deakba
A munkáltató köteles írásban elszámolni arról, hogy milyen jogcímen mikor mekkora összeget helyezett levonásba Párod mindenkori havi összjövedelméből. A levonás egyébként ügyvédi "bemondásra" nem megy, annak alapjául csakis bírósági végzés szolgálhat - ezt is csatolnia kell a munkáltatónak a kimutatáshoz.
T.díj visszamenőleg legfeljebb 6 hónapra érvényesíthető, kivéve ha a jogosult hitelt érdemlően bizonyítani tudja, hogy a követeléstől tőle felróható okból nem maradt el.
Az esetleges késedelmes fizetések okán a tartozás bizonyára felgyülemlik, és lehet hogy a munkáltató a közelmúlt időszakában elkezdte azt is levonásba helyezni - arányosan.
De ha van is tartozás - részemről csak egy feltételezés -, előbb-utóbb csak lejár, és onnantól csupán a havi 25% kerülhet levonásba.
Szóval a Párod kérjen a munkáltatótól kimutatást, és egészen addig visszamenőleg, amikortól a cég elkezdte levonni a t.díj aktuális/esedékes összegeit.
Előfordulhat, hogy ebben a nagy levonási "hullámban" esetleg túl is teljesített a cég (...), és akkor meg a volt feleségtől kellene visszakövetelni amit netán jogtalanul felvett. (Ehelyett, az "egálig" a munkáltató pár hónapig kevesebbet vonna le a Párodtól.)
Javaslom előszőr is a munkáltatóval tisztázni a fentieket.
Külön írom: az hogy az ex felvagdosta az ereit stb. nem igazán tartozik ide...
Ellenben a kettőjük közti házastársi vagyonmegosztás dolgáról elő kellene venni a keletkezett papírokat: tisztázandó, hogy a váláskor forintosatva mekkora összegről mondott le a Párod a közös gyermek javára, és az MIKÉNT lett beépítve a mindenkor fizetendő t.díj összegébe.