családi pótlék


Szilvia0801 # 2013.08.11. 15:22

valentinus!

Mindenképpen az államkincstárral kell beszélned. Legjobb tudomásom szerint felsőfokú intézményre már nem jár csp.
Mi úgy kaptuk meg, hogy a gyerek felsőfokúra jár 2 évesre, de üzleti szakközépiskolába. Így elfogadták a csp igénylést.
Nekünk azt mondták ha fősulira vagy egyetemre ment volna a gyerek ugyanilyen 2 éves OKJ képzésre akkor nem kapná meg a családi pótlékot.

Szilvia0801 # 2013.08.11. 15:11

nildikó!

Bár én nem vagyok jogász de gyanítom, hogy addig az apuka fogja a pénzt megkapni amíg a bíróság nem dönt a gyermek elhelyezés megváltoztatásáról. Azt meg végképp ne reklámozd, hogy megszökött, ha csak a gyerek testi vagy lelki épsége ezt nem tette indokolttá. Akkor viszont te lépj a gyámügyön is mielőtt még az apa lépne.

Ne vedd készpénznek csak egy laikus anya vagyok.

nildiko # 2013.08.11. 14:33

Itt aztán várhatod a választ!!

valentinus # 2013.08.08. 16:21

Tisztelt szakértő!
A 18 éves lányom felsőfokú szakképzésre kapott felvételt
(2 éves)a miskolci egyetemen.Jogosult-e a családi pótlékra?

nildiko # 2013.07.19. 15:12

T Fórum!
4 éve a bíróság a fiamat,az apjánál helyezte el.Ám lassan 2 hónapja elszökött tőle,nálam lakik.Be is adtuk a bíróságra a gyermekelhelyezés megváltoztatása iránti kérelmet.Most lesz a fiam 16 éves.A kérdésem,amíg nincs új ítélet apuka büntetlenül felszedheti a pénz,holott a gyerek már vele se lakik!
Előre is köszönöm a választ!

lewho # 2013.06.28. 08:15

Cst.
6. § (1) A gyermek nevelésével, iskoláztatásával járó költségekhez az állam havi rendszerességgel járó nevelési ellátást vagy iskoláztatási támogatást (a továbbiakban együtt: családi pótlékot) nyújt.

Költségvetési támogatás. Hatósági eljárásban kerül megállapításra, a Magyar Államkincstár jár el a benyújtott kérelemre.
A gyermeket saját háztartásában nevelő szülőnek jár, tehát nem a gyerek pénze.
Főszabályként nincs olyan szabály, amely szerint a gyerekre kell költeni, nem pántlikázott pénz. Csak pénz.

stonehenge5 # 2013.06.27. 20:02

Tisztelt Fórumozók!
Családi pótlék!
Mi is ez?
ki adja?
mire adja?
a gyerekre kell-e elkölteni?

hannzsani # 2013.06.21. 08:25

Tisztelt Szakértő!

2013. márciusában váltunk el gyermekem apjával. A családi pótlékot addig ő kapta a gyerek után Bács-Kiskun megyében.Mi a gyerekkel Győr-Moson-Sopron megyébe költöztünk, és én szerettem volna igényelni a családi pótlékot, mint egyedülálló. De az Államkincstár megszüntette a közigazgatási eljárást az ügyben, mondván hogy az ügy érdemi eldöntése olyan kérdés előzetes elbírálásától függ, amelyben az eljárás más szerv hatáskörébe tartozik, vagy ugyanannak a hatóságnak az adott üggyel szorosan összefüggő más hatósági döntése nélkül megalapozottan nem dönthető el.

Hova adjam be a kérelmet, hogy családi pótlékot kapjak a fiam után?

monalisa1 # 2013.05.27. 09:02

... a 20. életévét - sajátos nevelési igényű tanuló esetén - a 23. életév betöltéséig annak a tanévnek az utolsó napjáig jár. Gyvt. 72. § (1).

http://www.csaladipotlek.info/

Erzsi69 # 2013.05.26. 18:31

Fiam áprilisban töltötte be a 20-évet.De továbbra is megy tovább tanulni nappalitagozatra.Kérdés továbbra is jár a családi pótlékot?Egyedül nevelem.Ha nem jár akkor automatikusan megszüntetik vagy nekem kell jeleznem?Mert úgy tudom hogy 23-éves korig jár míg nappali tagozatban tanul.

ttadam # 2013.03.23. 17:26

Üdv!

Felvázolnám a problémámat, amihez segítséget kérnék.
Eddig saját jogon kaptam az emelt összegü családi pótlékot. Viszont lejárt az egy év, így elérkezett egy újabb felülvizsgálat ideje. MÁK küldött egy végzést az NRSZK-hoz hogy 15 munka napon bellül tűzzék ki az időpontot. Viszont az NRSZK nem hívott be. Hívtam mind két felet A MÁK arra hivatkozott, hogy ki küldték a végzést. Az nrszh pedig, hogy nincs időpont. A folyósítás viszont addig ugye szünetel. Kérdésem az hogy hogy tudnám ezt a folyamatot megsürgetni mert már 15 munkanap már 3-szor is letelt.

Köszönöm,

wzsuzsa36 # 2013.03.05. 11:45

Szép napot!
Olyan kérdésem lenne, hogy a férjem Svájcban dolgozik, és megigényelte a családi pótlékot a két lányunk után, ez még elbírálás alatt áll, elvileg hónap végén kapja is a juttatást. A kérdésem az lenne, hogy én gyesen vagyok eddig nekem jött a családi és a gyes is, viszont mivel nem utalták ahogy szokták, felhívtam pestet, ahol azt mondták, hogy leállítottak minden folyósítást, vagyis még a gyesem is. Na ez amit nem értek, mivel a gyes az én nevemre szól, csak a családi kerül a párom nevére. Azt mondták mivel mindkettőt onnan kapom, így nem fog járni nekem a gyes, ha a páromnak utalják a családit. Ha ez valóban így van, akkor nekem miből lesz jövedelmem, érvényes tb-m. Kérem aki tud segítsen választ kapnom erre, mert már belezavarodtam ebbe : Zsuzsa

Andi 38 # 2013.02.18. 18:27

Köszönöm Cini

C I N I # 2013.02.18. 13:47

Ezt a svájciaktól kérdezd...

Andi 38 # 2013.02.17. 18:49

A férjem Svájcban dolgozik és mi a családi pótlék különbözetet a tavalyi évre megigényeltük ,még nem kaptuk meg ,de az lenne a kérdésem ,hogy miért a munkáltatón keresztül megy a folyósítás és miért nem a kinti hivatal küldi egyből a férjemnek,lehet hogy Svájcban ez a rendelet ,csak Így a munkáltató nem teljesen fizeti ki a teljes égész évre járó családi illetéket, bizonyos százalékát levonja (mert,hogy adózni kell utána). És ez számunkra annyira nem egyértelmű.Még annyit szeretnék,hogy Ausztriában is dolgozott,de ott a hivatal nem a munkáltatónak küldte a pénzt hanem egyből a férjem számlájára.Nagyon köszönöm előre is a segítő válaszát!!!

reggie68 # 2012.10.09. 09:46

Tisztelettel kérem, hogy segítsen valaki!

A nagy 18 éves elmúlt, májusban érettségizett. Most a Szolnoki Főiskola egyik felsőfokú szakképzésére jár. Ez három éves, nappali tagozatos képzés, nem ad diplomát. Ez milyen képzésnek minősül? Az Államkincstárban azt mondták, hogy nem jár utána CSP, nyugodjak bele, vagy még fussak egy pár kört?
Amúgy nagyon igazságtalannak tartom, hogy csak azok után jár CSP, akik OKJ-s képzésben vesznek részt, a felsőfokú intézmény hallgatóinak miért nem jár ez az ellátás?
Egyedül nevelem két kamasz fiam. Az utána járó CSP is nagyon jól jönne.
Köszönettel!

aurin # 2012.10.08. 12:57

habanéró:

az ügyfél mindig az aki a csp-t igényelte, márpedig nem a gyermek igényli, hanem az apa vagy az anya, tehát ő az ügyfél.

aurin # 2012.10.08. 12:55

gutine:

családi pótlék csak NAPPALI TAGOZATOS KÉPZÉRE jár!!

Crystalheart # 2012.10.08. 11:22

Üdv!

Volna egy kérdésem, mielőtt bejelentenénk az igényünket az Államkincstárnak. Az a helyzet, hogy öcsém (20 éves) idén év elején, az első félévi vizsgák előtt félbehagyta az OKJ-képzését, azonban idén ősszel elkezdett egy újat, amit még ingyenesen végezhet, mert támogatja az állam. A kérdés, hogy családi pótlék szempontjából ez első szakképzésnek számít-e? Mert tandíj támogatása szempontjából igen, de ez a másik nem egyértelmű számomra. Nem mindegy a dolog, mert első képzés esetén elvileg még jár a CSP, második esetén már csak a gyerekszám megállapításakor veszik figyelembe.

Köszönöm!

habanero # 2012.09.13. 08:14

Kedves Szakértők!
Egy kis értelmezési segítséget kérnék családi pótlék ügyében. A MÁK oldalán ezt olvastam:
"Az ellátás folyósítását szüneteltetni kell:

  1. az ügyfél távolléte alatt, ha az ügyfél 3 hónapot meghaladó időtartamra olyan államba távozik, amely nem az EU tagállama..."

Az ügyfél én vagyok vagy a gyerek? Lehet hogy ez egy nagyon buta kérdés így előre is elnézést kérek. A gyermek 3 hónapot meghaladó külföldi tartózkodása számít vagy az enyém, aki a csp-t kapja a gyerek után?
Segítségüket előre is köszönöm.

gutine # 2012.09.10. 21:59

Kérlek segítsetek eligazodnom.

Fiam ez évben szakmunkás vizsgát tett, betőltötte a 18. életévét,de szeptembertől esti tagozaton éretségit tenne, mely 2. év.

Kérdésem : Jár e családi pótlék, milyen módon, alanyi vagy más, külön kell e kérvényezni??

Köszönöm előre is.

vadvirág (törölt felhasználó) # 2012.08.26. 18:39

Gabicsek.

Sajnos fura egy megállapodás és ezt a bíróság elfogadta.((pontosan idéztem) Akkor szóban meglett beszélve,hogy amikor az idősebbik gyerek befejezi a középiskolát és tovább tanul akkor kell fizetni a gyerek tartást a fiatalabbiknál meg ha Ő befejezi a középiskolát ez még 3 év . Viszont a volt férj most már úgy értelmezi mint Te.
Ezt két ügyvéd fogalmazta!!!

Gabicsek # 2012.08.24. 20:50

nubira3!
Ha mindhárom gyermek a pároddal közös, akkor jár a három gyerek utáni kedvezmény.
Ha csak kettő közös, akkor ő csak a kettő után veheti igénybe.

Családi adókedvezménnyel kapcsolatban itt olvashatsz:

http://kanyotsa.ihinet.hu/…ny-2012.html

Ugyanígy igaz a szabadságra is, csak a saját gyermek után lehet számolgatni.

Munka Törvénykönyve:

132. § (1) A fiatal munkavállalónak évenként öt munkanap pótszabadság jár, utoljára abban az évben, amelyben a fiatal munkavállaló a tizennyolcadik életévét betölti.

(2) A munkavállalónak a tizenhat évesnél fiatalabb

  1. egy gyermeke után kettő,
  2. két gyermeke után négy,
  3. kettőnél több gyermeke után összesen hét

munkanap pótszabadság jár. A pótszabadság szempontjából a gyermeket először a születésének évében, utoljára pedig abban az évben kell figyelembe venni, amelyben a tizenhatodik életévét betölti.

Gabicsek # 2012.08.24. 20:44

Én ezt a következőképp értelmezem (habár igen fura egy megállapodás)

2010. március 1-jén az apa kifizetett összesen egy összegben 2.000.000.-Ft-ot. Részletezve van a megállapodásban, hogy ezt két gyermekre fizette, 20-20.000.-Ft-jára számolva, összesen 100 hónapra. Tehát nem 2010. március 1-jétől számított 100 hónapra, hanem a két gyerekre összesen 100 hónapra.
Ez lehet úgy is, hogy gyerekenként 50-50 hónapra.

Ha letelik az összesen 100 hónapnyi idő (két gyerekre számolva) és utána bármelyik tovább tanulna, akkor köteles tovább tartani.

Két gyereket számolva, ha mindkét gyereknek járt 2010. március 1-jétől a gyerektartás, a mai napig gyerekenként 29-29 hónap telt el, tehát eddig összesen 58 hónap.
Így hátravan még neki 42 hónapnyi idő, ami előre ki van fizetve.

vadvirág (törölt felhasználó) # 2012.08.24. 19:41

szafika.
Úgy szól a megállapodás,hogy a gyerekek középiskolai tanulmányai folytatásának idejére van kifizetve egy összegben,.Olvasd el és az szerint kellene értelmezni.Az apa viszont most úgy értelmezi mint te!
Zsuzsa