családi pótlék


Csabees6639 # 2013.11.12. 19:22

Köszönöm! Fontos választ kaptam! :)

monalisa1 # 2013.11.12. 19:05

Javítva amít előzőekben írtam: nem vagy egyedülálló mert élettársad van, még akkor is ha nem vagy oda bejelentve. Mielőbb ki kell javítani a nyílatkozatot ill. újat beadni. (Írd hogy nemrégtől vált komolyra a kapcsolat ezért előzőekben egyedülállónak tekintetted magad.) Nem valószínű hogy szankcionálnák a dolgot.

Csabees6639 # 2013.11.12. 17:51

Tisztelt Monalisa1!

Akkor egyben.

Végy egy szülőt, aki egyedül neveli a saját önkormányzati tulajdonú lakásában a kiskorú gyermeket. Ez a felnőtt személy átköltözik egy másik felnőtthöz, és viszi a gyermeket is.
Ezt a felnőtt személyt lenyilatkoztatja a MÁK, mivel tudomása van arról különböző közokiratok alapján arról, hogy együtt él egy másik felnőttel. A nyilatkozatot tevő mit sem sejtve azt nyilatkozza MÁK felé, hogy ő továbbra is egyedülállóként neveli gyermekét.

Kérdésem: ebben az esetben a MÁK a nyilatkozatot veszi alapul, vagy a tudomására jutott közokiratok alapján... Mit tesz, tehet?

monalisa1 # 2013.11.12. 12:15
monalisa1 # 2013.11.12. 12:10

Csabees6639

A beköltözött fél mit tagad: azt hogy van saját lakása vagy azt, hogy most nem abban lakik... A gyermeket egyedül nevelő szülői státusz egyértelmű, ezen a házasságkötés módosíthat...

A családi pótlékkal kapcsolatban minden megtudható: http//www.csaladipotlek.info.hu

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.12. 09:53

Milyen bírósági végzésed van neked!?

Nyilván jogerős ítélet.

Mostanra van egy jogerős bírósági döntése. A meghurcoltatása már évvekkel ezelőtt megtörtént. Muszáj ezt olyan embernek kérdőrevonnia, aki nem ismeri és el sem tudja képzelni a helyzetet?

laca50 # 2013.11.12. 09:46

Attila2

Milyen bírósági végzésed van neked!?
18 évesen, tehát nagykorúan, lepattantál otthonról és követelőzöl? Mi alapján? Főleg ha ilyen jóban vagy a szüleiddel. Ajánlom, inkább menj el dolgozni és estin jár iskolába.

Csabees6639 # 2013.11.11. 18:23

Az érintett személynek van saját lakása, érzelmi kötődés miatt költözött a másik félhez, de ezt tagadja. Amennyiben a MÁK tudomást szerez erről a tényről, mit tesz, mit tehet?

monalisa1 # 2013.11.11. 17:00

Csabees666639

A gyermeket bizonyára egyedül neveled, az hogy esetleg lakik valaki más is a lakásban az a gyermek "nevelésében" nem mérvadó., a magánéleted státusza = egyedülálló.

Az ügyfélszolgálatnál e-mailban kérdezz rá.

----
  • laikus hozzászóló
Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.11. 15:50

Attila2!

Családi pótlékra, iskoláztatási támogatásra akkor vagy jogosult, hogy közoktatási (középiskolába)intézménybe jársz.

Keresd fel a gyámhivatalt, mindenben segítenek Neked.

A tartás elmulasztása bűncselekmény, a gyámhivatal segít neked mind a feljelentésben, mind a tartásdíj behajtásában.

Mielőtt hazamennél telefonálj előtte, hogy mikor mennél és mit szeretnél elhozni onnan.

Csabees6639 # 2013.11.11. 14:12

Tisztelt Jogi Fórum!

Amennyiben a MÁK lenyilatkoztatja a nevelő szülőt, hogy egyedül neveli-e a gyermekét a szülő, és a folyósító szervnek tudomása van arról, hogy nyilatkozó hamis adatot szolgáltat, akkor mi történik?

MÁK feljelentést tesz? Ha igen, milyen jogszabály alapján? Ha nem, milyen alapon utasíthatja el?

Köszönettel!

Attila2 # 2013.10.28. 18:50

Üdvözlök mindenkit!

18 éves,önálló háztartásban élő tanuló vagyok.Jogerős bírósági döntés született arról,hogy mindkét szülőmtől gyerektartást kapok megélhetési és tanulmányi költségeim fedezésére.Abban az esetben,ha nem fizeti a szülő adott hónapban,mennyi idő alatt hajtják be rajta és kapom meg?E nélkül nem tudom fizetni az albérletet.
Igényelhetem-e a családi pótlékot?Ha igen,hol?Mennyi idő,míg kézhez kapom?
A bírósági ítéletben az szerepel,amennyiben megfizeti a szülő a tartásdíjat,egyéb követelésem nem lehet vele szemben.Ilyen feltételek esetén is igényelhetem a családi pótlékot,ha egyáltalán lehet?
Beléphetek-e az elhagyott családi lakásba?Mit hozhatok el otthonról(pl.ágyat,matracot)?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

Crowe # 2013.10.24. 06:29

Üdvözlet.

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy 15 éves lányom, az anyánál lett elhelyezve annak idején. Na most anyuka elköltözött a gyerek itt maradt mert ide akar járni suliba, és nem is akar oda költözni az anyjához. Kérdésem ha beadom a családira az igénylést mi történik? megkapom e hisz anyuka igy nem jogosult rá szerintem.

nildiko # 2013.10.07. 11:07

A MÁK és a beadványok?Nevetséges a dolog!Június 24-én írtam először,a gyerek nálam a pénzt meg Apa szedi fel!Végül is még csak október 7 van..

Jeromos # 2013.10.07. 10:16

Köszönöm a választ, Nildikó!

nildiko # 2013.10.06. 18:14

Jeromos!Egyetemi tanulmányokat folytató gyerek után nem jár családi pótlék.Max kérheted az államkincstárnál a beszámítását,ha van nála kisebb gyereked,aki után jogosult vagy családi pótlékra.Ez kb 1200 ft havonta :)

Jeromos # 2013.10.05. 11:25

Nekünk sem fizetnek augusztus óta családi pótlékot. Lányom 1994. március 1-én született és most kezdte nappali egyetemi tanulmányait.

Ilyenkor nem jár tovább??

monalisa1 # 2013.10.04. 19:58

Tudnám javasolni, hogy írni egy e-mailt a lakhely szerinti MÁK-nak és tőlük kérdezni hogy a gyermek miért nem kapja továbbra is a családi pótlék., az ügyiratszámot megadni.

----
  • laikus hozzászóló
laca50 # 2013.10.02. 18:41

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
A napokban kaptuk meg a MÁK-tól a határozatot, hogy június 30.-tól nem jár a családi pótlék. A lányom augusztus 30.-án töltötte be a 20. életévét, júniusban érettségizett és szeptember 1-től OKJ-s iskolába jár nappali tagozatra. Szóval nem értem miért is nem jár 2014 júni 30-ig.?
Ha ezt a törvényt nézzük

Az iskoláztatási támogatás a tankötelessé válás évének november 1-jétől a tankötelezettség teljes időtartamára, valamint a tankötelezettség megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét, sajátos nevelési igényű gyermek esetén a 23. életévét betölti.

akkor, legalább is az én értelmezésem szerint, mivel ebben a tanévben még nem töltötte be a 20-at járnia kellene a 2014-es tanév végéig, tehát 2014.06.30.-ig.
Egyébként mettől-meddig tart egy tanév? Mert azt hallottam, hogy szept.1-től aug.30.-ig és ezért nem jár nekünk. Ha viszont így van, akkor is járnia kellene aug.30-ig és nem csak júni.30-ig, mert ugye annak a tanévnek a végéig jár amelyikben betöltötte a 20-at.
Léci segítsetek, most akkor jár vagy nem?

A segítséget előre is köszönöm.

Gergő1993 # 2013.10.02. 13:05

Azt szeretném meg kérdezni hogy én a 20. életévemet be töltöttem az iskola megkezdése előtt (Szeptember) és nappali tagozatra járok szakmára és az egyik szülőm elhunyt. Ebben a hónapban már nem kaptam családi pótlékot, lehet igényelni valahogy árva ként ?

lilidori2 # 2013.08.24. 09:10

Tisztelt Szakértő!
Sürgős tájékoztatásra van szükségem (a MÁK-ot nem érem el )3 gyerekem van,a legnagyobb 21 éves idén végzett technikusként,egy háztartásban él velünk és pályakezdő munkanélküli.kérdésem, hogy a két kisebb után mennyi csp.
kaphatok, ill. hogy így jogosultak vagyunk-e ingyenes tankönyvekre? Gyors válaszát előre is köszönöm!

Lyonee # 2013.08.23. 13:46

Ha nem SNI, akkor 2013. aug. 31-igjár az iskoláztatási támogatás.

valentinus # 2013.08.23. 13:12

Köszönöm szépen!

misszi # 2013.08.13. 07:01

Tisztelt Szakértő!
Szeretném megkérdezni,hogy a gyerek szakközépiskolába nappali tagozaton jár. feb.28-án tölti be a 21-életévét. Addig nem jár a családi pótlék? Még van egy éve az iskolából.Az Állam kincstárból elküldtek.Február 28ig még 20éves.Meddig jár? Köszönöm a válaszukat előre is!


Tisztelt Szakért?! A gyermekek 21éves lesz február 28án. Nappalitagozaton szakközép suliba jár.Még van egy éve hátra.Ha 20éves koráig jár akkor m

bettina10 # 2013.08.13. 00:47

Jó estét!
Gyermekem után egy éve kapom táplálék intollerancia miatt az emelt családi pótlékot. Az év lejárta előtt becsületesen elmentünk terhelésre, ahol továbbra is megkaptuk a gastoenterológustól az igazolást a tartósan beteg majdnem 16 éves gyerekem után, amit elküldtem a MÁK-nak.
Ma döbbenten olvastam a kiállított kártyán, hogy csak október 31-ig érvényes. Megtudja valaki mondani nekem , hogy vajon miért? Októberben lesz 16 éves. Köszi