Válás - Vagyonmegosztás - per


drbjozsef # 2017.05.14. 17:24

mme deer

Nem.
Nem.

drbjozsef # 2017.05.14. 17:23

jelszo,

mivel az ingatlannyilvántartásban 1/1 tulajdonos vagy, természetesen megteheted, hogy eladod akármennyiért, akár fél áron is. A feleséged minden bizonnyal be fog perelni, mert a házasság miatt egészen bizonyos, hogy jelentős részben ingatlannyilvántartáson kívüli tulajdonos. Ha nem az egész ház bizonyíthatóan a különvagyonod, akkor pórul fogsz járni, az biztos. Az esetleges eladásból kapott vételárat jól tedd el, mert egy bírósági eljárásra el is fog menni az egész, meg még több is majd a végén.

Egyszóval én nem tenném.

Mi a legjobb _jogszerű_ megoldás? Hát ez könnyű kérdés, könnyű válasz : természetesen a közös megegyezés. De ha az nem megy, akkor csak a költséges válás, pereskedés, ami mindkettőtöknek sokszázezer forintjába, és akár több évébe is fog kerülni. Ha bele akarsz fogni, akkor elöször küldj egy felszólító levelet a nejednek, hogy a házad használatáért mostantól havi X forintot követelsz. Amíg pereskedtek, ez majd ketyeg, utólag nem lehet kérni, ha Te önként hagytad el a közös lakást. Persze, csak a végén meghatározott tulajdoni részed arányában jár majd. A második lépés pedig az, hogy elmész egy ügyvédhez.

mme deer # 2017.05.14. 15:50

Udvozlet

Kerdesem: kirakhato e egy maganszemely a lakasabol a kovetkezo esetben:
Ferj-feleseg 50%tulajdonosok. Hitelnek is ami a lakason van. Kozben ferj ceget alapit, 1szemelyes kft tulajdonos ugyvezetoje, szekhely a lakas.
Erre hivatkozva kirakhatja az asszonyt?
A fizetett hitel reszletek osszeget kovetelheti barmelyik fel a masikon a cegre hivatkozva?
Koszonom
FELESÉG

gerbera317 # 2017.05.14. 06:33

Nyilván az adásvételiben is lehet leírni ilyet
Én másként fogalmaznék: Nyilván az adásvételiben is lehet leírni ilyet, ha akad hülye, aki aláírja. Persze, fél áron, akár még az is.

jelszo # 2017.05.14. 05:34

Tisztelt Gerbera317!

Nyilván az adásvételiben is lehet leírni ilyen, főleg ha mondjuk fél áron megy el a ház ilyen kikötéssel.

gerbera317 # 2017.05.14. 05:04

Nyilván az új tulaj kiköltözteti ahogy akarja
És ez az adásvételi szerződésben is így lesz leírva, mi?

jelszo # 2017.05.14. 04:59

Tisztelt Fórumozók!

Aki tud segítsen, a helyzetem nem egyszerű.

A feleségemtől 2,5 éve elköltöztem,albérletbe, a házunkban ő maradt, és nem hajlandó belemenni az eladásba . A válást még nem adtuk be.
Már egy férfit is oda költöztetett magához miközben nekem már lakáskulcsom sincs az új zárhoz.
A ház tulajdoni lapon 1/1 tulajdonban az enyém, nyilván neki is jár rész hisz 25 éve házasok vagyunk. Ugy döntöttem eladom a házat mivel az adásvételit csak nekem kell aláírni. Nyilván az új tulaj kiköltözteti ahogy akarja, ezért az ár nyilván kevesebb lesz. Megtehetem-e házasság alatt hogy eladom ami a nevemen van..max szemét férj leszek aki elszórakozza a pénzt. Mit követelhet ez után anyuka? Mi a legjobb megoldás? Hogyan lehet kiköltöztetni az új tulajnak? Kiskorú gyerek sehol nincs már . Köszönöm segítségeteket!

ObudaFan # 2017.05.09. 12:53

A végkielégítést amikor kaptad, akkor még nem éltetek együtt?

jani61 # 2017.05.08. 19:45

Tisztelt Jogi Szakértők!

1997.októberben 1.2 M ft végkielégítést kaptam. Majd decemberben ismét megnősültem. Igazolhatóan /rokonok,gyerekek,ismerősök mind tudják/ ebből a pénzből kezdtünk épitkezni. Nekem 3 gyermek neki 1 gyermek után kaptunk szoc-pol-t is.
Válás elé nézünk. A vagyonmegosztásnál a fenti okok figyelembe vételével járhat e nekem nagyobb részesedés?
A földhivatalban fele-fele arányban van bejegyezve a tulajdoni rész.
Köszönöm válaszukat.

ObudaFan # 2017.05.02. 12:20

Még egy megoldás jár a fejemben, mi van akkor ha a tulajdonjogom ráiratom a közös gyermekünkre.

Az semmit nem fog megoldani, az ő hozzájárulása nélkül a közös vagyon megosztásáig ezt jogszerűen meg sem teheted, ha megteszed, viseled ennek a következményeit.

Ő már azt emlegeti hogy az előző házasságából született lánya elvált és azt fogja ide beköltöztetni. És én nem tehetek semmit.

Amíg fennáll a haszonélvezete, valóban nem. Hogy azt meg lehet-e szüntetni, ahhoz meg valóban látni kellene az ezzel kapcsolatos iratokat.

És a régi lakásom akkori értéke a mérvadó vagy esetleg az változó ingatlan árak miatt több érték?

A régi lakás akkori értéke, illetve annak az új lakásba fordított ára is jelentőséggel bírhat, hiszen meg kell határozni, hogy mi az, ami bizonyíthatóan a különvagyonod. És jelentőséggel bír az új lakás mostani értéke, hiszen az elszámolás az alapján történik, ha már meg van határozva, hogy kinek milyen arányú tulajdonjoga áll fenn az ingatlanban.

Ha beadom a válókeresetet a biróság kötelezheti e őt, hogy az én részem kifizesse?

A bíróság meg fogja szüntetni a közös tulajdont. Ha ő vállalja, hogy megváltja a részed, vagy ha bent lakik, akkor kötelezhető arra, hogy mindez úgy történjen, hogy ő váltja meg a te részed.

Egyébként ha teljes egészében a te különvagyonod a lakás, akkor is lehet, hogy van követelése a ráfordítások miatt.

karine # 2017.05.02. 12:14

Tisztelt Jogi szakértők!
Köszönöm válaszukat, sajnos egy kicsit elkeseritő, de igy jár aki nem biztositja be az igazát előre.
Férjem nem hajlandó semmiféle kompromiszumra. Ha nem tetszik a dolog mehetek amerre látok. Ott tartok, hogy kölcsönpénzből lakást akarok venni a tudta nélkül, mert agressziv és félek vele leülni megbeszélni. Ha nem ugy van ahogy ő akarja akkor sajnos nagy a baj.
A volt saját lakásom papirjai megvannak. A szülői pénz sajnos csak egy papirra van felirva, az nem hivatalos. A régi bankból kivett pénzükről szóló papirokat eldobtuk.
Még egy megoldás jár a fejemben, mi van akkor ha a tulajdonjogom ráiratom a közös gyermekünkre.
Ő már azt emlegeti hogy az előző házasságából született lánya elvált és azt fogja ide beköltöztetni. És én nem tehetek semmit.
Ha mégis hajlandó lenne az eladásba beleegyezni, akkor azt ügyvéd jelenlétében kell lefixálni hogy kinek mennyi jár a lakásból. És a régi lakásom akkori értéke a mérvadó vagy esetleg az változó ingatlan árak miatt több érték?
Ha beadom a válókeresetet a biróság kötelezheti e őt, hogy az én részem kifizesse?
Köszönöm válaszukat.
Karine

Dr.Attika # 2017.04.30. 14:12

Ha ajándék volt a haszonélvezeti jog. Lehetett egyéb megállapodás része is.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.30. 10:43

A leírt tényállás alapján elvileg töröltethetné a haszonélvezeti jogot; hiszen a téves feltevéssel adott ajándék visszakövetelhető. De ez megint nem az ügy, amit itt távoli hozzáféréssel meg fog oldani bárki is.

Dr.Attika # 2017.04.30. 09:36

Tisztelt karine!
A férjét a haszonélvezeti jogától nem tudja megfosztani akarata ellenére. Élete végéig a lakásban maradhat. A tulajdonjog vonatkozásában, ha nem tudja bizonyítani, hogy a szüleitől kapta a pénzt, akkor a törvényi vélelem alapján házassági közös vagyon része.

karine # 2017.04.30. 07:17

Tisztelt Jogi Szakértő!
Tanácsát kérném az alábbi ügyemben. 33 év házasság után ugy néz ki válni fogunk.
Házaságunk első évében vettünk egy társasházi lakást, amit a szüleimtől kapott pénzből és az én házasság előtti lakásom beszámitásával tudtuk kifizetni. Ebből kifolyólag a lakás az én nevemre/tulajdonomba kerül.
Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy a férjemre holtigtartó haszonélveti jogot irattam.
Sajnos a szülőktől kapott pénzről hivatalos papirom nincs, ő letagadja. A lakás beszámitását tudom bizonyitani.
Ilyen esetben válásnál mire számithatok. Egyezkedni nem hajlandó. Agresszivitása miatt beszélgetni sem tudok vele ezekről a dolgokról.
Egy közös gyermekük van, ő már nagykorú. Neki az előző házasságából van egy felnőtt gyermeke.
Tény és való, hogy az ő keresete több volt mindig mint az enyém. De 9 évig 20 %-kal csökkentett mert gyermektartást fizetett.
A lakást mindig közösen tartottuk karban, ujitottuk fel.
Ő most mindennek a felét kéri. Ezzel kapcsolatban mi a jogi tényállás.
Én ami őt megilleti átfogom adni. Csak az ilyenkor milyen rész a lakásból. És ha én kérném, hogy az én részem fizesse ki, az ilyenkor milyen arány?
Igaz az is a közös megtakaritási pénzünkből történne. De a békésség érekében én már azt sem bánom.
Olyan jogi lépés tehető e, hogy a haszonélvezeti jogot visszaveszem tőle, mivel azt a szüleim beleegyezése nélkül tettem, hisz ők adtak a pénzt kizárólag nekem.

ObudaFan # 2017.04.29. 10:06

A vagyoni perben lehet kérni a közös tulajdon megszüntetését, de mivel a gyerekekkel lakik ott, így is, úgy is a lakott (jobb esetben részben lakott) érték ráeső hányadára tarthat igényt a párod.
Hogy többlethasználati díj iránti igénye lehet-e addig is, ahhoz már látni kellene ezt az egyezséget.

Burn Out # 2017.04.29. 07:08

akkor vegyétek meg :)

Burn Out # 2017.04.29. 06:34

mit szeretnél?

Burn Out # 2017.04.29. 06:10

látni kellene azt az ítéletet, nem csak egy kiragadott részt belőle. meg persze ügyvéddel kellett volna eljárni a perben.

drbjozsef # 2017.04.28. 17:03

Igaz. Én kérek elnézést.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.28. 17:01

beeleértve a felek jövedelmi viszonyait, és a háztartásban és a gyermeknevelésben való részvételt.
Házasságban?! Minden mérlegelés nélkül fele-fele. Ha az asszony megkapja a vállalkozás felét, már nem is lesz szüksége tartásra.

drbjozsef # 2017.04.28. 16:36

Inkább úgy pontosabb, hogy ennyi adatból azt lehet tippelni, hogy talán.

Ha a kérdező mondjuk a Demján lenne, akkor valószínűleg megítélik.

De egyébként, minden lényeges körülményt mérlegel a bíróság, beeleértve a felek jövedelmi viszonyait, és a háztartásban és a gyermeknevelésben való részvételt.
De ha a gyerek elmúlt 18 és leveleőzre jár, akkor utána már nem feltétlenül jár, asszonytartás erősen véleményes, az ingatlan pedig sokmindentől függ.
Szóval azért a valóságban _feltehetően_ csöppnyoit túlzottak az igények. Tárgyalási alapnak jó, érdemes mindennek a tizedét ajánlani, aztán lehet egyezkedni. Pl. lemondás az ingatlanról minden más helyett.
Egy jó ügyvéd azért nem árt.

pazs # 2017.04.28. 13:23

Most egyezkedtek, bárhogy megállapodhattok. De ha azt kérdezed, ebből mit ítélne meg a bíróság, hát, valószínűleg nem sokat.

bator13 # 2017.04.28. 10:58

Tisztelt Segítők!
25 év után a házasság zátonyra futott. Van egy 20 éves gyerek. Aki ősztöl levelezőn Főiskolára megy.
A feleség nem dolgozott 25 éven keresztül. Eleinte leszázalékolt volt, majd jelenleg 40 %-os járadékon van. Dolgozni nem akar.
Közös a lakás 0,5-0,5 arányban. Van egy vállalko-
zás.
A feleség szeretné, hogy a lakásról mondjon le a férj az Ő javára + 100 eFt-t asszonytartást követel. A gyerek után 100 eFt-ot havonta.
Jogosan-e ezek a követelések?
Szeretném segítségüket kérni!
Köszönettel: V.E.

ObudaFan # 2017.04.22. 14:14

Új keresetet kell beadni.