Gyerektartás és láthatás


drbjozsef # 2022.04.30. 21:22

RFA,

Ez fura. Te és az exed jóban vagytok, nincs baj egymás között, a gyerek normális körülmények közé megy láthatásra, ott nem bántják, alázzák, semmi ilyesmi? Jól értem?
Akkor itt vagy van valami, amiről nem tudsz - esetleg még apuka sem -, vagy valami gond van a gyerekkel.
Talán meg kellene ezt beszélni vele alaposan, hátha kiderülne, de ha más nem, lehet egy pszichológusnak kellene elbeszélgetnie vele.

Robi76 # 2022.05.05. 14:05

Űdvözlöm

Az lenne a kérdésem , hogy ha a volt felesègemnek èlettàrsa van akivel eggyűtt laknak , tehàt kèt bevètelűk van a csalàdban , nekem tovàbbra is kötelessègem fizetni a gyerektartàst ?
Ezt csak azèrt kèrdezem mert Nèmetorszàgban ha az anya összeköltözik a pàrjàval ,netàn meghàzasodnak , ez esetben ott megszűnhet a gyerektartàsi kötelezetsèg az apa rèszèről .
Ez a törvèny Magyarországon màskènt van ?

Köszönöm előre is a vàlaszàt

Űndvözlettel
Robi

Majordomus # 2022.05.05. 14:44

Úgy gondolod,hogy egy msik férfi gondoskodjon a te gyerekedről?

Milyen patkány szemlélet ez már?
Bocs a patkányoktól mert ők gondos szülők.

Tetmészetesen továbbra is köteles vagy fizetni a tartásdijat.

Ha a volt feleséged és az uj párja 2 másodállást vállalnak és 4 bevételük lesz akkor ők fizessenek neked ezen az alapon?

Robi76 # 2022.05.05. 16:34

Tisztelt Majordomus !

Nem tudom hogy ön szakmai tudàsàt adta vàlaszul vagy csak aggódó apa .
Amint elolvassa a levelem ès èrtelmezi akkor làthatja hogy èn a kèt orszàg törvènyèt probàltam összehasonlítani . Ha patkàny dolog ha nem, az ismerősöm ott lakik ès ő beszèlt nekem ezen törvènyekről amit itt megprobàltam eggyeztetteni . Ha ilyesmire szànnàm magam az nem publikusan beszèlnèm meg hanem űgyvèdhez fordulnèk ès fizetnèk azèrt hogy kijàtszam a jogaimat .
10 ève fizetem rendszeresen a gyerektartàst sokszor többet is mint a birósàg megitèlt . Erre az 1-2 èvre ami mèg hàtra van nem fogok variàlni ha eddig nem àllt szàndèkomban .

De azèrt köszönöm a hozzàszólàsàt .

Szomorú örökös # 2022.05.05. 17:07

Robi76

Az lenne a kérdésem , hogy ha a volt felesègemnek èlettàrsa van akivel eggyűtt laknak ,
tehàt kèt bevètelűk van a csalàdban , nekem tovàbbra is kötelessègem fizetni a gyerektartàst?

A magyar törvények, jogszabályok alapján te a gyerek után fizeted a gyerektartást - többnyire a nagykorúságáig - nem pedi az után, hogy milyen körülmények között él. De valóban nem a volt párod új társának kötelessége eltartani a gyereketeket, hiába élnek egy háztartásban.

Majordomus # 2022.05.05. 17:15

Hát azt a 14 évet már ki lehet bírni mig elvégzi az egyetemet.

Robi76 # 2022.05.05. 18:39

Tisztelt szomorú örökös !

Èn azt èrtem hogy a gyerekek utàn kell fizetni ès senki màs nem felelős hogy eltartsa az èn gyerekeimet . Csak annyira furcsa volt ez szàmomra hogy ilyen is lètezik a vilàgon ès azt szerettem volna tudni hogy ez egy uniós törvèny vagy csak a nèmetek fantàziàjàban jöhetett lètre .

Robi76 # 2022.05.05. 18:41

Majordomus

A 14 èv hogyan jött ki önnek ?

Majordomus # 2022.05.05. 19:24

Úgy hogy 24 éves lesz mire elvégzi az egyetemet!

Robi76 # 2022.05.05. 22:36

Az a helyzet hogy alaptalanul kezdtèl el szàmolgatni . Mert èn azt nem mondtam hogy a gyerekeim szûletèsekor vàltam el az exemtől .
13 évesek voltak ès 10 ève fizetem rendszeresen a gyerektartàst .
Akkor hàny èvem van hàtra a gyerektartàsbol ??

A tàmogatàsom a gyerekeim felè örök èletű csak a kötelező tàmogatàs tart mèg 1-2 èvig .

Szomorú örökös # 2022.05.06. 03:54

Robi76

annyira furcsa volt ez szàmomra hogy ilyen is lètezik a vilàgon ès azt szerettem volna tudni hogy ez egy uniós törvèny vagy csak a nèmetek fantàziàjàban jöhetett lètre

És képzeld csak, a németek annyira galádok, hogy ha egy házaspár különválik, akkor asszonytartást kell a férjnek fizetnie.
Igen, ott ez létezik, mégsem uniós törvény.

Mi több a franciáknál pl. mindössze 10 hét az ún. GYES, utána mehet a nő dolgozni, ha megfelelő dadust találnak a gyerkőc mellé.
Igen, ott ez létezik, mégsem uniós törvény.

drbjozsef # 2022.05.06. 04:05

Robi76,

Ptk. XXII. fejezetet olvasd el.

4:220. § (1) A továbbtanuló nagykorú, munkaképes gyermek a rászorultsági vélelem esetén kívül is jogosult a tartásra, ha szükséges tanulmányai indokolt időn belüli folytatása érdekében arra rászorul. A gyermeknek a szülőt a továbbtanulási szándékáról késedelem nélkül tájékoztatnia kell.
...
(5) A szülő a huszonötödik életévét betöltött, továbbtanuló gyermekének tartására rendkívül indokolt esetben kötelezhető.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Igen, 2 éved van legfeljebb, de csak ha továbbtanul, első adott szintű képzésén vesz részt, és nincs önálló jövedelme.

drbjozsef # 2022.05.06. 04:05

Hogy a német szabályok miben különböznek a magyartól, azt nem tudom. Gyanítom, itt sem sokan, sőt.

Robi76 # 2022.05.06. 07:56

Tisztelt drbjozsef !

Köszönöm a vàlaszàt . Semmifèlekèppen nem az a szàndèkom hogy fizessen vagy sem a gyerektartàst . Ahogy eddig meg tudtam tenni úgy a jövőben is meg fogom mivel a gyerekeim fontosak szàmomra .
Èn itt csak egyszerűen annyit szerettem volna megkèrdezni hogy Magyarországon lètezik e ilyen törvèny hogy ha pàrosodik az ex akkor az apa vagy olyan esetben az anya megtagadhatja a gyerektartàst fizetni .
Ès hozàteszem mègegyszer ha lètezik ez a törvèny ha nem engemet nem fog befolyàsolni mert èn apa vagyok ès nem egy spekulàns .

Köszönöm a vàlaszàt drbjozsef

Robi76 # 2022.05.06. 08:05

Szomorú örökös

Az ember azt gondolnà hogy nyugaton sokkal kedvezőbbek a törvènyek ès làm itt a pèlda hogy milyen szemètsègeket tesz egy kèt àllam az àllampolgàrokkal .
Én csak arra voltam kivàncsi hogy Magyarországon is lètezik ilyen vagy sem .
Csak megtàmadtak ès megvàdoltak a fórum tagjai ))) . Ami nem baj csak nem akartam túl mèlyen belemenni rèszletekbe .

Űdv .

drbjozsef # 2022.05.06. 08:08

Robi76,

Magyarországon nincsen ilyen szabály.
De én tartanék tőle, hogy Németországban sincs, legalábbis ilyen formában.A gyereket a szülőnek kötelessége eltartani, nem a szülő (új) párjának.

Robi76 # 2022.05.06. 12:50

A baràtom aki Nèmetorszàgban lakik ő kerűlt olyan helyzetbe hogy majdnem vàlnia kellet , aztàn szerencsère mègis eggyűtt maradtak .
De ő a kritikus időpontban űgyvèdnèl volt ès az űgyvèd mondta neki ezt .
Szàmomra is igen durva törvènynek hangzott ezèrt voltam kivàncsi hogy mi a helyzet Magyarországon ezzel .

Köszönöm hogy mevàlaszolta a kèrdèsem

Szomorú örökös # 2022.05.06. 16:21

Robi76

Az ember azt gondolnà hogy nyugaton sokkal kedvezőbbek a törvènyek ès làm itt a pèlda hogy milyen szemètsègeket tesz egy kèt àllam az àllampolgàrokkal .

Az, hogy Magyarország tele van szociális ellátásokkal, az nem jelenti azt, hogy mindenhol ennek kell lennie. És ez nem szemétség, hanem gondos, nem pazarló elosztása az állam bevételeinek, és nem úgy, mint mondjuk nálunk a választás előtt. Ne feledd, ott keresnek életük során annyit az emberek, hogy ezeket az időszakokat bőven átvészelik munka és kereset nélkül is. Sőt nézzük Németországot, ahol egy ismerősöm épp kb. 1000 euro munkanélküli segélyt kap havonta - és nem csak három hónapig. Ebből habzsi-dőzsi nélkül simán eléldegél, amíg nem talál új munkát magának.

Szomorú örökös # 2022.05.07. 03:54

drbjozsef

én tartanék tőle, hogy Németországban sincs, legalábbis ilyen formában.A gyereket a szülőnek kötelessége eltartani, nem a szülő (új) párjának.

Szerintem a kérdező erre gondolt:

http://nemetorszagi-magyarok.de/…-jog-szerint

Szomorú örökös # 2022.05.07. 03:55

Robi76

Szàmomra is igen durva törvènynek hangzott ezèrt voltam kivàncsi hogy mi a helyzet Magyarországon ezzel .

És még ha tudnád, hogy csak Németországban hányféle tartás létezik...de mindez természetesen csakis Németországban. :-O

https://e-justice.europa.eu/…MS_EJN-hu.do?…

Majordomus # 2022.05.07. 07:37

Hát Németországban nem szabad feleségül venni egy elvált asszonyt 3 gyermekkel.

Robiapa # 2022.05.10. 13:18

Annyit még ehhez: közös megegyezéssel váltunk, közös felügyelet van, illetve az egyezség is úgy szólt, hogy tartásdíj+a gyerekek szakköri díjai, táborok, stb-ket közösen fizetjük. Vagyis ez van (kb) a bírósági határozatban.

R

Majordomus # 2022.05.10. 19:07

És ez így van a gyakorlatban is?
Mármint a költségviselés?

Majordomus # 2022.05.10. 19:09

Az nagyon nem buli,hogy átlagon felűli gyerektartást fizetsz+a költségek felét és ráadásul a fél hónapban te tartod el a gyerekeket.
.
Bocs ne haragudj,de bika helyett inkább
fejőstehén szerepet töltesz be a csordában....

Robiapa # 2022.05.11. 06:34

Igen, így működik a gyakorlatban is.
És igen: valüban nem buli, ezért szeretnék változtatni ezen, de van egy bírósági határozat, a kérdéset tehát, hogy van-e jogalapon arra, hogy ezen változtassak - az említett okok miatt.
Megvárnám a jogi szakértő állásfoglalását.

Köszönöm:
R