Válás utáni közös ingatlan és annak eladása


kisa6 # 2018.10.08. 18:39

Rosszul fogalmaztam. Elnézést.
Lakásomat eladtam, Felvettünk hitelt és így vettünk családi házat.
Fizetve van a törlesztés az én fizetésemből.
Ha külön megyünk számít hogy a lakásom ára is benne van?
1/2-1/2 a tulajdonunk.

ObudaFan # 2018.10.03. 13:21

kisa6

Ha elvitte a bank a házat, mint adtok el?
Követelésed van, mert a közös hitelt részben a különvagyonodból fizettétek, tehát a különvagyoni hányadod értékének a felére lehet követelésed.

kisa6 # 2018.10.03. 10:15

T. Fórumozók!
Saját lakásomat eladtam, párommal vettünk egy házat mely 1/2 1/2 tulajdonunk. Páromnak volt egy lakása melyet kiadtunk.
Felvettünk rá deviza hitelt, elvitte a bank.
A közös családi házra vettünk fel hitelt mert a lakásom árát ki kellett pótolni úgy tudtuk megvenni.
Ez 12 éve a fizetésemből van levonva.
Van 2 közös gyermek akik velem maradnak. El adjuk a házat, ki fizetjük a bankot, megfelezzük a pénzt. Ebből nem tudok egy kis lakást venni. Ebben a helyzetben igaz az 50-50%?Az nem jelent semmit hogy a gyerekek velem maradnak?

Köszönöm

kolabarany # 2018.08.31. 15:09

Hm...

Gondolhatod hogy ez lenne az első prioritas,de halló itt élek és sajna nem elég a bevetelem jelenleg a felhőtlen egykeresos csaladfenntartasra.

Szerintem senki nem jokedvebol válik és lehet, hogy en se a "punambol" elek.

Nem az volt a kérdés lenyege,hogy lehet vkivel kiszurni,sokkal inkább hogy talalhatom e utcán magam.

Elsősorban a gyerekeim felé van felelossegem,mint afelé hogy te látatlanban, helyzetem ismerete nélkül mennyire látsz pozitiv fenyben.

Én vmit tudok a stilusodrol de rólad semmit,ugyhogy hagyjuk a minositgetest.

nonolet # 2018.08.31. 11:31

Leírtam a VALÓDI megoldást (közérthetően)... mi a baj vele?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.31. 11:13

Ejnye. Rosszul aludtál?

nonolet # 2018.08.31. 11:10

kolabarany

Nos, igazából leginkább az a teendőd,
hogy
intézz magadnak jó keresetet/jövedelmet...

Ne csak a puncikádból akarj megélni, kitartottként mások pénzén.
Ráadásul két pulyával súlyosbítva.

Ez a nyers valóvilág... ébresztő!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.31. 10:34

A bontóperben a bíróság rendelkezik az utolsó közös lakóhelyül szolgáló lakás használatáról is. Alkalomadtán kérd, hogy tiéd legyen a kizárólagos használat, különös tekintettel a kiskorú gyerekekre. (A használati jog értéke rá eső részét azért ki kell fizetned.)

OFF
Ami még eszembe jutott, azt visszatöröltem, hiszen én is kétszer váltam. De azért mégis.
ON

kolabarany # 2018.08.31. 09:05

Szep napot!

Kicsit kacifantos a helyzetem. Második házasságom szethulloban, az elsobol két kiskorú gyermekemet én nevelem.

Fele-fele arányban birtokoljuk férjemmel a házat, amiben elunk.

Nekem nincs hova menjek a gyerekekkel, illetve. A.lakas felé ára sem elég arra,hogy bármilyen kicsi ingatlant vasaroljak rajta.

O azt akarja,hogy mi menjünk és kikoltozni sem fog.

Stabil magas keresete.van,.hazresze masutt,ingosagai,nekem meg semmi.

Ilyenkor mi a teendő? Van e?

nonolet # 2018.05.25. 17:34

Hülye fórum motor... szóval.

Tehát...

Plusz: a teljes vagyon (leltár szerint)
Mínusz: a feleség különvagyoni része
Mínusz: a férj különvagyoni része

Megmarad a közös vagyon, ami fele-fele lesz.

nonolet # 2018.05.25. 17:32

A házasság kötés utáni években a feleségem nevére vettünk egy lakást.

Miből?

  • közösből
  • a feleség különvagyonából
  • a te különvagyonodból
  • vegyesen... a fentiek valamilyen módon

Különvagyona valakinek az

  • ami az együttélés kezdet előtt IS MEGVOLT MÁR neki
  • amit örökölt
  • amit CSAK Ő kapott ajándékba és nem közösen kaptátok
  • a személyes cuccai

Ami a különvagyonból lett az külön vagyon is, ha még megvan.

Tehát...

  • teljes vagyon (leltár szerint)
  • a feleség különvagyoni része
  • a férj különvagyoni része

Megmarad a közös vagyon, ami fele-fele lesz.

- -

A vagyonközösség kezdete lehet a házasság előtti is,
HA már a házasság előtt IS együtt éltetek és abból lett a házasság végül.

drbjozsef # 2018.05.25. 12:29

Látod, ők se tudják. Rajtatok kívül nem is igen tudhatja más.

lajcsó # 2018.05.25. 11:27

"ez 20 év után sem számít közös vagyonnak?"
Attól függ, hogy miből lett vásárolva. Ha van benne bárkinek különvagyoni hozzájárulása, akkor az a hányad teljes egészében őt illeti, így a maradék rész lesz közös vagyon.

ObudaFan # 2018.05.25. 11:15

sanci11

Hogy mennyiben közös vagyon és mennyiben különvagyon, az attól függ, hogy milyen forrásból vásároltatok, azzal, hogy annak kell bizonyítania, aki azt állítja bármilyen részben, hogy különvagyona van.

drbjozsef # 2018.05.25. 11:10

Hát erre senki se fog válaszolni akkor.

sanci11 # 2018.05.25. 10:57

Üdv!
Csak az válaszoljon aki tényleg tudja!
20 év házasság után, sajna válás következik.
A házasság kötés utáni években a feleségem nevére vettünk egy lakást.
néhány év múlva eladtuk, és egy házat vásároltunk.
Az ingatlan 1/3-része az enyém.
a tulajdon lap szerint.
más papír nem köttetett!
ez 20 év után sem számít közös vagyonnak?

Köszi!

ObudaFan # 2018.03.26. 04:59

Eladhatja idegennek, a tulajdonostársa elővásárlási jogának tiszteletben tartásával.
Többlethasználati díjat csak akkor kérhet, ha megpróbál beköltözni és a tulajdonostársa megakadályozza.
Vagy: közös tulajdon megszüntetési perben kéri, hogy a bíróság kötelezze a tulajdonostársát arra, hogy az ő részét váltsa meg, vagy az ingatlant közösen értékesítsék.

frescohu # 2018.03.22. 07:26

Köszönöm a válaszokat, még egy kérdés: mit tud kezdeni a lányom a tulajdonrészével ?

  • felajánlhatja megvételre a tulajdonostársnak ?
  • eladhatja idegennek ?
  • kérhet bérleti díjat a tulajdonrészét használó volt élettársától ?
drbjozsef # 2018.03.22. 07:05

frescohu,

... és az Immaculata által írt megtérítési igénye is lehet a hitelből. A teljes élettársi vagyont kell nézni, és abból a hozzájárulásuk (többek között a jövedelmeik) arányában kell azt megosztani.
Tehát nem számít, hogy a lányod "fizette" a hitelt, az számít, hogy ha lényegesen nagyobb jövedelme volt az élettársi kapcsolat alatt, akkor nagyobb arányban járult hozzá a hitel visszafizetéséhez.

ObudaFan # 2018.03.22. 05:49

BigChicken

Házastársi vagyonközösség esetén a házastársak közös vagyonába tartoznak azok a vagyontárgyak, amelyeket a házastársak a vagyonközösség fennállása alatt együtt vagy külön szereznek.
A házastárs különvagyonához tartozik

  1. a házastársi vagyonközösség létrejöttekor meglévő vagyontárgy;
  2. a házastársi vagyonközösség fennállása alatt általa örökölt vagy részére ajándékozott vagyontárgy és részére nyújtott ingyenes juttatás;
  3. a házastársat mint a szellemi tulajdon létrehozóját megillető vagyoni jog, kivéve a vagyonközösség fennállása alatt esedékes díjat;
  4. a személyét ért sérelemért kapott juttatás;
  5. a személyes használatára szolgáló szokásos mértékű vagyontárgy; továbbá
  6. a különvagyona értékén szerzett vagyontárgy és a különvagyona helyébe lépő érték.
Immaculata # 2018.03.21. 17:49

A lányod vette fel, de akkor már együtt élt az élettársával, így közös felvételnek számít.

Tehát úgy kell számolni, hogy a lányod adott bele 8 mFt-ot, az élettárs 1 mFt-ot, az anya pedig 7 mFt-ot.

Így az arány:

  • a lányé 8/16-d
  • az élettársé 1/16-d,
  • az anyáé 7/16-d.
frescohu # 2018.03.21. 17:41

Immaculata: hogy világos legyen: 16 millióért vettek lakást, amihez a lányom adott 7 milliót, az élettársa is 7 milliót (de ezt az anyja nevében tette)2 milliót pedig banki hitelként a lányom vette fel és azóta is fizette. A lakás tulajdonjoga így lett 50 %-ban a lányomé és 50 %-ban az élettársa anyjáé.

Immaculata # 2018.03.21. 17:25

Előfordulhat, hogy vagyonmegosztáskor a lányom 25 %-ot kap, az élettársa is 25 %-ot, az élettársa anyja pedig 50 %-ot ?

Az arányok változnak, de nem így, hanem az anya veszteségére. Az arány a hitel nagyságától függ.
A lánynak viszont a törlesztés felére igénye keletkezik.

frescohu # 2018.03.21. 16:44

Tisztelt fórumozók,
a lányom 10 évi együttélés után szétköltözött az élettársától. 6 évvel ezelőtt vettek lakást, ami 50 %-ban a lányom nevére került, 50 %-ban pedig az élettársa anyjáéra (ez az arány megfelel a kapcsolatba bevitt pénz arányának). A banki hitelt végig a lányom fizette. A lakásba csak a lányom volt bejelentkezve. Kérdés: a teljes lakás közös szerzeménynek számít-e, vagy csak a lányom nevén lévő 50 % ? Előfordulhat, hogy vagyonmegosztáskor a lányom 25 %-ot kap, az élettársa is 25 %-ot, az élettársa anyja pedig 50 %-ot ?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.21. 14:49

Ez nem egy kérdés, hanem több - ráadásul nem is egyszerű.
Már mondtam: minél hamarabb keress ügyvédet.