családi pótlék


Majordomus # 2022.08.14. 18:43

Vagy utaljátok egymásnak. Egyszerübb mint a hivatalban lezongorázni...

drbjozsef # 2022.08.14. 14:53

Persze, csak váltott gondozás esetén!

drbjozsef # 2022.08.14. 14:52

kovacsl,

Persze hogy meg lehet. Felveszitek a bankból készpénzbe, és kettéosztjátok.

Amúgy igen. Lásd itt. Első gugli találat.

https://www.azenpenzem.hu/…adojat/8385/

kovacsl # 2022.08.14. 05:10

Sziasztok
Családi pótlékot meg lehet osztani fele fele arányban? Most anya kapja.
Ezt válás előtt is el lehet intézni vagy csak válás után?
(Pl szja visszatérítés miatt kérdezem)
Köszönöm

sanyi1985 # 2021.08.28. 13:56

Tisztelt mindenki! 2 lányom van akiket a volt élettársam nevel egy ideig 40e ft fizettem a 2 gyermekre és ez idő alat ellenem nevelte őket. 2 munkahelyen dolgozik.de ezt meg spécizte most 2021 ben be nyújtotta hogy nem 40e ft ot fizesek hanem 50e ft ot bele is mentem és 1 3ve van élettársa is! de ez idő alat az új kapcsolatombol ami 6 éve tart születet 1 fiam, jelenleg mind ketönknek van fejenként 1millió ft banki hitel. Jelenleg 165e ft a nettóm a feleségem 80e ft kap még a munkahelyétöl! Az lenne a kérdésem hogy így nem tulzótt az 50? Vagy ha igen akkor mit tehetek hogy kevesebb legyen! A félre értések el kerülése érdekében: nem arol van szó hogy nem akorok gyerek tartást fizetni hanem a kissebik gyermekem sinyli meg mivel nem elég a megélhetésre!

Vikk29 # 2019.04.29. 05:12

Tisztelt Mindenki!A párom 2 évig jogtalanul vette fel a családi pótlékot,pénteken sikerült elintéznem nagy nehezen a MÁKNÁL hogy végre én kapjam,és ő jogtalanul jutott hozzá az összeghez.Az lenne a kérdésem hogy amit 2 év alatt felvett,jogi úton vissza tudom perelni,vagy az MÁK kiküldi nekem?
Előre is köszönöm

Fazek71 # 2019.01.28. 14:49

Tisztelt Mindenki!
Röviden az én történetem amiben segítséget szeretnék kérni..2013.ban szétmentünk a feleségemmel..Elköltöztem tőlük a családit én kaptam amit minden hónapban természetesen megkapott a gyerektartásal együtt..2017 októberében hivatalosan is elváltunk..2018 márciusban intézte el a volt feleségem hogy az ő nevére jöjjön a családi pótlék..Most kaptam egy levelet hogy fizessek vissza 1.358.700 forintot mert hogy "jogalap nélkül" vettem fel a családit..Kérdésem hogy tudom érdemben igazolni hogy én ezt a pénzt minden hónapban eljuttattam a volt nejemnek..Aki természetesen igazolná hogy minden családit hiánytalanul megkapott..Mi a teendőm ilyenkor?
Köszönöm a válaszokat előre is!

alapember # 2018.12.14. 10:49

Van egy 18 éves fiam, aki most a gimnázium 12. osztályába jár, jövő májusban fog érettségizni. Augusztusig minden probléma nélkül megkaptam utána a családi pótlékot. Mivel augusztusban dupla családi pótlékot kaptam, így azt értem, hogy szeptemberben nem kaptam családi pótlékot. azt azonban már nem, hogy miért nem kaptam októberben, novemberben és most decemberben sem. Felhívtam a Magyar Államkincstárat dec. 6-án, ahol ők elismerték a hibát, azt mondták, jogosult vagyok az elmaradt pótlékokra. Azt azonban nem tudták megmondani, hogy mikor fogom megkapni az elmaradt 30.600 Ft-ot... Tudna esetleg választ adni nekem, hogy ilyen esetben az elmaradt családi pótlékot mennyi idő múlva utalják a számlára? Szeptemberig minden hónap 5.-éig ráutalták, azóta már kétszer telefonáltam az Államkincstár debreceni fiókjába, mindkétszer azt mondták, hogy a kérésem továbbították az illetékeseknek és hogy valóban jogosult vagyok az elmaradt családi pótlékokra, de azt nem tudták megmondani, mikor utalják. Meddig kell ilyen esetben utalniuk?

Viduci # 2018.11.01. 21:11

3 gyermek közül: egy gyermek középisk tanulm folytat, 18.éves lett, de 2019.májusban érettségizik.

2.gyermek egyetemista, osztatlan képzésben tanul.21éves.
3.gyermek egyetemista, első mesterképzésben, 24 éves.

Eddig 1 fő után emelt csp-t kaptunk össz16000,-Ftot,/ másik kettőt figyelembe vették, mivel a másik 2 gyermek egyetemi tanulm folytat.
De 2018 ösztől már 12200,-Ft/hó-t
pedig a hallg jogv ig leadtuk.Kérelmet beadtunk ,mint eddig, de vajon miért nem számitják be a két egyetemistát, mint eddig?

nonolet # 2018.08.01. 12:26

Persze...

A házassági vagyonközösség a szétköltözéssel véget ért.
Akkor is, ha papíron még él házasság.

Feltéve!!!, hogy: "a helyreállítása már reálisan nem várható"

nonolet # 2018.08.01. 12:23

A pótlék annak jár akinek háztartásban van a gyerek.
Mi van lakcím kártyáján, melyik szülőnél lakik?

- -

Elválni mindig lehet.
Ha döntés megszületett, akkor pedig ésszerű gyorsan lezavarni a jogi részét.
A tiszta viszonyok eléréséért.

A válás ügymenete 3 fő témát érint...

1.
A jogi kötelék felbontása.
Ez per köteles mindenképpen.
Persze az előre közös megegyezés könnyebbé teszi.

2.
A gyermek nevelési-elhelyezési-tartási kérdés rendezése.
A közös megegyezés itt is előny!
Főleg a gyermeknek és pláne, ha ő is egyetért.

3.
Az anyagi kérdések rendezése (vagyon megosztás).
Ez nem per köteles! de lehet per is vita esetén.

Szóval történhet...

  • közös megegyezéssel, leírva-aláírva és célszerűen kéttanúzva/ellenjegyzve

vagy

  • perben, ítélettel (sokára és sok pénzért)

vagy

  • beletörődéssel a másik döntésébe

A vagyon rendezés alapjai:

Az alapállás, hogy:

Házasság esetén (vagyonjogi szerződés nélkül)

Minden közös mégpedig felesben!
A jövedelmektől FÜGGETLENÜL!!!

akár szerzés
akár adósság

Akkor: ha a megszerzés/adósság a házassági vagyonközösség ideje alatt történt.

(HA volt olyan időszak, akkor már a házasságot megelőző együtt élés alattiak is)

-

KIVÉVE!!!!! azt, ami külön vagyonnak minősül.

-

Külön vagyon az adott fél oldalán...

ami MÁR az együttlét előtt IS megvolt neki
ami az ő öröksége
amit KIFEJEZETTEN CSAK ő kapott ajándékba (nem közösen)
a személyes cuccai, emlékei

Szóval,

Csinálni kell egy teljes vagyon leltárt.

Külön-külön listázva benne:

  • a férj különvagyonát
  • a feleség különvagyonát
  • a házassági közös vagyont

Plusz: figyelembe kell venni a gyerek miatti pénz- és vagyoni ügyeket is.

Aztán lehet alkudozni ....

Célszerű megegyezni és aztán azt leírni-betartani.
Ha nem megy akkor per lesz és ítélet, egyszer majd és drágán.

Vandita # 2018.08.01. 09:40

szeretnék segítséget kéni! Férjemmel külön élünk, nem egy háztartásban, de nem vagyunk elválva. Az egyik lányunkat én nevelem, a másikat eddig ő nevelte. Most már mind a kettőt én nevelem. El szeretnék válni, de ő nem akar. A családipótlékot ő kapja. Nem hajlandó semmilyen együtt működésre. Mit tehetek, hogy a lányom után ami jár, én kapjam meg? Van-e esély a válásra, így hogy nem működik együtt?

jozsef.s # 2018.07.25. 22:19

jó napot az volna a kérdésem,hogy sajátos neveltetésű gyereknek az iskoláztatási támogatás 23-éves korig lehet megigényelni.Az volna a kérdésem hogy az iskoláztatási támogatást a mák-nál kell ismét meg igényelni, és milyen papírok kellenek.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Vyktor # 2018.06.22. 19:39

Milyen következményei vannak, ha valaki nem jelenti be, hogy már nem jogosult a családi pótlékra?
Továbbá mit tud tenni az ellenérdekű fél azon kívül, hogy beadja a kérelmet?

"A családi pótlék folyósításának, szüneteltetésének vagy a folyósítás felfüggesztésének időtartama alatt 15 napon belül, írásban be kell jelenteni:

  1. a gyermeknek az ellátásra jogosult háztartásából történő kikerülését,

"

drbjozsef # 2018.06.18. 20:27

Szerintem amíg közoktatási intézményben tanul, addig mindkettő jár. Ezt szerintem nem érinti a munkaszerződése, bármit dolgozhat, hiszen 16 elmúlt. De amíg tanulói jogviszonya van, addig jár a csp és az családi kedvezmény is.

Szusi78 # 2018.06.18. 16:42

Tisztelt Szakértő! Fiam 17 éves futbalista. Gimnáziumi tanuló, szeptembertől végzi az utolsó osztályt. A nyár folyamán profi munkaszerződést vagy "részmunkaidős" munkaszerződést fognak neki ajánlani. Ebben az esetben jár (ha igen, meddig) a családi pótlék és a családi kedvezmény? Köszönöm.

nonolet # 2018.03.20. 19:03

Az iskoláztatási támogatás
.... a tankötelezettség teljes időtartamára,
valamint
a tankötelezettség megszűnését követően
köznevelési!!!!! intézményben tanulmányokat folytató
gyermekre tekintettel
annak a tanévnek az utolsó napjáig jár,
amelyben a gyermek a 20. életévét betölti.

(sajátos nevelési igényű gyermek esetén a 23. életévét)

- -

A lényeg a "köznevelés", HA!!! OKJ-s a képzés...

Avagy: az intézmény tudja megmondani,
hogy
az az OKJ-s képzés minek számít !

csibu02 # 2018.03.20. 17:43

Tisztelt Mindenki!

Érdeklődni szeretnék,tud e valaki segíteni abban,hogy meddig jár a családi pótlék illetve a családi adókedvezmény.
Fiam áprilisban lesz húsz éves,középiskolában tanul,most fog érettségizni.Tehát a tanulói viszony megszűnik,viszont marad a szakközép iskolában OKJ-és képzésen.Jár e az év végéig a pótlék,kedvezmény vagy csak a Júni-Júliusig?

Köszönettel:Csaba

Zengőbérci # 2016.02.23. 11:56

atty 2016.02.23. 11:58
A történetem ott kezdődik hogy 2015 áprilisba lehetőségem volt munkát vállalni Dániában sajnos csak napi 5 órát dolgozom májusban megkérvényeztem a kinti családi ellátásokat Torvény szerint járna...küldtek levelet is hogy megkapom Magyarország válaszára várnak....párom hiába telefonált a nemzetközi ügyősztájra sosem veték fel a telefont majd novembertől megszűnt a családi pótlék és a gyes is Magyarországon..decemberben kaptunk e-mailt majd januárban egy hivatalos levelet is hogy minden adatot átküldtek Dániának. Dániábol jár visszamenőlegesen a családi ellátás minden formája.Kint lakótársam érdeklődik mivel én nem beszélek idegen nyelvet a válasz mindig az Magyarország válaszára várnak... ép most hívtuk-Dániai családi ugye kel foglalkozó hivatalt másfél hónap alatt NEM ÉRKEZETT MEG A MAGYAR HATÁROZAT A Magyart HIÁBA HÍVJUK NEM VESZIK FEL -e-mailre NEM VÁLASZOLNAK... nem érkezett meg a Magyar levél itt 3 havonta van utalás a következő április 20 ka A LEGNAGYOBB PROBLÉMÁM hogy május 1 megszűnik a szállásom már nem éri meg maradnom hazaköltözök kérdésem :ha addig sem lesz határozat kihez fordulhatnék???olyan
nincs (májust beleszámítva) hogy fél éven keresztül ne kapjon a gyermekem családi ellátást még ha a magyarországi gyest és családi-pótlékot vesszem figyelembe az is sok pénz válaszuk segítségüket előre is köszönöm

Tisztelt Kérdező!

Sajnos ez a magyar közigazgatás. (Inkább balkán, mint Európa.)

A családi ellátások koordinálását végző szerv Magyarországon az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság.

Elérhetőségük:
ORSZÁGOS NYUGDÍJBIZTOSÍTÁSI FŐIGAZGATÓSÁG
Cím: 1081 Budapest, Fiumei út 19./a.
Postacím: 1916 Budapest
Telefon: (+36) 1 270 8000

Panasszal az ORSZÁGOS NYUGDÍJBIZTOSÍTÁSI FŐIGAZGATÓSÁG főigazgatójához, vagy mivel a késedelem a saját és a családjának a létfenntartását veszélyezteti, egyben Alaptörvényben biztosított jogokat is sért, az Alapvető Jogok Biztosához (ombudsman) fordulhat.

Elérhetőségei:

WEB: http://www.ajbh.hu/…90E21FABCD75

E-mail: panasz@ajbh.hu

Postai úton/levélcím: 1387 Budapest, Pf. 40.

Panaszában hivatkozzon az alábbiakra, illetve kérje a mulasztó kormánytisztviselő és felettese felelősségrevonását:

Az ügyfeleket megilleti a tisztességes ügyintézéshez, a jogszabályokban meghatározott határidőben hozott döntéshez való jog. ( Ket. 4. § )

Alaptörvény XIX.. cikk. (1) bekezdés Anyaság, ( ) betegség esetén minden magyar állampolgár törvényben meghatározott támogatásra jogosult.

Alaptörvény XXIV. cikk. (1) bekezdés: Mindenkinek joga van ahhoz, hogy ügyeit a hatóságok részrehajlás nélkül, tisztességes módon és ésszerű határidőn belül intézzék.

Alaptörvény 30. cikk. (1)-(2) bekezdés: Az alapvető jogok biztosa alapjogvédelmi tevékenységet lát el, eljárását bárki kezdeményezheti. Az alapvető jogok biztosa az alapvető jogokkal kapcsolatban tudomására jutott visszásságokat kivizsgálja vagy kivizsgáltatja, orvoslásuk érdekében általános vagy egyedi intézkedéseket kezdeményez.

Ezen túlmenően a Ket. azt is előírja, hogyha a közigazgatási szerv az előírt határidőt nem tartja be -saját költségvetése terhére- köteles a központi költségvetés részére az általános tételű eljárási illeték összegének megfelelő összeget befizetni. (Ket. 33/A § )

Panaszmintákat itt talál (alakítsa panaszának megfelelően).

Felszólítás M I N T A kamatfizetésre táppénz, csecsemőgondozási díj (csed), gyermekgondozási díj (gyed) késedelmes utalása miatt, ha az ügyfél a közszférában dolgozik és az igényt az államkincstár bírálja el. (És alatta, ha az egészségbiztosító bírálja el.)
http://aktaforum.hu/…iewtopic.php?…

Fellebbezés M I N T A üzemi baleset elutasítása miatt:
http://aktaforum.hu/…iewtopic.php?…

Panasz M I N T A úti üzemi baleset kivizsgálásának megtagadása esetén
http://aktaforum.hu/…iewtopic.php?…

Panasz M I N T A a GYED hiányos és késedelmes utalása miatt:
http://aktaforum.hu/…iewtopic.php?…

M I N T A táppénz igény előterjesztésére ha az igénylő a közalkalmazotti jogviszonya mellett megbízási szerződés alapján is biztosított:

http://aktaforum.hu/…iewtopic.php?…

Az Egyenlő Bánásmód Hatósága marasztalta (300.000 Ft. bírság megfizetésére kötelezte) azt a munkáltatót, aki a terhes munkavállalójának próbaidő alatt, azonnali hatállyal felmondott mivel nem akarta fizetni a táppénzhez kapcsolódó közterheket (Tbj. 19. § (5) bekezdése szerinti táppénz egyharmad hozzájárulást), illetve nem akarta állni a szülési és fizetésnélküli szabadság alatt felhalmozódó szabadság anyagi terheit. Tekintettel arra, hogy a munkavállaló bírósághoz is fordult a bíróság kérelmező munkaviszonyát helyreállította.

A hatósági eljárásban a feleknek lehetőségük van egyezséget is kötni, azaz a munkáltató vállalhatja, hogy bírság helyett inkább kártérítést fizet a munkavállalónak.
Az ezzel kapcsolatos és egyéb hasonló J O G E S E T E K itt, http://aktaforum.hu/…iewtopic.php?… ,

valamint Egyenlő Bánásmód Hatósága honlapján olvashatóak:

http://egyenlobanasmod.hu/…ebh-141-2015 (bírság+jogviszony helyreállítás)
http://egyenlobanasmod.hu/…/ebh-84-2015 (egyezség)
http://www.egyenlobanasmod.hu/…iew/122_2010 (bírság)
http://www.egyenlobanasmod.hu/…ex/jogesetek (további jogesetek)

Panasz M I N T A azoknak, akik a Munkaügyi Központ többszöri ígérete ellenére sem kapták meg az őket, a biztosítási esemény bekövetkezésekor, a befizetett járulékokért cserébe megillető álláskeresési járadékot.

http://aktaforum.hu/…iewtopic.php?…

Sajtóhírek szerint a Magyar Államkincstár számfejtési körébe tartozó munkavállalók 2015-ben és 2016-ban az új KIRA illetmény-számfejtő program bevezetése miatt nem, nem időben, vagy hiányosan kapták meg az illetményüket (munkabérüket), TB ellátásukat. Nekik nyújthat segítséget az itt található panasz minta:

http://aktaforum.hu/…iewtopic.php?…

atty # 2016.02.23. 10:58

A történetem ott kezdődik hogy 2015 áprilisba lehetőségem volt munkát vállalni Dániában sajnos csak napi 5 órát dolgozom májusban megkérvényeztem a kinti családi ellátásokat Torvény szerint járna...küldtek levelet is hogy megkapom Magyarország válaszára várnak....párom hiába telefonált a nemzetközi ügyősztájra sosem veték fel a telefont majd novembertől megszűnt a családi pótlék és a gyes is Magyarországon..decemberben kaptunk e-mailt majd januárban egy hivatalos levelet is hogy minden adatot átküldtek Dániának. Dániábol jár visszamenőlegesen a családi ellátás minden formája.Kint lakótársam érdeklődik mivel én nem beszélek idegen nyelvet a válasz mindig az Magyarország válaszára várnak... ép most hívtuk-Dániai családi ugye kel foglalkozó hivatalt másfél hónap alatt NEM ÉRKEZETT MEG A MAGYAR HATÁROZAT A Magyart HIÁBA HÍVJUK NEM VESZIK FEL -e-mailre NEM VÁLASZOLNAK... nem érkezett meg a Magyar levél itt 3 havonta van utalás a következő április 20 ka A LEGNAGYOBB PROBLÉMÁM hogy május 1 megszűnik a szállásom már nem éri meg maradnom hazaköltözök kérdésem :ha addig sem lesz határozat kihez fordulhatnék???olyan
nincs (májust beleszámítva) hogy fél éven keresztül ne kapjon a gyermekem családi ellátást még ha a magyarországi gyest és családi-pótlékot vesszem figyelembe az is sok pénz válaszuk segítségüket előre is köszönöm

Csillag74 # 2016.02.23. 06:59

Kedves Fórumozók!

Szeretném megtudni, hogy jól értelmezem-e a 223/1998. (XII. 30.) Korm. rendelet alábbi részét:

13. § (2)115 Ha a nem tanköteles gyermek tanulói jogviszonya az első vizsgaidőszak utolsó napján megszűnik, de az új képzési időszakra hallgatói jogviszonyt létesít, akkor a tanulói jogviszony megszűnése és a hallgatói jogviszony keletkezése közötti időre, legfeljebb azonban két hónap időtartamra utólag a családi pótlék összegének számítása szempontjából figyelembe kell venni.

Ezek szerint, ha befejezi a középiskolai tanulmányokat június 30-cal, és egyetemi tanulmányokat kezd szeptember 1-től, akkor utólag 2 hónapra (júliusra és augusztusra) igényelhető még a családi pótlék?

Előre is köszönöm a választ!

Fecó96 # 2015.09.01. 13:06

Érettségire épülő OKJ-s képzés levelező tagozatán jár-e még a családi pótlék, a családi kedvezmény és a diákigazolvány?

cincinnatus # 2015.04.16. 08:01

capisca

Ombudsman az ilyen ügyet egyből átteszi az illetékes közig szervhez, jelen esetben az Államkincstárhoz.

V Á L T O Z Á S

2015.04.01-től, a Kormány döntése értelmében a családtámogatási ellátások (GYES, GYET, CSP, anyasági támogatás)a Magyar Államkincstártól átkerültek a megyei kormányhivatalokhoz.

Az új szervezeti egység neve: Megyei Kormányhivatal Családtámogatási és Társadalombiztosítási Főosztály.

capisca # 2015.04.15. 16:19

Zeneimádó

A bejelentéshez milyen adatok kellenek, és hogy ANONIM is be lehet-e jelenteni.

A bejelentéshez kell minden olyan adat, amiből megállapítható, hogy ki is veszi fel jogosulatlanul a családi pótlékot és az miért jogosulatlan.

Lehet anonim módon is bejelenteni, csak akkor az eredményről nem fognak tájékoztatni.

Azonban, ha anonim módon teszed az bizonyítékként kevés lesz, mert ezen bizonyítékként egy anonim levél, e-mail nehezen kezelhető. Márpedig annak megítéléséhez, hogy valaki mással életvitelszerűen él, holott egyedülállónak van családi pótléknál bejelentve fontos lesz a tanuk szerepe.

capisca # 2015.04.15. 16:03

Zengőbérci

Ez nem közérdekű bejelentés, panasz, hogy valaki családi pótlékkal visszaél, ez konkrét egyedi ügy.

Közérdekű bejelentés, panasz az egy általános, de nem konkrét ügy.

Ombudsman az ilyen ügyet egyből átteszi az illetékes közig szervhez, jelen esetben az Államkincstárhoz.

Az eredeti kérdésre visszatérve lehet bejelentést tenni, de ilyenkor a hatóság hivatalból fog majd eljárni. Eredményről nem fog értesíteni, mert nem vagy ügyfél, milyen jogod, jogos érdeked is fűződne, ahhoz, hogy az Államkincstár megvizsgálja, jogosult-e valaki a magasabb összegű családi pótlékra vagy sem.