Végrehajtási jogi fórum


RenRóz # 2010.04.01. 18:50

Köszönöm válaszait!

Mindenkinek kellemes ünnepeket!

végrehajtó1 # 2010.04.01. 18:38

Bowen

A kérdés az, hogy 1. a szülők kötelesek-e beengedni őket igen
2. elvihetnek-e bármit (nincs semmi tulajdona a személynek a szülők lakásában)mégha lenne sem vinnék el.nem3. az APEH azt mondta, hogyha kijelentkezik az állandóról, akkor a lakcímkártyán lévő címre mennek ki (az meg albérlet). ez igaz?lehetséges És onnan elvihetnek valamit? már írtam hogy nem viszik el.Max. lefoglalják.Csak indokolt esetben kerül sor a lefoglalt ingóság elszállításárra
Az adósnak a személyes dolgain kívül (ruha, cipő, könyv) semmilye nincs.

Ha nincs akkor nem kell aggódnia .Majd elévül.

végrehajtó1 # 2010.04.01. 18:33

Ebben az esetben is élhetek a kifogással a bíróság felé?!

vh kifogással bármikor élhet, de ez esetben értelmetlen.Elutasítják

Bowen # 2010.04.01. 18:20

T.Hozzáértők!

Segítséget szeretnék kérni: APEH tartozás áll fenn. Bankszámlán nincs pénz, nem érkezik rá jövedelem, mivel az illető munkanélküli (ingatlana sincs). Az állandó lakcíme és a tartozkódási helye teljesen más (nem azonos város). Az állandó lakcímen a szülők élnek, az ő tulajdonuk a lakás. Most az illető levelet kapott az APEH-tól, hogy foglalást akarnak az állandó címen. A kérdés az, hogy 1. a szülők kötelesek-e beengedni őket
2. elvihetnek-e bármit (nincs semmi tulajdona a személynek a szülők lakásában)
3. az APEH azt mondta, hogyha kijelentkezik az állandóról, akkor a lakcímkártyán lévő címre mennek ki (az meg albérlet). ez igaz? És onnan elvihetnek valamit? Az adósnak a személyes dolgain kívül (ruha, cipő, könyv) semmilye nincs.

Köszönöm a válaszukat!

RenRóz # 2010.04.01. 18:17

Köszönöm válaszát, sokat segített!

De sajnos erre a bankszámlámra nem csak a családi póték megy hanem a nyugdíjam is!

Ebben az esetben is élhetek a kifogással a bíróság felé?!

Sajnos amint írta biztosan levonják a mostani családi pótlékból a végrehajtás összegét, és mint írta utaltassam más számlára ez az idő rövidsége miatt már lehetetlen, és mint tudjuk az állami rendszer útjai kifürkészhetetlenek, és súlyosan bürokratikusak.

Válaszát megköszönve RenRóz

végrehajtó1 # 2010.04.01. 18:00

Én azután szeretnék érdeklődni, hogy a családi pótlékból érvényesíthető-e a végrehajtási követelés!?

nem

levonhatják-e most 04.02-án megérkező családi pótékból?!

Levonják.Írjon vh kifogást a bíróságra ha és emennyiben csak a családi megy a számlára.És utaltassa nem saját névre.

RenRóz # 2010.04.01. 17:38

Tisztelt Végrehatjó úrak és högyek!

Én azután szeretnék érdeklődni, hogy a családi pótlékból érvényesíthető-e a végrehajtási követelés!?
Magyarul ha nekem minden hónap 2-án érkezik meg a családi pótlékom (mely szerintem a gyerekeim jövedelme)a bank számlámra, és a végrehajtó úr 03.24-én végrehajtást foganatosított a számlámon de nem teljesülhetett, mivel nem volt rajta pénz, azt levonhatják-e most 04.02-án megérkező családi pótékból?!

Válaszukat megköszönve RenRóz

végrehajtó1 # 2010.04.01. 17:20

Csipikeeee

A közvetlen bírói letíltás olcsobb és gyorsabb.Persze csak akkor ha van letíltható fizetése

monalisa1 # 2010.04.01. 16:39

Csipikeeee

Ha letelt a határidő a bírósági végrehajtóhoz lehet fordulni és végrehajtást kérni a tartozásra, ez lehet a tulajdonrészének árverezése de lehet a havi fizetésének 33% letiltása egálig. Vagy ha van bankszámlája akkor arról a tartozás leemelése.

Esetleges árverezésen anyukád mind vevő léphet fel akár "negatív" licittel az ár 70%-áig - a végrehajtó majd elmagyarázza.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Lümier # 2010.03.31. 20:43

végrehajtó1 - szuper vagy, köszi a segítséget! :)

Csipikeeee # 2010.03.31. 05:17

Szép jó napot Kívánok!

Az én kérdésem az lenne,hogy olyankor mi a teendő,amikor a szüleim ugyan elváltak,apukám kapott 1 határozatot,hogy ki kell fizetnie egy bizonyos összeget!
Amit persze ott a bíróságon el is fogadott,de amint kiléptünk onnan,közölte,h nem fogja kifizetni.Na most kapott ő a bíróságtól 1 határidőt,amely május 1ig szól.Kérdésem az lenne,hogy hova lehet fordulni,hogyha lejár a határidő,és nem történt semmi.Illetve,hogy mi is fog történni..Elárverezik a lakást?Mert a közös lakásunkban ő lakik!Mi anyukámmal albérletbe költöztünk.Vagy nekünk be kell perelnünk a bíróságon?
Előre is köszönöm a választ!

végrehajtó1 # 2010.03.30. 19:51

Most már nem számolgatok hanem berakom a tudnivalót ez ügyben és számold ki nem bonyolult::)

158. § (1) 311
Ha a 156. § alapján megtartott második árverés is sikertelen volt, úgy a végrehajtást kérő veheti át az ingatlant.
(2) Ha több végrehajtást kérő van, a végrehajtó megállapítja a becsérték felét meghaladó legmagasabb árajánlatot az ingatlant az veheti át, aki a becsérték felét meghaladó legmagasabb árajánlatot tette. Ha a becsérték felének megfelelően vagy azt meghaladóan több egyenlő árajánlatot tettek, az átvételi jogosultság a 165. §-ban meghatározott sorrend szerint alakul.
(3) A becsérték felének, illetőleg az azt meghaladó átvételi árnak megfelelő összeget be kell számítani a végrehajtást kérő követelésébe.
(4) Ha a végrehajtást kérő követelésének összege nem éri el az ingatlan becsértékének felét, a különbözetet a végrehajtást kérő köteles az árverési vevőre nézve irányadó szabályok szerint befizetni.
(5) Ha az árverésen a kikiáltási ár csak a becsérték 70%-ának megfelelő összegig szállítható le, az ingatlant ennél alacsonyabb összeg fejében nem lehet átvenni; az átvételre megfelelően alkalmazni kell a (2)-(4) bekezdésben foglalt rendelkezéseket is.313
(6) Az átvétel jogkövetkezménye azonos az árverési vétel jogkövetkezményével.
159. § (1) Ha a végrehajtást kérő nem vette át az ingatlant, a végrehajtás a második árverésről szóló jegyzőkönyvnek a végrehajtást kérő részére történt kézbesítésétől számított 15 nap elteltétől mindaddig szünetel, amíg a végrehajtást kérő újabb árverés kitűzését nem kérte.
(2) A szünetelés kezdő időpontjától számított 6 hónapnál korábban nem lehet újabb árverést kitűzni.
(3) Az újabb árverésre a második árverés szabályait kell megfelelően alkalmazni.
160. § (1) Ha az újabb árverés is sikertelen volt, a végrehajtást kérő kívánsága szerint a 158., illetőleg a 159. §-nak megfelelően kell eljárni.
(2) Az (1) bekezdésben említett árverést követően tartott újabb árverésekre is a második árverés szabályait kell megfelelően alkalmazni azzal, hogy a kikiáltási árat lakóingatlan esetén is a becsérték feléig lehet leszállítani, sikertelen árverés esetén pedig a becsérték felének megfelelő összeg fejében vehető át az ingatlan.314

Lümier # 2010.03.30. 12:14

Bocsánat (!!!), sajnos hiányosak voltak az infóim ezzel kapcsolatban.
Tudom hogy kissé nonsence :), de valóban ez áll a jegyzőkönyvben, amit idéztem (célzok a rendőrségre). Egy kerti traktorról van szó, ami "kiadásra rendelt" a bíróság által. Ez tuti.
A jegyzőkönyv viszont hibásan van kitöltve (jelezte a vh kérő) - az ingatlan 1/1 részben az adósé. Végül akkor a főkövetelésen felüli összeget ki részére kell megfizetnie, amennyiben megvásárolja az ingatlant 70%-ért?

végrehajtó1 # 2010.03.30. 10:22

Menyni a tulajdona?3/6-d?a másik 3/6-od nem az adósé?

végrehajtó1 # 2010.03.30. 10:20

Ne csepegtesd az infót.Mi aza tárgy?
És a bíróság kiadatni rendelte?Nem a tartozás fejében kerülne lefoglalásra?

De írtam az igazolja a tulajdonjogot aki magáénak valja.

A rendőr meg mit javasolgat?Neki az a dolga hogy a vh-tó testiépségét védje és minden olyan cselekményt megtegyen ami az eredményes eljárás biztrosításához szükséges.Felcserélődtek a szerepek.A végrehajtó meg gumibotoz?:)

Lümier # 2010.03.30. 08:37

végrehajtó1

Azért kérdeztem kinek kell igazolnia a tulajdonjogát, mert jelen esetben az exférjnél van az a nagy értékű tárgy, amit a tartozás fejében le akart foglaltatni a feleség /vh kérő/. Idézek a jegyzőkönyvből: "A mai napon x Ft értékű x tárgy kiadása meghiúsult, mert adós azt mondta a jelenlevő Rendőröknek és Nekem /VH/, hogy ez nem a kiadásra rendelt x tárgy. Állítása szerint kb. 3 éve vette és alkatrészekből rakta össze. Tekintettel, hogy egyértelműen nem azonosítható be az x tárgy, a rendőrség javaslatára (az x tárgy beazonosításáig) az eljárást elhalasztom." A feleség még ezt az egy értéket sem tudta lefoglaltatni az exférjtől. Mit tehet?
Ha jól értem, akkor jelen esetben 5.740.000 Ft-ért átveheti az ingatlan a feleség? A főkövetelésen felüli összeget ki részére kell megfizetnie? A tulajdoni hányad szerint 3/6 - 3/6 az exférj tulajdona, mi lesz a többi tulajdonos részével?

végrehajtó1 # 2010.03.29. 18:20

Lümier

Az ingóságok között viszont van egy igen értékes tárgy, amit nem foglaltak, mert a vh kérő nem tudta igazolni a tulajdonjogát.

Ezt nem értem!Nem a vh kérőnek kell igazolnia a tulajdonjogot.Vagy az ővé?Akkor meg mit akar lefoglaltatni?Nem értem

Mit jelent az pontosan, hogy „átveheti az ingatlant“? Mennyi idő múlva lesz kitűzve a köv. árverés? A becsérték 10 %-át kell készpénzben odavinni és bemutatni a vh-nak az árverésen, és amennyiben övé lesz az ingatlan mennyi időn belül kell kifizetni a teljes összeget?

A közölt adatok esetében ingyen átveheti az ingatlant.Ezt írásban kérje a vh-tól.De ha az árverésen csak a 70%-ig lehettet lemenni akkor csak a becsérték 70%-ának megfelelő tartozás esetén lehet átvenni az ingatlant.Ha ezt nem éri el akkor a különbözetet a vh kérőnek (aki át akarja venni a lakást) kell kifizetnie.
Ha ezzel nem él akkor 6 hónapig szünetel a végrehajtás.Majd ezt követően a vh kérőnek kell írásban kérnie a következő árverés kitűzését.

végrehajtó1 # 2010.03.29. 18:01

zimcsi

igen

Lümier # 2010.03.29. 08:17

Már a negyedik árverés is lezajlott, de nem kelt el az ingatlan. Mit jelent az pontosan, hogy "átveheti az ingatlant"? Mennyi idő múlva lesz kitűzve a köv. árverés? A becsérték 10 %-át kell készpénzben odavinni és bemutatni a vh-nak az árverésen, és amennyiben övé lesz az ingatlan mennyi időn belül kell kifizetni a teljes összeget?
~ 1 vh kérő van
~ becsérték beköltözhetően: 8.200.000 Ft
~ a telekkönyvi adatok szerint a t. hányad: 3/6 - 3/6
~ a végrehajtást kérőnek a főkövetelése 3.200.000 Ft, a jkv kiállítása időpontjában fennálló vh. okirat szerinti teljes tartozás: 4.690.115 Ft
Az ingóságok között viszont van egy igen értékes tárgy, amit nem foglaltak, mert a vh kérő nem tudta igazolni a tulajdonjogát. A számla kivételével mivel lehet még igazolni a t.jogot, mi az amit a végrehajtó elfogad ilyen esetben?

zimcsi # 2010.03.28. 18:48

Jó estét!
Ha valaki nem ért egyet a fmh-val,akkor mi történik?mi következik?Tárgyalás?

Köszönöm!

végrehajtó1 # 2010.03.28. 17:01

Nem ússza meg.Csak a végrehajtói letéti számlára fizessen úgy ahogy a részletfizetésben írva vagyon.

Györgyi1 # 2010.03.28. 16:14

T. Végrehajtó!
Az alábbiakban kérném tanácsát.
A Centrum Parkoló egy fizetési maghagyást adott be ellenem, amire én sajnos nem reagáltam, igy a Biróság végrehajtást rendelt el. A birság kb 69.000.- Ft volt, de mire a végrehajtóhoz került, már 121.000.-Ft lett. Bementem a végrehajtóhoz és kértem részletfizetést, amit megkaptam , 4 hónapra. Az lenne a kérdésem, hogy ha a Centrumnak két részletben átutalom a 69.000.- Ft-ot, meguszhatom a többi végrehajtói költség megfizetését. Már egy hónapot átutaltam a végrehajtó számlájára.

Köszönettel Györgyi

végrehajtó1 # 2010.03.27. 18:04

kérnék felvilágosítást hogy legalább tudjam mire számíthatok

Rövidtávon semmi gond,ellenben hosszútávon ...

Ha nincs végrehajtás alá vonható vagyontárgy ingatlan akkor a végrehajtás szünetel addig amíg netántán egyszer lesz valami ...

Zala1 # 2010.03.27. 12:00

Tisztelt Szakértők!
A problémám a következő: egy banki tartozás miatt bírósági eljárást indítottak ellenem. Még kaptam 3 nap haladékot a hitel kiegyenlítésére egy összegben amit nem tudok teljesíteni. Ha nem élek ezzel a lehetőséggel akkor írták hogy végrehajtók fognak jönni. A tényállás az hogy amikor ezzel a hitellel éltem akkor még a szüleimhez voltam bejelentkezve de már egy éve a barátomhoz vagyok állandó lakcímre bejelentkezve,a lakás amiben élünk nem a barátomé hanem szolgálati az ő részéről. Mivel ezt a bírósági levelet tegnap kaptam a szüleimhez érkezett vagyis arra a címre ami szerepelt a hitel felvételkor. Ha most kijönnek gondolom a szüleim házához fognak először. Mivel már nem oda vagyok bejelentkezve gondolom akkor eljönnek ahol ténylegesen élek. Itt ebben a szolgálati lakásban semmi nem az enyém még bérlőként sem szerepelek mert a barátom nevén van a lakásbérleti szerződés. Szüleim házához visszatérve náluk sincs semmim. Ebben az esetben mire számíthatok? Ha el akarnak vinni bármit is hogy igazoljam hogy nem az enyém hanem minden a barátomé? A tv,hűtő,bútorok ezekhez nincs semmi névre szóló papírom hogy a barátom tulajdona. Az én nevemen nincs semmi se ház se autó. Fizetésből sem tudnak vonni semmit mert jelenleg GYED-en vagyok. Elég rossz a helyzet de ebben kérnék felvilágosítást hogy legalább tudjam mire számíthatok. Válaszukat előre is köszönöm! Tisztelettel : Zala1

végrehajtó1 # 2010.03.26. 18:39

Mi a menete annak, ha a feleség saját maga szeretné megvásárolni a következő árverésen az ingatlant?

Ha a 2. áreverés sikertelen volt akkor a vh kérő átveheti az ingatlant.

A konkrét válaszhoz tudnom kell a következőket:

  • hány vh kérő van?
  • mennyi a becsértéke az ingatlannak?
  • 1/1 tulajdoni hányad az adósé?
  • mennyi a vh kérő követelése?

    Az ingóságokkal kapcsolatban lennék arra kíváncsi, „hogy jelen esetben ki az akinek igazolnia kell a tulajdonjogát a végrehajtáskor”?

Mindig az igazolja aki magáénak valja vagyis aki igényt tart reá

A rendőrség jelen volt a végrehajtáskor és az Ő javaslatukra a végrehajtó a beazonosításig felfüggesztette az eljárást

Nem semmi:)Ilyet is ritkán látni.

De ha az ingóságok időközben elértéktelenedtek akkor minek lefoglalni?