egyéni vállalkozás indítása


csabiota # 2011.02.03. 15:00

Egy olyan vállalkozást szeretnék létrehozni, ami az induláskor weboldal készítéssel és karbantartással foglalkozna.
Ezekből eleinte nem rendszeresen származna jövedelmem, majd a karbantartás során változna ez meg.

A kérdéseim a következők: ilyenkor milyen cégformát érdemes preferálni? Elég a megbízási szerződés, vagy egyéni vállalkozás kell hozzá, esetleg 7-es adószámmal is tudna működni? Valamint ha a későbbiekben bővíteném a tevékenységi kört és ismerősöm betársulna, az mivel jár? A TEÁOR szerinti tev.kör felvételénél, hol lehet megtalálni az adott tevékenységhez tartozó szükséges végzettséget?
Mindenképpen olcsó megoldást keresek, mert kevés indulótőke áll rendelkezésre hozzá.

Előre is köszönöm a válaszokat.

matyin # 2011.01.21. 06:06

Tisztelt fórumozok!
Alacsony rokkantnyugdíjam mellet szeretnék kiegészítő vállalkozást indítani.
Olyan munkalehetőségem volna, hogy két személynek kell a munkát végezni.
Mivel feleségem is rokkant, ö lenne a másik személy?
Sajnos ez a munka nem állandó, lehet olyan hónap, hogy ketten csak 40e. ft.-ot keresnénk.
Kérdésem, érdemes-e belevágni? Milyen befizetési kötelezettségeim lennének, mindent belevéve? Csak egyikünk vagy mind a ketten vállalkozzunk? A kis pénz is jól jönne, a megélhetés miatt.

Előre is köszönöm a választ.

Szép napot kívánok. Matyi

nandy # 2010.12.18. 15:22

Felejtsétek el! Ez max. a nagykutyáknak lehet pálya, akiket békén hagy minden hatóság, és pénzük is van.

klaudia21 # 2010.12.18. 14:59

erre az USA cégalapításra én is kíváncsi lennék, valaki véleményí,, én nem nagyon értek az ilyen jogi dolgokhoz...

kovacsz # 2010.12.17. 21:23

Rokon a Bajnai, a Gyurcsanyi, Bakonyi vagy esetlen hasonló tróger milliárdos?

horvathkrisztina31 # 2010.12.17. 20:55

Sziasztok!

Egy ismerősöm hívta fel a figyelmemet egy érdekes lehetőségre: USA cégalapítás.
itt megnézhetitek ti is miről van szó: http://diamondriver-inc.com/?…

Nem tudom még pontosan mit gondoljak erről, ez tényleg olyan jó lehetőség lenne?
Mondjuk vannak is amcsiban rokonaim, talán ők tudnának segíteni, bár ők californiában élnek.

Valaki megosztaná velem a tapasztalatát (ha van)?

Köszönöm szépen!
Krisztina

L.Krisztián # 2010.12.15. 05:38

Értem és köszönöm a segítséget!

nandy # 2010.12.14. 22:05

Bővebben: elmész az Okmányirodába, és ott kérsz Ügyfélkapuhoz egy jelszót. Aztán keresel egy könyvelőt, aki segít kitölteni a bejelentőlapot, és talán be is küldi a te jelszavaddal. Vagy megkérsz az okmányirodában egy kedves hölgyet, hogy segítsen kitölteni, és beküldeni :) Utóbbi esetében sem úszod meg a könyvelőt, mert a könyveléssel, adóbevallással nem fogsz magad boldogulni. Tehát jobb minél előbb könyvelőt keresni, és vele csináltatni mindent már az elejétől, így legalább ő is képben lesz.

kovacsz # 2010.12.13. 20:28

Önkormányzat + könyvelő.

L.Krisztián # 2010.12.13. 20:10

Tisztelt Hozzáértők!

Grafikai munkákat szeretnék vállalni egyrészt cégeknél külsős munkatársként, másrészt magamat hirdetve közvetlen ügyfeleknek dolgozni!

Milyen lehetőségeim vannak, ha hivatalosan ezzel szeretnék foglalkozni főállásom mellett?-továbbá milyen kiadásokkal kell számolnom?

Személyesen hol, melyik intézményben tudnék felvilágosítást kapni az egyéni vállalkozás feltételeiről, menetéről?

Előre is köszönöm a segítséget!

kovacsz # 2010.12.09. 20:30

Én úgy értelmezem, hogy a boltot az előző üzemeltető által bizományba átvett tágyakkal együtt vette meg 500.000 Ft.-ért.
Bár lehet hogy tévedek. Sebaj.

makacszoli # 2010.12.09. 19:24

Sziasztok!
Szeretném felhasználni híres emberek fotóit a neten egy szolgáltatásban, s ha ezáltal én pénzbeli juttatásban részesülök, akkor van-e valamilyen kötelezettségem az adott híres ember iránt?
Köszönöm a válaszokat!

ViktóriaGy # 2010.12.04. 13:25

Dr. Attika!
Sajnos nem csak 100.000 forintról van szó, az csak az előleg volt. A teljes ára, amit kifizettem félmillió forint volt. Ez sajnos már nem tekinthető tanulópénznek, mivel hitelt vettem fel rá, és nem keveset öltem a boltba eddig. Csak szeretném tudni, hogy milyen lépéseket tehetek, hogy visszakapjam a pénzem. Vagy mivel támadhatom az átadót.
Köszönöm

Dr.Attika # 2010.12.03. 20:02

Nem árut vett át a kérdező bizományban. hanem egy baba ruha bizományosi boltot. Nyilván bizományban a rászedő vette át az árut. Ezért az átvevő nem felel. Az átverésnek pont az a lényege, hogy aki átvette az most menekül a felelősség elől.

kovacsz # 2010.12.03. 19:39

Azért a bizományba átvett dolgokkal előtte számoljon el....

Dr.Attika # 2010.12.03. 19:37

Kedves Viktória!
Sem a kereskedés , sem a baba-bizományi nem értelmezhető jogilag. Sejteni véljük kollégámmal, hogy mi történt. Ez pedig az, hogy Önt rászedték. Mit tehet? Jogilag a pereskedés teljes tárháza nyitva áll. Gyakorlatilag azt javaslom zárjon be és ezt a 100 ezer forintot vegye tanulópénznek.

ViktóriaGy # 2010.12.03. 18:12

Egész pontosan egy használt cikk kereskedést vettem át, pontosabban baba-bizományi, de sok egyéb termék van még a baba-témakörön kívül.
Egyébként úgy fogalmaztam, hogy egyéni vállalkozóként vettem át. Nem mindegy. És az sem mindegy, hogy mennyire adósodom el 22 évesen.

ObudaFan # 2010.12.03. 15:18

Hogy mit vettél meg pontosan? Csak mert "egyéni vállalkozást" azt nem lehet adni-venni.

ViktóriaGy # 2010.12.03. 14:34

Kedves Fórumozók!
Egy elég bugyuta kérdéssel fordulnék hozzátok.
Átvettem egy vállalkozást, pontosabban egy használt cikk-kereskedő átadott nekem egy boltot. Ez október 29-én történt, én november 3-án nyitottam ki először egyéni vállalkozóként. Erről az átadásról viszont szerződés nem készült, pedig az átadó azt ígérte, hogy készít egyet, de az átadás napján sietősen távozott.Azóta nem jelentkezett. Szerződés csak az előlegről készült, ami 100.000 forint volt. A teljes ár pedig ezzel az összeggel együtt 500.000 forint.
Állítása szerint a bolt tiszta haszna, ami a keresetem lenne 170.000 forint. Nos, a bolt korántsem megy úgy, ahogy szeretném, az áruk kb. 90%-a bizományban van nálam. A kérdés lényege az, hogy visszaadhatom neki a vállalkozást? Vagy milyen lépéseket tehetek az ügyben, ha szeretném felmondani ezt a sikertelen vállalkozást? Esetleg támadhatom az átadót azért, mert ilyen csúnyán átvert?
Remélem, érthetően fogalmaztam.
Előre is köszönöm a válaszokat!

angela1221 # 2010.11.23. 11:08

Hasznos könyv a vállalkozásfejlesztéssel kapcsolatban:
Kisvállalati marketing Biblia - Első könyv -
A csodálatos vevőszaporítás

Wolf Gábor

A vállalkozásod fantasztikus! Vevők özönlenek, mint a víz? Terjed a híred, mint a tűz? Ha a vállalkozásod nem lett akkora durranás, mint amit induláskor megálmodtál, akkor egyetlen esélyed maradt, hogy mégis eljuss az üzleti mennyországba, és ezt az esélyt úgy hívják: marketing! Itt az első MAGYAR marketing könyv, ami nem multiknak szól - hanem mikró-, kis- és közepes vállalatoknak, nem amerikai könyv fordítása - hanem 100% magyar tapasztalat, nem elméleti tananyag - hanem csupa példa és gyakorlati tipp!

http://konyv-konyvek.hu/…voszaporitas

cili79 # 2010.11.09. 16:04

Tisztelt Szakértők!

Felnőttképző intézményt szeretnék alapítani, melynek fő profilja a szociális és egészségügyi intézményekben dolgozók kreditpontos, ill. kötelező képzéseinek, megszervezése. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan kezdjek hozzá, mik a feltételek.

kázim # 2010.11.01. 18:11

Jó napot nekem olyan kérdésem lenne ,hogy ha fizetetlen szabadságon vagyok indíthatok e vállalkozást?
És úgy tudom ,hogy ha 30 napot meghaladja a fizetetlen szabi akkor megszűnik a biztositottságom de ha havonta ki írnak egy nap szabadságot vagy ha be megyek dolgozni 1-2 napra akkor biztosított maradok e?Mert akkor ugye nem kellene járulékot fizetnem ha jól tudom de kérem segítsen valaki, előre is köszönöm

nandy # 2010.10.28. 13:58

GYED mellett nem lehet keresőtevékenységet folytatni, még vállalkozóként sem. GYES mellett pedig ugyanúgy kell adózni, mintha nem lenne gyes.
Nincsenek speciális szabályok.

csalamádé # 2010.10.28. 12:06

Tisztelt Szakértők!

Gyed után vállalkozni szeretnék, egy hirdető portált üzemeltetni. Mivel gyes é várhatóan hamarosan újabb gyed és gyes fog következni, van-e valami speciális adózási forma, ami így vonatkozna rám?
A vállalkozást, ha ilyen online formában végzem és mellette más is bejöhet, pl. újságírás máshova, j-e az egyéni vállalkozói forma vagy inkább a Bt. jobb?
De az is jó lenne, ha valaki belinkelne egy hasznos infókat közreadó webcímet. (Pls, ne a mo.hu-t, köszi)
Köszönöm a segítséget, üdvözlettel

nandy # 2010.10.27. 18:50

Az engedély ügyében az önkormányzatnál kellene érdeklődni.
A másik kérdésedre: ha találsz befektetőt, akkor miért ne lehetne?
(Azt ne várd, hogy itt bárki is mond neked ilyen befektetőt...)