Végrehajtási jogi fórum


sarka33 # 2009.10.03. 12:27

köszönöm a kimerítő válaszát!

pestszentlorinc # 2009.10.03. 13:38

Vidéki bíróság ítélete szerint kellene fizetnem. Budapesti lakos vagyok. Ilyenkor a vidéki bíróság budapesti végrehajtónak adja át a behajtást?

pircsi71 # 2009.10.03. 16:06

Tisztelt Fórum!

A volt férjem el akarja árvereztetni a közös tulajdonú ingatlanunkat. Tudomásom szerint ez végrehajtás útján következik be.Kérdéseim a következőek:Ha kiskorú is a házban tartózkodik akkor is árvereztethet? Sikertelen árverés után csökkenni fog a megadott ház értéke a további árverések során?Pontosan hogyan is zajlik ez? Válaszukat előre is köszönöm!

sarka33 # 2009.10.03. 17:58

Tisztelt Végrehajtó1!

az amerikai beltaggal kapcsolatban felmerült még egy kérdés:

Ha az illetőnek letelepedési engedélye és magyar felesége van akinek a nevén van egy lakás, akkor a feleség tulajdonában lévő dolgokat is végrehajtás alá vonhatják?

1. ha az említett beltag amerikai állampolgár tartózkodási engedéllyel, akkor is megpróbálják behajtani rajta a követelést
(egy 7–8 éves autó van a nevén, bankszámla, fizetés)
egyébként semmit nem tud még az egészről, de nem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni!!!

Köszönettel
Sarkaz

végrehajtó1 # 2009.10.04. 08:05

Ha az illetőnek letelepedési engedélye és magyar felesége van akinek a nevén van egy lakás, akkor a feleség tulajdonában lévő dolgokat is végrehajtás alá vonhatják?

nem.

sarka33 # 2009.10.04. 08:19

Tisztelt Végrehajtó1!

köszönöm a válaszát! Még egy kérdés :)

A kültaggal mit tudnak kezdeni (közeli hozzátartozó)?

Köszönettel
Sarkaz

végrehajtó1 # 2009.10.04. 08:37

Semmit neki csak a betett pénze ugrik.Ő nem felel a magán vagyonával.

nandy # 2009.10.04. 08:45

pestszentlőrinc:

Igen, elsősorban az adós lakhelye szerint illetékes végrehajtó fog eljárni.

pestszentlorinc # 2009.10.04. 10:30

Vidéken kaptam jogerős ítéletet, Budapesten lakom. Kézbesítéstől, illetve a 15 nap fizetési határidő lejártától számítva körülbelül mennyi idő, amikor megkezdődik a végrehajtás??? Gondolom, az arra jogosult cég kezdeményezi a végrehajtást, a vidéki bíróság megküldi Budapestre, de ez mennyi időt vehet igénybe??? Úgy nagy általánosságban?

pestszentlorinc # 2009.10.04. 13:10

Egyetértek az előttem hozzászólóval. Büntetőügyben kaptam ítéletet, azt kell "kártalanítanom", de aki végigcsinált néhány pert, annak az élettől is elmegy a kedve. Nálam nem fogadta el a bíróság, hogy egy meglevő, jól funkcionáló cég részvényei 100 %-ot érhetnek, és emiatt "hűtlenül kezeltem", de végig kellett néznem, hogy egy másik perben felszámolt cég részvényei a tisztelt bíróság szerint FELSZÁMOLÁS UTÁN érhettek 723 %-ot........... Igazságszolgáltatás???? Ugyan már!!!!! Nem kell komolyan venni mert a végén a diliházban köt ki az ember. Az igazságszolgáltatás arról szól, kinek vannak megfelelő kapcsolatai és elegendő pénze.

Rcsi # 2009.10.06. 18:59

Azt szeretném kérdezni, hogy mostanában gyakran hírdetnek árverésen eladó lakást, de azt lakottan (nem haszonélezeti jogra gondolok) árulják. Szóban azt a tájékoztatást adják az árverezők, hogy az adós már kapott értesítést erről, azaz tud arról, hogy ki kell költöznie.

Ha ilyen lakást venne valaki szabályos adásvételi szerződéssel - nem azért, mert felveti a pénz, hanem albérletet már nem szeretne még sok évig fizetni - mit tehet, ha az adós mégsem költözik ki. Mit lehet ilyen esetben hivatalosan tenni?

Vannak olyanok is, amelyeken ezen felül van még végrehajtási jog is bejegyezve, ezt is (állítólag) a vevőnek kell rendezni. Ezt hogyan kell, lehet hivatalosan rendezni. Az adásvételi szerződést csak ennek rendezése után szabad megkötni?

végrehajtó1 # 2009.10.06. 19:10

Vannak olyanok is, amelyeken ezen felül van még végrehajtási jog is bejegyezve, ezt is (állítólag) a vevőnek kell rendezni. Ezt hogyan kell, lehet hivatalosan rendezni. Az adásvételi szerződést csak ennek rendezése után szabad megkötni?

Amennyiben árverésen vesz valaki lakást akkor a tehermentesen kapja meg.(haszonélvezet marad rajt ha volt eddig is)

A végrehajtó árverési jegyzőkönyvet készít nem adásvételit.

Érdemes venni vh alatt lévő lakást (kellő oda figyeléssel) mert lényegesen olcsóbban tud az ember ingatlant szerezni.

zt szeretném kérdezni, hogy mostanában gyakran hírdetnek árverésen eladó lakást, de azt lakottan (nem haszonélezeti jogra gondolok) árulják. Szóban azt a tájékoztatást adják az árverezők, hogy az adós már kapott értesítést erről, azaz tud arról, hogy ki kell költöznie.

Na ez ellentmondásos mert vagy lakottan vagy beköltözhetően adják el.Ha lakottan adják el akkor az adós bolond lenne önszántából kikőltözni.
Ha beköltözhetöen akkor a nevében benne van hogy ...:)

tomiguz # 2009.10.08. 09:51

Tisztelt Szakértők!

Másodfokú eljárásban jogerős ítélet szerint tartozik nekem XY kft.

A kft-t a per ideje folytán eladták, majd megszünt.
Van két kezes.
Az I. kezes rendelkezik (-ett) egy lakással.
Elsőfokon a tartozás egy része ítéltetik meg. Ez után, de még a másodfok előtt pár nappal a kezes értékesíti ingatlanát. Hogy valósan, vagy színlelten nem tudni.
A pénz eltűnik, se bankban, se másik ingatlanban nyoma nincs.

Van-e valamilyen lépéslehetőségem? (Pl. lakáseladás körülményeinek vizsgálata, feljelentés fedezet elvonása miatt - a lakás nem szerepelt a kezességi szerződésben, mint fedezet-,pénz keresése külföldön)

Köszönöm válaszukat!

Évi26 # 2009.10.10. 09:35

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben:

Egy folyamatban lévő végrehajtási eljárásba zálogjogosultként csatlakozási kérelemmel éltem a bíróságnál. Az illetéket megfizettem. A kérelmemet ezt követően a bíróság elutasította, azzal, hogy az ügyben eljáró végrehajtó az alapvégrehajtás szünetelését jelentette be. Illetve a megfizetett illetéket sem igényelhettem vissza. Kérdésem az lenne, hogyan, milyen jogszabályra való hivatkozással tudnám visszakapni a lerótt illetéket, hiszen az eljárásba nem vagyok bent, pénz adóstól még nem kaptam! Nekem kell viselni az illetéket?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.10. 11:37

Valami nem stimmel a történetedben, tomiguz, de mindegy.
A fedezetelvonó jellegű szerződés hatálytalan azzal szemben, akinek a követelésére a szerződéssel elidegenített dolog fedezetet nyújtott volna. (Ez nem jelent feltétlenül zálogot, egyszerűen csak annyit, hogy a tartozás miatt végrehajtás alá lehetett volna vonni.)
A fedezetelvonó jellegről azonban - vita esetén - csak bíróság dönthet. És az ilyen ügyekben mindig vita van.

A fedezetelvonó jellegnek feltétele, hogy a szerző rosszhiszemű legyen, vagy ingyenesen szerezzen. Ha közeli hozzátartozó, akkor vélelmezik a fedezetelvonó jelleget.

tomiguz # 2009.10.10. 17:25

Kovács Úr !

Köszönöm válaszát!

Igyekeztem a legtömörebben fogalmazni, mi a kételye?
Fedezetelvonó jellegű szerződés, ha a dolog fedezetet jelentett volna.

Ez hogyan deríthető ki? Meg kellene támadnom a szerződést, aztán a bíróság felderít? Vagy nekem kell nyomoznom?

ObudaFan # 2009.10.12. 09:52

Polgári perben a bizonyítékot a felek szolgáltatják. Neked kell bizonyítanod, hogy a vevő valójában ingyenesen szerzett, vagy hogy rosszhiszemű volt.

sziszi77 # 2009.10.12. 11:27

Ha valaki ugy kapja meg a gyerektartást ,hogy munkáltatói letiltással ,és 10-én van fizetés az mikor kapja meg?Mert én még nem kaptam meg.Ilyenkor a munkáltató utalja az én szálámra a pénzt,vagy az apuka bankja?

végrehajtó1 # 2009.10.12. 11:35

A munkáltató utalja az általad megadott számlára.10-ig legkésőbb.

sziszi77 # 2009.10.12. 11:37

Köszi,és akkor hova forduljak ezt megkérdezni?Mert a munkahelyén a volt férjem megkaptam a fizetési pairját amin a letiltás szerepel,de még ö sem kapta meg állitólag a fizetését.Ilyenkor mi van?Ez a cég hibája?

végrehajtó1 # 2009.10.12. 11:47

Elötte én még megnézném a bankba hogy utalták-e?

Bár én a a volt férj helyében utána járnék hogy miért nem kaptam fizut,ill.-ve miért nem utaltak.Mégis csak az ő munkahelye...

sziszi77 # 2009.10.12. 11:51

köszi nem rég kérdeztem le az egyenlegemet, én nem kaptam,meg bevan állitval egy sms értesitőm is,hogy a volt férjem megkapta -e nem tudom ,mert volt ugy hogy nem mondott igazat!Az nem lehet ,hogy az ö számlájára utalta a munkahelye az egész fizetését?Mert a végreható a papirt ugy jó két hete kiküldte amin 2009.10-étöl él a letiltás.

végrehajtó1 # 2009.10.12. 11:59

z nem lehet ,hogy az ö számlájára utalta a munkahelye az egész fizetését?
Hát azt innen meg itélni nemtudom.De lehet...

Ilyenkor a végrehajtónak van jogosultsága ellenőrizni a hogy a levonás a VHT alapján történt-e.
Egyébként a munkáltató(bizonyos esetekben annak alkalmazottja) felel a letiltás helyességért.

Enteki # 2009.10.14. 06:42

köszi nem rég kérdeztem le az egyenlegemet, én nem kaptam,meg bevan állitval egy sms értesitőm is,hogy a volt férjem megkapta -e nem tudom ,mert volt ugy hogy nem mondott igazat!Az nem lehet ,hogy az ö számlájára utalta a munkahelye az egész fizetését?Mert a végreható a papirt ugy jó két hete kiküldte amin 2009.10-étöl él a letiltás

Ha levonásként szerepel a papirján a levonás akkor kevés az esély hogy a férjednek utalják. Azt is fontos lenne tudni hogy a beadott papirokon szerepel-e a számlaszámod, vagy csak a címed. Ha rózsaszín csekken küldik a pénzt annak az átfutása kb 1 hét.

janoo # 2009.10.16. 21:28

Olyanokhoz lennek kérdésem, akik már adtak be kérelmet önkényesen elfoglalt lakás kiürítésére. A Vht. vonatkozó rendelkezéseit ismerem, csak az értelmezés nem egyértelmű számomra.

  • a kérelemben közölni kell az ingalanban lakó adatait. Ez kivitelezhetetelen, hiszen a lakók létszáma, személye változik.Megoldás az lenne, amit más ügyben már csináltam, hogy az ingatlan tulajdonosa rendőrt hív az ingatlanhoz azzal, hogy nem engedik be az ingatlanába ( magánlaksértés ) a rendőrség jegyzőkönyvet ír az ügyről, így ebből megtudhatja a bent lakók adatait. Ez pl. egyszer már működött,de itt a kerületi rendőrség nem tesz semmi ilyesmit.
  • másik kérdés az illeték: nem peres eljárás, de az Itv. a nem peres eljárásokban is értéktől teszi függővé az illetéket. Ilyenkor mi alpján kell számolni?
  • ha megírom a kérelmet, kell-e bármitscatolni? tul.lap, stb..

Mi a helyzet,ha kiderül, hogy volt vmkor bérleti szerződés? ( lakottan vásárolta az ingatlant, azaz a jelenleg bent lakók már akkor is bent laktak, de erről a szerződésben nincs szó ). A Vht. csak a határozott idejű szerződésnél írja, hogy 60napos jogvesztő határidő van, de utána is alkalmazni lehet a 183.§-t, ami az önkényes lakásfoglalókra vonatkozik, kivéve, hogy 60napután van helye halasztásnak dec 1. és márc 1. közt. Kérdés, hogy jól értelmezem-e. 60napon belül indított eljárásnál nincs halasztás, azon túl van? Mi a helyzet a határozatlan idejű szerződéssel?
A válaszokat előre is köszönöm!