Végrehajtási jogi fórum


Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.14. 12:27

:D
Tényleg ennyire tapasztalatlan vagy ezekben az ügyekben?

Egyébként igen, lefoglalhatja a végrehajtó a házi pénztárt.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.14. 12:29

Ujból bíróságra kell mennie?
Nem. Ír a végrehajtónak, hogy köszöni szépen, most már nem kéri a végrehajtást.
Ha nem végrehajtás az, hanem csak közvetlen bíróságfi letiltás, akkor a bíróságnak kell írni, hogy köszöni szépen, hagyják abba.

Cagai # 2021.02.14. 12:58

Szerencsére nincs tapasztalatom végrehajtási ügyekben. :)
Sikeres végrehajtásban még nem volt részem, sem adósként, sem végrehajtást kérőként.
De még az ismerőseimnek se nagyon.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.14. 14:33

Nem is a végrehajtásról beszélek. Hanem arról, amikor egy cégnek a bankban szinte semmije nincs, a házi pénztárában viszont tízmilliókat tart. (A mérlege szerint.)

Cagai # 2021.02.14. 16:10

Hát a házi pénztárban sincs tapasztalatom, mert nincs cégem. Azt gondolom, hogy elméletileg hozzáfér a végrehajtó a házipénztárhoz, de azt nem tudom, a gyakorlatban van-e erre esélye.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.14. 16:15

Ilyen sok pénz általában azért van a házi pénztárban, mert nincs. Puszta könyvelési tétel.

Cagai # 2021.02.14. 17:25

Most már leesett. :)

pozsipapa2 # 2021.02.14. 17:54

Üdv Mindenkinek!
Olvasgattam a fórumot de nem találtam benne a "másik oldal" problémáiról. Én azt "képviselem"
Rövid előzmény adott egy bedőlt építési hitel. Jobb helyzetbe kerültünk mégse tudtunk megegyezni a bankkal.
Árverezésre került a sor. A telek és a rajta lévő ház külön helyrajzi számon van telekkönyvileg felvezetve. Így is került meghirdetve.Nagyjából két éve megvették a házat. Mint jogkövető állampolgár a behajtó iroda megkeresésére kerestünk másik lakhelyet, kiürítettük az ingatlant és átadtuk a kulcsokat. Kértem infót hogy most mi legyen. Csak annyit kell biztosítanom hogy bejussanak a lakásba. Idén elindult a nagy telek takarítás -mondanom sem kell hogy a telken hagytam ott dolgokat ami az "enyém"- a ház felújításához szállítottak anyagokat. Magyarul használják a telkemet. Akkor nem lenne semmi bajom ezzel ha a banki függőségem nem lenne meg. Ez havi 70000 levonás.
Na mit tegyek?

benö1 # 2021.02.14. 17:57

Tisztelt Szakértők!
Segítséget kérek.
Adós az árverési hirdetménnyel szemben kifogással élt.
A vh.ennek ellenére az árverést -vélhetően- megtartja.
Kérdésem:Ha és amennyiben adós az árverési jegyzőkönyvvel szemben nem él kifogással,úgy az árverés 15 nap után jogerőre lép? Ki kell fizetnem a vételár különbözetet?

tmisi024 # 2021.02.14. 18:54

Sziasztok mai napon 1 órája nyertem egy 1/1 es ingatlan árverését 1,2 milliót kell kifizetnem, de a tulajdonilapon kb 2.4 millio ft van bejegyezve tartozásnak és attól félek, hogy ezt esetleg kifizetik még. A fő kérdés hogy ilyenkor még kifizethetik a tartozásukat és ha igen mennyi idejük van rá?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.14. 19:05

Az árverés lezárása után? Nehezen.

tmisi024 # 2021.02.14. 19:09

Igen 19:00 ig lehetett licititálni de enyém volt az utolsó és 19 óra pár perckor ugye eltünt a képernyő... Akkor gondolom lezárult ezek szerint csak kikell fizetni és enyém a ház

tmisi024 # 2021.02.14. 19:12

Igen és kezdő vagy ingatlan téren és tudatlan is.. hiába olvastam jogszabályok tömkelegét nem tudtam értelmezni ilyen téren, mert az én autómat is árverezték, de én akkor ugy értelmeztem hogy valaki 740e ftot ajánlott az automért, de én bementem és kifizettem a 450e ft tartozásomat és visszakaptam a lefoglalt autómat

tmisi024 # 2021.02.14. 19:15

Kezdő vagyok elnézést elirtam

gerbera317 # 2021.02.14. 19:27

Ahogy a licit nyertese nem visszakozhat a licitnapló lezárása után, úgy a végrehajtó sem semmisítheti meg a saját árverését. Némelyik mégis megteszi. Erről csak sikeres végrehajtási kifogásokkal lehetne őket leszoktatni. Ilyen pedig még nem volt. Nem azért, mert elutasitották a kifogást, hanem mert nem volt ilyen kifogás.

tmisi024 # 2021.02.14. 19:34

Köszönöm a választ nem nagyon tudtam volna aludni :D

Arieli # 2021.02.15. 12:22

Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi kérdésem lenne: ha egy önáló bírósági végrehajtó végelszámolással megszünt (2018.01.01.-től hatályos) és egy másik végrehajtóhoz kerül a megszünt végrehajtó ügyei közül egy-két folyamatban lévő ügy, köteles e valamelyik, akár a megszűnő, akár az új végrehajtó a végrehajtás alá vont személyt a cseréről értesíteni? A ásik kérdésem, hogy mi van olyankor, ha egy olyan végrehajtási ügy kerül az új végrehajtóhoz, mely több mint 10 éve kezdődött, és most derült ki, hogy semmi végrehajtói cselekmény nem történt benne, az új végrehajtó elmondása szerint, de a végrehajtás alá vont szeméy úgy tudta, hogy a járandóságából vonják a tartozást. És az utolsó kérdés, hogy az új végrehajtó hatósági beszedési megbízást nyújtott be a végrehajtás alá vont személy pénzintézeti számlájára. Arra csak a maganszemély rokkantsági ellátsa kerül havonta átutalásra. A pénzintézet, mivel fedezet hiány miatt sorba állította a beszedési megbízást a második hónapban alig hagyott rendelkezési jogot (mentes részt) a magánszemély részére. A magánszemély telefonon megkereste a végrehatót és kérte, hogy vonja vissza a megbízást, mivel a megélhetése kerül veszélybe. A végrehajtó félig elzárkózott a visszavonás lehetőségétől, hivatkozott arra, hogy a végrehajtást kérőt kell megkérdeznie, hogy kéri e a további beszedést. Lehetséges lenne, hogy egy magánszemély egy fillér nélkül maradjon, azaz a megélhetése kerüljön veszélybe? Válaszukat elöre is ksözönöm.

gerbera317 # 2021.02.15. 13:03

1. Rossz a kérdés! A végrehajtó nem szűnik meg végelszámolással. Olyan létezik, hogy egy végrehajtói szolgálat megszűnik valamilyen okból, például, ha a végrehajtó nyugdíjba megy. Egyidejűleg a végrehajtói iroda is végelszámolás alá kerül. Másként ezt nem is lehet, mert ez a törvény és a próféták. Ilyenkor ideiglenesen helyettes végrehajtó kerül ugyanoda, és ő folytatja az ügyeket. Annyi csak a különbség, hogy az intézkedések fejlécén más végrehajtó neve áll. Ja, és elég gyakran előfordul, hogy a helyettes végrehajtó nem ugyanannak a végrehajtói irodának a tagja, ezért ilyenkor szükségszerűen más lesz végrehajtó irodának is a neve a fejlécen. De ennek nincs érdemi jelentősége. Igazi kérdésed nincs?
2. Ha egy végrehajtásban 10 éve nem történt végrehajtási cselekmény, annak ugyanaz a jogkövetkezménye akkor is, ha a végrehajtó személye nem változik, és akkor is, ha változik. Mi az igazi kérdésed?
3. Az inkasszót édesmindegy, hogy új végrehajtó adja ki, vagy pedig egy régóta hivatalban lévő. Mindegyiknek ugyanaz a dolga: kiadni, majd pedig nem visszavonni. Egyébként pedig igen, lehetséges.

Arieli # 2021.02.15. 13:47

Geerbera! Volt igazi kérdés, koteles e valamelyik végrehajtó a végrehajtás alá vont személyt tájékoztatni, értesíteni a végrehajtó személyének cseréjéről? Bocsánat, ha nem volt elég egyértelmű a kérdés.

gerbera317 # 2021.02.15. 13:56

Nem köteles. Ahogy a körzeti földhivatal sem értesítette milliónyi ügyfelét, hogy a neve izé megyei kormányhivatal járási hivatal agrárügyi főosztály földhivatali osztályra változott, és mindezt negyedévente, mert kb. ilyen gyakorisággal szervezik és nevezik át a közigazgatást.
Tehát nem. Ha valaki ír a régi végrehajtónak, azt ugyanúgy megkapja az új végrehajtó is, és nem megy vissza az irat azzal, hogy a címzett ismeretlen. Ha pedig valaki intézkedést vár a régi végrehajtótól, azt ugyanúgy megkapja az újtól. És végül: ha valaki nem vár intézkedést a régi végrehajtótól, az az újtól sem fog kapni.
Ez egyszerűbb, mint gondolnád...
Ugye, azért a válaszaimat is figyelted, nemcsak a visszakérdezéseimet?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.15. 14:30

Ne szomorítsd már el! Úgy örült, hogy talált valamit, ami miatt talán eltöröltetheti a tartozását. :)

Azzal talán még lehetne is kezdeni valamit, ha tényleg nem történt tíz éve végrehajtási cselekmény.

Arieli # 2021.02.15. 17:36

Köszönöm a válaszokat, de nem az én tartoásomról van szó, csak segíteni szeretnék egy jó barátnak. De semmi jót nem mondhatok ezek alapján neki.(:

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.15. 17:43

Az elévülésre nem figyeltél?

Arieli # 2021.02.16. 06:17

Kedves Sándor, mivel a baratom úgy tudta, hogy a jövedelmből vonják a tartozást, így eszébe sem jutott az elévülés. Ez most derült ki és bocsánat most mondta, hogy 2012 óta nem történt semmi az ügyében. Megkereste a jövedelmét átutaló társaságot és részletes kimutatást kért a levont összegről és arról, hogy az kinek került átutalásra.
A másik dolog, nem vagyok egy sértődős fajta, de elgondoékodtam azon, hogy ha annak idején én így kezeltem volna az ügyfeleket, azt hiszem páros lábbal rúgtak volna ki. Akinek nem inge az ne vegye magára.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.16. 06:22

Nem vagy ügyfél.