B400 - as adatlap hiánya


Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.18. 20:48

A B400 igazából nem rájuk tartozik. Ők abban csak "postások".

Majordomus # 2023.12.18. 20:22

Lehet én tudom rosszul?
A Földhivatalnak is van online ügyfélszolgálata .

piz314 # 2023.12.18. 14:55

Hátha hasznos lesz valakinek a B400-hoz

  • Tudna valaki egy linket adni ahonnan letölthető a B400?

    >> https://nav.gov.hu/…mok_nav/B400

  • Milyen módon lehet a B400-as adatlapot elektronikus formában beküldeni a földhivatalhoz?

    >> sehogy, csak papíralapon lehet

  • Kit kell feltüntetni a 3. oldalon az eladónál?

    >> a nyomtatványkitöltő program hibát ír, ha üresen hagyod ezt a részt, kötelezően töltendő

    >> Földhivatali ügyintéző nem tudta, hogy kinek az adatait kell beírni (végrehajtó adatai vagy az adósé), nekik nem adott tájékoztatást a NAV (a Földhivatalnál kell leadni, de ők érdemi feldolgozás nélkül postázzák a NAV felé)

    >> (NAV ügyfélszolgálat által adott infó:) az adós adatait kell feltüntetni, amit a tulajdoni lapról ismersz. Feldolgozáskor, látni fogják, hogy árverési vevő vagy, ezért nem gond, ha nem ismersz minden adatot.

Sevcsix # 2021.04.19. 12:13

Sziasztok! Tudna valaki egy linket adni ahonnan letölthető a B400? Régit találtam csak.

szakvizsga2015 # 2021.04.15. 07:52

Milyen módon lehet a B400-as adatlapot elektronikus formában beküldeni a földhivatalhoz?

István409 # 2021.02.19. 11:51

Utóirat a B400-hoz

Időpontra bevittem az illetékes földhivatalba a kitöltött B400-as (eladóként a végrehajtót feltüntetve), előre átutaltam a 6600 Ft I.fokú eljárási díjat és a 10000 Ft soronkívüli eljárás díját (visszaigazolásait bemutattam) és a tegnapi napon már megjelent a tulajdonjog 1/1-es bejegyzésem, tehermentesen az online lekérdező oldalon.
A segítséget adóknak köszönöm ezúton a segítségüket!

gerbera317 # 2021.02.15. 09:10

Furcsa az is, hogy a végrehajtó szerint, többszöri rákérdezésre, az ingatlan eladója az adós.
A B400-as érdemét tekintve mindegy, hogy ki az eladó. De ha mindenképpen jól akarod kitölteni, akkor az eladó (értékesítő) a végrehajtó. Ha az adóhatóság arra volna kíváncsi, hogy ki volt az előző tulajdonos, akitől megszerezted a vagyontárgyat, akkor ezt kérdezné!
A végrehajtònak kène intéznie
Ez tévedés! A végrehajtó nem ügyintézője az árverési vevő adóügyeinek. Tájékoztathatja a vevőt, de igazából az sem kötelező. A Vht. 35. § rögzíti, mit kell tartalmaznia a végrehajtó jegyzőkönyvének, és a 152. § azt, hogy ezen felül mit tartalmazzon még az árverési jegyzőkönyv. Ez alapján, nem sért jogszabályt, ha a végrehajtó nem tájékoztatja az adóst a kiköltözési kötelezettségéről, vagy a vevőt a jogairól és kötelezettségeiről. Viszont nem is tilos ezeket beleírni, vagy csak szóban ismertetni. A jófej végrehajtó megteszi, a kevésbé jófej pedig nem. De a tájékoztatás elmaradására sem az adós, sem a vevő nem hivatkozhat, hogy emiatt mulasztottak.

DAlma09 # 2021.02.12. 13:38

Egyébként itt úgy "beszélnek" a másikkal, mintha hülye értetlen lenne!! Én már 100ezerszer írtam a végrehajtónak is ez ügyben aki...

  1. Egy szóval sem említette a B400as adatlapot!
  2. A jegyzőkönyv sem tartalmazza!
  3. A végrehajtònak kène intéznie, de az is ràm marad mert semmit nem intéz el...semmiről nem szól semmit!

Bármit kérdezek tőle a válaszát rá nem tudja.. Kérdeztem az adatlappal kapcsolatban ki az eladó.. Azt mondta az árverezők azt üresen szokták hagyni, más azt mondja a végrehajtót kell odaírni. Az ügyvéd azt mondta a mostani tulaj adatait.. akkor most mégis mi van?
Hívtam a földhivatalt hogy adjonak idopontot az adatlap miatt..ahol közöltek hogy ők nem foglalkoznak vele hanem az "illetékhatósàg"..
Én még megfogtam kitöltöttem a tulaj adataival beküldtem a földhivatalba és kezdjenek vele amit akarnak!

István409 # 2021.02.12. 12:54

gerbera317
Az általad említett mondatot miszerint "felhívom az árverési vevőt, legkésőbb az árverés jogerőre emelkedéséig, kitöltve és aláírva csatolja be a B400 jelű nyomtatványt!" egyáltalán nem tartalmaz a nálam lévő árverési jegyzőkönyv (sokadik olvasatra sem).

Furcsa az is, hogy a végrehajtó szerint, többszöri rákérdezésre, az ingatlan eladója az adós.

gerbera317 # 2021.02.09. 15:49

Még ezen a képernyőn van Rati94 posztjával kezdő trhead, ami arról szól, hogyan jár(hat) az az árverési vevő, aki nem veszi észre az árverési jegyzőkönyvön azt a felhívást, hogy "felhívom az árverési vevőt, legkésőbb az árverés jogerőre emelkedéséig, kitöltve és aláírva csatolja be a B400 jelű nyomtatványt!".

papinianus88 # 2021.02.09. 11:00

A végrehajtó a 2 db ingatlanárverési jegyzőkönyvvel együtt küldi meg a földhivatalnak a B400-as adatlapot. Amennyiben nem küldted el neki és intézkedett a tulajdonjogod bejegyzéséről az más sztori.

gerbera317 # 2021.02.09. 10:47

A tulajdonjog bejegyzését nem az árverési vevő intézi, hanem a végrehajtó hivatalból. Ezért nála kell a kitöltött B400-at is benyújtani. Ő azt továbbítja a földhivatalnak, az pedig hivatalból a NAV-nak.
Az eladó a végrehajtó (az iroda semmiképpen).

István409 # 2021.02.09. 09:58

Megérkezett hozzám a szárazbélyegzős árverési jegyzőkönyv. Intézném a tulajdonbejegyzést a földhivatalnál. Ki az eladó ilyenkor? A végrehajtó, a végrehajtó iroda vagy az adós ? A végrehajtó szerint az adós(ok)! Vinném a földhivatalnak a B400-as adatlapot, de ők nem akarják, vigyem a NAV-nak! Ilyenkor mi van ? Kérlek áruljátok már el ki az eladó ingatlanárverésen vett ingatlan esetében és kinek juttassam el a B400-at?

gerbera317 # 2021.02.05. 19:39

Az értékesítő a végrehajtó (nem az irodája!). Az adatait pedig megtalálod az árverési jegyzőkönyvön, az elején, a cimer körül.

DAlma09 # 2021.02.05. 14:54

Sziasztok.
Nekem a B400as nyomtatvánnyal kapcsolatban lenne egy kérdésem. A nyomtatvány 3. Oldalán ahol az értékesítő(bevételt szerző) magánszemélyt vagy nem maganszemélyt kell megjelölni azt az oldalt ki kell tölteni?! És ha ki akkor ki adataival? Mivel aki benne lakik annak az adatait nem tudom és a végrehajtóét sem. Vagy nyujtsam be úgy hogy azt az oldalt ki sem töltöm!
Előre is koszonom a valaszt

kolzol04 # 2021.01.29. 13:02

Részemről így történt az árverésen a B400-as története (hátha másnak segít a későbbiekben az ügymenet):
Tavaly megvásároltam az ingatlant +30 nap a jogerőre emelkedés, ezután a Vh megküldi a jegyzőkönyvet az ingatlanügyi hatóságnak (Földhivatal), ők küldenek egy értesítést levélben a b400-as adatlap beküldésére és 6600 forintos csekk befizetésére. (Van egy határidő is megadva a nyomtatványon). google információk alapján én is vártam, hogy a VH megküldje a b400-as adatlapot.
Végül rákérdeztem a VH-tól mi a helyzet, már az árverési vevőre hárul a b400. Ezután a Födlhivatalt felhívtam mennyi időm van még leadni (mert a decemberi ünnepek miatt áttevődött januárra bármilyen nemű ügyintézés.)
30 napra emlékeztem, de 60 nap volt. (Nyugodtan lehet hívni a Földhivatalt, segítőkészek voltak.)
B400 és a csekkről másolat beküldése után, pár hétre megérkezett az Ingatlanhatóságtól a levél benne a tulajdoni lappal. Tulajdonjog bejegyzésnek is 30 nap a jogerőre emelkedése.
Az általam megkérdezett ügyvéd is csodálta, hogy nem a VH küldi meg a B400-as adatlapot. Nem eröltettem tovább (a várakozást) és megcsináltam magam.
Érdemes felhívni a Földhivatalt vagy lekérni az adott ingatlanról a tulajdoni lapot, hogy pontos adatok szerepeljenek a B400-as lapon. (ingatlan besorolása és területe.)

papinianus88 # 2021.01.20. 12:36

Korrektek voltak, néha érdemes a rövid úton történő megkeresés elvében bizakodni :D Csoda

Rati94 # 2021.01.20. 11:52

Hát szerencsére "csak" ennyi, én is bonyolultabb dolgokra számítottam, de nem így lett. (hálistennek)

gerbera317 # 2021.01.20. 11:08

Ezt nem hiszem el. Egy ilyen kocka hatóságnál? Csak ámulok...

Rati94 # 2021.01.20. 11:02

Köszi a válaszokat, beszéltem a földhivatallal, rendesek és kedvesek voltak, újra be kell fizetnem a 6600 Ft-t, vinnem kell a kitöltött B400as adatlapot + egy ún. ingatlan-nyilvántartási kérelmet, amit ott kitöltök, ezeket leadom és újraindul a tulajdonosként való bejegyzés iránti kérelem.

gerbera317 # 2021.01.20. 10:59

Biztonsági papíros árverési jegyzőkönyve az előző eljárás aktájából lesz neki. Máshonnan aligha.
Nem fellebbezni kell meg közigazgatási pereskedni, mert ezek halott ötlet! Eszénél van egyáltalán, aki ebben gondolkozik? Már mondtam: a kályhától kell újból elindulni, nem elkövetve a már ismert mulasztásokat! A kályha pedig a végrehajtó 153. § (2) b) és (3) szerinti intézkedésének megismétlése azzal az eltéréssel, hogy a biztonsági papíros árverési jegyzőkönyv kizárólag az előző, hasonló tartalmú eljárás iratanyagában lelhető fel a földhivatal irattárában. Ha végrehajtó esetleg valami szerény díjat kér az ugráltatásáért cserébe, azon nem meglepődni! Baxi.

papinianus88 # 2021.01.20. 10:11

Vételárat te nem kapsz vissza. A Végrehajtó intézkedett jogszerűen a tulajdonjog bejegyzése iránt. Ha kell akkor felosztási tervet késztett, ha az jogerős, már rég elszámolta és kiutalta az összegeket. Az, hogy te valamit "elcsesztél" your business. A végrehajtóhoz bemehetsz, de széttárja a kezét. Aláírtad az árverési jegyzőknöyvet is, kvázi adásvételi szerződés benne van, hogy kifizetted a vételárat. (nem gondolod, hogy a te érdekkörödben történő hiba olyan lavinát indt el, hogy az eredeti állapotot kellene helyreállítani :) )

A közigazgatási perre nem tudok mit mondani. Biztonsági vízjeles árverési jegyzőknöyved honnan lesz azt nem tudom, ha a B400-as adatlapot pótlod is. Ez az egyetlen sanszod, ne is próbálkozz máshogy. Keresd meg a földhivatalt és lépjél.

Rati94 # 2021.01.20. 09:14

A földhivatal még meglepő módon nem sikerült utolérni, de addig is: ez a közigazgatási per nagyjából mit takar? Van még esély arra, hogy pótoljam az adatlapot és bejegyezzenek vagy ha nem is, akkor visszakapom a vételárat?

papinianus88 # 2021.01.18. 14:01

rati én már az elején megmondtam,hogy nem szeretnék a
"földönfekvőbe". azonban a laikus is tudja, hogy az ingatlan után illetéket kell fizetni. Azt gondoltad, hogy az árverés esetén ez nem szükséges? De a mulasztás az volt, hogy nem olvastad el alaposan a határozatot, utóbb pedig rá akarod kenni minden hatóságra. Ez sem korrekt. Hívd fel őket, tájékoztatni fognak. Nem mondtam, hogy nem kell árverezni, csak ott több az ismeretlen tényező. Azért egyesek úgy szeretnének licitálni "mertolcsó", hogy se e-mail, se telefon, sőt se internet. Csak hallották. Azoknak nem ajánlanám :D

Amúgy ehhez nem szükséges ügyvéd. Maradjunk annyiban, hogy végrehajtói gyakorlattól is függ, van aki hivatalból ad egy nyomtatványt, hogy ezt kitöltve hozd vissza, van aki nem.
Akár az is, hogy valaki tőből elutasítja, hogy 2 hónap haladékot kapjál a vételár-különbözet megfizetésére, mert "akineknincspénzeneislicitáljon", de a legtöbben megértik a mögötte meghúzódó élethelyzetet (lakástakarék folyósításának igénylése, kisebb kölcsön igénylés, lekötött összeg, kanadából repül haza a nagybácsi a kápével stbstb. )

Rati94 # 2021.01.18. 11:31

Jó rendben, akkor nem értem, viszont ez a beszélgetés sem visz előrébb, szóval nem értem miért is kell még egyet belém rúgni, de oké. Árveréshez tudtommal nem kell ügyvéd (de ezek szerint célszerű..), ha lenne egy normális, emberi nyelven megfogalmazott tájékoztató, hogy az árverésnél milyen teendői vannak az árverezőnek, akkor megspórolnánk jó néhány fölös kört. De ilyen sehol nincs, valószínűleg kisujjból kéne kiszívni ugye. Vannak ügyek, amikhez elengedhetetlen az ügyvéd, nélküle nem is tudsz intézkedni, ez tény és való, de ebbe mióta tartozik bele az árverés?
Lassan már ott tartunk, hogy én kéne hülyének érezzem magam, amiért merészeltem árverezni.
Na mindegy, holnap felhívom őket, aztán meglátom mit mondanak, köszi a válaszokat..