Végrehajtási jogi fórum


végrehajtó1 # 2010.04.26. 09:52

A kérdés, hogy az első értesítésnél (ahol 15 napos határidő van megadva) meg lehet-e ezt oldani?

Nem.A vh-tó költségeit ki kell fizetned.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.26. 09:16

Sok esélyed nincs, supermokus. Miért is nem értesültél sem a fizetési meghagyásról, sem arról, hogy jogerőre emelkedett és végrehajtható?

zsofar # 2010.04.26. 09:12

végrehajtó1 !

Köszönöm a választ. Ingóságom van veszélyeb így igaz ? Feleségemmel és a kislányommal élünk egy 90nm2 lakásban. Van nappali bútor, gyerek szóba bútor , hálószoba bútor, 1 mosógép egy hűtő, 3 db bicikli és 3 tv. Nincs kocsi a nevemen , és Május első hetében kezdek dolgozni. Mit tesz a végrehajtó ? A részletfizetést tudom vállalni. Gondolom ahogy elkezdek dolgozni hamarosan megérkezik a letiltás.

Kérlek válaszolj!

W

supermokus # 2010.04.26. 07:39

Üdv mindenkinek!

Az alábbi probléma megoldásában kérnék segítséget a kedves hozzáértőktől.

A múlt hét pénteken (23-án) kézhez kaptam egy végrehajtói tájékoztatót, hogy közös költség elmaradás miatt jogerőre emelkedett egy fizetési meghagyás. A tartozás sajnos önhibámon kívül keletkezett, és a fizetési meghagyásos eljárásról is fizikai akadályok miatt nem szereztem tudomást. A tartozást természetesen kifizetném, ellenben csak a tőketartozást, és az illetéket fizetném ki a közös képviseletnek, a végrehajtónak nem szeretnék mindenféle készkiadásra, meg, ilyen-olyan költségekre még majdnem annyit kifizetni mint a valós tartozás.
A kérdés, hogy az első értesítésnél (ahol 15 napos határidő van megadva) meg lehet-e ezt oldani?

Előre is köszönöm a tanácsokat.

Szép napot mindenkinek

Fifi007 # 2010.04.22. 17:55

Köszi a gyors választ

végrehajtó1 # 2010.04.22. 17:14

Vidd vissza a postára és jegyzőkönyveztesd hogy ismeretlen a címzett a fenti címen.

Fifi007 # 2010.04.22. 16:59

Üdv!

Kaptam egy postai értesítőt és egy levelet egy bírósági végrehajtótól egy teljesen ismeretlen névre a pontos lakcímemre.Szeretnék segítséget kérni, hogy mit ilyenkor mi a teendő.
Köszönöm

végrehajtó1 # 2010.04.21. 16:33

zsofar

Én beszéltem egy ügyvéddel aki azt mondta mivel a bank lesz a tulajdonos az ingatlanon akkor a további kérelmeket elfogják utasítani. Igaz ez ?

A rangsor elve alapján ha a banki tulajdonosi bejegyzés széljegyként ott van és csak utána van a vhjog bejegyzés akkor a vhjog bejegyzési kérelmet elfogják utasítani hiszen így már nem az adós tulajdona.

végrehajtó1 # 2010.04.21. 16:29

Válaszolnék szivesen segítenék is de nem tudok ebben:(

zsofar # 2010.04.20. 12:16

Sziasztok .

Sajnos a volt munkahelyem felé lévő tartozást végrehajtásra adták az ügyet. Nekünk a lakást el kellet adnunk a bank felé és még 6 évig Lízingeljük a tulajdoni lapon februárban a a bank széljegyként bejegyezte a tulajdonjogi kérelmet ma lekértem a tulajdoni lapot és ott a végrehajtói is kérte a végrehajtási jog bejegyzését a tegnapi nappal. Én beszéltem egy ügyvéddel aki azt mondta mivel a bank lesz a tulajdonos az ingatlanon akkor a további kérelmeket elfogják utasítani. Igaz ez ? Köszönöm válaszukat .

W

Petronius # 2010.04.19. 21:20

Végrehajtó1: köszönöm a tanácsot!
A levél kézhezvétele után azon röptében, még ma a teljes Gázművek felé fennálló számlatartozást kifizettem.

Egyedül a jogi költséget nem, mivel túlzottnak tartom az 52e Ft-ra 61e Ft költség fizetését - ezt ugye a teljes, soha nem létezett kb 450e Ft-ra számították.

Ezt sem akarom elsírni teljesen, a Gázművek nagyon benézte a tartozás összegét, én viszont nagyon nem tettem kifogást a megszabott időben - szerintem itt mindenki hibázott, a jogi költségeik felét vállalom, a felét állják ők.
Erről a Gázművek ügyvédjével kell megegyeznem, a 'művek nem akar tárgyalni semmiről, mondván feléjük már nem tartozom már semmivel, a költséget rendezzem le a jogi képviselőjükkel. Akit nem lehet elérni - a végrehajtó pedig csak tőle fogad el igazolást hogy felfüggessze az eljárást.
Ilyenkor jutott eszembe az "Ördög ügyvédje" című film....

végrehajtó1 # 2010.04.19. 18:14

Indíts végrehajtás megszüntetése vagy korlátozása iránti pert ha már tényleg kifizetted mindet vagy egyrészét.És kérd addig is a vh felfüggesztését

Petronius # 2010.04.19. 12:42

Tisztelt Hozzáértők!

Egy - számomra - speciális ügyben kérem a segítségeteket.

Két évvel ezelőtt egy mérőóra átírási probléma miatt kb 250e Ft tartozás halmozódott fel a Fővárosi Gázműveknél, amit a velük történt rövid egyeztetést követően ki is fizettem.

Ezt követően fizettem minden hónapban a havi átalányt, illetve igény esetén a korrekciót.
Most azonban nagy meglepetés ért. Kaptam egy levelet egy végrehajtói irodától, miszerint 340 ezer Ft + 110e Ft kamat, + illetékek-jutalékok-költségek, összesen 577 ezer Ft-ot fizessek haladéktalanul, ellenkező esetben elindul a végrehajtási eljárás.
Azonnal rohantam a gázművekhez, ahol a 04.04-i utolsó mérőóra adatok alapján 52e Ft gázdíjat befizettem. A gázművek felé 340e Ft tartozásom soha nem volt. Valószínűleg ők a 2 évvel ezelőtti befizetést követően nem állították le a behajtási eljárást.

Az 52 ezer Ft-ra 61 ezer Ft jogi költséget követelnek, amit nem szeretnék kifizetni, mert nem tartoztam a követelt összeggel a Gázműveknek.
Az ügyvédi irodát nem tudom elérni telefonon, az idő pedig ketyeg...

Való igaz, abban hibáztam, hogy a tértivevényes értesítő alapján nem vettem át a bírósági levelet, mert az előző munkahelyemen munkakörömben tett feljelentések miatt még mindig kell bíróságra járkálnom tanúként.

Ilyenkor valóban köteles vagyok egy jogerőssé vált, de nem létező tartozás alapján kibocsátott FMH alapján egy 52 ezer Ft-os tartozásra 61e Ft jogi költséget megfizetni?

ObudaFan # 2010.04.15. 18:50

A kamatokkal nőni fog. A végrehajtást kérőtől.

Ákos_K # 2010.04.08. 21:06

Köszönöm a választ. A tartozás eredetileg 400.000 forint körüli összeg volt, ez a 800.000 a most kiküldött értesítésen szerepel, arra gondolunk, hogy ebben benne lehet már a kamat és mindenféle kezelési költség is. Ha szüneteltetik az eljárást, akkor közben tovább nőhet az összeg esetleg, vagy ennél több az eljárás újraindításáig már nem lesz? Van arra valamilyen rendelet, hogy mikor indítják újra? És kitől függ az újraindítás, a pénzintézettől vagy a végrehajtó irodától?
Köszönöm, ha erre is válaszolsz!

mici # 2010.04.08. 19:19

Köszönöm végrehajtó, a számomra nem túl bíztató válaszodat.
Esetleg bővebben? A KFT-re végrehajtási biztosíték?
Egyébként elkeserítő, hogy ez az ország az ügyeskedőknek kedvez, a becsületes, jogtisztelő ember meg futhat a pénze után!!!!

végrehajtó1 # 2010.04.08. 14:39

mici ezt már kérdezted...Aki ügyes azt nem lehet megfogni

mici # 2010.04.07. 19:44

Tisztelt Hozzáértők!
Van egy több éve húzódó végrehajtási ügye családunknak.
Mi vagyunk a végrehajtást kérők. Jó ideig az adósnál nem találtak semmit, szüneteltették az ügyet. Most újra indítottuk. Az adósnak tulajdona nincs,(!?) egy kft. ügyvezetője. A szülei a tagok. Adósunk minimálbérre van bejelentve (mire másra?) úgy hogy az adósságát, csak ebből tudják vonni.
A kérdésem: Lehet-e várható örökségre (ez lehet a kft, vagy valamilyen ingatlan ami a szülei nevén van) végrehajtási biztosítékot, vagy valami ilyesmit kérni?

Várom a jó tippeket, hogyan lehet egy ilyen ügyeskedőt megfogni.

monalisa1 # 2010.04.07. 19:29

Bizonyára a végrehajtási eljárás szünetel hiszen jelenleg nincs honnan ill. miből.

Ama 800 ezer forint tartozás mára a kétszerese körül járhat a késedelmi kamat és az egyéb járulékos költségek okán..

Amit fizetni tudtok/akartok az legfeljebb a kamattartozást mérsékelheti - magát a tőketartozást nemigen., előszőr mindig a kamatot stb. szedik be.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Ákos_K # 2010.04.07. 19:03

Sziasztok!

A következőkben szeretném kérni egy illetékes segítségét: öcsém ellen 2008 óta folyik végrehajtási eljárás (egy pénzintézetnek tartozik), az érték közel 800.000 Ft. Lassan 3 éve munkanélküli, csak alkalmi munkákból és a család támogatásából tud megélni, így a tartozása érdemben nem csökkent. Most kapott egy értesítést a végrehajtó irodától, a papíron a Díjjegyzék cím szerepel, és a következő zárósorokat tartalmazza:
Befejezés módja: szünetel (tartozás behajthatatlan) (34§.b-52/d)
Azt szeretnénk tudni, mit jelent pontosan ez az értesítés. A cég felfüggeszti az eljárást, amíg öcsémnek nem lesz újabb állandó, bejelentett munkája? Esetleg a cég visszaadja a követelést a pénzintézetnek, amelyik másik irodát bízhat meg a behajtással? Számít-e esetleg a kamatok szempontjából, ha a családból összedobunk havonta valamennyi pénzt (15-20000 Ft-ot), és addig is, amíg nem lesz újra állandó munkája, fizetjük helyette?

Köszönöm a választ előre is!

Bowen # 2010.04.01. 20:23

Köszönöm, végrehajtó1!

mici # 2010.04.01. 19:53

Tisztelt Hozzáértők!
Van egy több éve húzódó végrehajtási ügye családunknak.
Mi vagyunk a végrehajtást kérők. Jó ideig az adósnál nem találtak semmit, szüneteltették az ügyet. Most újra indítottuk. Az adósnak tulajdona nincs,(!?) egy kft. ügyvezetője. A szülei a tagok. Adósunk minimálbérre van bejelentve (mire másra?) úgy hogy az adósságát, csak ebből tudják vonni.
A kérdésem: Lehet-e várható örökségre (ez lehet a kft, vagy valamilyen ingatlan ami a szülei nevén van) végrehajtási biztosítékot, vagy valami ilyesmit kérni?

Várom a jó tippeket, hogyan lehet egy ilyen ügyeskedőt megfogni.

Minden kedves fórumozónak szép húsvéti ünnepeket!

végrehajtó1 # 2010.04.01. 19:41

a végrehajtó az adós ingóságát a foglalásijegyzőkönyvben összeírja ez által lefoglalja.

elszállítás:ha a lefoglalt dolog megörzésére az adós nem hajlandó akkor el kell szállítani.

Ha nincs semmi lefoglalható vagyon akkor nem fog foglalni

Még valami: az albérletben lévő ingók sem tulajdon (a másik városban, ahol él), azokkal sem tudnak mit csinálni az végrehajtók?

mentesítik a végrehajtás alól.

nandy # 2010.04.01. 19:37

Semmilye = semmiJe

Bowen # 2010.04.01. 19:09

Kedves Végrehajtó 1,

szeretném megkérdezni, hogy mi a különbség a lefoglalás és az elszállítattás között? Mert tényleg semmilye nincs az adósnak, csupán az amit írtam (ruha,cipő..stb) Mi értelme van akkor a lefoglalásnak?

Még valami: az albérletben lévő ingók sem tulajdon (a másik városban, ahol él), azokkal sem tudnak mit csinálni az végrehajtók?

Köszönöm!