi.

- -

A lőtéri kutyát sem érdekli,
hogy
te milyen bénázás miatt nem vettél időben "jegyet".

k.csaba17 # 2018.03.19. 15:29

Persze, jogos, csak az igazságérzetem mégis piszkálja picit :)
A másik felére esetleg valaki? Ilyenkor leállítható a parkolás, mert már úgyis pótdíjat fizetek, vagy fizetni kell attól még rendesen?
köszi!

nonolet # 2018.03.19. 17:16

Elvben: egy helyen, egy nap, csak egy bünti.

DE! mit látszik a parkoló cég felől nézve... ?

1.
Volt egy nem fizetős parkolás > bünti

2.
Aztán lett egy parkolás > nyilván távoztál és visszajöttél

3.
Aztán, ha leállítod, akkor megint lesz egy nem fizetős parkolás > újabb bünti

- -

Avagy ha nem indítottad el, akkor
elindítás előtt GYŐZŐDJ meg róla,
hogy van-e már mikulás csomagod?

HA van, akkor már ne indítsd el... mert minek.

HA mégis elindítod, akkor meg ne álltasd le,
mert azzal újabb büntire adsz okot, alighanem.
(mivel lejártnak látszik a parkolás)

Mivel nem igazán tudod bizonyítani utólag,
hogy
de közben nem is mentél el onnan, ezért csak egy bünti járna.

Szomorú örökös # 2018.03.19. 17:59

k.csaba17

9.02kor eszembe jutott, hogy bizony ma parkolási díjat kell fizetnem.........09:07kor indítottam el a parkolást. Szünetben siettem megnézni, hogy megbűntettek-e vagy sem, és szomorúan konstaláltam, hogy igen, méghozzá 09:00kor. Tehát 2 perccel csúsztam ki a 'türelmi időből'.

Tévedsz, lehet, hogy te türelmi időnek hívod, de gyakorlatilag nem két perccel lépted túl, hanem 7 perccel, hiszen a parkolást 9.07-kor indítottad el. Egyébként meg mikor is kezdted ott a parkolást? Gondolom, hogy nem 9-kor, mert akkor a parkoló őrökkel találkoztál volna. Jóval hamarabb álltál le ott az autóval nyilván, tehát inkább ne hőbörögj, mert úgyis nekik lesz igazuk a végén (már most is így van egyébként).

Én anno 18 óra előtt 4 perccel - a fizető parkolási időtartam abban a zónában persze 4 perc múlva lejárt - kaptam teljes bírságot és akkor is nekik volt igazuk, mert nem volt érvényes parkolójegyem. Én is kifizettem, szerintem vegyél rólam példát.

A másik felére pedig a tanács, hogy inkább ne állítsd le ilyenkor a parkolást, mivel ha leállítod, az azt jelenti, hogy elmentél onnan. És mivel a bírság megállapítása után elindítottad, így ők azt nem fogják vizsgálni, hogy te egy helyben maradtál vagy sem, tuti, hogy kiróják a következő bírság-tételt is.

gerbera317 # 2018.03.20. 06:49

Egy hasznos tanácsot hadd adjak: fizesd meg a 2200 forintot, mégpedig 15 napon belül (nem mától számítva!). Ha nem teszed, vagy késel, 15 nap után már 8000 Ft lesz. Ha ezután felszólítást kapsz, az már 20e lesz. Ha ezután megvárod az fmh-t, az már 47e lesz. Ha ezután megvárod a végrehajtást, az 60-65e lesz, és nem lesz autód sem. Én szóltam.

gerbera317 # 2018.03.20. 08:00

F.Laca! Ez nem politikai fórum, hanem jogi fórum.
Egyébként nem kell Szlovéniába menni, bőven elég, ha meglátogatod például Csopakot: ott politikai döntés volt, hogy nem szednek parkolási díjat. Máshol meg szednek. Például Bécsben (gy.k. Ausztria). Nos?

nonolet # 2018.03.20. 08:46

F.Laca

Muszáj neked rendszeresen hülyét csinálni magadból?
Okoskodó hülyeként... inkább ne írj, már unalmas vagy.

László1995 # 2018.03.21. 07:20

Tisztelt Fórumozók!

Egy számomra fura parkolási szabálysértésbe kerültem. Ebben kérnék segítséget. Árút szállítottam, a belvárosba, és az címzettől csak 3 utcával lejjebb találtam parkolót. Beállítottam a kis parkoló tárcsámat(20 perc)és elindultam a csomaggal.Mivel a csomagot nem tudták azonnal átvenni, és nem értem volna vissza az óra lejártáig, ezért a főútvonalon lévő parkoló autómatán mobilon elindítottam a parkolást,mert ahol parkoltam annak nem tudtam a számát. Visszaérve mikulás csomag 6350 ft. Bementem a központba rögtön, és jeleztem hogy mi történt, és nem bliccelni akartam, nem véletlenül indítottam el a másik órát. Közölték hogy az másik parkoló céghez tartozik, és nem tudnak segíteni.Amit oda befizettem, az elúszott. Na most én úgy gondolnám, hogy ha már bizonyítottan, nem bliccelő vagyok, akkor legalább a sima parkolási összeget kérnék el, és nem megbüntetni a szorult helyzetben lévő embert. Van esetleg valami hasznos gondolat, mit léphetnék? Köszönöm előre is.

gerbera317 # 2018.03.21. 08:12

Itt csak egyetlen hasznos gondolat van: EZ NEM SZABÁLYSÉRTÉS, hanem fizetés elmulasztásából eredő pótdíjazás. Nem hatósági ügy, hanem polgári.
Egyébként, gondolj csak bele: te leszállítasz egy csomagot, a megbízó pedig nem neked fizet, hanem a konkurrens cégnek, majd arra hivatkozik, hogy ő bizonyította már a teljesítési szándékét. Biztosan lenyelnéd, nem?

Közben eszembe jutott még egy hasznos dolog: a parkolási pótdíj összegének egész számmal oszthatónak kell lennie. A 6350 osztható tízzel, öttel, kettővel. Egyedül a 10 (8 + 2) jöhet szóba, a 2 és az 5 szinte kizárt. Tizes osztóval számolva, ezek szerint 635 Ft egy órai várakozás abban az övezetben? És 8 óra a fizetős időszak? Mert ha ezek valamelyike nem stimmel, akkor a pótdíjazás mértéke megséti a Kkt. 15/C. § (2) rendelkezését.
Az sem lényegtelen, mikor történt ez a mulasztás. Csak mert 15 napod van ennyit fizetni, utána (akár csak 1 nap késéssel is) 25.400 Ft.
És még egy hasznos ötlet: nem árú, hanem áru (rövid u-val).
Lám-lám, a kezdeti egy hasznos ötletből a végére négy lett. Már megérte felkelni. Te dolgod, mit kezdesz velül, Szerintem, már megérte felkelni.

László1995 # 2018.03.21. 08:35

Köszönöm a választ. Pontosan 6380 ft a díj, 15 napon túl 18.040 ft.Nem azt firtatom,hogy neki fizessek e vagy sem, csak a helyzet miatt, arra gondoltam, hogy a büntetést elengedi, és a szemléltetéseddel élve a "csomag" árát kéri el,mert nem szándékosan nem neki fizettem. Másrészt a büntető cédulán van egy ilyen mondat: Nem minősül díj fizetés nélküli várakozásnak, ha a gépjármű 2 szomszédos kerületi önkormányzat közigazgatási területét határoló úton vagy téren, valamint ezen határoló úttól vagy tértől számított első útkereszteződésig várakozik, és a mobil parkolást, a másik önkormányzat területén indította el, azonos díjövezetre érvényes kóddal. Na most én még többet is fizettem a körúton, mint a mellék utcában, de sajnos 2 vagy 3 utcával lejjebb álltam. Mindegy, írok nekik még egy levelet, hogy méltányosságból, csak a díjat fizettessék meg, ha nem, akkor nem tudok mit tenni..

gerbera317 # 2018.03.21. 09:25

Pontosan 6380 ft a díj, 15 napon túl 18.040 Ft
Ez számtanilag nem lehetséges. Látom, nem érted. Sebaj, talán akad, aki újból elmagyarázza - én már nem fogom. A lényeg, hogy ha valamibe beleköthetsz, akkor az ez. Magát az eseményt nem tudod vitatni.

László1995 # 2018.03.21. 09:44

A parkolás 440 ft óra és 8:30tól 20:00ig tart.
Köszi a gondolatot, utánanézek ennek is ha nem jutok velük semmire.

gerbera317 # 2018.03.21. 10:11

Nem jó a számtan!
A pótdíj összege 1 napi parkolás + 2 óra díja, tehát itt 11,5 + 2 = 13,5 óra, á 440, tehát 5940 Ft. 15 napig. 15 napont túl a pótdíj összege az egyórai díj negyvenszerese, vagyis 17600 Ft. Ezt törvény írja elő, ettől semmilyen jogcímen nem lehet eltérni! Olvasd el, ha nekem nem hiszel, higgy a törvény betűjének: Kkt. 15/C. § (2) bekezdés.

alfateam # 2018.03.21. 10:29

(2) A pótdíj összege a pótdíj kiszabásának napját követő 15 napon belüli befizetés esetén az adott napon belül díjköteles időszakra és további két órai várakozásra számított várakozási díj, 15 napon túli befizetés esetén az egy órai várakozási díj negyvenszerese. E bekezdés alkalmazása során befizetésnek minősül a fizetési művelet elindítása is.

Vagy-is jó a számitás