Kényszertörlés


Immaculata # 2015.07.06. 10:19

Már most ahhoz a bírósághoz, aki a felszámolót kirendelte.A felszámolással szűnik meg a munkaviszonyod, ezért a munkavállalók kifizetéseit a felszámolónak még a törlés előtt ki kell fizetnie.

sissy074 # 2015.07.06. 07:47

Köszönöm a választ!
Esetleg erről tudna jogszabályt linkelni nekem?Könnyebb lenne ha én is tudnék valamire hivatkozni nekik.Akkor ezek szerint nem érdemes aláírnom a közöst?És ha mégis úgy járok,hogy törlik én pedig nem kapok semmit a megszűnéskor? Hová forduljak?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.05. 16:03

Közösnél kapok szabadság megváltást.
Akkor is kapsz, ha a törléssel szűnik meg. A felszámoló vagy szándékosan meg akar téveszteni, vagy - ami még rosszabb - nem ért ahhoz, amit csinál.

sissy074 # 2015.07.05. 15:25

Sziasztok!
2009-óta egy KFT-nél voltam munkalávaló,ami tavaly november óta felszámolás alatt áll.2014.12.14-én kezdtem a CSED-et,most megigényeltem a GYED-et,amivel együtt kaptam egy levelet a felszámolótól,mely szerint mivel védett vagyok munkaviszonyom csak közös megegyezéssel szüntethető meg ,vagy megszűnik akkor amikor a céget felszámolják.Közösnél kapok szabadság megváltást.A Második lehetőségnél viszont nem kapok semmit."A munkáltató cégjegyzékből történő törlésével szűnik meg.Ebben az esetben viszont nincsen lehetőség bérgarancia támogatás igénybevételére,továbbá mivel a felszámoló eljárási jogosultsága is megszűnik nincsen lehetőségünk a munkaviszony megszűnésével kapcsolatos dokumentumok kiállítására."
Szeretném megkérdezni,hogy ez valóban így van?Mert ha aláírom a közöst akkor elesek a végkielégítéstől.Viszont a semminél meg mégis csak jobb ha legalább a szabikat kifizetik.Van bármi lehetőségem,hogy a szabin
kívül a végkielégítést is megkapjam?Köszönöm a választ előre is.

ObudaFan # 2015.06.08. 13:26

Ha a bejelentés határideje letelt, és senki nem jelentette be, hogy követelése lenne, vagy hogy a cég vagyonával kapcsolatban vannak ismeretei, akkor lassan be fog az fejeződni.

Pali79 # 2015.06.08. 13:10

Arról van valakinek tapasztalat, hogy meddig húzódik el egy ilyen kényszertörlési eljárás? Az ominózus cég ellen december elején indult. Állítólag csak NAV tartozása volt, azt rendezte, ezen kívül a megadott határidőig senki sem jelezte, hogy követelése lenne a céggel szemben, de az eljárás még mindig nem zárult le. Vélemény? Mixmoto Kft. ha ez számít.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.07. 09:35

Nem kellene keverni a végrehajtást a törlési eljárással.

Pali79 # 2015.05.07. 08:09

Visszavenni vissza tudná, mert vissza adja a pénzt, én vissza adom a járművet, összetépjük az adás-vételit és kész. Más kérdés, hogy akarja-e. Megjegyzem én sem nagyon akarom.
A követelésemet nem tudom bejelenti, mert a kényszertörlési végzés még decemberben született, tehát a 60 nap már rég lejárt.
Zavaros ez az egész. Az eladó azt állítja, hogy a NAV-nál azt a tájékoztatást kapta, hogy eladhatja a járművet, mert annak árából rendezi az adótartozását. Rendezte is, mert a a NAV törölte a végrehajtási határozatát a cégjegyzékből, miután a jármű árát megkapta.

ObudaFan # 2015.05.07. 04:38

Amíg törlés alatt van, addig semmilyen megoldás nem lesz, mert visszavenni sem tudja. Kérd azt a felszámolást.

Pali79 # 2015.05.06. 14:48

Én is erre jutottam végül. Van erre valami épkézláb megoldás vagy vissza kell vennie a járművet?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.06. 14:12

Törlés alatt álló cég semmiféle jogügyletet nem köthet érvényesen.

Pali79 # 2015.05.06. 13:55

Rákérdeztem az okmányirodánál és azt mondták, hogy törlés alatt álló cég nem adhatta volna el a járművet. Már teljesen összezavarodtam. Most akkor mi az igazság?

Dr.Attika # 2015.05.05. 12:33

Akkor az adásvételi szerződés szabályos. Az okmányiroda nem tagadhatja meg a tulajdonjog változás átvezetését a forgalmiban és új törzskönyvet kell kiállítania.

Pali79 # 2015.05.05. 04:58

A szerződést eladóként a kft ügyvezetője írta alá cégszerűen. A szóban forgó cég mindössze két emberből áll, az ügyvezető és egy családtagja.

Dr.Attika # 2015.05.04. 16:11

Kérdés, hogy a gépjármű adásvételekor ki járt el eladóként. Valószínűleg ez egy felszámolás alól kimentett gépjármű. Tisztázni kell, hogy ki írta alá az adásvételi szerződést, a vételár kinek milyen módon lett megfizetve. Ajánlott tájékozódni a cégről mielőtt a felszámolót megkeresi, mert könnyen egy büntetőeljárás is a nyakába hullhat.

Pali79 # 2015.05.04. 15:27

Igen, de a bejelentésre adott 60 nap már akkor letelt, amikor az adás-vétel megtörtént. Ilyen esetben mi van? Az eladó elmondása szerint, mivel tartozása volt a NAV felé, ezért is kezdeményezték a törlést, megegyezett a NAV-val, hogy a jármű árából rendezi a tartozását. Ez nagyjából igaz is lehet, mert a cégadatokat megnézve a NAV törölte a hátralékbeszedési eljárásokat pár nappal az után, hogy megállapodtunk az eladóval.

ObudaFan # 2015.05.04. 12:42

A cégbíróságon be kell jelenteni, hogy a céggel szemben követelésed van és ha a felszámolást elrendelték, a felszámolóval már tudod ezt tisztázni.

Pali79 # 2015.05.04. 09:15

Üdv!
Vásároltam egy járművet ami egy cég tulajdonában volt (fogalmiban a Kft. szerepel mint tulajdonos). Az okmányirodában az mondták, hogy nem átírható, mert a cég tiltás alatt áll, kényszer törlés alatt van. Mit lehet tenni ilyenkor? Szeretném a járművet megtartani és persze használni is.

ObudaFan # 2015.04.29. 05:00

Kaphat.

mogyoro1 # 2015.04.28. 13:25

Kényszertörlés alatt álló társaság beltagja kaphat-e egyéni vállalkozói engedélyt ugyanarra az üzletre?(Az üzlet az ő és elhunyt párja tulajdona a hagyatéki eljárás végéig,nem a vállalkozásé.)

ObudaFan # 2015.04.28. 12:55

Ennek a jogerőre emelkedése után már biztosan nem.

mogyoro1 # 2015.04.28. 10:32

A mai napon a következö kezdetű végzést vettem át: A bíróság a társaságot eltiltja a további működéstől,egyben megszüntnek nyilvánítja és elrendeli a kényszertörlési eljárás megindítását.Fellebbezési határidő 15 nap.A Bt egy üzlete üzemeltet.Ez meddig lehet nyitva?

ObudaFan # 2015.03.28. 09:49

Amíg nem törölték, addig létezik. Az nem egy túl ütős érv, hogy nem vagy könyvelő, attól még a te felelősséged, hogy a beszámolók rendben legyenek.

olorsi # 2015.03.27. 22:06

Kedves ObudaFan!
Ha 2012-ben a cégbíróság megszüntette a bt-met,de én nem tudom a nullás igazolásokat megírni. Honnan is tudnám,nem vagyok könyvelő.
Meddig lesz így a bt kényszertörlés alatt?? Egy olyan bt, ami a cégbíróság szerint már nem is létezik?
Nekem ez bonyolult!

ObudaFan # 2015.03.27. 21:40

Mert ami bírság közben felmerül, azt mind megfizetheted majd.