Apai lemondás a gyermekről


ObudaFan # 2013.11.20. 21:32

Az illeték a pervesztest fogja terhelni utólag. A DNS-vizsgálat költségét azt előlegezni kell, de próbálj meg rá költségmentességet kérni.

milici # 2013.11.26. 09:25

Üdvözlök minden Fórumozót! Azt szeretném megkérdezni hogy a születendő kisbabám minden esetben jogosult az apuka vezetéknevét megkapni? Terhesen maradtam magamra, apuka nem jelentkezett azóta sem.... előtte rendszeres kapcsolatunk volt. Szeretném ha az édesapja vezetéknevét megkapja a baba! Köszönöm szépen előre is a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.26. 09:27

Csak ha jogilag is az apja. Nyilvánvaló, hogy önkényesen nem adhatsz tetszőleges családnevet annak a gyereknek.

milici # 2013.11.26. 10:26

Igen ő az apa. Nem volt sem férjem sem élettársam vele volt csak kapcsolatom. Én bármilyen vizsgálatot bevállalnék mert nincs félnivalóm. Csak ha időben elmondja hogy nem akarja, akkor még lehetett volna mit tenni, nem pedig húzni az időt, hogy megbeszéljük stb. De gondolom ha nem lesz apasági nyilatkozat, akkor a baba születése utána a bíróságon keresztül lehet csak a nevet intézni ugye? Köszönöm a választ!!! :)

milici # 2013.11.26. 10:33

Hozzáteszem nem egy jómódú apáról van szó. Nincs sem felesége se kapcsolata se gyereke. Ezt csak azért írom mert itt visszamenőleg olvastam hogy többen a gyerektartásra mennek, és vannak feltételezések hogy apát meg akarta fogni a gyerekkel az anyuka. Hát itt nem ez a helyzet. Nem akarok magyarázkodni meg az nem is ide tartozik, de nem egyszerű dönteni ilyen helyzetben főleg ha napok alatt kell meghozni, hogy abortusz vagy sem.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.26. 11:43

Mondom, jogilag...

ObudaFan # 2013.11.26. 14:00

Jogilag akkor lesz apa, ha elismerő nyilatkozatot tesz, vagy ha elindítod az apasági pert a gyámhatóságon keresztül.

milici # 2013.11.26. 18:13

Köszönöm mindkét választ! Drága ObudaFan neked külön köszönet az értelmezésért, mert tényleg nem értettem mi az hogy jogilag apa :) Így már világos! :)

milici # 2013.11.26. 18:13

Köszönöm mindkét választ! Drága ObudaFan neked külön köszönet az értelmezésért, mert tényleg nem értettem mi az hogy jogilag apa :) Így már világos! :)

milici # 2013.12.10. 08:05

Kedves Obudafan, még azt szeretném megkérdezni, hogy elképzelhető az alábbiak alapján amiket irtam hogy az apa nyeri meg a pert és nem kapja meg a baba a vezetéknevét?

pazs # 2013.12.10. 08:43

Nem valószínű.

monalisa1 # 2013.12.10. 11:19

Ha tényleg azt akarod, hogy a gyermek ne kapja meg xy családi nevét akkor a szüléskor mond azt: bulin voltál és hát az alkohol..., nem tudod kitől is fogant a gyermek. Ebben az esetben az apa ismeretlen., a babának adhatod a saját vezetéknevedet vagy kreálsz neki egyet.

Azt hogy a későbbiekben (= évek, évtizedek) múltával a gyermekednek emiatt problémái lehetnek - legfőbb hogy "az apa ismeretlen", az a te lelkedre van bízva...

----
  • laikus hozzászóló
pazs # 2013.12.10. 11:53

Pont, hogy a gyerek apjának vezetéknevét szeretné a gyerekének.

ObudaFan # 2013.12.10. 11:59

akkor a szüléskor mond azt: bulin voltál és hát az alkohol...

Csak ha ez nem így van, és ezt mondja, akkor bűncselekményt követ el.

milici # 2013.12.10. 12:28

monalisa1 ne haragudj valamit félreolvastál.... pont hogy szeretném a vezetéknevét mindenképpen, mert úgy gondolom hogy az jár a gyereknek. Én arra lettem volna kiváncsi, hogy megtörténhet e az hogy mégsem mi nyerjük a pert hanem az apuka.... Kérlek olvasd vissza miket írtam az alapján érdeklődöm. Így is szégyellem magam a fennálló helyzet miatt, de becsületesen fel fogom nevelni a gyereket "apa" nélkül is!

milici # 2013.12.10. 12:31

pazs köszönöm a választ, bízok benne!!! :) nem kellemes a helyzet, de nem érzem hibásnak magam emiatt....és hát a baba semmiről sem tehet!

monalisa1 # 2013.12.10. 12:46

Valóban rosszul olvastam...

A per során a bíróság elrendeli a DNS vizsgálatot: egy-egy csepp vér ill. nyálminta-kenet a férfitől és a babától, az eredmény 99,9%-ban igen vagy nem. (Ha övé a gyermek onnantól nincs hogy "nem szeretné" a nevét adni a babának, stb.)

Valószínűleg még nem felkészült (= nem elég érett) az apaságra, legyél türelemmel hozzá.

milici # 2013.12.10. 12:53

Köszönöm szépen! Nem vagyok türelmetlen.... :) Nem is piszkáltam abszolut, csak vészesen közeledik a baba érkezése, azért próbáltam tájékozott lenni! :)

monalisa1 # 2013.12.10. 13:21

A baba születési anyakönyvezéséhez nyugodtan mond be az apa nevét, ha tiltakozik "apasága" ellen, utóbb fordulhat bírósághoz - jön a DNS vizsgálat...

pazs # 2013.12.10. 13:26

monalisa, kezdesz megint valótlanságokat mondani. Nem lesz feltétlenül DNS-vizsgálat a per során, sőt, nem is biztos, hogy lesz per. A névválasztás más kérdés, ha már jogilag apa, közösen kell dönteniük a gyerek nevéről, ha ez nem megy, akkor majd a bíróság megmondja (nem nagyon tudok olyan okot, ami miatt ne az apáról neveznék el, ha az anya is azt akarja). A DNS-vizsgálat nem feltétlen vérből van és egyébként a vérvizsgálat az első, mert azzal könnyen-gyorsan ki lehet zárni az apát.

Anyakönyvezésnél nem úgy megy, hogy az anya bemond egy apát, aki majd tiltakozhat, ha akar, meg bírósághoz fordulhat - itt az anya szeretne valamit, neki kell bírósághoz fordulnia, ha nem tudja rávenni az apát, hogy tegyen apasági nyilatkozatot és járuljon hozzá, hogy a gyerek az ő vezetéknevét kapja.

milici: nem lesz itt semmi gond szerintem.

monalisa1 # 2013.12.10. 13:38

Értem, kivonultam.

pazs # 2013.12.10. 14:43

Ne vonulj ki, te tök jó vagy a "gyakran ismételt kérdések" megválaszolásában egyébként :)

milici # 2013.12.10. 16:40

Köszönöm Nektek nagyon aranyosak vagytok. Pár hetem van szülésig, apai nyilatkozat nincs....marad a bíróság :) köszönöm a biztatásokat. :)

monalisa1 # 2013.12.10. 16:58

Olvastam hogy egy 30+ éves férfi még nem tartotta érettnek magát ahhoz hogy gyermeke legyen - és ez nem ritka. (Nem tudom a te "párod" mennyi is, és nem is ide tartozik, de a legfőbb gond, hogy "csupasz" fenékkel nehezen szánják rá magukat az emberek.)

milici # 2013.12.11. 10:29

Hidd el monalisa nem fogok könyörögni az "apának" , nem kényszer, de amit kell azt végig csinálom. Én jeleztem felé többször, ő semmire nem reagált, nekem innen tiszta a lelkiismeretem. A költségek miatt ami ezekből meg majd keletkezik én leszek a szemét, de nem fog érdekelni.