Elkésett gépjárműátírás


Bence4 # 2010.03.16. 12:25

Üdv!
Szeretnék segítséget kérni.2006-ban vásároltam egy gépjárművet.Aminek az adásvételi szerződésében nem volt külön fel tünttetve,hogy a gépjármű bűncselekményes.2006-ban rá beszélt a tulaj,hogy üzembetartóival vegyem a nevemre.(mivel,hogy családban van,unokatestvérem).2009-ben a nevemre akartam íratni és törzskönyvet akartam csináltatni és akkor derült ki,hogy a gépjármű bűncselekményes.A mai napig nem tudom,hogy miért.Becsapva érzem magam mivel nem közölte velem hogy bűncselekményes az autó.Az szeretném kérdezni,mivel hogy el titkolta hogy bűncselekményes a gépjármű.A vétel árat vissza kérhetem-e?Nagyon meg romlott a kapcsolatunk 2009-óta folyamatosan kérdeztem,miért bűncselekményes az autó és nem adott választ rá. Azóta szóba se áll velem.( be húzott)Mit tegyek?Előre is köszönöm a választ.

monalisa1 # 2010.03.16. 16:15

Fordulj ügyvédhez., lehet hogy elég ha ír egy levelet a rokonnak az eredeti állapot visszaállítására, de nagy a valószínűsége hogy per lesz a dologból.

"Lisa"
laikus hozzászóló

motoroska # 2010.03.20. 16:24

Üdv. honeybear45!
Most vásároltam ebben az évben február 8.án, de a biztosítóstól segítséget kértem és mondtam neki hogy a régi a legelső adásvételit adom oda, amint át lesz íratva az autó. Ő csak azért mondta hogy próbáljak íratni másikat, mert minden nap 200ft késedelmi díjat fog kiküldeni a biztosító, ami 30napnál 6e ft.
A másik kérdésem, hogy ha nincs meg az eredeti példány a adásvételiről (nem tudom hova lett) akkor egy másolatot is elfogadnak, vagy próbáljak íratni egy ugyanolyat újból?
És valaki megmondaná, hogy ha eredetiségvizsga meg a biztosítás megvan akkor még az átíratás mennyibe fog nekem fájni?? 1.8i az autó
Köszönöm

atttillla # 2010.03.23. 12:07

Cső!

Van egy elkésett gépjármü átirásom már leadtam a forgalmit a rendszámtáblát mindent és az apeh is kiküldte nekem a szép kis büntetést: (60 ezer). Na most az autot átirni nem lehet mert motorhibás és mennie kell kötelezö müszaki vizsgára mielött átiratnám. Azt mondták az okmányirodába hogy bontoba vele!

Na de ha én irok egy adás vételit a spanommal ö megveszi onnantol rolam hárul minden kivéve az apeh bünti nem de bár?????
Nekem onnantol kezdve semmi közöm az autohoz ha leadom az adásvételit nem de bár???????

Válaszokat elöre is köszönöm! atttillla

atttillla # 2010.03.24. 05:40

Nem tudom melyik forumra kéne váltanom mert ez nagyon gagyi semmi válasz senki se figyeli hogy miket irnak ide semmi...... 0

monalisa1 # 2010.03.25. 21:02

Ha vennéd a fáradságot és az elejéig visszaolvasnád a topicot, vélhetően találsz választ a problémádra.

böbe28 # 2010.03.30. 08:43

Sziasztok!Tudna valaki segiteni?Elég nagy problémánk egy 2009 dec 23-án vásárolt használt megane,kereskedötöl.Az elado zerint beszámitotta az elözö tulajnak,adás-vételit irtak,okmányirodában állitolag ellenörizte az autot,nevére nem iratta a kereskedö mert állitolag nekik ezt szabad,mint kereskedö....minket ezzel etetett.Mi megvettük 23-án a kocsit,jan4én átiratás nem sikerült,mert az elözö tulajtol önkormányzat felé tartozás miatt lefoglalták,majd végrehajtoknak lett kiadva a behajtása az autonak..csak ugye elötte eladta a tulaj a kereskedönek.ezt jeleztük a kereskedönek aki azt mondta keresi az elözö tulajt,a végrehajtot stb,febrban állitolag igényperes eljárást kezdeményezett..a mai napig nem történt semmi változás ,a kereskedö fel sem veszi a telefont,emilekre levélre nem reagál.Mivel a szerzödésben per és tehermentes autot árult mi el akarunk állni az adásvételtöl,de nem reagál,vagy amikor még szoba állt velünk akkor azt mondta nincs pénze.ptk szerint mi bármikor elállhatunk ,ez öt nem érdekli.Jogász tanácsa jelentsük fel.mit tegyünk?Sajna amikor az autot megvettük sokmindenben hibáztunk mi is mivel nem ismertük a szabályos adás-vétel menetét...eredetvizsgálat nem volt az auton-megcsináltattuk,mivel ugye dec 23-án du történt az adásvétel igy nem firtattuk miért nincs eredetvizsgálat,ezt sem nekünk kellett vna megcsináltatni,az elado a párom apját tanunak nem engedte aláirni,hanem bélyegzövel "nyomta" oda az ö szüleinek nevét adatait a papirra vmint aláhamisitotta a nevüket stb...tehát nagyon johiszemü...mondhatni balekok voltunk.Mit tehetünk hogy rövid idön belül megoldodjon a problémánk?Vidéken élünk,kisbabával akit cipelni kell ide-oda.Szeretnénk a pénzünket visszakapni,és mionnél hamarabb használhato,jogtiszta autot venni.Az autot nem merjük használni,mert idöközben a megkötött kötelezönket is visszamondták mivel a tulajdonunkba hivatalosan átiratva nem került az auto.Mire számithatunk?Végrehajto elviheti ,ha megtalálja?Apeh birságolhat ?Elöre is köszönöm!

böbe28 # 2010.03.30. 09:13

Tudom gáz hogy igy vettünk autot,de nekem semmi tapasztalatom nem volt,(ott sem voltam mivel 6 honapos babával nem 250kmre megyek du autot venni,hanem a párom és az apja ment..aki állitolag ért az autokhoz...)Azota már tudom ,hogy neki -kereskedö-át kellett vna iratnia az autot-a szerzödése szerint,csak az idöközben érvénybe lépett végrehajtási bejegyzés miatt nem tudta..tehát abszolut át vagyunk verve...tudom hogy attol kell autot venni akinek a nevén a forgalmi,törzskönyv van..stb de jelen esetben a jo ár,viszonylag jo állapotu auto dontött....idöközben persze kiderült a szervizelt és valos km állás állapota sem igaz,de ez most ez a legkevesebb.nem gondoltuk vna hogy kereskedésben igy meg lehet szivni az auto jogtisztaságával kapcsban a dolgokat..

atttillla # 2010.03.31. 06:59

Az mi komoly válasz volt monalisa te aztán nagyon nagy kocka lehetsz az biztos te is jól megerőltetted magad pár gomb nyomás lett volna okostojás a válasz de lényegtelen. Csak azt nem értem mit keresnek itt ilyen emberek azt hogy kibe hogy lehet belekötni mert biztos nem azt hogy lehet segiteni.. kicsit gondolkodni kéne hogy biztos van oka ennek az illetőnek hogy nem olvasgatja végig a topicot.. talán csak a melohelyén van internet és korlátozva vannak abban hogy meddig netezhetnek.. áááá ilyen monalisa kicsi agyában nem fordul meg... de szerintem nagyon más sem.

monalisa1 # 2010.03.31. 15:53

Adásvételivel tovább adhatod az autót - a többi az ő dolga.

Téged az apeh büntetésen kívül az okmányirodától a mulasztási bírság -20e-től 100e-ig- és a késedelmi kamat súlyt majd.

Erről a kocsiról fél éven belül többször is írtál itt, nemigen tudsz vele mit kezdeni...

alcatras01 # 2010.03.31. 17:18

Segítséget szeretnék kérni!
2008 szept.18.-án „vettem“ egy kocsit üzembentartóira,
és a napokig készül az autóm azóta nem adta le a tulajdonos az üzembentartó papírt hogy átvettem mert azt mondta elhagyta.Én sem adtam le.3–4 napja rámírt a tulaj ,hogy kapott egy levelet egy csekkel,hogy kivonják az autót véglegesen ha nem fiztem be a elmaradt súlyadót.És a mai nap hívott egy magántelefonszámról egy „behajtó "hogy tulajdonomban van egy …rendszámú autó? mondom igen .Elkezdi 2 nap határidő van hogy befizessem a 68700 ft ot mert ha nem akkor kivonják véglegesen és visszaviszik a tuljhoz.Jó mondom akkor kérek szépen egy csekket és befizetem és vissza küldöm a fénymásolatát.AZT MONDJA AZ A CSEKK ÉRVÉNYTELEN.“JÓ KÉRDÉS HOGY HOGYAN DE MIND1"azt mondta majd jönni fog egy rózsaszín csekk és fizessem be.
Mondom rendben ,de akkor kérek egy üzemben tartói papírt kitültve aláírva a tulajdonostól és vissza küldöm a fénymásolatát .Azt mondta majd ha látják hogy ki van fizetve.
IGAZ LEHET EZ?
HONNAN TUDJAM NEM E VMI KAMU?
ERÖLKÖDÖTT ,HOGY UTALJAK UTALJAK MÉG MA

monalisa1 # 2010.03.31. 17:44

Mivel a súlyadó nem lett befizetve az ügyet "eladták" -sok más hasonlóval együtt- egy behajtócégnek - ennek okán a másféle színezetű befizetési csekk.

"Erőlködik" a mielőbbi fizetés végett bár részletfizetést is kérhetsz.

Az autó dolgát neked kell rendezned a tulajdonossal., a behajtócég nem hatóság hogy bármit is tudna ebben intézni.

"Lisa"
laikus hozzászóló

alcatras01 # 2010.04.01. 07:35

Ha minden igaz Ma megkapom a Rózsaszín csekket!
Ha Részletfizetést szeretnék azzal kihez kell forduljak?

monalisa1 # 2010.04.01. 16:58

A csekk kibocsájtójához.

böbe28 # 2010.04.01. 17:00

moalisa!Nekem vmi okosságot tudnál mondani?Köszönettel:)

bernadetty # 2010.05.19. 06:26

Nekem elég bonyolult lenne a kérdésem.
Vásárolni szeretnénk egy autót aminek a tulajdonosa pár hónapja elhunyt, az örökösöktől vennénk meg, ezzel még nincs is nagy gond, a baj az, hogy egy hónapja lejárt a műszaki vizsgája is! A kérdésem, hogy ilyenkor mi a teendő, lehetőség? Átíratni eredetiség vizsgálat nélkül nem tudjuk, műszaki nélkül nem tudjuk elvinni eredet vizsgálatra....
Van e arra lehetőség, hogy adásvételivel (amit az örökösökkel kötünk meg) elvigyük eredet és műszaki vizsgára és csak utána írassuk a nevünkre, vagy először át kell íratni és utána vinni műszaki vizsgára?

Előre is köszönöm a válaszokat!

honeybear45 # 2010.05.19. 06:54

Kedves Bernadetty!

Útvonal engedéllyel, amely három napig érvényes tudja leműszakiztatni az autót. Jól gondolta a hagyatékátadó végzés valamint az adásvételi szerződés és jármű papírjai szükségesek, de amint megkéri az útvonal engedélyt akkor a továbbiakról megkapja a tájékoztatást az átíráshoz szükséges feltételekről, melyeket egyébként ebben a fórumban is megtalál.
Üdv. Honey

bernadetty # 2010.05.19. 08:18

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

honeybear45 # 2010.05.19. 08:50

Alkatras01!

"2008 szept.18.-án „vettem“ egy kocsit üzembentartóira,"

ITT KEZDŐDIK A PROBLÉMA ÁLTALÁBAN!!!

Több helyen is vérzik a történted.

  1. végleg kivonás bontási igazolással lehetséges és kérelemre indul.
  2. Ez a rózsaszín csekk nagyon, nagyon gyanús. Egyszerűbb lenne felkeresni az adóhatóságot és ott kérni részletfizetést. És az ő csekkjüket befizetni.

Egyébként nem értem a történetet, be lett Ön jegyeztetve a nyilvántartásba, mint üzembentartó??
Ha igen, akkor az okmányiroda ki vonhatja ideiglenesen a forgalomból teljesítmény adó nem fizetése miatt a gépjárművet és az adóhatóság megkeresésére le is foglaltathatja.
Rózsaszín csekken ne fizessen semmit se, keresse fel az adóhatóságot a lehető leghamarabb!

luck-666 # 2010.05.19. 10:19

1).mondjuk a beirás régi,de a "súlyadót" az önkormányzat szedi be és nem hiszem,hogy külső cégnek eladhatnák!
2)az önk. adóosztálya felszólítja a gk. tulajt a fizetésre és bizonyos idő után,lehet több év is hivatalból kivonatja a forgalomból,de ettől az adótartozás marad és külső cég megint nem jöhet képbe!

  1. valószínűleg a tulaj igy szeretné a pénzt megkapni,menj be az önkormányzathoz és fizesd be te!
allesp # 2010.06.03. 14:49

Helló!
Visszaolvastam, de konkrét választ nem találtam a kérdésemre.

Van egy autó ami jelenleg a tulajdonomban van. Amennyiben eladom és én bejelentem az okmányirodában az eladás tényét (adásvételivel) de ezt az új tulaj nem teszi meg, akkor milyen jogkövetkezményei lehetnek ennek a tulajra nézve? Kaphat-e pénzbüntetést, illetve ha igen akkor mennyit?

Azt megtaláltam a neten, hogy felszólítja az önkormányzat a tulajdonváltozás bejelentésére és amennyiben ennek nem tesz eleget, akkor kivonják az autót a forgalomból, de az fent említett kérdésekre nem találtam választ.

Remélem valaki tud segíteni...

üdv.
allesp

Dr.Attika # 2010.06.03. 15:50

Nem a tulajdonjog a kérdés. A tulajdonjog az átadással és az adásvételi konszenzussal átszállt. A visszterhes vagyon átruházási illeték meg nem fizetése a bibi meg a forgalomból kivonatás elmulasztása.
Előző tulajnak ki kell vonatnia a forgalomból.

Flati # 2010.06.07. 23:09

Szevasztok
Vettem egy cbr 1000f-et és aki eladta az csak használta a motort de és más nevén volt a motor szal üzemben tartója volt de ki fizette a motort a haverjának és lementem találkoztunk a tulajjal és ilyet mondott nekem hogy 20ezer-ért íralá adásvételit mondtam hogy nekem annyim van amennyi a motor több nincs kibaszott a haverjával is meg velem is mert 2x mentem már le érte és kitalálta a csávó mivel később íratom alá a motort hogy ha jövök le új adás vételit írni akkor aki használta a motort neki adom a 20-ast jó bele mentem de ugy voltam vele akkor hogy köszönöm szépen akkor bazd meg a motorodat de belementem mert 380-ba volt igy is a motor aztán írtunk nekem üzemben tartóit és mikor haza értünk néztük mondjuk ez az én figyelmetlenségem hogy a müszakija lejár 10 nap múlva na most haverok a következőt mondták írtunk 1 db adás vételit hogy én kifizettem a motort és hogy elvileg igy én át tudom íratni a motort és nem tudom hogy tényleg igy van de a tulajnak le kéne adni az adásvételit hogy át tudjam íratni meg a biztositást is le kell mondania nem? meg a másik mivel nincs pénzem most átíratni lehet halasztást kérni az okmányírodába vagy ilyesmi? amugy tudom hülye döntés volt baszakodni vele meg minden meg fejbe kell volna baszni az ürgét dehát ugy voltam vele hogy elhozom ha már 2x mentem le amugy a motor 360ezer volt fix árba ja és nem engedett pedig 2x voltunk elöször el is vittük volna csak hát ja a fasszi nem érte el az igazi túlajt 5000-et kidobtam benzinre ja és még tankolnom is kellet a motorba sajnos egyedül voltam és nem vok egy 2 ajtós szekrény szal ehez mit szóltok meg az okmányos haladékos dolgot írjátok meg mit tudtok róla ja és ne csak finoman osszatok le

KidFace # 2010.06.23. 13:02

Sziasztok!

Kötelező nem léte miatt kivonták a kocsimat a forgalomból 2010 márciusában. Mint később kiderült az erről szóló határozatot azonban a kézbesítő hibájából adódó félreértés miatt én nem kaptam meg, így tudtomon kívül közlekedtem forgalomból kivont kocsival. Májusban igazoltatás következtében fény derült erre amikor is az eljáró kollégák bevonták a forgalmit, majd annak módja szerint szabálysértési indult. Megjegyezvén, hogy a kivonás jogosan történt és nem szeretnék (elég nagy összeget) visszamenőleg fedezetlenségi és egyébb biztosítási díjként befizetni, milyen költségek terhelik az új tulajt illetvce ki adják-e neki a forgalmit egyáltalán:

  • ha kivonás előtt eladtam a kocsit (bőven 15 nap után próbálná meg átiratni az új tulaj)
  • ha kivonás után, de bizonyíthatóan tudomásomra jutás előtt adtam el a kocsit (szintén él a 15 nap)
  • ha tudomásomra jutás után adtam el (nem vagyok vele tisztában hogy bevont forgalmival ez lehetséges e egyáltalán).

Lehet-e bármilyen büntési következménye számomra a már folymatban lévő rendőrségi ügyön kívül a továbbiakban ebben az esetben.

Válaszaitokat köszönettel....

tszabck # 2010.08.27. 22:09

Üdv!

Idén februárban eladtam a használt autómat. Ez volt életem első ilyen ügylete. Az adásvételi szerződés alapján az átírást a vevőnek kellett volna intéznie.

Abban a tudatban, hogy ezt ő meg fogja tenni, én békésen ültem a babérjaimon, nem tudom, hogy nekem is jelenteni kellett volna ezt valamelyik hivatal felé.

Nem sokkal később a biztosítótól jött egy felszólítás, hogy nem fizettem be az esedékes negyedéves kötelezőt.
Válaszoltam nekik, és egyúttal elküldtem az adásvételi szerződés másolatát. Ezek után le is szálltak rólam.

Akkor azt hittem, végre lezárult ez az egész ügy, azonban most, augusztus végén megkeresett az okmányiroda, hogy a kötelező biztosítás nincs fizetve már egy fél éve, ezért a kocsit kivonják a forgalomból, és vigyem be nekik a forgalmit, és a rendszámot.

Amik persze már régen nincsenek is nálam.
Szerencsére azt írták, hogy fellebbezhetek 5000 Ft-os illetékbélyeg megvásárlásával.

Valahol "érzem", hogy én is mulasztást követtem el, de azért mégse tartom jogosnak, hogy a Vevő mulasztása miatt most én fizessek ötezer forintot.

És a kérdésem, amire megköszönném a kedves válaszokat:

Meg fogom úszni ezzel az 5 ezer Ft-os "tanuló pénzzel" ezt az egészet, ha beküldöm az Okmányirodának az adásvételi szerződést, vagy ezen felül számíthatok még mindenféle rosszra és váratlan "rémségekre"?