Kényszertörlés


Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.13. 11:42
  1. Igen.
  2. Nem "nem engedi", hanem nincs rá jogosultsága a beltagnak, mert a kényszertörlés elrendelésével megszűnt a képviseleti joga.
precizit # 2018.11.13. 11:27

Jó napot kívánok! Könyvelő vagyok, nem volt még kényszertörlés alatt álló cégem, most viszont van egy Bt. Két kérdésben szeretnék segítséget kérni:

  • jól gondolom, hogy a teljes lezárásig nincs lehetősége a bt. beltagnak egyéni vállalkozást indítani?
  • az teljesen jogszerű, hogy a BB Rt. nem engedi a bankszámlájukról felvenni a pénzüket? Azt mondták "csak fogadóképes", az internet bankot sem használhatja.
wers # 2018.11.03. 18:26

Én eleve azt a lehetőséget furcsállom, hogy törölheti magát a kérdéseivel, hozzászólásaival együtt. Ha már beírta, akkor vállalja. Főként, hogy ez csak egy nick. Inkább azt kellene megszüntetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.03. 08:27

Ilyenkor a moderátor miért nem törli a törölt kérdésre, hozzászólásra vonatkozó reagálásokat is?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.02. 18:46

És a lakás bérleti díját úgy koldulják össze? Pont az ilyen nincsteleneknek örülnek annyira az ausztrálok, hogy pikk-pakk állampolgárságot is adnak nekik.

ObudaFan # 2018.11.02. 14:27

Azért nem feltétlenül csak Magyarországon fog próbálkozni a NAV végrehajtással.

Attila1968 # 2018.10.10. 12:56

thnx

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.10. 12:23

Nem. Hiszen a felpanaszolt eljárási jogsértés az ügy érdemére nem volt kihatással. (Akkor történt, amikor a jogerős döntést már meghozták.)

Attila1968 # 2018.10.10. 09:53

@Kovács_Béla_Sándor
hm..
Még lehetőségeünk van törvényességi felügyeleti eljárásra a Kúriánál, a felsoroltak lehet ok?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.10. 09:42

Ez a hajó elment.

Attila1968 # 2018.10.10. 09:33

Tisztelt Tanácsadó
Cégünk kényszertörlésre került. Az elsőfokú végzés ellen fellebbeztünk. A másodfok jóváhagyta az elsőfokú ítéletet. A másodfok határozata 2018 06 04.-én kelt. A Cégbíróság 2018 06 24.-én iktatta. A cégbíró 2019 09 25.-i dátummal jogerősen elrendelte a kényszertörlést. A bíró nem tájékoztatta a céget a másodfok határozatáról (a mai napig sem), pedig kellett volna. Az iktatás és a jogerős végzés között eltelt 90 nap.
A cégünk abban érdekelt, hogy ne legyen kényszertörlés.
A fenti időpontok illetve a kötelező tájékoztatás hiánya változtat-e valamit a helyzeten, illetve ad-e alapot a törvényességi felülvozsgálat megindítására?
Üdv Attila

ObudaFan # 2018.09.20. 10:32

Ha bármilyen tartozása van a cégnek, akkor a be nem fizetett törzstőke erejéig felelős vagy. Emellett ha tartozása van a cégnek, el is tiltanak.

kcs301 # 2018.09.20. 09:30

Tisztelt Tanácsadó!
Szeretnék érdeklődni, hogy kft ellen indított kényszertörlési eljárás mivel járna, amennyiben még nincs befizetve a teljes törzstőke?
A napokban jár le a székhely szolgáltatási szerződés, és amennyiben nem hosszabbítom meg, jelentik a cégbíróság felé.
A cégben már tevékenységet nem végzek, ezért nincs rá szükségem.
köszönöm a segítséget!

bekukkancs # 2018.09.10. 07:52

oligaliga

Kösz a választ

oligaliga # 2018.09.10. 07:29

KBS

Nem mindig kerül sor a felszámolás elrendelésére. Ha a kényszertörlési eljárásban nem jelentenek be követelést, a cégbíróság osztja fel a vagyont a tagok között, és törli a céget.

vborbala

A cég megszűnt, de az autó még mindig foglalás alatt? Be kell jelenteni a végrehajtónak. A végrehajtást kérő kérelmére és a költségek megelőlegezésével a végrehajtó ügygondnokot rendel ki, aki a megszűnt cég helyett eljár.

oligaliga # 2018.09.10. 07:18

Szomorú Örökös

Az adószám törlése nem kényszertörlés, csak annak oka lehet. Az adószám törlésének elég sok oka lehet, de ebbe ne menjünk bele.

bekukkancs

A bt. a kényszertörléssel megszűnt, annak hatálya a cégjegyzékbe bejegyzett törlés időpontja. A kényszertörölt cég megszűnt, halott, halottnak pedig nem lehet vagyona, a bankszámlát teljesen jogosan szüntette meg a bank (kérdés, hogy volt-e rajta pénz).

A kamarának pedig küldeni kell egy tértivevényes levelet (mert nem szokták nézni a cégjegyzéket), hogy a cég megszűnt, kamarai tagdíjat többet nem fog fizetni.

Szomorú örökös # 2018.09.10. 05:45

bekukkancs

nyilvánvalóan nem vagy tisztában a kényszertörlés mibenlétével sőt sok egyébbel sem.

Hogyne lennék tisztában, hiszen egy személyemben érintett kft. éppen adószám kényszertörlést követően - amit még a NAV végzett - felszámolás alá került, nyilván utóbbi azért történt, mert tartozása volt a kft-nek. És elnézést, de az adószám törlését is kényszertörlésnek nevezik, ezért még nem kell tudatlannak minősíteni bárkit is. Nem véletlen szóltam hozzá, de valóban létezik szimplán kényszertörlés felszámolási eljárás nélkül is, ebben igazad van, elismerem.

bekukkancs # 2018.09.09. 21:04

szomorú örökös.
Kösz de nyilvánvalóan nem vagy tisztában a kényszertörlés
mibenlétével sőt sok egyébbel sem. Ez nem segít választ
kapnom a kérdéseimre.
Az eddigieket megköszönve sok sikert minden jót.

Szomorú örökös # 2018.09.09. 19:22

bekukkancs

Egy céget nem csak azért lehet kényszertörölni mert adóssága van, úgyhogy semmi érdekes nincs abban, hogy mégis ez történt.

Gondolom ez nem azért történt, mert minden a legnagyobb rendben működött a cégnél.

Nyilván valaki kérte a számlaszám törlését,csak erről illett volna értesíteni. Legvégső esetben a banknak.

Az adószám kényszertörlését követően ha elindul a felszámolási eljárás, akkor a korábbi cégvezető titulusa gyakorlatilag megszűnik, mert onnan kezdve a felszámoló biztos a cég hivatalos jogi képviselője az eljárás végéig. Ergo neki kell mindenről tudni, neki küldenek mindent. Te max. azokról kapsz értesítést, amelyek téged személyesen is érintenek. Valójában a kamarai regisztráció díját (nem tagsági díj) sem lenne már szerintem jogod a cég nevében befizetni, mert minden jogköröd megszűnt a felszámolási eljárás kezdetekor.

bekukkancs # 2018.09.09. 18:35

szomorú örökös

Egy céget nem csak azért lehet kényszertörölni mert
adóssága van ,úgyhogy semmi érdekes nincs abban ,hogy
mégis ez történt.
Nyilván valaki kérte a számlaszám törlését,csak erről
illett volna értesíteni. Legvégső esetben a banknak.
Az utánajárás meg éppen most történik. Ezek a kérdések
is ennek a részét képezik.

Szomorú örökös # 2018.09.09. 16:18

bekukkancs

A bank ezután szó nélkül törölte a
számlaszámot.Se bú se bá. Ez normális?

Szerintem nem a bank törölte önállóan a számlaszámot, hanem a felszámoló biztos kérte tőlük.

A kamarát semmi nem zavarja,továbbra is követeli az éves tagdíjat,most már végképp a semmiért hisz nem folytat semmilyen tevékenységet a cég. (De most már átutalni sem lenne honnan,már ha utalnám)

A kamara a legkevesebb, nekik bármilyen számlaszámról el lehet utalni a kért összeget, csak a közleményben kell megjelölni adószámmal, miegymással, hogy a BT javára történik a befizetés. De mellesleg én anno jeleztem feléjük, hogy a cég már nem működik, felszámolás előtt áll, az adószámát már törölték és ők nagyon kézségesek voltak, azóta nem kell fizetnem. Szóval egy kis utána járással megoldható szerintem.

De ettől függetlenül érdekes, hogy ha nincs tartozása a cégnek, akkor vajon miért történt a kényszertörlés? :-O

Szomorú örökös # 2018.09.09. 16:12

vborbala

Nagyobb volt a ceg tartozasa,mint a vagyon,ezert a cegbirosag a kenyszertorles mellett dontott

Szerintem se kerek valami ebben a történetben.
Az adószám kényszertörlését a NAV végzi ugyanis, a cég felszámolását és megszüntetését pedig a Cégbíróság. Ha pedig egy cég tartozása miatt teszik ezt, akkor elindítják a felszámolást, amit a NAV kérelmez, azonban szintén a Cégbíróság egy kijelölt felszámoló biztos megbízásával végez. Szóval felszámolási eljárásnak muszáj lennie a cég teljes megszüntetése előtt.

vborbala # 2018.09.09. 15:44

Nagyobb volt a ceg tartozasa,mint a vagyon,ezert a cegbirosag a kenyszertorles mellett dontott

bekukkancs # 2018.09.09. 14:54

Jó Napot!

Bt kényszertörlésével kapcsolatban szeretnék kérdezni.
A cégadatok szerint a törlés hatálya 2017.nov.27
Ez mit jelent? A bank ezután szó nélkül törölte a
számlaszámot.Se bú se bá. Ez normális?
A kamarát semmi nem zavarja,továbbra is követeli az éves tagdíjat,most már végképp a semmiért hisz nem folytat semmilyen tevékenységet a cég. (De most már átutalni sem lenne honnan,már ha utalnám)
Nincs a cégnek se vagyona ,se tartozása,minden szükséges
dokumentum 2015-ben beadva. Meddig tarthat egy kényszertörlés,vagy mit lehet csinálni,hogy már lezáródjon?
Köszönöm ha választ kapok.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.09. 14:08

Ez nem kerek. Ha van a cégnek vagyona, akkor nem szűnhet meg kényszertörléssel, felszámolást kell lefolytatni.