Végrehajtási jogi fórum


Csuklósbusz # 2020.07.08. 09:14

2. árverés lenne már mert az első sikertelen..

wers # 2020.07.08. 09:19

Adott egy ingatlan folyamatos árverésben ténylegesen alulbecsülve.
Ha én teszek rá licitet és észbekap az adós hogy alig csökkent a tartozása

Valószínűnek tartom, hogy adós számára ismert a becsérték, a kikiáltási ás és a minimál ár. Nem csak a sikeres árverésen jön rá. Ha meg akkor, hát így járt.

Csuklósbusz # 2020.07.08. 09:30

Miért, akkor nem kifogásolhatja?

Csuklósbusz # 2020.07.08. 09:31

Mert biztos kapott róla papírt, de ha már a neten lehet kérni az aktiválást az árverésre akkor már jogvesztő a határidő?

Csuklósbusz # 2020.07.08. 09:49

Ezek alapján kérhet:
Az ingatlanok értéke változik, ezért meghatározott feltételekkel lehetőség van az ingatlan újraértékelésére is. Erre akkor kerülhet sor, ha a becsérték megállapítása óta legalább 3 év eltelt, és az ingatlant még nem értékesítették. Ebben az esetben a végrehajtó bármelyik fél kérelmére az árverés kitűzése előtt a becsértéket ismételten megállapítja.

"https://piacesprofit.hu/kkv_cegblog/mit-tehetunk-ha-aron-alul-arvereznek-az-ingatlanunkat/2/"

De mivelhogy 3 éve fut akkor így bármikor beterjeszthet kifogást és akkor velem mint licitálóval mi lesz? Gondolom pénzt vissza nem adnak amíg le nem megy a kifogás...?

wers # 2020.07.08. 10:05

Az árverés kitűzése előtt kérheti új érték megállapítását.

Remélem csak előtte, közben nem. Főként nem sikeres árverés után.

(ne adj ötleteket légyszi, hátha olvassa az adósom, mivel tudja még az időt (és az idegeimet) húzni)

gerbera317 # 2020.07.08. 10:16

@Csuklósbusz
Ha egy ingatlan folyamatos árverésben van, ott legalább 2 (kettő!) sikertelen árverés volt már. A soron következő a harmadik vagy többedik árverés lesz.
Már írták, de pontosítva: 140. § (8) Ha a becsérték megállapítása (kifogás esetén bíróság általi jogerős megállapítása) óta három év eltelt, és az ingatlan még nem került értékesítésre, a végrehajtó bármelyik fél kérelmére az árverés kitűzése előtt a becsértéket az (1) és (2) bekezdésben foglaltak alkalmazásával ismételten megállapítja. Tehát nem az aktiválást követően, hanem az árverés kitűzését követően nem kérheti a becsérték újbóli megállapítását.

gerbera317 # 2020.07.08. 10:22

Öcsike! A kistesó fizesse meg azt az 1 milliót, utána pedig kérdés nélkül folytassa a részletteljesítést úgy, ahogyan tudja. Ne kérjen rá engedélyt! Mit nem lehet ezen érteni? Nem kérni kell, hanem fizetni! Az após pedig kénytelen lesz tudomásul venni, hogy nem egyösszegben kapja meg a pénzét.
A maradékra persze, hogy kérhet végrehajtást, amivel költséget okoz a kistesónak, de ha nincs eszénél az após, akár magának is okozhat veszteséget a 40-41. § szerinti hercehurcában.

Csuklósbusz # 2020.07.08. 10:24

Bár végülis új árverésnél új papírokat kap az adós...

Nade a folyamatos árverés is árverés ( ami 5 évig futhat) ?

Ez alatt írja is a hirdetmény hogy mindvégig az adós részletfizetést kérhet...

Nade becsértékre is rakhat kifogást??

Vagy ha most licitálok és a folyamatosból lesz rendes árverés és akkor újraindul minden határidő is?

gerbera317 # 2020.07.08. 10:30

A folyamatos árverés nem árverés. Az csak egy vételi ajánlattételi lehetőség, ami alapján a végrehajtó haladéktalanul új árverést köteles kiírni azzal a különbséggel, hogy egy vételi ajánlat már eleve van, és az új árverés csak 30 napig tart a főszabály szerinti 60 nap helyett.
Na, az adós eddig az újabb árverés kitűzéséig kérheti az új becsértéket. Ha ezt elmulasztja (márpedig el fogja mulasztani), akkor így járt.
Kifogást persze, hogy nyújthat be, de annak a kitűzött árverésre nincs halasztó hatálya.

öcsike2 # 2020.07.08. 10:49

Tisztelt gerbera 317
Én nem vagyok jogi szakember, ezért írtam ide.De a válaszáért nagyon hálás vagyok .És amit írt azt fogjuk tenni.Köszönöm.

Grave7 # 2020.07.08. 11:08

@drbjozsef 2020.07.07. 19:22-kor:

Igazad van, pontatlanul fogalmaztam.
Helyesen: arra a címre kell küldenie, ami a tulajdoni lapon szerepel, kivéve, ha a társtulajdonos bejelenti az aktuális címét a végrehajtónak.

csicsi123 # 2020.07.08. 18:53

Nagyon köszönöm mindenki segítségét. A tulajdonlapon a helyes lakcímem szerepel. Érdeklődni fogok a Földhivatalban miért nem kaptam tájékoztatást egyik bejegyzésről sem.

drbjozsef # 2020.07.08. 19:21

csicsi123,

Nem figyelsz.

Azt írtam : ha árverés lesz. Még a törvényt is idéztem.

A végrehajtási jog bejegyzése, ami nem is a te részedre megy, azt miért kellene bárkinek is jeleznie neked? Semmi közöd hozzá. MAJD, ha árverés lesz, ahhoz lesz, arról értesítenek is.

peti-56 # 2020.07.08. 20:30

Haszokölcsön szerződés szivességi lakáshasználó esete végrahajtás esetén lakottan vagy üresen árverezhet a végrehajtó.a jelzálog jogosult nem azonos a végrahjtás kérővel jelzálog jogosultal szerződés megszünt a végrehajtás kérö csak a tartozásban jogosult - ráadásul büncseleményen alapul a végrehajtás

gerbera317 # 2020.07.09. 05:11

Jó eséllyel beköltözhetően. Az írásjeleket nem ismered?

mara69 # 2020.07.09. 18:15

Üdvözlök mindenkit.

Intrum Justitia Zrt-től kaptam egy fizetési felszólítást.Telefonon kerestek meg,kaptam számlaszámot stb...Ma elutaltam az összeget.Mondta az ügyintéző hogy fogok levelet kapni a megállapodásról,amit két tanúval kell aláíratni.Ez rendben is van,csak van a borítékban egy mellékelt nyomtatvány.Ezt a munkáltatóval kellene kitöltetni.Muszáj ezt megtennem és visszaküldenem?Ez egyösszegű fizetni való volt,amit rendeztem.Mi köze ehhez a munkaadómnak?

drbjozsef # 2020.07.10. 04:12

mara69,

Az Intrum egy cég. Semmit sem kötelező tenned nekik.

Legyen meg a levelük, mennyit követelt, legyen meg a befizetési igazolásod. És magát a megállapodást célszerű visszaküldeni, igen.

Munkáltatói papírt én nem küldenék nekik.
(Legfeljebb arra jó nekik, hogy még a munkahelyedet is zaklassák. Ha nem fizetnél, a munkabérből úgy sem tudnak letiltani, csak jogerős fizetési meghagyás vagy per után.)

mara69 # 2020.07.10. 14:27

Én is így gondolom.

Sándor21 # 2020.07.11. 14:15

Tisztelt Fórumozók!

Találtam egy ingatlant az MBVK árverései között, mely nem lakóingatlan, egyéb helyiségként van bejegyezve a tulajdoni lapra. A becsérték 34 millió, melynek 50%-án már tehető érvényes ajánlat. A hirdetményben a végrehajtó azt írja: Az ingatlan tehermentesen kerül árverésre.
Az ingatlant az Ingatlan.com oldalon is hirdetik. A meghirdetett eladási ár 14 millió forint. Az eladó szerint az ingatlanra 25+25 év bérleti szerződés van kötve havi 24.000 forint bérleti díjjal, mely 2062-ben jár le.
Sikeres árverés esetén ezt a még hátra lévő 42 év bérleti szerződést törlik, vagy az árverési vevő, ha az árverési hirdetménytől független, egyéb forrásból nem értesült a bérleti szerződésről, hát így járt?

gerbera317 # 2020.07.11. 14:46

Ezek általában utólag létesített, kamu bérleti szerződések az árverési vevők elriasztása végett. De ha nem kamu, akkor sem köti az árverési vevőt, mivel a hirdetményen nincs feltüntetve. Ha ez a bérlő vagy a bérbeadó érdekét sérti, vh-kifogással élhetnek a hirdetmény ellen. Nem az árverés ellen utólag, hanem az árverési hirdetmény ellen!
Ha ezt elmulasztják, akkor a vevő valóban tehermentesen szerzi meg az ingatlant, és nem lesz köteles bérleti szerződést kötni a bérlővel.

Sándor21 # 2020.07.11. 18:26

Tisztelt Gerbera 317!

Köszönöm a számomra megnyugtató választ. Nekem is úgy tűnt az Ingatlan.com adatai alapján, hogy az érdeklődőket akarja elbizonytalanítani. Az évszámokat és a bérleti időket végig nézve az a benyomásom, hogy ha nem kamuról van szó, 8 éve adta bérbe, vagy pedig akkorra dátumozta vissza a bérleti szerződést. Az összeg alapján vagy kamu, vagy családtagnak adhatták bérbe. Válaszodat úgy értelmezem, ha érvényes lesz az árverés, a vevő fizikailag is tulajdonba kerülhet, rendelkezhet az ingatlannal.

drbjozsef # 2020.07.11. 18:34

Sándor21,

ha érvényes lesz az árverés, a vevő fizikailag is tulajdonba kerülhet, rendelkezhet az ingatlannal.

Elég nagy baj, ha licitálni akarsz, és a legalapvetőbb fogalmakkal sem vagy tisztába. Most szólok, hogy oltári szopórolleren fogsz tekerni.

Tulajdon =/= birtok.

Tulajdonba fogsz kerülni, vagyis be fog jegyezni a földhivatal viszonylag hamar az árverés után. De birtokba egyáltalán nem biztos, hogy olyan hamar jutsz.

Olvass el pár oldalt visszafele az itteni topikokban, nem csak itt, hanem a többi végrehajtásos, árveréses topikban is.

Ha az adós okos, elhúzza az időt, akkor 2-3 évet is várhatsz a birtokba kerülésre, és szükséged lehet néhány millió plusz forintra, például a vízdíj rendezéséhez (keress vissza). Moratórium, esetleges újabb vészhelyzet, és csak a költség meg a bosszúság lesz, nem birtokbajutás.

Azt szokták itt mondani : az árverés nem az amatőrök terepe. Kockázata van, érdemes ismerni a törvényt, az eljárások menetét, a jogorvoslati lehetőségeket.

A Vht. megy már kívülről?

gerbera317 # 2020.07.11. 18:45

Ez nem lakóingatlan.

drbjozsef # 2020.07.12. 13:44

Valóban, jogos.
Ettől ott még vannak közművek, birtokolja valaki... ennyivel egyszerűbb birtokba jutni nem lakóingatlannál?