Felszámolás,végelszámolás


nonolet # 2017.12.05. 20:10

Hogy mid van ott azt azért tudnod kell/kéne nagyjából.
Hisz tudod mit adtál oda és mit jelentettek már le eladottként.

Ne nyavajogj!
Hanem menj és leltározz.
Plusz mérd fel készlet állapotát is!
Mindezt a felszámoló emberével közösen.
Amíg még megvan az árúd!

Mert a hiányzó/rongálódott árud értéke iránti igényed
alapja a bizományba adott és az elhozott árú értéke lesz.
(mínusz, amit már kifizettek belőle időközben esetleg)

Nyavajogni-háborogni ráérsz majd utána is...

lewho # 2017.12.06. 09:16

A felszámoló nem mondta fel a szerződést?

Magypet # 2017.12.06. 18:29

Mert az csak úgy működik, hogy leutazok vidékre 250 km-t, bekopogok egy felszámolás alatt lévő céghez, hogy jöttem leltározni az árumat.
A felszámoló nem veszi fel a telefont, és én csak azt tudom, hogy minek kellene lenni, de jó okom van feltételezni, hogy annak a töredéke van csak meg.
A felszámoló nem mondta fel a szerződést, azt a szerződés szerint 90 napra lehet megtenni, ami viszont már elég kellene hogy legyen ezekre.
De én úgy tudom, hogy a leltár készítése a felszámoló kötelessége, és ha csak úgy odaadná az árut ömlesztve, pontos átvétel nélkül, akkor sosem derülne ki, hogy mennyit loptak el belőle. (Megjegyzem, hogy egész véletlenül pont az lett a felszámoló, aki meg akarta korábban venni a céget.)
Szóval van érvényes szerződésem, nem tudom, hogy ki itt a jogalap nélküli birtokos, aki visszatartaná az árut, ha nem fizetek egy bemondásra kiszámolt irreálisan magas összegű tárolási díjat, mert a felszámoló tudtommal nem birtokos, a cég meg nem jogalap nélküli, tehát a 2013. évi V.tv 5:9.§(2) szerint nem kérhet senki pénzt.
Aztán lehet hogy háborgok, de valahogy nem esik jól, amikor azt írják, hogy az én érdekem az, hogy fizessek is még, amikor a számláim ellenértékét sem kaptam meg.

nonolet # 2017.12.06. 20:36

Nem, nem úgy megy, hogy szó nélkül beugrasz hanem, úgy hogy MEGSZERVEZED!!! ahogy kérték is tőled.

A felszámoló a felszámolt cég nevében/helyett jár el.

- -

Kicsit fordítva és tájékozatlanul ülsz a lovacskádon...

ObudaFan # 2017.12.07. 12:57

Magypet

A felszámoló jogosult az adós által kötött szerződéseket azonnali hatállyal felmondani. Itt azt lehet megkövetelni, hogy az átvétel határideje, illetve az ennek hiányában fizetendő díj ésszerű, méltányos legyen.

Dóri73 # 2018.01.19. 13:05

Sziasztok!
Végelszámolás van, vagyonfelosztási javaslatot kell készíteni, melyben az egyetlen tulaj vinné a cégtörlés után visszamaradt kb. 100 ezer ft-ot, mármint elméletileg.
Viszont a tulajnak magánszemélyként van némi kis adótartozása. Erről a cégnek elméletileg nem kell tudnia.
A végelszámoló azonos a tulajjal.
Kérdés, hogy a vagyonfelosztásiba bele kell-e írni, hogy a tulajnak magánszemélyként van némi sara és kérni az átvezetését, vagy ezt jogilag nem kell, mert nem szeretnénk szükségtelen infókkal terhelni őket, de azt se szeretnénk ha esetleg emiatt "el akarta titkolni, vagyont akart kimenteni stb." szólamokkal jönnének.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.19. 13:08

Végrehajtás alatt van az az adótartozás?
(Amúgy miféle átvezetés? A cég pénze nem az adóhatóságnál van.)

Dóri73 # 2018.01.19. 13:16

Elvileg végrehajtás alatt van, mert fel van vezetve az adó folyószámlára, de nincs a magánszemély cégtulajnak vagyona. A cég pénze az adóhatóságnál van. Teljesen nullás a cég, csak az utóbbi két év működési költségeinek fedezésére volt kevés bevétele, melynek kb 100 e ft áfát keletkeztetett mely bent van az adóhatóságnál.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.19. 13:23

Ja, hogy a vagyon a visszaigényelhető áfa? Átvezettetni nem lehet, de a tag nagyon jól teszi, ha megfizeti a tartozását.
(Ha végrehajtás alatt van, akkor le is foglalhatnák követelésként.)

Dóri73 # 2018.01.19. 13:39

Az lett volna a kérdés, hogy a vagyonfelosztásiba bele kell-e írni, hogy a cégtulajnak magánszemélyként van némi adó tartozása, és kérni az átvezetést oda, vagy nem kell? Merthogy a cég aki önálló jogi személyiségű gazdasági társaság akinek nincs tartozása és elvileg nem kell arról tudnia, hogy a cégtulajnak van.

nonolet # 2018.01.19. 14:30

A magán személy adótartozásának SEMMI köze a cége pénzügyeihez...

Miért akarod összekutyulni ezeket a dolgokat?!

--
Az ÁFA-t visszaigényled A cég kifizeti a magánszemélynek ami jár neki a cégből.

A magánszemély meg majd befizeti belőle a tartozását... ha akarja.

Immaculata # 2018.01.19. 15:19

Ez ennél bonyolultabb.

Ha a cégtulajdonos a cég munkavállalója is egyében, akkor:
Art-53. §. (2) Ha a felszámolás, végelszámolás útján megszűnő adózó valamely munkavállalójának munkaviszonya az adózó jogutód nélküli megszűnésével egyidejűleg szűnik meg, a felszámoló, végelszámoló a záró adóbevallás és a jogutód nélküli megszűnés közötti időszak vonatkozásában a munkabért és bérjellegű egyéb juttatásokat terhelő adókról és járulékokról a munkaviszony megszűnését követő harminc napon belül köteles bevallást benyújtani, és ezzel egyidejűleg az adót megfizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.19. 15:28

Ennek mi köze a záróvagyon felosztásához (átadásához) ?

Dóri73 # 2018.01.19. 15:42

nonolet: Én is így tudom, de gondoltam megkérdezem nincs-e erre valami speciális szabály. Merthogy visszaigénylés után mint magánszemély befizetné a tulaj a tartozásaira. Csak biztos akartam lenni, hogy mivel a cégtulajnak van magánszemélyként adótartozása, úgy ezt a cégtörlés előtti vagyonfelosztási javaslatban nem kötelező-e megemlíteni?
A kérdés szinte elméleti, mert a nav úgyis megnézi szerintem a vagyonfelosztási javaslat elolvasásánál, hogy kinek menne a pénz, és nyúlják is le azon mód, csak nehogy bírság legyen belőle, mondván hogy el akartuk titkolni és meg akartunk lépni a százassal.

Dóri73 # 2018.01.19. 15:44

Immaculata:
Nincs több éve munkaviszonya a cégtulajnak saját cégénél, két éve nincs senki munkavállaló, a végelszámolói feladatokat díjazás nélkül látja el a volt ügyvezető cégtulaj.

nonolet # 2018.01.19. 16:13

Imamculata

" záró adóbevallás és a jogutód nélküli megszűnés közötti időszak vonatkozásában a munkabért és bérjellegű egyéb juttatásokat terhelő adókról és járulékokról a munkaviszony megszűnését követő harminc napon belül köteles bevallást benyújtani, és ezzel egyidejűleg az adót megfizetni."

...és ennek mi köze a MAGÁNSZEMÉLY adó tartozáshoz?
Ja semmi...

Ez CSAK a cég bevallásairól szól a bér kapcsán.

Immaculata # 2018.01.19. 16:15

Rendben.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.19. 19:27

ert a nav úgyis megnézi szerintem a vagyonfelosztási javaslat elolvasásánál,
Miért kellene a navnak a vagyonfelosztási javaslatot megküldeni?

lemon # 2018.01.27. 22:10

Taggyülési jkv-et vegelszamolas meginditásáról ki írja alá:jkv. hitelesitő tag +a regi ugyvezeto vagy a ceg tagjain kivüli végelszámoló vagy mindhárman?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.28. 08:30

Levezető elnök, jegyzőkönyv-hitelesítő. De a legjobb, ha minden jelenlévő aláírja, ha másként nem, akkor tagként. (A legtöbb kft. nem olyan nagy, hogy ez ne legyen megoldható.)

Jewel15 # 2018.02.16. 11:16

Kedves Fórumozók!

A következő ügyben kérném a segítségüket:
2012-ben döntöttünk úgy, hogy megszüntetjük Kft-nket. A végelszámolási eljárás el is indult 2012. júliusában. 2014 őszén kelt Zárójelentés szerint a végelszámolás lezárult, a bevallások benyújtásra kerültek, köztartozás nincs, a vagyonfelosztás megtörtént.
Innentől meg voltam győződve róla, hogy a céget törölték. Ez az meggyőződés tavaly év végéig tartott, amikor is a Kamara felszólított, hogy fizessem ki visszamenőleg 5 évre a tagdíjat. Azt állították, hogy él a cég. Utána néztem, a cég valóban nincs törölve, "V.A." jelzéssel van ellátva.
A Céginformáció azt mondta, hogy a törlési kérelem hiánya miatt nem lett törölve a cég.
Sajnos az ügyvéd, aki intézte a papírokat, már nem praktizál (legalábbis ezt állítja), így ő nem tudja ezt beadni. Más ügyvédek újra be akarják adni az egészet... Min. 50.000 Ft megint csak az ügyvédi költség...
Mi tegyek? Mi a helyes megoldás?

Köszönettel,

J.

nonolet # 2018.02.16. 11:39

Közöld a nem praktizálóval, hogy

  • ajánljon valakit, akiben megbízik

és

  • persze ő fizeti majd a hibája miatt

a felmerülő összes plusz költséget...

(ha megfelelően volt megbízva az üggyel anno)

- -

Mondjuk illett volna hiányolni a törlést, nektek is!
Az elvárható körültekintés keretében...

Rexor # 2018.02.16. 11:54

+Nem ártana pótolni az elmaradt bevallásokat is, ha nem akarjátok, hogy kényszertörlésbe forduljon a dolog.

Jewel15 # 2018.02.16. 12:12

Rexor,
úgy érted, hogy 2014-től?

ObudaFan # 2018.02.16. 14:47

Igazából már régen kényszertörölni kellett volna a céget, és ha ezt észreveszi a cégbíróság, akkor még a benyújtott kérelem ellenére is eljárhat így, ami számodra nem feltétlenül előnyös. Még a legjobb eset is az, hogy be kell adni a törlési kérelmet.