Válás - Vagyonmegosztás - per


ObudaFan # 2019.01.28. 06:41

Péter67

Sajnos pont a lényeges információk hiányoznak itt. Ha a vagyonmegosztás része volt, akkor azért vélhetően ez házastársi közös vagyonba tartozhatott, de erről sincs itt elég információ. Emellett tudni kellene, hogy született-e ítélet a vagyonmegosztási perben, és ha igen, akkor az autót illetően mi volt a döntés.

Péter67 # 2019.01.25. 13:42

Tisztelt Fórum tagok!
Saját tulajdonú autómat odaadtam a válófélben lévő feleségemnek, mikor visszakértem eldugta a járművet. Hónapokkal később egy autószerelő telepén megláttam és rendőri segítséget kértem,de így sem tudtam elhozni a saját tulajdonomat. Azt mondta hogy mivel nem én vittem oda ezért nem adhatja át részemre.
Az autó be lett foglalva a vagyonmegosztásba, mivel a válófélben lévő feleségem meg akarta venni. Azóta eltelt 2 év és neki már nincs is szüksége erre az autóra,mivel ő időközben vásárolt magának egy hasonló kategóriájú autót.Az én tulajdonban lévő pedig félig szétbonott állapotban az autószerelőél áll.Szeretnék mielőbb a tulajdonomhoz jutni. Mi ennek a módja.
Köszönettel várom mindenki válaszát.
Péter67

nikolett4 # 2019.01.25. 13:38

Köszönöm a választ!

A kérdésem az lenne, hogy a színlelt ügyleteket ő mivel tudná bizonyítani így 15 év távlatában? Egyáltalán elfogadná-e ezt a bíróság...kétlem.
Az ajándékot pedig nem csak 5 évig lehet visszakövetelni?
Ugyanakkor én vagyok az 1/1-es tulajdonos. A tulajdonlapon nincsen széljegy sem, úgyhogy semmi sem akadályozhatja meg hogy eladjam akár holnap.

wers # 2019.01.24. 11:36

rigoz, én itt akadtam meg, erre kérdeztem rá, az igaz, a további kifejtést még most is emésztem

jó esetben 3 évente mindenképpen újrafelvételezik az SZL-be jellemzően teljesen ugyanazokat az adatokat.

Ez így meg sem közelíti a valóságot, és az általad említett törvény két igazolványt takar. Mi az, hogy „újrafelvételezik

Jajjj, dehogy is csinálnak ilyent. Ellenkezőleg.

Tőlem szigcserénél, pótlásnál mindig elkérték azt is az azonosításhoz

Cserénél még igen, és értelmes, de pótlásnál? Mit kértek el? Az elvesztett, eltulajdonított vagy megsemmisült igazolványt?

Nehezen tudtalak összerakni. Röviden, ez egy nyilvántartás, több felülettel, és minden előz,ány látható, akkor változtatnak, ha arra kérelem érkezik. Pl. névváltozás.

ObudaFan # 2019.01.24. 11:17

nikolett4

A vagyon megosztásáig nem adhatsz el semmit, ami a közös vagyonhoz tartozik. Márpedig itt nagyon úgy tűnik, hogy minden oda tartozhat, hiszen színlelt ügyleteket kötöttetek, ami legjobb esetben is ajándékozásnak minősülhet, az ajándék pedig itt igencsak visszakövetelhetőnek tűnik meghiúsult feltevésre hivatkozva (bővebben: https://biroigyakorlat.blog.hu/…kapcsolatban )

Ráadásul a szülői ajándék miatt az első ingatlan részben, a nagyszülőtől öröklés miatt a második ingatlan lehet, hogy teljes egészében az ő különvagyona.

rigoz # 2019.01.24. 08:26

@wers: lig cseréről nem beszéltünk, de Tőlem szigcserénél, pótlásnál mindig elkérték azt is az azonosításhoz, csak ennyit írtam a lig (leszokták szkennelni a hátulján lévő vonalkódot) kapcsán. :)

nikolett4 # 2019.01.24. 08:16

Tisztelt Ügyvéd úr!

28 év házasság után válok a férjemtől, több mint egy éve önként elköltöztem a közös háztartásból, a lakhatásról lemondtam. A gyerekek már nagyok, úgyhogy a válás a legjobb úton halad. Ami a problémát okozza, az egyedül a vagyonmegosztás. A tényállás a következő: 15 évvel ezelőtt a férjemnek volt egy bírósági ügye, ami miatt az addig fele-fele arányban birtokolt háznak a ráeső részét papíron eladta nekem. Igaz, a holtigtartó haszonélvezetet megtartotta. Az ingatlan tehermentes, viszont annak idején (20 éve), amikor vettük, a férjem édesanyja 2 millió forintot ajándékozott a férjemnek a ház megvásárlására. Az ügy eddig nem volt napirenden, most, hogy válunk került ez az ajándék terítékre. Ezen kívül van egy másik ingatlan is a nevemen, ami a férjem nagyszüleié volt, de a már fent említett ok miatt, le kellett írni a férjem nevéről minden vagyontárgyat, egy életjáradéki szerződés megkötésével az én nevemre került. Így a férjem nagyszülei halála után 1/1-es tulajdonommá vált. Kérdésem a következő: Mik a jogi lehetőségek, mennyi jár osztoszkodási alapon nekem, illetve a férjemnek? Ha perre kerül a sor. Továbbá, mit javasol ha közel azonos értékű a két ingatlan? A haszonélvezeti jog mennyit vesz le osztoszkodásnál az értékéből? Eladhatom- e a válás kimondásakor a nevemen lévő tehermentes ingatlant,illetve a szintén nevemen lévő, de közös pénzből 8 évvel ezelőtt vásárolt gépjárművet?
Köszönöm mielőbbi válaszát!

wers # 2019.01.23. 10:38

Akkor lécci nézd meg, a te sziged és liged hány évre érvényes. Ha mindkettő háromra, akkor beszéljünk még róla. :)
(az én személyimet 10 évre adták ki, a lakcímig. Addig érvényes, ameddig nem jelentek be változást)

rigoz # 2019.01.23. 10:20

Sejtem...

wers # 2019.01.23. 10:07

:)
vettem három nagy levegőt

Háromszor elolvastam, de még legalább kétszer el kell. Emésztem. (ugye tudod, hogy korábban hol dolgoztam?)

rigoz # 2019.01.23. 09:50

Gyakorlatilag szinte igen...

Leegyeztetik gyorsan az adataidat (beazonosítás ugyebár okmányokkal), majd lefotóznak, kezedbe nyomnak egy űrlapot és aláírod, egyet viszzaadsz.

Ha valami gikszer van (pl. névváltozás), akkor ugyebár azt is igazolnod kell, mert hát maguktól honnan tudnák.

Pedig ez mehetne úgy is, hogy a fénykép már megvan, ha fel lehet ismerni, akkor nem kell csatolni, ha meg igen, akkor

Az ÜK-hoz és az e-Papír-hoz a szükséges törvényi vélelmek meg vannak, ha az első kérelmet személyesen kell beadnod és az átvétel is személyesen történik ez esetben (nyilván a postát ilyen esetben a szavatolás érdekében szükségszerű lenne kizárni az átvételből), hiszen nekik tilos összevetni, hiszen sérülne a levéltitok védelme, míg a BM amit küld a kormányablaknak az nem tartozik a levéltitok oltalma alá) azt gondolom, hogy meg vannak a kellő garanciák, amik mind az ügyintézés gyorsabb menetét, a modern technológiák minél teljes körűbb igénybevehetőségét, de a kellő jogbiztonságot is garantálják, biztosítják.

Nem akarok politikát (ennél jobban legalábbis) belevonni, de remélem a Tuzsonnak sikerül ezzel is többek közt kezdenie, kezdetnie valamit, talán az elszántság már kellő erős így lassan 9 év után hozzá...

Persze a teljes körű személyes ügyintézés mellett és nem helyette.

Amúgy a logisztikai részén is volna mit felülvizsgálni és racionalizálni a gyártásnak és különösen a gyártást követő kézbesítésnek, mert talán az nem javult semmit az utóbbi években és bőven volna mit.

Nagy luxi, hogy 8 napos ugyan a gyártásra és a kiküldésről intézkedésre a határidő, ami megis van tartva, hiszen a legyártás teljesen automatizált, de onnantól rendszerint 8-12 nap, amíg a kormányablakhoz eljut és gyanítom postázás esetén se sokkal rövidebb.

wers # 2019.01.23. 09:47

Egyébként van olyan kivételes eset - hivatalba bemenni nem képes beteg ember esetében - amikor most sem kell bemenni.

Hát, nagyon nagyon kivételesen. Mire gondolsz?

wers # 2019.01.23. 09:40

aha

És oda szerinted 3 évente felvezetik az adatokat? Vagy mire gondolsz?

rigoz # 2019.01.23. 09:31

Polgárok SZemélyi adat- és Lakcímnyilvántartása. XD

Nem Én találtam ki, ez a hivatalos rövidítése, például a Webes Ügysegédbe is az egyik menüpontnak az a neve, hogy: "Tájékoztatás az SZL-ben nyilvántartott adatokról"...

De, hogy milyen logika mentén találta ki az, aki, azt nem Tőlem kell megkérdezni, mert Én sem értem.

De jól fejbe vágnám egy jó vaskos telefonkönyvvel, hogy tartogassa a nagyanyjának ezeket a hülyeségeket... :D

wers # 2019.01.23. 09:24

SZL-be? ezt lefordítanád?

wers # 2019.01.23. 09:11

A másodiktól lehetne amúgy csak megoldani egyébként is

Jelenlegi szabályozás szerint éppen az elsőt lehet hivatalon kívül kérni, az anyakönyveztetőnek kell jelezni a csecsemő születésénél, a kórházban fényképezik le a gyerkőcöt.

Tulajdonképpen két oka van, egyik a fénykép, másik meg a biztonság.

rigoz # 2019.01.23. 09:03

@wers: A másodiktól lehetne amúgy csak megoldani egyébként is, de Én meg speciel tudnám díjazni. :)

Eléggé kellemetlenek a tapasztalataim ahhoz, hogy tudnám nélkülözni...

Én meg azt érzem agyrémnek, hogy jó esetben 3 évente mindenképpen újrafelvételezik az SZL-be jellemzően teljesen ugyanazokat az adatokat.

Egyébként van olyan kivételes eset - hivatalba bemenni nem képes beteg ember esetében - amikor most sem kell bemenni.

wers # 2019.01.23. 08:55

pár éve kilátásba helyezték pl. a személyi igazolvány elkészítést az ügyfél személyes megjelenése nélkül. Akiben ez az agyrém felmerült, az biztos több agykárosító képzésen vett részt, mint én, ahol ezt hallottam.

De úgy néz ki, hogy ez még sokáig várat magára.

rigoz # 2019.01.23. 08:39

@wers:

Keresetlevél-ügyben: Azt gondolom, hogy a saját példányának az egyezősége hagyj legyen már a felpere egyéni szociális problémája...

házasságkötést illetően: amyakönyvi ügyekben tudtommal nincs szándék arra, hogy bevezessék a e-ügyintézést azon túl, amennyiben az jelenleg jelen van

nászéjszakát illetően: a jogalanyok személyénél és az ügy tárgyánál, az alapul fekvő jogviszonynál (:'D) fogva nem tartozik az Eüsztv. hatálya alá :D

wers # 2019.01.23. 08:25

szicsu, akkor egyéni vállalkozó se akarj lenni :) én sem nagyon szeretem, de lassan már elektronikusan minden elintézhető lesz. (remélem pl. a házasságkötés kivétel lesz eztán is, főként a nászéjszaka)

wers # 2019.01.23. 08:22

bár így pláne nem értem, hogy miért nem elég két vagy az ellenérdekű felek számánál eggyel több példány, hát az hagyj legyen már a kedves felperes dolga, hogy akar-e magának hagyni hátra példányt vagy sem...

Mert így biztos, hogy mindhárom példány egyezik.

( kicsit más, legújabb nav agyrém, a kézzel írt önindigós számlára ne pöcséljük a vevőt és az eladót, mert akkor előfordulhat, hogy egy-egy példányon nem ugyanaz a vevő)

szicsu # 2019.01.23. 08:20

@rigoz: Köszönöm szépen, de ebbe én már nem megyek bele (hacsak valami kényszerpálya nem lesz:-)).

rigoz # 2019.01.23. 08:02

@szicsu: Ügyfélkapu-regisztráció elegendő és internet eléréssel rendelkező számítógép (asztali vagy laptop).

Az ügyfélkapu-regisztráció személyesen bármely kormányablakban vagy a NAV Ügyfélszolgálatain készíttethető és az első regisztráció (fiók) illeték- és díjmentesen hozatható létre.

Egyébként az ún. panasznapon (rendszerint szerdánként napközben, 8:30-15:30 közt) a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező járásbíróságon (kerületi bíróságon), illetve a lakóhelye, tartózkodási helye vagy munkahelye szerint illetékes járásbíróságon (kerületi bíróságon) szóban, jegyzőkönyvezés - formanyomtatvány köteles kérelmet (így a keresetet is) formanyomtatványon rögzítés - terhével szóban is előadhatja.

@KBS: Köszönjük a fejtágítást :), bár így pláne nem értem, hogy miért nem elég két vagy az ellenérdekű felek számánál eggyel több példány, hát az hagyj legyen már a kedves felperes dolga, hogy akar-e magának hagyni hátra példányt vagy sem...

Mert az, hogy a bírósági iratba, meg az ellenérdekű félnek/feleknek a példányát bocsássa rendelkezésre, ha már pereskedik, az O.K., de ez ebben a formában azt meghaladóan gazság, jobbat nem tudok mondani rá...

szicsu # 2019.01.23. 07:51

Tisztelt Kovács Úr!
Köszönöm szépen a segítségét és azoknak is, akik szántak rám időt a téma boncolgatására.

szicsu # 2019.01.23. 07:46

@rigoz: szeretem én is a modern elektronikus dolgokat, de 75 éves koromnál fogva már döcögősen megy. Ha jól tudom, elektronikus aláírás kellene:-(Nekem még nincs.
Ráadásul én csak a 63 éves sógornőmnek segítek, aki még gyengébb PC-ben és paragrafusok olvasásában.