Közös tulajdon megszüntetése iránti perben.
hagyatéki tárgyalás
Edesanyam 1994-ben elvalt edesapamtol,es ferjhez ment.10 ev hazassag utan edesanyam 2004-ben elhunyt.Az "uj"ferjevel kozosen szerzett lakasban maradt a ferj,de edesanyam utan 1/2 resz aranyban,kifizettem az illeteket.Eltelt 6 ev,a ferfi meg mindig abban a lakasban el,es az iden ujranosult.A kerdesem,h,hogyan juthatnek az oroksegemhez,az 1/2 reszhez?Lehet e kotelezni,felszolitani a kifizetesre?
Legjobb lenne a házat gyorsan eladni és a vételárból a tartozást rendezni mert egy árverezésből nemigen lehet jól kijönni. (Ami marad felezitek a testvéreddel.)
Azt nem írtad az örökséget terheli-e özvegyi haszonélvezet, mert akkor vevőt találni rá elég bajos. (Legfeljebb ha valaki hosszútávú befetetésként venné meg a házat, bár nagyon nyomott áron csak.)
monaLuis
laikus hozzászóló
Apukám meghalt volt egy személyi kölcsöne 900000.-Ft értékben. A ház az övé volt 1/1 arányban én és az öcsém örököltük. megvolt a hagyaték, de a hitel nem volt belevéve.Az önkormányzattól megkérdezték az örökösöket és küldte abank, hogy minket terhel a hitel fizetése.Ha nem tudjuk fizetni elárvereztei a bank a házat?
Nincs mit.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
A legjobb szerintem, ha az édesanyja és az ő összes leszármazója nyilatkozik, hogy visszautasítja az öröklést.
Nincs köztük, de a legegyszerűbben szeretnénk rendezni, és a legkevesebb anyagi vonzattal.
Ingyenesen átengedés során, elég egy nyilatkozat édesanyámtól 2 tanú aláírásával?
Elnézést az értetlenkedéséért, az ingyenes átengedés ugyanaz, mint az ajándékozás?
Visszautasíthatja az öröklést, de az ő összes leszármazójának is vissza kell ebben az esetben utasítania, ami gond lehet, ha van köztük kiskorú. Valószínűleg célszerűbb lesz a hagyatéki eljárás során ingyenesen átengedni.
Tartási szerződést.
Csatolták is a a felszólító levélben:
"Az eltartott ezennel hozzájárul ahhoz, hogy hogy az első pontban leírt ingatlanra a tulajdon jogot, haszonélvezeti jogával terhelten az eltartó javára az ingatlan nyilvántartásba bejegyezzék."
Tartási szerződést kötött, vagy öröklésit, és ha utóbbit, akkor milyen vagyontárgyra?
Sziasztok!
Csupán egyetlen kérdésem lenne. A nagynéném meghalt, a hagyatéki tárgyalásban édesanyámat jelölték az egyik örökösnek, ő teljes egészében ingatlan, ingóságok le szeretne mondani az unokatestvérem javára. Unokatestvérem a nagynénémmel halála előtt eltartási szerződést kötött. Tehát édesanyám ajándékozza vagy utasítsa el az örökséget, hogy a későbbiekben ne legyen gondja-baja vele?
Válaszát előre is köszönöm!
Gondolom, végrendelet alapján. Hogyan szól pontosan a végrendelet (anonimizálva)?
Testvérem örökli a családi házunkat. Ilyenkor minden Övé? pl:butor,gépek ,edények, tüzifa? Köszönöm a segitséget!
Akár senki ne jelenjen meg.
Mindenki csak a saját tulajdoni hányadát adhatja el.
Szeretném megkérdezni,hogy ha az örökösök közül az egyik nem jelenik meg a hagyatéki tárgyaláson mi történik.
A másik kérdésem ha a másik fél nem jelenik meg akkor a költségeket ráterhelik e az adott fél örökölt ingatlanrészére?
Ha az ingatlannak van 3 tulajdonosa 2 tulajdonos eladhatja e az ingatlant a harmadik fél beleegyezése nélkül? ( 3félnek kb egynyolcad része van)
Ezek az iratok egyelőre a nagymamát illetik. Ha meghal, és nem rendelkezik róluk külön, akkor a törvényes örökösök követelhetik a kiadásukat attól, akinél vannak.
De. Vita esetén minden egyes irat létezését annak kell bizonyítania, aki követeli a kiadását, ezen túl pedig azt is bizonyítania kell, hogy az adott irat annál van, akitől követeli. Nem egy egyszerű mutatvány.
Sziasztok!
Kedves Kovács Béla Sándor!
Szeretném segítségét kérni,annak megtalálásában, hogy mely jogszabály rendelkezik a közeli hozzátartozó iratkérési jogával kapcsolatosan. Gyakorlatilag arról lenne szó, hogy édesanyám anyukája sajnálatosan haldoklik, szeretnénk minden orvosi és nem orvosi papírt elkérni az eltartójától , aki édesanyám sogornője, mivel tartani lehet attól, hogy esetlegesen mindent eltűntet. A nagypapám és a nagybátyám ezen hölgy férje volt már meghaltak.
Eltartási szerződést kötöttek a nagymamámmal, amelyről édesanyám évek után kapott felvilágosítást. Lényegében szeretnénk tudni ha nem adná oda a családra vonatkozó papírokat, akkor milyen lehetőségekkel élhet édesanyám.
Válaszát előre is köszönöm!
Be kell jelenteni a számlát a hagyatéki leltárt összeállító személynek, a közjegyző majd a hagyatéki végzéssel azt is átadja az örökösnek, akinek a bank így már ki fogja fizetni az egyenleget.
Sziasztok..
Olyanban szeretném kérni a segítséget , hogy édesapám ebbe a hónapba halt meg. A nyugdíját ugyan ugy megkapta a bankkártyájára. Hozzá sincs nyulva a pénzhez.. Csak az aprobléma , hogy mi ennek a kártyának nem tudjuk a pinkódját.. És hogy ilyenkor mi a teendőő??
Lényegében az örökhagyónak adott kölcsönre hivatkozik, és hagyatéki teherként követeli.
Üdvözlök Mindenkit!
Édesapám elhunyt 2008ban, és egy banknál zárt végű lízingszerződése volt egy autóra. A hagyatéki tárgyaláson nem lett belevéve az autó, mivel az a bank tulajdona, és apukám csak lízingbevevő-üzembentartóként volt bejegyezve a forgalmiba. Testvérek közötti egyezségkötéssel a lízingcsoport most 2010.ben kötött velem egy szerződést, hogy én átvállalom apukám fennmaradó tartozását a bank felé még 5éven keresztül mint lízingbevevő-üzembetartó.
A lényeg, hogy apukám volt barátnője most tőlem és a testvéreimtől követel peres úton 1.2millió forintot,mondván, hogy ő fizette a csekkeket apukám haláláig, illetve a kezdő beugrót, persze ez nem fedi a valóságot, mert apukámnak rendszeres havi jövedelme volt, amiből tudta fizetni.
Amit nem igazán értek: Hogyan követelhet, ha a bank tulajdona az autó, és itt lízingszerződés van, ami még mindig nem járt le? Illetve miért tőlünk követel, ha nem nekünk lettek ezek az összegek megfizetve, mivel a bank adott erre apukámnak kölcsönt, és a banknak kell megfizetni a szerződés szerint megszabott havi törlesztőket. Lehet jogos követelése ilyen esetben? És ha van, milyen jogszabály vonatkozik erre? Mert az egész tárgyalás úgy megy, mintha a mi tulajdonunk lenne a gépjármű,és ki lenne már teljesen fizetve az autó, és ebből a barátnő kiszeretné venni a pénzét.
Minden jó tanácsot elfogadok. Köszönöm szépen a figyelmüket. Tisztelettel : G.Virág
Meg kell tőle kérdezni, bár nem valószínű hogy belemegy.
"Lisa"
laikus hozzászóló
Sziasztok!
Kérdésem a közjegyzői munkadíjjal kapcsolatos. Ezt csak a hagyatéki tárgyaláson lehet neki kifizetni, nincs arra lehetőség, hogy az öröklött pénzösszegből vonják le?
Köszi előre is.
Egy részéről mondtál le. De nem az egészről, így örökös maradtál. Márpedig az örökösök egyetemlegesen felelnek a hagyatéki terhekért, az más kérdés, hogy max. örökrészük erejéig.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02