MOKK FMH meghagyás


Majordomus # 2023.07.08. 19:46

Akár én is eljárhatnék a nevedben ha nem lehet az ügyfelet beazonositani...
Ezért kéri.

Csuklósbusz # 2023.07.08. 12:39

Érkezett a végrehajtótól egy adategyeztető lap.
Ott a személyio azonosítót és a személyi igazolványszámot kötelező megadni?

Minek az nekik ha nem én vagyok az adós?

Majordomus # 2023.07.01. 19:46

Akció indul....

osztap # 2023.07.01. 10:39

Mármint a lakcíme okmányirodai kiadásáról hogy kap-e értesítést?
Nem.

Csuklósbusz # 2023.07.01. 08:06

Mármint a lakcíme okmányirodai kiadásáról hogy kap-e értesítést?

drbjozsef # 2023.06.30. 05:58

Mert ha kiderítem a valós címét, máris megtudja támadni a nemvalós címen jogerőssé vált FMH.t.
Persze, mert nem tilos megtámadni, de sikerrel nem tudja megtámadni, mert te hivatkozni fogsz a közhiteles nyilvántartásra, ezért el fogják hajtani.

Ő erről kap értesítést?
Amíg a bíróság nem fogadta be a keresetedet, addig szerintem nem.

Csuklósbusz # 2023.06.29. 19:46

Szuper!

Ő erről kap értesítést?

Mert ha kiderítem a valós címét, máris megtudja támadni a nemvalós címen jogerőssé vált FMH.t.

Majordomus # 2023.06.29. 19:41

Beadod a bíróságra a keresetet csak névvel,máris jön a hiánypótlási felhívás hogy jelöld meg az alperes címét.
Ezzel irány a kormányhivatal.

Csuklósbusz # 2023.06.29. 19:30

Tehát akkor a VH megint felkeresi az adóst, ha az is "nem kereste" lesz akkor is inkasszózni próbál elsőnek valami jövedelemből és csak utánna kerül VH jog az ingatlanra, ha nincs más mód?

Bementem egy kormányablakba, másikba mint a múltkor, tényleg azt mondták 3500Ft-ért megmondják a címét.

De nem elég bemondani hogy perelni akarok, fel kell mutatnom egy hivatalos hiánypótlást hogy kell a cím.

Nekem ugye jogerős FMH-nál nincs ilyen, hiába nincs ott, jogerős lett. xd De osztatlan közös megszüntetése pernél hogyan tudok úgy pert indítani hogy hiánypótlásra dobják vissza hogy "lakcím is kéne" hozzá?

gerbera317 # 2023.06.29. 09:40

Hogyan megy a folyamat, leadom az FMH-t végrehajtásra, rárakják a tulajdoni lapra aztán annyi, külön kell kérni az árverést vagy hogyan megy ez?
Édes Istenem...
Pénzkövetelés esetén a végrehajtás nem az ingatlanra folyik, akkor sem, ha azt kifejezetten kéred. Hanem a pénzkövetelés behajtására. És ha az adós az első nyikkanásra megfizeti a követelésedet, máris nem lesz árverés. sem semmi más.

Csuklósbusz # 2023.06.29. 08:30

50 volt a vételár, 200 felett az FMH, földárverésen vettem szóval árverésen részt vehetek, de nincs elővételi jogom sem ott, sem sima adásvételnél.
Mert kb 500-at ér egészbe, de ugye értékbecslőtől függ, ha rendberakom akkor több.

Kormányhivatal máskor már elhajtott "vételi szándékkal" hogy címet nem ad, majd ők írnak neki egy levelet és átadják neki az elérhetőségem aztán ha Ő akarja akkor felveszi velem a kapcsolatot, ha nem akkor nem mondják meg.

De megpróbálom mégegyszer per címszóval. De szerintem nem úgy megy hogy besétálok hogy "perelni akarok" és máris köpik a címet 3500-ért.

Majordomus # 2023.06.28. 19:50

Lehet az útiköltség többe fog kerülni....

osztap # 2023.06.28. 19:09

A VH kérő űrlapon mit jelöljek meg, hogy az ingatlanra tegye rá a kezét vagy bármilyen vagyonra?
A helyedben az ingatlant mondanám, de ez csak akkor releváns, ha a követelésed nem akkora, hogy inkasszóval, fizetésletiltással esély sincs a behajtásra. Mert a végrehajtót köti a Vht. 7. § (1)-(2) szerinti sorrend.

Van még olyan hogy a VH kérőé lesz az ingatlan, vagy olyan csak a lakóingatlannál volt?
Nincs.

Hogyan megy a folyamat, leadom az FMH-t végrehajtásra, rárakják a tulajdoni lapra aztán annyi, külön kell kérni az árverést vagy hogyan megy ez?
Először bejegyzi a földhivatal a vh. jogot. Utána külön kell kérned az ingatlan árverésen való értékesítését a végrehajtónál, a Vht. 139. § szerint. Ne érjen meglepetésként, hogy a földforgalmi törvény hatálya alá eső ingatlanok árveréseire nem a "normál" szabályok vonatkoznak, hanem a Vht-n kívül a Földforgalmi törvény 35. § (pl. ki árverezhet - pl. 20 km-s szabály), és a 191/2014 Korm. rend. a részletes szabályokról.
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

A végrehajtás célja a tartozás kiegyenlítése (pénz beszedése), nem pedig az ingatlan eladása Neked.
Ezért nézd meg, hogy egyáltalán árverezhetsz-e, aztán meg, hogy jobb-e Neked a korm. rend. szerinti eljárás az árverésre, vagy inkább megvennéd a tulajtól az Fftv. szerinti normál eljárásban, de a vh. joggal terhelten. Ha az utóbbi, keresd meg, próbáljatok megegyezni.

Mert ugye JÜB rendszerhez nincs hozzáférésem, sőt semmilyen más módon nem tudhatom meg a lakcímét.
Befáradsz a kormányablakba a tulajdoni lappal, és kéred, hogy adjanak ki hatósági bizonyítványt a tulajdonostárs jelenlegi nevéről és lakcíméről közös tulajdon megszüntetése céljából. Befizetsz 3500 jó magyar forintokat. És már meg is kapod. Utána levelet írhatsz neki, de akár meg is látogathatod.

Csuklósbusz # 2023.06.28. 16:35

A VH kérő űrlapon mit jelöljek meg, hogy az ingatlanra tegye rá a kezét vagy bármilyen vagyonra?

A cél az ingatlanrész megszerzése, de az árveréssel se biztos hogy jól járok. Földtörvényes, még nincs 3 éve a nevemen így nincs elővételi jogom aztán elviszik a nepperek. Meg amúgy is a legmagasabb licit viszi.

Van még olyan hogy a VH kérőé lesz az ingatlan, vagy olyan csak a lakóingatlannál volt?

Hogyan megy a folyamat, leadom az FMH-t végrehajtásra, rárakják a tulajdoni lapra aztán annyi, külön kell kérni az árverést vagy hogyan megy ez?

Amúgy simán lehet hogy dugigvan adóssággal tehát egyszer ígyis-úgyis árverésre fog menni nemtudom.

drbjozsef # 2023.06.28. 11:57

Akkor kérjem a végrehajtást a leánykori nevére és címére hogyha arra lett jogerős az FMH illetve azon a néven szerepel az ingatlan tulajdonrésze is?

Igen.
Ha megtámadja a kézbesítést kifogással, akkor fel tudod mutatni, hogy te a közhiteles ingatlannyilvántartásban szereplő adatai alapján állíttattad ki az FMH-t. Az pedig, hogy ő ezt nem frissítette a megváltozásakor, az az ő baja. Önhibájából nem kapta meg a hivatalos levelét.

Csuklósbusz # 2023.06.28. 11:06

Igen, a friss tulajdoni lapon szereplő névre és címre ment ki.

De update: az iratok között található újabb névre és címre kiküldött levél visszajött hogy "cím nem azonosítható".

AKkor ilyenkor mitévő legyek ha megakarom szerezni az ingatlan másik felét is?

Akkor kérjem a végrehajtást a leánykori nevére és címére hogyha arra lett jogerős az FMH illetve azon a néven szerepel az ingatlan tulajdonrésze is?

De a valóságban sem a neve nem az már, a lakcíme sem stimmel mert 10+éve nem lakik ott a szomszédok szerint sem, de a posta ezt nem tudja és csak az értesítőt dobálja befele.

Ilyenkor megtudja vétózni sikerrel ha valahogy a VH megtalálja?

Mert ugye JÜB rendszerhez nincs hozzáférésem, sőt semmilyen más módon nem tudhatom meg a lakcímét(legális úton) ha Ő nem akarja.

Az meg az Ő felelőssége kellene hogy legyen:

  • Bejelentse a posta felé hogy elköltözött
  • Bejelentse a földhivatal felé hogy megváltozott a címe
  • Illetve felügyelje az ingatlanát.

Az egy dolog hogy nekem elbaszott ügyeim és életem van. A másik dolog meg hogy nagyon sokszor olyan joghézagokba keveredek aminél az ügyvédek is vakarják a fejüket.

gerbera317 # 2023.06.26. 06:36

@Csuklósbusz
Ezek szerint a(z vélt) adósod a tulajdonostárs, akinek a nevét és címét a tulajdoni lapról olvastad le? Ebben az esetben a fmh közhiteles közlés szerinti névre és címre ment ki.

Majordomus # 2023.06.25. 19:54

És mi a kérdésed?

Csuklósbusz # 2023.06.25. 10:05

Árverésen sikeresen nyertem miután megegyeztem a nepperrel hogy kiszáll.
Lett egy fél tulajdonú zártkertem.
Ki volt adva egy 3. félnek szívességi használatra, az Ő cuccai voltak a rajta lévő építményben. Ő meghalt.
Majd rajta csőtörés , az ára sokszorosan elfolyt amit ki kellett fizetnem. Arra ment az FMH csak a tulajdoni lapon szereplő névre, címre.
Majd miután feltörtem és birtokbavettem, az iratok között megtaláltam a valós személyes adatait a társtulajnak.
De előbb kiment az FMH.

Most akkor a terv hogy felkeresem a valós címén és nevén. Ha ott sincs vagy nem elég jogtudós akkor megy az FMH végrehajtásra.
Ha megvan, esetleg okos akkor új FMH.

gerbera317 # 2023.06.19. 06:53

Szerinted lesz egyáltalán végrehajtó az országban, aki ezt így beveszi?
Nem a végrehajtón múlik ez. Ha a végrehajtást elrendelték, akkor a végrehajtó foganatosítja azt, és az első dolga az lesz, hogy pontosítja az adós nevét. A közjegyző is el fogja rendelni a végrehajtást, tehát gond ezzel sem lesz. Hanem, ha az adós tudomást szerez az ellene folyó végrehajtásról, kézbesítési kifogással fog élni a fizetési meghagyás kézbesítése ellen, és esélyes, hogy sikerrel. ennek a jogkövetkezményeit pedig már ismerjük. Tanácsos lenne már most megismételni azt a fizetési meghagyásos eljárást, de most az adós viselt nevével.
Csuklósbusz vagy csak a problémás vagy elbaxott ügyeit hozza ide, és a problémamenteseket nem ismerjük, vagy pedig nincs neki egyetlen nem elbaxott ügye sem.

Majordomus # 2023.06.18. 19:40

Nemigen.

Szomorú örökös # 2023.06.18. 13:56

Csuklósbusz

Akkor a végrehajtásra melyik névvel adjam le? Amire ment az FMH vagy a már mostani nevére?

Van egy érvényes jogerős fizetési meghagyásod egy konkrét névre és egy másik névre akarod leadni a végrehajtást?
Szerinted lesz egyáltalán végrehajtó az országban, aki ezt így beveszi?

Csuklósbusz # 2023.06.18. 11:59

Akkor még nem tudtam hogy ez a neve! Sőt a címe sem stimmel, elköltözött onnan, függetlenül attól hogy a tulajdoni lapon az a címe meg neve szerepel amire ment az FMH és még jogerős is lett mert nem kereste.

Akkor a végrehajtásra melyik névvel adjam le? Amire ment az FMH vagy a már mostani nevére?

drbjozsef # 2023.06.17. 05:22

Ha tudod, hogy nem az a neve, miért csináltál ilyet???

Ha elinditod a végrehajtást, akkor kifogást fog beadni, és megszüntetik azt, pont úgy, mint ha rossz címre küldted volna.

Csuklósbusz # 2023.06.16. 22:21

Küldtem egy FMH-t de a leánykori nevére az adósnak, miközben már sok éve változott a keresztneve.

Nem kerestével visszajött, ilyenkor akkor bebuktam, kezdhetem elölről, vagy próbáljam meg kérni a végrehajtást ugyanúgy mintha nem tudnám hogy már nem a leánykori nevét viseli?