Annyiból nem tartanak el egy kutyát sem,nem gyereket.
Gyerektartàs
Kedves Majordomus!
Eddig is apuka vett meg mindent a kicsinek, a 15 ezer csak a hivatalos összeg. Anyuka mindent tőle kér. Ameddig dolgozott, mindent megkapott a gyerek. Miért csak anyuka kezében ér valamit a pénz? Anyuka soha életében nem dolgozott, nem is fog. A támogatásokból és a gyerektartásból él. A napi cigarettája a legfontosabb, ezért nem szeretne apuka több pénzt a kezébe adni. Jelenleg nem is tudna. Azért nem fekete-fehér a dolog.
Arvacska,
Akkor ha megemelik az összeget, és nem akar többet a gyerekre költeni, akkor ne fizessen mást, csak a gyerektartást. De azt mindenképpen.
Igen, egy 40ezer havi gyerektartás nem sok - simán elképzelhető. Elsősorban nem is az apa lehetőségei számítanak (ő oldja meg), hanem a gyerek szükségletei. Az apának a saját tartásának rovására is tartania kell a gyerekét.
És az anyának nem...?
Ugyanannyi részt köteles vállalni mint az apa.
De ha soha nem dolgozott és most sem?
Kedves József!
Köszönöm a választ.
Üdvözlet!
Közel azonos jövedelmi viszonnyal rendelkező szülöről van szó.
Anyuka vagyoni helyzete viszont sokkal jobb. Apa 36 m2 es panelban lakik, anyuka egy 7 szobás házban a 3 gyerekekkel.
Egy összegű gyerektartás közös megállapodás alapján van érvényben a gyerekek reális szükségletét, költségeit figyelembe véve, arányosan súlyozva az apa részére mint különélő szülő.
a következőket szeretném megkérdezni:
1.: Ezeket a költségeket elvileg csökkenteni kell a 3 gyerek után járó adókedvezménnyel, ( 100 e) és a családi pótlékkal ( 50 e)?
2.: Anyuka vagyoni helyzetéhez tartozik, hogy igénybe vette a 3 gyerekes csok ot is és egy új építésű társasházi lakást vásárolt ,befektetésnek ahová nem költözött be valójában ( csak lakcímkártyán) és ki is adja azt albérletbe. Ezeket a körülményeket a bíróság figyelembe veszi -e? Tartásra kötelezett dolga e ezeket a vagyoni körülményeket bizonyítani?
3. 450 ezres nettó fizetéssel ( apa / anya esetén ) a fenti körülményeket és a bírósági gyakorlatot figyelembe véve mi lenne a reális gyerektartás összege ebben az esetben?
Köszönöm
alábbiakhoz még:
A havi összesített költség ( gyerekekre jár szoc kedvezmények nélkül) : kb 350.000 / hó
Köszönöm
- Milyen költségeket? (Egyébként eleve abszurdnak látszik költséget bevétellel csökkenteni.)
- „a bíróság figyelembe veszi -e? ” Miben?
- ???? Te kérdezed?! Hiszen te tudod, mennyiben egyeztetek meg. És hogy ide a bíróság?
https://drgereb.hu/…zamitasakor/
Milyen juttatásokat kell figyelembe venni a gyermektartásdíj kiszámításakor?
A gyermektartásdíj meghatározásakor figyelembe kell venni a a gyermeknek és rá tekintettel az őt nevelő szülőnek juttatott családtámogatási és szociális ellátásokat.
A két leggyakoribb ellátást az alábbiak szerint kell elszámolni:
Családi pótlék:
Mivel a családi pótlék a munkabértől elkülönült juttatás, így azt a gyermeket nevelő szülő oldalán kell elszámolni és a családi pótlék összegével csökkenteni kell a gyermek indokolt szükségletének (pl. élelem, ruhaköltség stb.) a költségét.
Családi adókedvezmény:
Mivel az adókedvezmény beépül a munkabérbe, annak összegét a családi pótlékra jogosult szülő oldalán kell elszámolni és az adókedvezménnyel elért munkabér- különbözettel csökkenteni kell a gyermek indokolt szükségteleinek költségét.
Tehát a kiskorú gyermekre tekintettel biztosított juttatásokat (családi pótlék, gyes) nem lehet a saját jövedelemül szolgáló bevételként figyelembe venni.
Nincs helye továbbá a gyermektartásdíj leszállításának önmagában azon az alapon, hogy a bíróság a tartásdíj megállapítása során ezeket a támogatásokat még nem vette figyelembe.
„a bíróság figyelembe veszi -e? ” Miben? - na miben??? a gyerektartás megállapításában?
mi nem érthető ezen?
az alapelvekre vagyok kíváncsi hogy mi alapján működik az összeg meghatározása?
És hogy a most kialkudott összeg a körülményeket figyelembe véve reális e mondjuk egy bíróságon eldöntött összeghez képest.
tényleg ilyen nehéz? atyaég....
Dehogy ilyen nehéz!
Pofonegyszerű ez.
Ötezer.
Amiben megállapodtatok.
Volt ferjemmel megegyeztunk gyerektartasrol valas utan, nem a birosag dontott. Az utobbi idoben nem tudok kijonni a penzbol ket gyerekkel, nem fizeti a gyerekek ruhajat iskolai eszkozeit es olyan dolgokba nem szall bele ami nem kalkulalt koltseg pl. betegseg. Nem jarul hozza, a gyerekektol veszi el nem tolem. Nagprol napra elunk. Mit tehetek?
„nem a birosag dontott. ”
Hivatalból is döntenie kellett róla, még akkor is, ha nem kértétek. [Pp. 459. § (1)] Keresd elő az ítéletet!
A "mit tehetek" olyannyira általános kérdés, hogy arra használható választ nem nagyon várhatsz.
Tisztelt szakértők!
Nővérem kérésére szeretnék érdeklődni.
Van egy 34 éves elvált fia,aki gyermektartásdijra van kötelezve. Most daganatos beteg,jelenleg is kórházban fekszik.
Mivel nem tud dolgozni táppénzen van,de ez a táppénz a kezelésére is nagyon kevés sokba kerülnek a gyógyszerei, igy ha nem tud gyerektartást fizetni,lehet a biróság felé fordulni valamilyen kérelemmel?.
A gyerekek anyai részről, igen erős anyagi helyzettel rendelkeznek, semmiben nem éreznének hiányt. Köszönöm ha segitenek,mi ilyenkor a teendő..
Törvény szerint saját ellátása terhére is köteles a tartásdíjat fizetni.
Meg lehet próbálni a tartásdij mérséklését vagy felfüggesztését kérni a bíróságtól..
.
Ha van rá esély akkor az anyával megegyezni a halasztásról.
Esetleg csökkentés kérhet. Megszüntetésről, halasztásról szó se lehet.
Köszönöm szépen a válaszokat
További szép napot kivánok.
Jó napot! Igazából egy jogtudós “öreg róka” bírói gyakorlattal kapcsolatos tapasztalatára lennék kíváncsi. Rövid tényállás: én mint alperes gyermektartást fizetek. A gyermek betöltötte a 23. Életévét. Az érettségit évismétléssel szerezte meg amiről ügyvédi megkereséssel csak az iskolától kapott tájékoztatásból tudunk. Az érettségivel a gyermek szakmai érettségit kapott. Pénzügyi statisztikai biztosítói adminisztrációs munkakör betöltésére jogosít. Érettségi után 2 éves művészeti iskolába ment ahol okj szakmai végzettséget szerzett. Ezek után a BGE felsőoktatási szakképzésében vesz részt jelenleg az utolsó félévet tölti gyakornoki félév….tudomásunkra jutott hogy a gyermek évek óta külön él a felperestől erről egyikük sem tájékoztatott. A gyermek kereső tevékenységet is folytat. Elmondásuk szerint diákmunka. Ügyvédi megkeresésre felhívtuk a felperes figyelmét hogy a gyermek nagykorú több végzettséget szerzett külön önálló életvitelt él és hogy bejelentési kötelezettsége lett volna a bíróság felé. Felperes 2024. Január 1 napjával a bíróságon kérte a gyermektartás megszüntetését ám a keresetbe beleirta hogy én mint alperes az egyetemi tanulmányok befejezéséig önként vállaltam hogy fizetek. Ilyen nyilatkozatot sem szóban sem írásban nem tettetm. Szóval most egy végzést kaptam hogy 30 napon van ellenkérelemre. Szivesen vennék tanácsot hogy ebbe mit irjak? Természetesen a megszüntetés tényén felül. Valamint mi a bírói gyakorlat ezzel kapcsolatban. Köszönöm a tanácsokat.
Kereset? Ellenkérelem? Miről beszélsz?
Felperes gyermektartásdíj megszüntetése iránt adott be keresetlevelet. A bírósági végzésben pedig az van hogy 30 napon van megfelelő írásbeli ellenkérelmet beadni. De a megszüntetést szeretném én is.
Mekkora hülyeség már ez?!
Annak, akinek a kezéhez a tartásdíjat fizetni kell, nem keresetleveléllel kell kérnie a megszüntetést. Egyszerűen bejelenti, hogy a jogosultsága megszűnt. A bejelentést követően a bíróság a tartási kötelezettséget peres eljárás lefolytatása nélkül megszünteti. [Ptk. 4:211. § (1)]
Mégis a fogadónapon a bírósági ügyintéző a 9.melléklet a 17/2020. (XII.23.) IM rendelethez keresetlevél nyomtatvány töltették ki a felperessel amin a megszüntetést kérte.
@Hamupipőke
A gyerektartást miért kell egyáltalán megszüntetni? Ha megvan a közös akarat, akkor a jogosult megszűnik követelni, az adós pedig megszűnik teljesíteni. És kész. A bíróságnak még csak tudnia sem kell erről. Ti meg, agyhalottak, pereskedtek? Úgy, hogy a megszüntetést kérő felperes maga jogosult? Aztán ki ellen indítja meg azt a pert? Kit fog a végén a bíróság marasztalni? Ki viseli a perköltséget? Az ember esze megáll...
Nem írod, hogy végrehajtás folyik-e. Mert ha igen, akkor is a végrehajtást kérőnek a Vht. 55. § paragrafus szerinti kérelmére, nem peres úton, végzéssel megszünteti a bíróság a végrehajtást.
Egyébként pedig nem 'felé'. Baxi.
Ott valakinek szakmai hiányosságai vannak.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02