Öröklés


ObudaFan # 2011.04.10. 09:27

Néhány hónapig.

monalisa1 # 2011.04.10. 07:31
monalisa1 # 2011.04.10. 07:27

A közjegyzőnek lehetősége van a Központi és Elektrónikus Közszolgáltatások Központi Hivatától adatokat kérni xy személyekre vonatkozóan. http://www.nyilvantartas.hu

ObudaFan # 2011.04.07. 20:59

Ön után a gyermeke örököl. Férje után - az ági vagyon kivéve - Ön, ha túléli, ha nem, a testvérei.

Már ha nincs végrendelet.

Jepetto # 2011.04.07. 15:31

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Férjemmel több, mint 30 év óta vagyunk házasok, nincs közös gyermekünk, előző házasságomból van egy gyermekem, a férjemnek nincs gyermeke, testvérei viszont vannak.

Mi az öröklési sorrend abban az esetben, ha én akinek egyenes ági örököse van, korábban meghalok, mint a férjem, és a férjem halála után ki örököl?

Válaszát előre is köszönöm!

monalisa1 # 2011.04.06. 11:41

Legjobb lenne ha a rokonod lakhelye szerinti városi/községi hatóságot németül írt levélben tájékoztatnád: xy elhunyta esetén -esetleges végrendelet hiányában- valószínűleg te leszel az örököse, ergo értesítsenek majd (= el kell temettetned), egyben a hagyatéki eljárásról is.

Különben honnan tudnák, hogy a néninek van-e élő örököse, és az hol is él szerte a világban?!

A néni a szomszédjánál külön is hagyja meg a telefonszámodat, aki baj esetén egyből értesíthet majd.

Jobb nem jut az eszembe.

monaLuis
laikus hozzászóló

Minda # 2011.04.06. 10:48

Az lenne a kérdésem, hogy külföldön élő rokonom haláláról miképp értesítenek, ha én már nem tudom felvenni a kapcsolatot vele. Egyáltalán értesítenek-e. Illetve, hogy Németországban élő nagynéném (nagymamám testvére) után jár-e nekem örökösödés. (nincs gyermeke, sem férje; a többi leszármazott meghalt)

ObudaFan # 2011.04.05. 18:02

Ha a feleség előbb hal meg, mint ez az unoka, akkor az unoka testvérei örökölnek majd, ha később, akkor előbb a feleség, majd utána az ő rokonsága. Már ha a magyar jogot kell alkalmazni, ami azért egyáltalán nem biztos.

Csilla54 # 2011.04.05. 17:54

Testvér - testvér öröklési kérdés.
Nagymamám annak idején a 4 gyerekre íratott egy ingatlant. Az egyik gyerek külföldön élt, házasodott, nem született gyereke.
A külföldön élő felesége nagyon idős, neki több testvére van. A külföldén élő felség örököl a férje után, ez világos, de ha ő is meghal akkor az ő örökrésze kié? Fel kell kutatni a testvéreket (8)?

Mi a teendő?

Minden gyerek idős, lassan mindenki meghal.
2 élő testvérnek van családja.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.07. 15:59

volt hagyatéki meghallgatás és csak engem vettek fel örökösként.

Akkor?

Szilu5 # 2011.03.07. 14:54

Tisztelt Tanácsadók! Édesapám meghalt,amiben lakott ő volt a tulajdonos 1/1ben.kérdezném hogy a testvérének lehet e köze az ingatlanhoz?én a lánya vagyok,testvérem nincs, és ugy tudom én öröklöm apukám után.volt hagyatéki meghallgatás és csak engem vettek fel örökösként.Köszönöm válaszukat

újforumos # 2011.03.04. 11:16

Az előző írásomban lévő régi dolgokkal érdemes valamit kezdeni ?
Vagy az már elúszott?

pazs # 2011.03.04. 09:57

Mihez? Az ajándékozáshoz nem, úgyhogy lesz ott valami más is.

újforumos # 2011.03.04. 09:39

Én sem tudom , így fogalmaztak.
Kell ehhez az én hozzájárulásom?

ObudaFan # 2011.03.03. 18:37

velem akarnak aláíratni „valamilyen papírt“ az ügyvéd előtt. Mi lehet ez ?

Hát azt meg mi honnan tudjuk?

újforumos # 2011.03.03. 12:08

T.Tanácsadók !
Az alábbiakról kérek véleményt.
Édesapám 4 éve halt meg.A testvérem és anyám a hagyatékin a megtakarításokat nem akarta bemondani mondván illetéket kell fizetni utána. Tudom hogy nem kell , ezért is szóltam hogy feltétlen mondják be azt is. Erre az általam is ismert összeg bekerült a hagyatékiba ( amit anyám egyébként a halálozás másnapján felvett, ez 6,5mill. Ft volt és apám nevén szerepelt.)
Tudom hogy sokkal több megtakarításuk volt , de nem firtattam mégis az anyámról van szó.
Azóta az unokahúgom lakást vásárolt , unokaöcsém autót.
És természetesen anyám panaszkodik hogy nincs pénze!? Azóta a nevén lévő 1/2-ed házrészt is az unokahúgomnak akarja ajándékozni és velem akarnak aláíratni "valamilyen papírt" az ügyvéd előtt. Mi lehet ez ?
Tudom hogy ezzel nem most kellene foglalkozni , de nem hagy nyugodni a dolog. Rosszul esik.
Van értelme ennek utána nézni ? Hol kezdjem ?

Köszönöm,

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.03. 12:06

A köteles rész alapjába beleszámít mindaz, amit az örökhagyó a halálát megelőző 15 évben bárkinek ingyenesen juttatott. Csak éppen bizonyítanod kellene a juttatás tényét és összegét is.

Rylie1 # 2011.03.03. 09:12

Kedves Hozzáértő!
Sajnos nagymamink meghalt a múlt héten és elindult az ilyenkor szokásos gusztustalan huza-vona az örökösök között. A lényeg, amire a kérdésem vonatkozik:
Tudomásom volt róla, hogy a maminak több milliós betétlekötései voltak (mutatta őket). Ezek az összegek az elmúlt 10 év alatt szépen átvándoroltak a nagybátyám számlájára és a mami számláját megszűntették még a halála előtt. Ez esetben ezek a megtakarítások kiesnek az örökölhető vagyonból, mondván már nem a mami nevén van a lekötés???
Természetesen a nagybátyjám nevetve közölte, hogy a mami után nincs semmi készpénz, illetve lekötés.
Lehet-e tenni valamit, egyáltalán érdemes-e?
Válaszukat köszönöm előre is.
Üdv,R

feri72 # 2011.03.02. 16:38

Nagyon szépen köszönöm a lehetőséget megpróbálok vele beszélni,hátha gördülékenyebben megy a dolog...

hunfrakk # 2011.03.02. 16:37

gyamhivatal.budapest@bfkh.hu

Budapest Főváros Kormányhivatala
SZOCIÁLIS ÉS GYÁMHIVATAL
Burkáné dr. Nagy Beáta hivatalvezető
235-17-94

hunfrakk # 2011.03.02. 16:34

helyesbítenék:

a fővárosi (megyei) kormányhivatal szociális és gyámhivatala a felettes szerve a gyámhatóságnak (I. fok, jegyzői hatáskör)

itt egy telefonkönyv hozzájuk
http://www.bfkh.hu/…_fovaros.htm

feri72 # 2011.03.02. 16:32

Igen és Budapestről van szó X.ker

hunfrakk # 2011.03.02. 16:29

helyi önkormányzatnál lévő gyámügyi előadó jár el ügyetekben (gyámhivatal)?

akkor felettes szerv a megyei kormányhivatal gyámhatósága (régen közigazgatási hivatalnál volt a hatáskör)

feri72 # 2011.03.02. 16:16

Azt kérdezném:Anyu meghalt ketten örököltünk egy lakást a félhugom és én.A félhugom korlátozottan cselekvőképes gondokság alatt áll.Szeretném az örökségemet kivenni a lakásból,de a gyámhatóság ezt feltételekhez köti,ami azt vonja maga után,hogy a lakás költségei növekednek mert egyikünk se tudja fizetni még a rezsit sem.Abban szeretnék segítséget kérni,hogy mivel a gyámhatóság miatt nem tudok lépni mert végül is miattuk nem kaphatom meg azt az örökséget ami törvényesen jár,tehát én ez miatt hátrányos helyzetbe kerülök,lehet e perelni vagy kártérítést követelni.Mellesleg azt hangsúlyozzák,hogy ők a védelembe vett személyt képviselik,csak azt nem tudom hogyan ha hugom örökségét (is) felemészti a tartozások sokasága...A második kérdésem az lenne,hogy a gyámhatóságoknak ki a felügyeleti szerve?Köszönöm a segítséget!

maresz76 # 2011.02.28. 20:06

monalisa1

Köszönöm a jó tanácsot:) Már néztem is másikat:) Tudod nem is a pénz a lényeg hanem az,hogy ezt meg meri tenni és meg is tudja tenni azért mert nem békültem ki vele.Megérdemelne egy kis irgum-burgumot:D