Kényszertörlés


Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.10. 15:23

Nem.
És egyébként sem ez az útja az igényérvényesítésednek.
Miért nem bízol meg egy ügyvédet?

capafotos # 2021.06.10. 13:17

Kedves fórumozók! Törvényességi felügyeleti eljárást indíthatók egy cég működésének "rendbetétele" iránt akkor, ha 6 év éve negatív saját tőkével teszik közzé a beszámolót? Közben jól menő ingatlanokat bérbeadó cég. Elegendő jogi érdek-e, hogy hitelezője vagyok a cégnek (vitatják a követelésem) és ügyvezetője ellen végrehajtási eljárás van folyamatban, a munkáltató cég kezesként felel a munkabérletiltásért.A nyereséges adósi működés bevallásához és a vagyonelemek el nem rejtéséhez fűződő hitelezői érdek elég lehet, hogy ne utasítsák el a törvényességi felügyeleti eljárás iránti kérelmemet - megfelelő jogi érdek hiánya miatt?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.19. 10:35

Az a kérdés, hogy meg lehet-e úszni még a bírságot? Aligha.
Sőt, el fognak tiltani a cégvezetéstől.

randolf # 2020.02.19. 01:54

Tisztelt szakértő(k)

Az alábbiakban kérnék tanácsot, véleményt...
2000 ben alapítottam beltagként testvérem kültagként egy bt t. Abban az évben be is fejezte működését és el is feledkezdtem róla, tudom ez az én hibám. Minap ügyfélkapun kaptam értesítést, az ennek a cégnek küldött levelet a nav kézbesítettnek tekinti.. Be is rohantam a nav ba, hogy ez hogy lehet... Néztek ők is nagyot mert ennyi idő alatt az ügyvezető meghatalmazás nem történt meg, adószámot törölték, bankszámlát megszüntették... Erre most hivatkozva a 2018. év elmaradt adóbevallására 200.000 ft bírságot szabtak ki. A nav ban tanácsolták, hogy menjek be a cégbíróságra, hogy töröljék mielőtt még tovább halad a bírság, hogy miért nem törölték még...
Oda pár nap múlva megyek be, addig is valami ötlet, jótanács..?
Köszönettel
Randolf

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.31. 07:30

Egy fontos dolgot azonban kihagyhattunk,
Mondjuk, befejezni a végelszámolást. Ha megtettétek volna, most nem lenne mit törölni.

Nem kell az iratokat 28 évig őrizni, senki nem is mondott ilyet.

gabi6224 # 2020.01.30. 19:42

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi helyzetre szeretnék tanácsot kérni:
1992-ben beltag voltam egy BT-ben, amely 3-4 hónap működés után megszűnt. Megtörtént a végelszámolás, én voltam az egyik végelszámoló. Egy fontos dolgot azonban kihagyhattunk,
mert a Cégbíróság kényszertörlési eljárást indított a céggel szemben.Most 2019 év végén. Nem fellebbeztünk, majd a következő levélben már az áll, hogy a végzés kézbesítésétől számított 30 napon belül
gondoskodnunk kell a cég iratainak elhelyezéséről és az adózás rendjéről szóló törvény szerinti kötelezettségek teljesítéséről, és ezek megtörténtét a bíróságnál igazoljuk.
Mit jelent ez? Azt is szeretném megkérdezni, hogy kötelesek
vagyunk-e ezeket az iratokat 28 évig megőrizni?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.22. 06:41

Inkább bírság. Hatszámjegyű.

amykicsi # 2019.11.21. 19:52

Üdv! Kérdésem lenne,hogy egy Betéti Társaság kapott egy végzést, miszerint nem adta meg a cégjegyzékben a társaság tagjainak adóazonosítóját, születési idejét, jogviszony keletkezésének időpontját. Ha nem kerül beadásra a módosítás várható a kényszertörlés?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.11. 16:40

Nem.

Szomorú örökös # 2019.11.11. 16:21

oligaliga

Ha a NAV nem kötelezett a tartozás megfizetésére, akkor csak polgári perben kérhette volna a felelősséged megállapítását, amit valószínűleg nem tett meg

A mögöttes felelősséget nem a cégbíróság állapítja meg a határozatában? :-O

oligaliga # 2019.11.11. 11:57

Andivallalkoz

1- lehetek-e egyén vállalkozó (Katás)?

Lehetsz, ha más ok nem áll fenn.

2- csinálhatok-e már saját bankszámlát, vagy kockázatos...(Nav inkasszózik?) vagy várjak még 2 évet, az elévülésig!

Eddig is csinálhattál. Ha a NAV nem kötelezett a tartozás megfizetésére, akkor csak polgári perben kérhette volna a felelősséged megállapítását, amit valószínűleg nem tett meg.

Andivallalkoz # 2019.11.11. 11:36

Üdv, Szeretnék segítséget kérni:

Egyszemélyes Kft-m volt, kényszer törölték már közel 3 éve.Felszámolás nélkül megszünt, volt Nav tartozás kb.3 millió), de semmi vagyon. Eltiltás kaptam 5 évre.
Kérdésem az lenne, hogy

1- lehetek-e egyén vállalkozó (Katás)?

2- csinálhatok-e már saját bankszámlát, vagy kockázatos...(Nav inkasszózik?) vagy várjak még 2 évet, az elévülésig!

Köszönöm, Andrea

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.10. 08:47

Szerintem nem a tartozásokról van itt szó.

qwerty1987 # 2019.09.09. 23:28

Tisztelt Szakértők!

Adott egy egyszemélyes Kft, amely kisebb adótartozásokkal a tavalyi évben értékesítve lett. Az eladást követő hónapokban a cégbíróság a társasággal szemben kényszertörlési eljárást kezdeményezett.

A korábbi tulajdonossal - aki ügyvezető is volt egyben - a cégbíróság a Ctv. 9/C. §. (2) bekezdése alapján eltiltást helyezett kilátásba, amennyiben nem igazolja, hogy a cég a törvényes kötelezettségeinek az érintett időszakban eleget tett.

Kérdésem az lenne, hogy az érintett ügyvezetőnek elég-e a kényszertörlési eljárás megindítás időpontjáig esedékessé vált követeléseknek eleget tennie, vagy szükséges a céggel szembeni eljárás megindulását - melyben Ő a nyilvántartás szerint sem volt már érintett - követő tartozásokat is kiegyenlítenie? Sajnos az idézett jogszabályi rendelkezés számomra nem egyértelmű.

Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!

Zsoolt0073 # 2019.08.14. 15:45

Tisztelt Tanácsadó,

Cégem kényszertörlési eljárásának megindításáról ez év áprilisában kaptam meg a végzést. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

  1. Kb. mennyi idő alatt zárul le?
  2. Ez alatt vagy utána lehetek-e egyéni vállalkozó?

Előre is köszönöm:
Zsolt

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.29. 10:04

Nem. A ti peretekben nem ez a kérdés. Nincs ügyvéded? Nehéz lesz.

tomis # 2019.07.29. 09:44

Egyszerűsítve a kérdést :
Állíthat-e ki számlát egy kft azután ,hogy az adószámát a NAV törölte.
A kiállított számlát befogadhatja -e egy önkormányzati gazdasági társaság amelyik áfás .

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.29. 07:46

Kicsit általános a kérdés, így lehet, hogy nem sokat tudsz kezdeni a válasszal. Lehet, hogy jogos, lehet, hogy nem.

tomis # 2019.07.28. 18:48

Peres ellenérdekelt felem beszállítójának adószámát 2017. 03.28 napon törölték. / cégnyilvántartás szerint. / Most beperelte cégünket és kártérítési igényként becsatolt 1,5 millió forint értékű olyan számlát, melyet a 2017. március 28-án törölt adószámú cég állított ki részére 2017 április 5 és 2017 december 29 között. Könyvelőm szerint törölt adószámú cég gazdasági tevékenységet nem végezhet ,ezért számlát sem állíthat ki. Sajnos a bíróság befogadta. Mit tehetek? Szerintünk ezek fiktiv számlák ? Jogos-e a követelése ?

Várom válaszukat.

Tisztelettel:
Farkas Gyula

ObudaFan # 2019.03.27. 10:23

Ha nem alakul felszámolássa, akkor nem lesz lényeges koltseg szerintem, és ha nincs a cégnek vagyona, nem fog felszámolásba fordulni
.

zsazsa32 # 2019.03.26. 10:06

Tisztelt Szakértő!
Bt-nk kényszertölési eljárás alá került. 14 éve nem működik, de egy bejelentett ember járulékait évekig fizettük. Ennek fedezete tagi betét volt, magas összeg halmozódott fel.
Kamrai díj fizetve volt, beszámolók bementek.
Semmi vagyona nincs a cégnek, követelés sem lesz vele szemben.
Kérdésem, milyen fizetési kötelezettségre számíthatunk a kényszertörléssel kapcsolatban? A nagyösszegű tagi kölcsönt hogy bírálják el, mit számít az eljárás során?
Köszönettel
Zsazsa

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.14. 07:22

Mérget ne vegyél rá!

barani111 # 2019.03.14. 06:50

Kedves mindenki,
Kènyszertörlës 2017- ben iindult,2019 januarjàban kaptunk egy èrtesítőt hogy lezârult.Bejelentett követelés van,de mivel a cègbírósàg fellelhető vagyont nem àllapított meg,ügyvezető ës tagok eltiltâsàrol èrtesített.Felszàmolàst nem indított.Kérdésem az lenne hogy ezzel a cèg megszűnt,ès a követelések nem behajthatóak¿Ügyvezetőkènt csak az eltiltàs a szankció,egyéb anyagi felelőssèg ha eddig nem került megàllapítâsra,màr nem is vàrható¿
Előre is köszönöm a segítő informàciókat

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.12. 12:42

Az nem azon múlik.

barani111 # 2019.03.12. 12:24

Kényszertörlési eljárásban törölt társaság melynek lemondott ügyvezetője vagyok.2014.-ben indult végrehajtás az előző ügyvezető által felvett és nem fizetett hitel miatt.Én 2015 ben mondtam le tisztségemről,melyet a cégbíróságnak is jeleztem.
Kérdésem az lenne most ,hogy kényszertörlés alá került a cég,felelek-e a magán vagyonommal a követelésekért?