Végrehajtási jogi fórum


balazs69 # 2010.05.05. 14:45

Ha a személyes találkozás nem is szükséges szerintem,de el lett küldve a helyes számítás is, ami majdnem egyezik az övékével,csak mi jobbak voltunk a matekban.
A mai nap eseménye az, hogy már tudják hogy elszámolták.
Kérdés, hogy rosszhiszeműség vezérli-e őket a továbbiakban. Mi van akkor ha igen? Vagyis, ha tudják hogy ők hibáztak,nem lehet követelésük,de mégis betartanak az adósnak.Van jogkövetkezménye a részükről? Úgy tudom kötelességük jelenteni,ha megszűnt a követelés és innentől kezdve bcs szerintem.

monalisa1 # 2010.05.05. 14:06

A vh kérőnek, vagyis saját érdekedben muszáj lesz a személyes találkozás., remélve belátja: rosszul számolt...

Onnantól neki kell lépnie a végrehajtó felé, és ezt haladéktalanul tegye is meg.

ml.

balazs69 # 2010.05.05. 06:24

Értem. És hogy tisztázzam? A végrehajtónak el lett küldve minden dokumentum és ő továbbította a vh kérő felé. A vh kérő is számolt, de tisztán látszik hogy elszámolta, hiszen nem pontosan adta össze azokat az összegeket, amiket leírt. (A csökkentést elfogadták és már azzal számoltak ők is, de rosszul - matek!)
Egy rossz matek számítás miatt elúszhat az autónk? Na ne!
Hová, kinek mutassam már be hogy nem jól számoltak? A vh kérőnek?

monalisa1 # 2010.05.04. 19:42

Veled szemben ők tán csak egyszer- és lehet csak futólag olvasták a módosító itéletet.

Tisztázni kellene ki mit is olvas...

"Lisa"
laikus hozzászóló

balazs69 # 2010.05.04. 19:35

Az ítélet egyértelmű, a régi ítéletet hatályon kívül helyezte visszamenőlegesen 2 évre és onnantól jogerős az új ítélet.Én már ezerszer átolvastam.
Így már tényleg nem értem. Hát eddig is fizettem, hogy "majd ha megváltoztatják az ítéletet,akkortól az lesz érvényben". Ezt megértettem. De most azt látom hogy hiába változtatták meg visszamenőlegesen, a régi ítélet alapján folytatják a végrehajtást.
Ez miért van?

végrehajtó1 # 2010.05.04. 18:16

balazs69

Értem. De melyikhez? Az elsőfok nem szüntette meg a végrehajtást. A másodfok ítélete már február elején megérkezett mindenhová, az elsőfokra is.
Nem értem.Ha egyszer nem tartozok,akkor miért lehet árverés?
”ű

Lehet hogy az itéletet nem érti.Sok laikus azt olvas ki az itéletből ami számára kedvező.Nézesse meg ügyvéddel.

De addig is fizesse ki a tartozást .Utána ha nem jogos indítson pert a vh kérő ellen.

supermokus # 2010.05.04. 16:40

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne.

2010.04.23-án kézhez kaptam egy végrehajtási felhívást 2010.04.19-i keltezéssel. 2010.04.28-án egyrészt faxon, másrészt tértivevényes levél formájában végrehajtási kifogást küldtem. Mint ahogyan a felhívásban is szerepel, a kézhezvételtől számított 15 napon belül. A mai napig mondjuk semmilyen választ nem kaptam, az amúgy nagyon korrekt és a kompromisszumkészségemet igazoló levelemre. Ennek ellenére 2010.04.30-án kaptam egy levelet, miszerint 2010.04.19-én intézkednek az, amúgy szerencsére nem használt gépjárművem forgalomból való kivonásáról. Gondolom emellett majd nemsokára kapom a letiltást, meg zárolást is... Szóval az hogy lehet, hogy van 15 napom végrehajtási kifogással élni, viszont a végrehajtásról még aznap intézkednek? Ez így rendben van?

Előre is köszönöm,
Üdv mindenkinek

balazs69 # 2010.05.04. 15:25

Ez pontosan mit jelent? Mennyi időm van?
Most akkor fizessem ki azért hogy ne vigyék el az autót (kb. 70 ezer végrehajtóival együtt), holott túlfizetésem van? Ez így nem sportszerű.
A végrehajtó díja nem kellene hogy engem terheljen, mivel nem jogos a követelés. Kölcsönt kell felvennem rá, annak a kamata is engem terhel majd.
Ez így nagyon durva.

balazs69 # 2010.05.04. 14:30

Értem. De melyikhez? Az elsőfok nem szüntette meg a végrehajtást. A másodfok ítélete már február elején megérkezett mindenhová, az elsőfokra is.
Nem értem.Ha egyszer nem tartozok,akkor miért lehet árverés?

végrehajtó1 # 2010.05.04. 14:19

Csak a bírósághoz fordulhat.De sok ídeje nincs már...

balazs69 # 2010.05.04. 10:26

Sziasztok!
Sürgős segítséget szeretnék kérni. Árverési hirdetményt kaptam a végrehajtótól.A másodfokú bíróság lecsökkentette 4 hónappal ezelőtt a tartásdíj összegét. Előzőleg a volt feleség ügyvédje indított végrehajtást ellenem. Jelenleg túlfizetés van, mégis most kitűzték az árverést a házunkra. A végrehajtó azt mondja, hogy ő csak akkor szüntetheti meg,ha a bíróság megszünteti. Semmilyen tartozás nincs, ezt a volt feleségem és annak ügyvédje is jól tudja, hiszen az ő elszámolásuk is ezt mutatja. De a követelést ennek ellenére nem szüntetik meg. Mit tehetek most? Kihez forduljak?
Minden segítséget előre is köszönök.

hóvirg # 2010.05.04. 10:22

Tisztelt Fórum!
A volt férjemmel közös tulajdonban van a lakás,amiben a gyerekeimmel lakom.10 éve elváltunk,a lakcímét se tudom,a gyerekeit nem látogatta.Ez év januárjától a fizetéséből levonják a be nem fizetett közösköltséget-amit csekkekel tudok bizonyítani,hogy kifizettem őket-
a fiaim visszafizetik neki ezt az összeget.Azzal fenyegetőzik,hogy kiraknak minket az utcára,mert jelzálogot írtak a tulajdoni lapra.Kérdésem:1:
nem kellett volna erről egy hivatalos értesítést kapnom?
2:a nevére jött rezsiszámlákat is kifizettem.Jól tettem-e?
Elnézést,ha érthetetlenül írtam,de nagyon ideges vagyok.

végrehajtó1 # 2010.04.30. 20:39

És hogy történhet az meg,hogy sem az eredet vizsgán,sem az átírásnál,sem a bank által történt ellenőrzésnél nem derül ki az hogy az autó végrehajtás alatt áll????

Mert nem állt vh alatt.

végrehajtó1 # 2010.04.30. 20:38

Ha tényleg le lett volna foglalva akkor nem tudtad volna nevedre írni...

Mivel a naveden van ezért az már nem az adósé.

végrehajtó1 # 2010.04.30. 20:31

Ha csak ügyvédi irodától jött a levél akkor nem kell vele foglalkozni.
Ha ténylegesen le van foglalva akkor nem az ügyvéd ir.
Ügyvéd nem tudja lefoglalni.

chucky # 2010.04.30. 17:03

Tisztelt Jog fórum!

Egy olyan kérdésem lenne,ami számomra egyszerűen érthetetlen.
Kb. 2 hónapja vettem egy autót.
A tulajdonos akitől vettem egy idősebb korrekt hölgy volt.
Banki hitelre vettem az autót.
Az átírást a bank intézte.Ezért le perkáltam 50.000 forintot.
Az eredetvizsga 20 ezer forint volt.Amit a hölgy fizetett.
A bank mielőtt meg adta volna a hitelt bekérte az autó összes adatát,hogy le ellenőrizhesse hogy az autó tiszta e.
Mindent rendben talált.
Az eredetvizsgán is minden rendben volt.Ezek után átírásra került az autó.
Ez eddig teljesen normális.
Ami most jön az viszont már egyáltalán nem az.Sőt felháborító.
Kaptam egy ügyvédi irodától egy felszólítást,hogy 3 napon belül szolgáltassam be az autót mert az lefoglalás alatt van.Mondanom sem kell hogy igen meg lepett a dolog.
Ekkor felhívtam a tulajdonost,hogy meg kérdezzem hogy mi ez.Ő semmit nem tudott az egészről.
Majd később kiderül hogy 2002 ben az akkori lakhelyéről elköltözve fel mondott egy kábeltévé előfizetést.Amit persze a szolgáltató nem mondott fel.Így 2002 óta kapta a csekkeket.Amiről a hölgy persze nem tudott semmit.
Ezalatt a 8 év alatt 17 0000 forint jött össze mint tartozás.És ezt az ő tudta nélkül szépen rá terhelték az autójára.
Most jön a kérdésem.NEKEM EHHEZ MI KÖZÖM VAN???
Miért akarják tőlem el venni az autót?
Miért nem a hölgytől hajtják be peres úton a pénzt.
És hogy történhet az meg,hogy sem az eredet vizsgán,sem az átírásnál,sem a bank által történt ellenőrzésnél nem derül ki az hogy az autó végrehajtás alatt áll????
Minek ez a sok vizsgálat ha egy ilyen alapvető dolog nem derül ki??
És én akinek ehhez semmi közöm,Én adjam le az autóm?
Nevetséges.
Teljes mértékben felháborító.
De miért is csodálkoznék.Ebben az országban bármit meg tehet az ember.

cokiee # 2010.04.30. 13:23

Sziasztok!
Elnézést, úgy tűnik rossz helyen tettem fel a kérdéseimet,ezek inkább ide valóak :
Van egy fizetési meghagyásos ügyem, amiben már megkaptam a végrehajtható ítéletet. Bírósági letiltó végzéssel szeretném behajtani az adóson a tartozást a munkabéréből, csak a nyomtatvány kitöltése közben pár dolog nem tisztázódott bennem. Ebben kérném a hozzáértők segítségét:

1. Be szeretném hajtani az illetékeket is az adóson, de ahová ezt az összeget be kellene írnom, a papír szerint, a bíróságnak kell kitölteni. Félek,hogy ha nem írok oda semmit, akkor illeték nem fog visszajárni.Esetleg a „végrehajtást elrendelésével járó költség“-hez beírhatom? Mi a teendő?
2. A végrehajtó jutalékát is nekem kell megelőlegeznem, vagy majd az adóstól fogja levonni a vh? Ha nekem kell, akkor mekkora összegre kell számítanom és hová írjam? Vagy ezt kell beírni a „költség“ rovatba?
3. Hány példányban kell benyújtanom a letiltó végzést?

Előre is köszönöm a válaszokat!

végrehajtó1 # 2010.04.28. 14:52

Szerintem ha vannak számlák bizonylatok, tanuk akkor értelmetlen ügyvédi költségekbe verni magunkat.(júj most az ügyvédek meg fognak morogni..:))

Ingatlanunk már nincs, édesapám lakásába költözünk

Eladásra került vagy árverezté?

harry # 2010.04.28. 14:06

T. Végrehajtó 1!

Köszönöm a gyors választ.
Jól sejtem az igényper egy polgári per illétékkel,- ügyvéddel, stb.? Az édesapámnak bizonyítania kell, hogy az ő ingósága van a lakásban? Ha őt megszeretném kímélni ettől az eljárástól, van erre esetleg más megoldás is?

Üdv.

tircsi # 2010.04.28. 11:53

Kedves Végrehajtó1!

Egy olyan kérdésem lenne hogy létezik olyan, hogy ha elárvereznek egy ingatlant ( 25Mft-os családi házat 9Mft-ért…!!!)de nem mint önálló Bírósági VH. hanem egy megbízott cég ( szóval bírósági eljáráson kívűl ) akkor az adásvételi szerződést az árverező cég ügyintézője,tu lajdonosa…akár kije írja alá helyettünk????
Illetve mennyi napot kell biztosítani a Vevőnek részünkre az ingatlan elhagyására?
A választ előre is köszönöm!

végrehajtó1 # 2010.04.28. 11:11

Bemehet foglalhat.De aki magáénak tartja a lefoglalt vagyontárgyakat az igénypert indíthat.

harry # 2010.04.28. 10:06

T. Laikusok és Hozzáértők!

Férjem jelentős adósságot halmozott fel, végrehajtás folyik ellene. Ingatlanunk már nincs, édesapám lakásába költözünk (Ő nem lakik ott), bejelentkezünk, tartózkodási helyként megjelőlve.
Kérdésem:
A vh. bejöhet ebbe az ingatlanba, és foglalhat-e ingóságokat?

Üdv.
Harry

supermokus # 2010.04.26. 10:49

Kedves kbs!

Azért nem értesültem, mert külföldi munka miatt a lakásomat bérbe adtam, és a hivatalos levelek töredékéről kaptam meg IDŐBEN az értesítéseket. Ebből a bérbeadásból származik a több mint 12 hónapos közös költség - és az összes közüzemi - tartozás. A nagy részét már elrendeztem saját forrásból, de most már kimerültem. Amúgy volt ennek a témának egy másik fonala is a FIZETÉSI MEGHAGYÁS fórumon (pont veled): Beadtam egy fizetési meghagyást az első bérlő tekintetében, de mivel nem a bejelentett lakcímén lakik (miért is lakna ott), ezért a posta "a fenti címről ismeretlen" jelzése miatt kudarcba fulladt. Most megtaláltuk mind a két "kedves" bérlőnk jelenlegi - persze nem bejelentett - tartózkodási helyét, és mindkét esetben be fogjuk adni a fizetési meghagyást.

Üdv

zsofar # 2010.04.26. 10:02

végrehajtó 1 !

köszönöm a választ . Május 11. -re vagyok beidézve 9 órára a végrehajtóhoz . Addigra átnézzük a lehetőségünket és beviszem a munkahelyem adatait.

W

végrehajtó1 # 2010.04.26. 09:57

zsofar

Szerintem a kollégák többsége 2 tv-vel meg egy bútorral nem lesz előbbre.(nehéz eladni )

Szerintem ballagj be a vh-hoz és kérj írásban részletet, vagy jelezd hogy hol lesz munkahelyed.