Tisztelt dbjozsef! Köszönöm, igen ezen munkálkodunk, összeírtuk kb az elképzelésünket a lehetséges verziókról a megegyzésre, ezzel megkeressünk egy ügyvédet aki elkészíti szakszerűen ezt a levelet. Az a gond, hogy az albérletben élő ismerősöm fél a volt társától, nehezen teszi meg ezeket a lépéseket.
Válás, vagyonmegosztás
Ha kibirt vele 28 évet akkor mitől fél?
Ha meg fél, akkor élje le az életét albérletben.
Tisztelt Majordomus! Hát jó kérdés! A gyerekek miatt elsősorban.Mindegy már, most szembemegy vele...
Sziasztok
Ha alá lett írva a vagyonmegosztasi ügyvéddel és a bontó is be lett adva akkor onnantól ha bármelyik fél jut extra bevételhez (pl nyeremény) az már teljesen külön vagyon vagy csak a válás bírósági kimondása utàn lesz az (ellenvetés papir még nem jött még) . Előbbi ugye?
kovacsl,
Tekintve, hogy a válás beadásával és a vagyonmegosztás aláírásával a házassági életközösség megszakadt, így az elöbbi.
Bár erről célszerű lett volna meg is emlékezni abban a szerződésben egyértelműen..........
Hasonló helyzetben az egyik lányom mint az E.
8 éve házasok és szerinte a helyzet tarthatatlan. A férj agresszív és minden lépését ellenőrzi. Ráadásul otthon dolgozik. 2 óramunka akkor halásos csendnek kell lenni,majd 2 óra lazítás. stb. stb.
A lányom elköltözne, vinné a két gyereket ( 6 és 2 éves ).
Van hová menni. 6 lakás. Egy - egy a házasság előtt 2 - 2 az összeköltözéskori szerzemény.A probléma a gyerekek.
Elviheti a gyerekeket az asszony. Válási kereset még nincs beadva. A férj előbb utóbb megtalálja őket és simán feltöri az ajtót...mint ahogy otthon is, tör - zúz.
Szerződésben benne ban hogy az életközösség már korábban szerződés előtt megszakadt de lényeg nem kell a bíróságot várni. Köszi
„Elviheti a gyerekeket az asszony. ”
Elvileg nem, gyakorlatilag igen. Keressetek egy ügyvédet minél gyorsabban.
„A férj előbb utóbb megtalálja őket és simán feltöri az ajtót...mint ahogy otthon is, tör - zúz.”
Ha úgy alakulna, lehet távoltartást kérni.
Jó estet!
Ha a váló felek megállapodással mentek a bíróságra a gyerektartásról és a válásról akkor is kell kereset igazolás? Ha igen miért? Felülírhatja a bíró a megállapodást a gyerek tartásról? Köszönöm
- Általában nem - de a bíró dönti el. (Azért mert a bíró csak akkor hagyja jóvá az egyezséget, ha a gyermek érdekeinek megfelel. Az pedig honnan tudhatná a felek jövedelmi viszonyainak ismerete nélkül?)
- Igen. (De nem szokták.)
Üdv,
Válással kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Férj, feleség és egy közös gyermek a férj örökölt -így különvagyonnak számító- ingatlanjában él már 20 éve.
Van egy másik lakás közös tulajdonban.
Férj válni akar, van egy harmadik fél. A harmadik félhez szeretne költözni. De fél, hogy amennyiben kiköltözik a saját ingatlanjából akkor azt a bíróság lakáshasználati jog címén a feleségnek adja használatra amíg a gyerek be nem tölti a 18-at vagy nem diplomázik le. (bár van egy másik lakás, amelyben lévő fele tulajdonjogát a férj a feleségnek váláskor odaadna)
A kérdés: egy héten mennyi időt tölthet a közösen lakott ingatlanon kívül, hogy a válás lefutása alatt ne lehessen kimondani, hogy elköltözött, vagyis hogy a feleségnek és a gyermeknek otthagyta a lakást. Előfordulhat-e egyáltalán, hogy a férj lakása elvész a részleges különélés miatt.
Köszönöm a segítséget.
almaanna,
A férj különvagyona természetesen nem fog elveszni, a tulajdonjog nem illékony.
A használatra pedig csak rendkívüli esetben lehet jogosult - ha van másik, lakható ingatlan, akkor ez szinte kizárt (hacsak nincs olyan feltétel, ami mindenképpen azt indokolná, például a gyermek olyan gondozásra szorul, ami nem oldható meg a másik lakásban).
„Ptk.4:83.§(3) Kivételesen indokolt esetben a bíróság a házastársat a másik házastárs kizárólagos tulajdonában vagy haszonélvezetében álló lakás kizárólagos használatára is feljogosíthatja, ha a lakáshasználatra jogosult kiskorú gyermek feletti szülői felügyeleti jog gyakorlása ezt a szülőt illeti meg és a kiskorú gyermek lakhatása másként nem biztosítható. Ebben az esetben a házastársat a bérlő jogállása illeti meg, azzal, hogy lakáshasználati joga rendes felmondással megfelelő cserelakás felajánlásával szüntethető meg.”
Bele kell menni az ajánlatba és elköltözni a közös tulajdonu lakásba az 1/2-ed tulajdonjog ellenében.
kovacsl,
Mert? A váláshoz minek kellene az?
drbjozsef
Megállapodott gyerektartás összege miatt kérdezem.
kovacsi!
Miért-nem olvasod el a keresetlevelet?! Minden pontja alatt ott a "szamárvezető"
Mire gondolsz pontosan? Itt van előttem a keresetlevél. Szamár vezető?
Annyi van benne pl hogy a gyermektartásdíjról a szülők megegyezésének hiányában a bíróság dönt. Ugyanezen § (2) bekezdése felsorolja a gyermektartásdíj meghatározásánál irányadó szempontokat, amelyek között elsődlegesen a gyermek indokolt szükségletei és mindkét szülő jövedelmi és vagyoni helyzete szerepelnek [(a) és b) pont].
Vagy ez alapján pl alap hogy vinni kell? Vagy mire gondolsz? Kösz
Kösz
keresetlevélben van gyermek-elhelyezési kérelem és tartásra kötelezési kérelem?
Közös felügyelet és megállapodott tartasdij van benne
És ez a valóság vagy csak a keresetlevélben van?
Ha közös megegyezéses az a válás, akkor nem vezetnek bizonyítást a jövedelmekre.
Valóság és keresetlevél ugyanaz
Na-csak eljutottunk, nem kell kereseti igazolást vinned! (házassági anyakönyvi kivonatot okvetlen!)
Ügyvéded nincs?
Sziasztok,
Próbáltam tájékozódni, de - számomra - ellentmondó válaszokra leltem, így segítséget kérnék tőletek.
Sajnos megromlott a házasságunk, és a közösen lakott ingatlannal kapcsolatban lenne kérdésem.
A férjemmel 2015-ben ismerkedtünk meg, az életközösségünk 2017-ben kezdődött, egy közösen bérelt lakásban, 2021-ben házasodtunk össze, közös gyermekünk 2022-ben született.
Férjem 2020-ban vásárolt egy ingatlant 1/1 tulajdonjoggal, részben szülői segítséggel - jóváhagyták egy általuk használt és haszonélvezeti joggal terhelt, de kezdetektől a férjem tulajdonában lévő ingatlan értékesítését-, részben egyedül (bár házasok nem, de élettársak voltunk akkor már) felvett hitellel. A szülői segítség feltétele az édesanyja haszonélvezeti jogának bejegyzése volt, arra való hivatkozással, hogy a férjem egy válás során egyszer már otthagyott minden vagyont.
2021-ben közösen felvettük a babaváró hitelt (10M Ft), melyet 85%-ban az ingatlan felújítására fordítottunk (25% az én fennmaradó hitelem lezárására), ezt a hitelt 50-50% fizetjük havonta. Ezen felül kb. még 3M forintot fordítottam a házra saját megtakarításomból, erről külön megállapodás/egyéb dokumentum nincs.
Gyermekünk még nincs másfél éves, de sajnos eljutottunk arra a pontra, hogy házasságunk menthetetlen. Nem tudom, a téma szempontjából fontos-e, de van egy kiskorú és egy nagykorú gyermeke az előző házasságból.
Nekem nincs semmilyen másik ingatlanom és mivel a megtakarításomat felemésztette a felújítás, valamint a gyed alatti bevételkiesés pótlása, nem tudom, hogyan tudom megteremteni a lakhatási feltételeinket.
A kérdésem az lenne, hogy számíthatok-e a befektetett pénzem kifizetésére, lakáshasználati jog ellenértékére (a ház a felújítás után nagyságrendileg 80M Ft értékű), a haszonélvezeti jog ellenére és ha igen, kb. milyen értékre lehet gondolni.
Nem szeretném a férjemet sem kiforgatni, sem elüldözni a házából, csak valahogy megoldani a lakhatásunkat a válás után.
Előre is nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat, amivel majd okosabban tudok ügyvédhez fordulni illetve a férjemmel megegyezni.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02