Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Válás utáni közös ingatlan és annak eladása

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.09.12. 12:36

Annyit tudunk, hogy valószínűleg több, mint a fele. De ez sem biztos, mert a házassági vagyont egységesen, egészében kell elosztani, nem pedig vagyonelemenként.

www.kbs-ugyved.hu

drbjozsef #   2020.09.12. 12:12

kisa6,

Ennyi alapján a helyes válasz : valamennyi.

Esetleg az, hogy : amennyiben megállapodtok.

Ha nincs megállapodás, akkor válás esetén a vagyonmegosztás egy ennél ezerszer bonyolultabb kérdés. Főszabályként az egész házastársi közös vagyont kell nézni, és az egészet megosztani, egyes vagyonelemeket kiemelni nem lehet.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

kisa6 # e-mail 2020.09.12. 11:43

Szép napot!
Egy házban élünk, de külön.
Közös két kiskorú is van.
Ház tulajdon fele fele.
Mikor vettük, én lakásom el lett adva, azt pótoltuk ki deviza hitellel.
El szeretnénk adni a házat, gyerekek velem maradnak, mennyi jár nekem a ház árából?
Köszönöm

drbjozsef #   2020.09.10. 12:20

Én kérek elnézést.
Eredetileg olvastam, de mostani kérdéseknél kiment a fejemből.

Krysz666,

Akkor egyszerűen nincs teendőd. Az adókedvezményt lemondod, bármit is követeljen az ex, megmondod neki, hogy ha akar menjen a bíróságra. Alaptalan úgyis.

wers # e-mail 2020.09.10. 11:57

Mèg az első házasok osszeget is követeli arra hivatkozva,hogy nèlküle nem járt volna.az 30 ezer ami az èn rèszem.

Amit eddig kaptál azt megkapta ő is, feléltétek.

wers # e-mail 2020.09.10. 11:53

A válás végéig vegye igénybe az adókedvezményt, ha külön költözik azt adja oda az asszonynak.

wers # e-mail 2020.09.10. 11:50

drbjozsef, mért lenne gyerektartás?

El vettem a felesègem kèt gyermekèvel.közös nincs.

A gyerekeket nem vette el, csak eltartotta a házasság alatt. Nem ír örökbefogadást.

drbjozsef #   2020.09.10. 11:22

Krysz666,

Fizesd a nettó fizetésed 30-40%-át havonta (attól függően, miért nem dolgozik, mekkorák a gyerekek, ilyesmik), mint gyerektartás "előleg".

Ha nincs megegyezés, úgyis per lesz.

A többivel ne foglalkozz. Majd pereskedik érte, ha akar, de nem túlságosan nagy esélye nincsen. (a leves többe kerülne, mint a hús amúgy is)

Krysz666 # e-mail 2020.09.10. 10:32

Az összeget akkor akarja,amikor mennèk a dolgaimèrt.120.000-ft ról van szó.de ha a fizetèsem felère jogosult válásig,akkor az bőven kimeríti.
Mèg az első házasok osszeget is követeli arra hivatkozva,hogy nèlküle nem járt volna.az 30 ezer ami az èn rèszem.
Ő is tudta volna igènyelni ha lett volna adózott jövedelme,így ő külön jogosult lett volna rá,de az èn rèszemet követeli.

Krysz666 # e-mail 2020.09.10. 10:27

Mèg egy egyszerű kèrdès,már kiderült menet közben,vissza se menjek csak az alapvető dolgaimèr mert burkoltan atrocitások èrhetnek.így megbeszèltem èdesanyámmal,átmenetileg nála tartózkodok.
Be adom a válást,a vègleges kimondásig ami több hónap lehet,addig nekem milyen kötelezettsègeim vannak a mèg papír szerinti felesègem felè?
Azt aláírom hogy így megszűnik a bevètel általam,mert neki csak a 2 gyermek utáni családia van,ami így veszèlyezteti a megèlhetèsüket.

wers # e-mail 2020.09.09. 08:43

Létezik lelki sérelmek nélküli élet? A válás főleg nem az. Érdekes olvasni, váláskor miket tudnak kitalálni emberek.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.09.09. 08:19

(Ha jól értem, az asszony azt követeli, hogy az összeget az osztozkodáskor adja ki neki, mert az ő gyerekei. De hát vicc. Ahogyan a házasság alatt elszenvedett lelki sérelmek miatti kártérítés is. Ha cinikus lennék, ilyenkor jutna eszembe, hogy tulajdonképpen megérdemlik egymást.)

www.kbs-ugyved.hu

wers # e-mail 2020.09.09. 07:53

Amit a gyerekek után igènyeltem adókedvezmènyt,azt követeli tölem.ez jogos-e?

Tényleg viccel. Hiszen megkapta már.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.09.09. 07:23

"... or both" - hogy egy klasszikust idézzek.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.09.09. 07:22

Vagy te viccelsz velünk, vagy ő veled.

www.kbs-ugyved.hu

Krysz666 # e-mail 2020.09.08. 20:15

,,közösen" bocsánat.

Krysz666 # e-mail 2020.09.08. 20:14

Termèszetesen az igènybe vett adókedvezmènyt kötösen föl èltük.

Krysz666 # e-mail 2020.09.08. 20:06

Jó napot kívánok.
El vettem a felesègem kèt gyermekèvel.közös nincs.
Ő othon van a kèt gyermekkel csak a csaladija van,nincs jovedelme.
En tartom őket.
A kèrdèsem az lenne,
Válni szeretnèk mert a kapcsolatunk megromlott,a viselkedese miatt en lelkileg- idegileg elèggè tönkre mentem ès már nem bírom,
Amit a gyerekek után igènyeltem adókedvezmènyt,azt követeli tölem.ez jogos-e? annak ellenère hogy en ugy gondolom eltartottam őket,ez a konnyítès jár nekem.
A válás beadást követően meddig vagyok köteles tartani őket?
Kártèrítèst követelhetek-e tőle ahogy bánt velem,ès ha igen,hogy tudom azt bizonyítani?
Pszichologusi velemènyre gondolok.
A lelki serelmek mellett az anyagi kihasználással együtt.
Segítő válaszokat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.08.30. 14:19

Így nem jó a kérdés.
De igen, ahhoz, hogy egy törvény szerint közös szerezményi dolog különvagyon legyen, házassági vagyonjogi szerződést kell kötni. HOgy aztán az "külön" szerződés-e, és hogy "erre az egy darab ingatlanra" vonatkozik-e, teljesen mellékes.

(Én a házastársad helyében nem írnám alá. Mi oka lenne rá?)

www.kbs-ugyved.hu

kuda # e-mail 2020.08.30. 14:14

Akkor hogy lehet csinálni, hogy az legyen? Külön házassági szerződés kell arra az egy darab ingatlanra?

drbjozsef #   2020.08.30. 13:47

Bármit beleírhatsz az adásvételibe. De attól az még nem lesz az.

kuda # e-mail 2020.08.30. 13:23

Köszönöm, viszont azt beleírhatom az adásvételibe, hogy az 1/1 tulajdonrészemmel együtt ez egyben a különvagyonom is legyen?

drbjozsef #   2020.08.30. 13:08

kuda,

Igen. Főszabály szerint az is közös, ő ingatlannyilvántartáson kívüli tulajdonos lesz, ha hivatkozik rá, be is jegyzik.

Házastársak esetén csak kivételes esetben "veszel". Azt "veszitek".

kuda # e-mail 2020.08.29. 23:06

Üdvözlet!
Ha a házasságkötés után keresett pénzemből veszek pl. egy garázst, ahol az adásvételiben én vagyok a 100%-os tulaj, akkor így is a fele a házastársamé lesz? Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.08.04. 10:44

Az utolsó lakóhelyül szolgáló ingatlan használatának rendezése olyan járulékos kérdés, amelynek rendezésétől a bíróság csak akkor tekinthet el, ha a felek közösen kérik. (Lényegében tehát akkor, ha megegyeznek peren kívül.)

A közös tulajdon megszüntetése pedig egy másik kérdés, amit a bontóperrel összevonni nem is lehet.

www.kbs-ugyved.hu