Bence Karcsi
Nem tudja meg...
Bence Karcsi
Nem tudja meg...
alfateam!
Köszönöm szépen. A kérdésemre nem ad választ a közlemény. De elolvastam, és amúgy hasznos infokat kaptam.
Olvasd el ezt:
http://www.kormanyhivatal.hu/…C3%A1sok.pdf!DocumentBrowse
A tulajdonos tudomást szerez arról, ha valaki lekéri az ingatlan adatait? A szomszédom az illetőn ő hirdette meg, és nem akarom egyelőre, hogy tudja, hogy érdeklődöm.
Egy nyilvántartásba de ezt te-sem láthatod...
Hova?
„. És az nem kerül be a lapra bejegyzésként, hogy ki kérte le?”
Nem a lapra kerül, máshova.
Köszönöm szépen. És az nem kerül be a lapra bejegyzésként, hogy ki kérte le?
Egyelőre csak tudni szeretném, mi a helyzet, mik az előzmények, mi a mai tény, addig nem szeretnék kilépni, hogy érdeklődöm a meghirdetett ingatlan iránt.
Sőt ügyfélkapuval a földhivatal online is használható.
Az első két lekérés ingyenes...
(a nem hiteles teljes kell neked)
Igen kikérheted és belenézhetsz...
Tisztelt Jogászok!
A tulajdonos engedélye és tudta nélkül is kikérhetem egy telek tulajdoni lapját, vagy betekintést nyerhetek, hogy kik voltak, kik ma a tulajdonosi?
Köszönettel:
Károly
Ez eleve abszurd. Nem lehet valakinek a lakóhelye és a tartózkodási helye egyszerre ugyanaz a cím.
Másrészt meglepne, ha egy társasház 57 lakásából nem kapna támogatást az a 6, amelyet nem a tulajdonos, hanem haszonélvező vagy bérlő lakik.
Üdvözlök mindenkit!
Kérdésem a következő lenne:
Lakástulajdonos vagyok. Lakásom címe az állandó lakcímem,mely felett édesanyámnak haszonélvezeti joga van (nyugdíjas). Igaz-e az hogy tartózkodási helyként is a lakáscímemet kell feltüntetnem az esetben, ha a panelfelujitási programban szeretnék részesülni az állami támogatáson kívül önkormányzati támogatásban is.Úgytudom talán március 1-től életbe lépett egy új jogszabály.Igaz ez?
A választ előre is köszönöm
Azt mondanám a vevőnek, hogy megyünk egy közjegyzőhöz, ő fizeti. Hozza magával az eredeti, aláírt szerződést.
A tényállás:
1999-ben anya,apa , leány és vej eladott egy termőföldet egy vevőnek, aki nem jegyeztette ellen ügyvéddel az adásvételi szerződést, és a földhivatalba sincs benyújtva az.A szerződés aláírása után anya elhalálozott, a szerződés miatt hagyaték részét sem képezte az anya tulajdoni hányada.
A vevő használja a földet, most jelentkezett, hogy csináljanak új szerződést a felek, hiszen rádöbbent, hogy egyelőre nem lehet tulajdonosa az ingatlannak.
Mit tennétek az eladók helyében?
ez a 15% honnan jött?
Kedves Dr. Tuske!
A legfontosabb, hogy a ügyvéd által ellenjegyzett okiratba vagy közjegyzői közokiratba foglaljátok a szerződést.
Ez azonban nem keletkeztet tulajdonszerzést. Ingatlan esetében a tulajdonjog megszerzésének feltétele a Földhivatalba történő bejegyzés. Ezt el ne mulasszátok!
Ajándékozás esetén az illeték mértéke 18M Ft-ig 15%.
(A termőföldre vonatkozóan lényeges körülmény a művelési ág, ennek megváltoztatása is költségigényes.)
ja és érdemes lenne megnézned még a termőföldről szóló 1994. LV tv-t az esetleges korlátok miatt. Pl. a megszerezhető legnagyobb földmennyiség, elővásárlási jogosultak.
úgy tudom eltörölték a termőföldre vonatkozó illetékkedvezményt, tehát 10%. Ez még kedvezőbb mint az ajándékozás, ami köztetek 21% fele lenne, tehát 10.5%
melyik szerződéssel járok jobban (illeték stb.)???
minden választ nagyon köszönök!
teendő: adásvételi, vagy ajándékozási szerződés. Sztem.
ez alapján biztos nincs
1993-ban egy kárpótlási árverést követően barátom az alábbi egyoldalú, tanúk által aláírt, ügyvéd által nem ellenjegyzett nyilatkozatot tette:"XY kötelezettséget vállalok arra, hogy Z községben 1993. október 28-án tartott kárpótlási árverésen az anyám nevére tulajdonul megvásárolt 066/33 hrsz-ú ingatlan területéből a Földhivatal által a föld tényleges nagyságának kimérésekor akkora területet juttatok G.B. és társa nevére ugyancsak az árverés során megvásárolt 066/34 hrsz-ú területhez, hogy annak nagysága azonos legyen a 066/33 hrsz-ú ingatlan területével."A két földnagyságának különbsége 728 nm. Ennek fele (364 nm) illetne meg engem (illetve testvéremet), ahhoz, hogy azonos nagyságú területeink legyenek.
A 066/33 hrsz-ú ingatlan a jelenlegi földhivatali nyilvántartás szerint 1/1 tulajdoni hányadban barátom tulajdonában, míg a 066/34 hrsz-ú ingatlan a testevérem és az én tulajdonomban van.
A kérdésem az lenne, hogy ezen nyilatkozat alapján van-e valami lehetőségem arra, hogy barátom ingatlanából 364 nm-nek megfelelő tulajdoni hányadot részemre (illetve testvérem részére) a földhivatal bejegyezzen? illetve mi lenne a teendő, hogy ezt a földhivatali bejegyzést sikerüljön véghez vinni?
minden választ nagyon köszönök!
Csak eljárási illetéket kell fizetni, hiszen a vagyonszerzésit te már megfizettétek.
A házassági közös vagyon úgynevezett ingatlannyilvántartáson kívüli szerzésmód, vagyis akkor is fennáll, ha nincs bejegyezve. Az egyetlen hátránya ennek az állapotnak, hogy a nyilvántartásban bízva jóhiszeműen jogot szerző harmadik személlyel szemben nem érvényesíthető.
Természetesen nincs akadálya annak, hogy a férj tulajdoni hányadát bejegyezzék - de ez nem 1/2 lesz, hacsak úgy nem állapodtok meg. A bejegyzés csak ügyvéd által ellenjegyzett magánokirat (vagy közjegyző által készített közokirat) alapján tehető meg.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02