családi pótlék


szandrus # 2011.10.05. 11:02

Kedves Bebe23!
Az orvosszakértői bizottság állapítja meg az egészségkárosodást - a leletek, orvosi papírok alapján és a vizsgálat alapján. Különböző szempontokat néznek, végül kialakul egy eredmény, melyet százalékban adnak meg. Az esetek nagy részéből leszűrhető, hogy cukorbetegség vagy asztma, egyéb allergia esetén nem szokta elérni ez a százalék az 50 %-ot. Nyújtson be fellebbezést, kérje a másodfokú bizottság elé idézését. Egy próbát megér, nem veszít vele semmit, illetékmentes a fellebbezés.

VillámIlcsi72 # 2011.10.05. 08:55

Tisztelt válaszoló!

Szeretném megkérdezni, ha 3 gyermekem van, 2 közülük kiskorú, a 3. idén kezdte tanulmányai egyetemen! Ennek függvényében, hogy változik a családi pótlék! Annyi infóm van, hogy már csak a két gyemekem után kapok és kiegészítést a harmadikra, de a kettőre a 3 gyermekre járó 16000 Ft/fő-vel számolnak, vagy a 2 gyermek estén járó 13300Ft/fő-vel? Illetve a kiegészítés mitől függ, annak mennyi az összegszerűsége?

Köszönettel:C.Ilona

bebe23 # 2011.10.04. 16:01

Segítséget szeretnék kérni: 22 éves főiskolai hallgató vagyok, megigényeltem az emelt színtű családi pótlékot saját jogon, mert krónikus betegségem (morbus Crohn - most nincs aktív szakaszban), illetve I.típusú cukorbetegségem van. A Szakhatósági állásfoglalás szerint csak 33 %-os egészségkárosodásom van. 18 éves korom előtt is kaptam már emelt szintü csp-t, bár akkor még csak a Crohn betegséget állapították meg, a cukor még nem volt. Kérdésem: hogyan lehet, hogy most mégsem kapom meg? Mit jelent az 50 %-os egészségkárosodás? Hogyan jött ki a 33%? Segítségüket előre is köszönöm. B. Gábor

Gabicsek # 2011.10.01. 19:01

Az árvaellátás 25. életéved betöltéséig jár maximum, ha nappali tagozatos tanuló vagy.

végrehajtó1 # 2011.10.01. 14:22

Tanulj jól és kapsz ösztöndíjat.

Ancsa05 # 2011.10.01. 14:19

Jó napot kívánok!
Egy kérdéssel fordulnék Önökhöz.
Nos az imént kaptam kézbe egy levelet a Magyar Államkincstártól amiben közlik velem hogy már nem vagyok jogosult családi pótlékra!
Árva vagyok (mindkét szülőm elhunyt) és egyetemre járok,ráadásul betöltöttem a 20. életévemet Július 2.-án.A kérdésem az lenne hogy ha megszűnik a családi pótlék,akkor még jár-e az árvaellátás?És mit tehetek annak érdekében hogy valamilyen iskolai támogatást kapjak?Hiszen dolgozni nem tudok,ahhoz túl sok az órám viszont nem tudok megélni?Van rá valamilyen esély hogy az állam támogasson?
Előre is köszönöm a választ

valentino r # 2011.09.20. 12:00

Köszönöm

szandrus # 2011.09.20. 11:48

Kedves Valentino R! Igényelheted, persze. Lehet, hogy a tb címszó alatt arra gondolt, hogy TAJ kártyád van-e. Mert az igény felviteléhez kell a TAJ kártya száma (tiéd és gyermeké is).

valentino r # 2011.09.20. 09:30

Kedves végrehajtó 1!

Igen magyar állampolgár,Én is.Szóval akkor igényelhetem?Ez jó hir,köszönöm,csak nem értem akkor eddig mért kaptam téves tájékoztatást?
Köszönöm

végrehajtó1 # 2011.09.20. 09:27

Feltéve hogy magyar állampolgár a gyerek

végrehajtó1 # 2011.09.20. 09:27

A gyereknek alanyi jogon jár.Független attól hogy van e tb vagy dolgozol-e.

valentino r # 2011.09.20. 09:11

Tisztelt mindenki!

Azt szeretném megtudni,hogy igényelhetek e családi pótlékot a 3 éves kisfiam után ha nekem nincs tb-m?Tavaly költöztünk haza Magyarországra külföldröl,egyedóül nevelem.Az ottani családipótlékot kapnám ha apuka lenne szives és elintézné,mert az ö munkaviszonya után járna,de gyerekét sem látta másfél éve,nemhogy elintézzen nekem ilyen dolgot.Szóval megakartam igényelni a magyarországit,hónapokig nem jött válasz,aztán mikor elcsiptem egy igazgatót telefonon azt mondta hogy csak akkor igényelhetem ha munkába állok és lesz tb-m.Tök lekezelöen beszélt,nem is válaszolt a kérdéseimre csak darálta a magáét,és nem tudom hihetek e neki mert az államkincstárnál ahány ügyintézö mind mást mond,még soha semmit nem tudtam simán elintézni.Ezért kérek itt segitséget,hogy tényleg nem jár mert nincs tb-m?
Köszönöm

szandrus # 2011.09.16. 05:23

Sajnos nem jár, mert egyrészt 20. életévét betöltötte, másrészt pedig felsőfokú szakképzés.

Margherita # 2011.09.15. 15:03

Jól kicsesztek velem.Miután a szakközépiskola nem ad szakképzést -mert valamelyik nagy bölcs ezt is megszüntette-a fiam érettségi után most 20 évesen tanul 2 évig felsőfokú szakmát.De erre mért nem jár az iskoláztatási támogatás? Én 28.500,-at kapok,ő félárva,árvaságit kap,de nagyon számitott az a 12000 Ft Cs.p.is ami most elmarad.Köszönöm szépen.

szandrus # 2011.09.09. 10:31

Csak középfokú oktatási intézményben tanulmányokat folytatók(ra tekintettel) részére folyósítható a családi pótlék. Aki felsőoktatásban tanul, rájuk nem, csak a családi pótlék összegének megállapítása szempontjából vehetők figyelembe!

bukfenc2 # 2011.09.09. 09:27

Minden kérdezőnek!
Teljesen friss info! Most jöttem az Államkincstártól!
Felsőfokú tanulmányokat végzők esetében, 20 éves korig jár a családi pótlék!
Ha betöltötte a személy a 20. életévét, pl: májusban, a családi pótlék akkor is jár, június 30-ig, az iskola befejezéséig!
Remélem tudtam segíteni!

szandrus # 2011.09.09. 06:00

Ugyanaz az iskola töltötte ki? Ugyanott folytatja a tanulmányait - tehát folyamatos? Mert amennyiben igen, még jogosult a nyári hónapokra. Be kellene küldeni az új tanulói jogviszony igazolást nekik és egy kérelmet, hogy igényt tart a július-augusztus hónapokra.

szandrus # 2011.09.08. 08:49

A saját jogú családi pótlék esetében is ugyanez a szabály (20.életév), kivéve ha valaki tartósan beteg, súlyosan fogyatékos. Abban az esetben az NRSZH ad szakvéleményt, az ha megfelel a jogszabályban előírtaknak, akkor adható a családi pótlék saját jogon.

szandrus # 2011.09.08. 08:47

Annak a tanévnek a végéig jár, amelyben betölti a 20. életévét. Attól függ a tanév vége, hogy az előző évben az iskola mit igazolt le - ha a tanulói jogviszony vége 2011. június 30. volt - akkor csak júniusig volt jogosult a családi pótlékra.

marcika # 2011.09.05. 12:25

én már felhívtam az Államkincstárat, mert a fiam most érettségizett (18 éves) és továbbtanul. Azt a tájékoztatást kaptam, hogy szeptemberben még kapunk csp-t, mert az az augusztusi hónapra vonatkozik. A tanév augusztus 31-ig tart. Ergo a köv hónaptól már nem jár. Nem kell lemondani, mert ők fognak küldeni egy "papírt", hogy igazoljam, hogy közoktatási intézményben tanul. Ezt nem fogom tudni igazolni, ezért automatikusan megszüntetik.

Mártika56 # 2011.09.05. 12:19

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
A fiam 1991.június 26-án született, idén töltötte be a 20.életévét. A családi pótlék folyósításáról szóló törvény szerint a családi pótlék annak a tanévnek a végéig folyósítható,amelyik tanévben a gyermek betölti a 20.életévét.
A kérdésem az lenne,hogy ha a fiam nyáron töltötte be a 20.életévét, jogos-e ha felveszem utána a családi pótlékot? Ugyanis az államkincstár megszakítás nélkül folyósítja az ellátást. Később visszaigényelhetik tőlem a felvett összeget?(Elvileg az oktatási hivatal adatbázisából leszűrök,hogy ki jogosult és ki nem az ellátásra.)

Gabicsek # 2011.08.25. 21:07

biztos volt hagyatéki tárgyalás, nézd meg a földhivatalban a tulajdoni lapot, kik vannak rájegyezve tulajdonosként az ingatlanra.

simineni # 2011.07.28. 11:48

Érdeklődnék, hogy a nagyobbik gyerekem 19 éves, a kicsi 13. A nagy most fejezte be a középiskolát,Ősszel estin tanul tovább, ahol az iskola szerint jár a családi pótlék. meddig kapom én ezt. 20 éves koráig, vagy az iskola befejezéséig.Mi van akkor ha a suli mellet 2-4 órás állást vállalna? Megszűnik a családi pótlék?

anyúúú # 2011.07.14. 14:36

VÉGZÉS

A Magyar Államkincstár Budapesti és Pest Megyei Igazgatósága hatáskörében eljárva XY....szám alatti lakos , mint egyedülálló szülő részére 2011 június 1. napjától a nevelési támogatás folyósítását XY nevű tartósan beteg illetve súlyosan fogyatékos gyermekre tekintettel
FELFÜGGESZTI
Ezen határozat ellen......stb 15 napon belül fellebezzéssel élhet
INDOKLÁS
tekintettel arra, hogy XY 2011. 05. 18.-án kelt levelében gyermeke számlaszámára kérte folyósítani az ellátást, amelynek nem tulajdonosa, ezért a nevelési ellátás kifizetését Osztályunk nem tudja teljesíteni.
A családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény (továbbiakban: Cst.) 39.§-a illetve a végrehajtásra kiadott 223/1998.(XII.30.) Korm. rendelet(továbbiakban : Vhr.)3.§ a) ah) pontja értelmében.
Cst.39§ Az ellátásra jogosult az igényelbíráló szervnek 15 napon belül köteles bejelenteni minden olyan tényt, adatot, amely az ellátásra jogosultságát vagy összegét érinti.
Vhr 3§. A cst 39 §-a alapján írásban kell bejelenteni
a.) családi pótlék folyósításának, szüneteletésének időtartama alatt
ah) az ellátásra jogosult nevének, bankszámlaszámának vagy lakcímének változását
bg)az ellátásra jogosult három hónapot meghaladó egybefüggő külföldi tartózkodás tényét
Cst 38 § (3) Az esedékessé vált és fel nem vett ellátást az esedékességtől számított 1 éven belül lehet felvenni
Az igazgatóság illetékessége a Cst. 35 § (1) bekezdésének a pontján alapul
A jogorvoslatról szóló tájékoztatás a Cst 44 § (1) bekezdésén alapul.

Tehát én le írtam, hogy miért és nem lakcímváltozás miatt kértem folyószámlára a csp-t. Ja és az ügyfélszolgálaton azt mondták, illetve kérdezték, hogy nem dolgozom-e külföldön vagy ilyesmi, mert arra utaló bejegyzés van a felfüggesztés okaként megjelölve. Akkor mondtam, hogy ilyesmiről szó sincs, elkérte a telefonszámom, ezután felhívott az ügyintéző és akkor egyeztünk meg abban, hogy e-mailben irok neki egy pár sort, hogy vissza kérem postai kifizetésre az ellátást, hogy ne kelljen túl sokat várnom, mire megkaphatom. Én azonnal elküldtem neki az e-mailt, ez a múlt héten volt, fel is hívtam, hogy szóljak neki, hogy akkor elküldtem ahogy megbeszéltük. Azt mondta, megbízott bennem és már el is utalta, de mivel még ma sem hozta a postás, az ügyfélszolgálaton rákérdeztem, ahol azt mondták miután megnézték adategyeztetés után,hogy csak ezen a héten kedden lett utalva.
Csak tényleg az a furcsa, hogy ha a postástól átveheti a szomszédom, ha olyan viszonyban vagyok vele, akkor a gyeek számlájára miért nem lehet, ahova egyébként a nagylányom rokkantnyugdíja is érkezik, az én ápolási díjam, és ha pl az OEP -től kapok segélyt, az is oda jön. De ha mind ez ellenére nem lehet, akkor szó sem volt lakcím változásról, nem kellett volna akkor oda küldeni, mint eddig?
Köszönöm !

végrehajtó1 # 2011.07.14. 11:52

a leírt törvényeket másold ide be.(jogszabályhelyeket)