Végrehajtási jogi fórum


végrehajtó1 # 2009.12.16. 12:32

Nem teljesen így van ugyanis:

A lefoglalt ingóságot az adós őrizetében kell hagyni.

A végrehajtó a lefoglalt ingóság megőrzésére zárgondnokot jelöl ki,
az adós a megőrzésre nem vállalkozott,
az adós hosszabb ideig távol van,
a végrehajtást kérő zárgondnok kijelölését kérte, és ez az ügy körülményeire tekintettel a végrehajtó szerint indokolt,
ezt az eljárás eredményessége szempontjából szükségesnek tartja, és a zárgondnok kijelöléséhez a végrehajtást kérő hozzájárult.
A zárgondnok költségét és díját a végrehajtó állapítja meg.

Tehát ez nem arról szól hogy jól kilehet babrálni az adóssal.

Vagyis a lefoglalt ingóságok tárolásának semmi köze ahhoz hogyan történik az árverés.

Mallinalli # 2009.12.16. 09:58

Elektronikus árverés esetén tárolja is a végrehajtó az autót, ha a végrehajtást kérő megelőlegezi a költségeit.
(Praktikusan egy százast leakasztanak ezért, viszont így aztán jól ki lehet babrálni az adóssal.)

miss x # 2009.12.16. 09:37

Köszönöm a válaszokat!

Én az az ember lennék,aki a végrehajtást kérné a kocsira.Azért kérdeztem,mert az adós nem a bejelentett lakhelyén él,hanem egy ismerősénél,vagy a szüleinél.Így akkor most közlöm a végrehajtóval a tartózkodási helyének a címét.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.15. 14:23

Miss x: ír egy levelet, hogy fáradj be, és add le nála az autó iratait. Tárolni nem bolond, az költség lenne. A nyilvántartásba már a levél megírása előtt bejegyeztette a végrehajtási jogot, és majd szól, mikor, hová vidd árvereztetni.

De ez egy olyan ismeret, amit vagy úgyis megtudsz, ha benne vagy, vagy semmi szükséged rá.

De látom, a szakember megelőzött.

végrehajtó1 # 2009.12.15. 14:20

missx:

103. § (1) Gépjármű lefoglalása esetén a végrehajtó köteles a forgalmi engedélyt és a gépjármű törzskönyvét is lefoglalni. Ha ez bármilyen okból nem lehetséges, a forgalmi engedély, illetve a törzskönyv lefoglalásának meghiúsulását és ennek okát a foglalási jegyzőkönyvben fel kell tüntetni.171
(2) A végrehajtó a foglalási jegyzőkönyv másolatát, valamint a lefoglalt forgalmi engedélyt és törzskönyvet megküldi a gépjármű-tulajdonos lakcíme vagy székhelye (ennek hiányában telephelye) szerint, külföldi lakóhellyel (székhellyel vagy telephellyel) rendelkező tulajdonos esetében pedig az üzembentartó lakcíme vagy székhelye (ennek hiányában telephelye) szerint illetékes közlekedési igazgatási hatóságnak. Ha az illetékes hatóság nem állapítható meg, az okmányokat a gépjárművet nyilvántartó hatóságnak kell megküldeni. Ha a forgalmi engedély vagy a törzskönyv lefoglalása meghiúsult, a végrehajtó a foglalási jegyzőkönyv másolatának megküldésével egyidejűleg felhívja a közlekedési igazgatási hatóságot, hogy a gépjárművet vonja ki a forgalomból; a hatóság köteles e felhívásnak haladéktalanul eleget tenni.173
(3) A végrehajtó a gépjárművet a járműnyilvántartásban szereplő adatok alapján is lefoglalhatja, ha az adós a gépjármű tulajdonosaként van a nyilvántartásba bejegyezve; a közlekedési igazgatási hatóság a végrehajtó megkeresése alapján ilyenkor is a (2) bekezdés szerint jár el.174
(4) A gépjármű értékesítése vagy átvétele után az új tulajdonos kérelmére az értékesítésről, átvételről készült jegyzőkönyv alapján a közlekedési igazgatási hatóság látja el a gépjárművet a forgalomban való részvételhez szükséges jelzésekkel és okmányokkal.175
(5) A természetes személy adós foglalkozásának gyakorlásához nélkülözhetetlen gépjármű lefoglalásakor - a zár alá vétel alkalmazásának kivételével - csak a törzskönyvet kell lefoglalni és a foglalási jegyzőkönyv másolatával együtt megküldeni az illetékes közlekedési igazgatási hatóságnak, ha pedig ez nem állapítható meg, a gépjárművet nyilvántartó hatóságnak; az adós a gépjármű értékesítéséig - a zár alá vétel esetét kivéve - a gépjárművet használhatja. Ha az adós a végrehajtási eljárás tartama alatt a foglalkozásával felhagyott, vagy a foglalkozás végzéséhez szükséges engedélyét visszavonták, az (1)-(4) bekezdés szerint kell eljárni.176

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.15. 14:20

Azért, mert élettárs, nem követelhető tőle. Egyébként attól függ, milyen tartozás, és mit, hogyan írt alá. (A hogyan alatt nem azt értem, hogy csúnyán vagy szépen, hanem azt, hogy milyen minőségben.)

tátika # 2009.12.15. 13:59

Tisztelettel kérdezem, hogy a tartozás behajtható-e az adós élettársától? tartozásról készült megállapodást ő is aláírta.

miss x # 2009.12.15. 13:00

Üdv!

Azt szeretném megkérdezni,hogy egy gépjármű végrehajtás alá vonása hogy működik?Megkeresi a végrehajtó a tulajdonost (adóst)személyesen,vagy levélben értesítik,hogy vh. van bejegezve az autójára,vagy elmegy a lakáshoz,ahol a kocsi áll,és ráragaszt valamit?

Köszönöm a segítséget!

nandy # 2009.12.15. 11:28

Kevered a dolgokat.

Nyilván a szolgáltató fizetési mh-t kért a bíróságtól, amit te megkaptál, és nem mondtál ellent, ezzel jogerőre emelkedett, és végrehajtható.
Ennek alapján indult a végrehajtás. Perről szó sincs, akkor lett volna, ha ellentmondasz a fiz.mh-nak.

A végrehajtónak nem kell külön papír ahhoz, hogy a fizetésedből letiltson. De ha nem tudja, honnan kapod a bért, akkor nem tud letiltani. Ezért kell neked nyilatkozni.

goodman # 2009.12.15. 10:45

Köszönöm a választ. A végrehajtónak jeleznie kell , azt írtad. Nem kell fizetési meghagyás stb? Meghallgatják a másik felet is? Vagy a végrehajtótól bekérik az iratokat, és hoz a bróság egy végzést,melynek nyomán a pénz beszedhető a munkaadótól is? (most nem a rendbírságra gondolok, hanem a letiltandó bérre)

végrehajtó1 # 2009.12.13. 08:16

Szerintem azt is letiltja .Vagy ha nem akkor jelezze neki a munkahelyét.

Csabee71 # 2009.12.13. 07:09

Üdv,a választ köszönöm.Mostmár csak az nem tiszta számomra,hogy miért nem a fizetésemhez nyult hozzá a végrehajtó?

végrehajtó1 # 2009.12.12. 18:06

Az összefüggés annyi hogy a lakáson vh jog van bejegyezve.Ílyenkor a hitelező bank felmondja a hitelt mert neki jelzálogjogosultként be kell kapvcsolodnia a végrehajtásba, mert ha elárverezik az ingatlant törlődik a jelzálogja. Ha bekepcsolodik akkor pénzéhez tud jutni.

Csabee71 # 2009.12.12. 17:29

Üdv mindenkinek!
A problémám az lenne,hogy van egy telefonos tartozásom(kb.200000)és már végrehajtónál van az ügy.A végrehajtó bejegyeztette a jelzálogot a lakásra,pedig van munkahelyem.A végrehajtó a minap megkeresett és közölte,hogy 10 napom van a tartozás rendezésére mert külömben a Bank ahol a lakáshitelem van felbontja a szerződést!Lehetséges ez,mi köze van a telefon tartozásnak a lakáshitelhez?A válasz nagyon fontos lenne!!!Előre is köszönöm.

végrehajtó1 # 2009.12.12. 15:43

Vh-nak jegyzőkönyvezni és a bíróságtól kell kérni.

goodman # 2009.12.12. 15:31

Köszönöm a választ, de amire kivánci lettem volna arra nem kaptam választ. Szóval, a munkaadó, kezsként felel, ha nem tilt saját hibájából stb. ezt a kezességet hogyan lehet érvényesíteni?

thea2009 # 2009.12.11. 14:03

Zárlat elrendelése
A következő kérdésem lenne. A keresetlevél benyújtásával együtt kértük a bíróságtól a Vht. 187.§ 1. (3) alapján zárlat elrendelését. A bírónő - egyéb, nem a zárlattal kapcsolatos kérdések miatt - hiánypótlást kért. Kérdésem: a 190 § (1) szerinti 8 napos határidő a zárlattal kapcsolatos végzésre ilyenkor mikortól kezdődik? Az eredeti, keresetlevél benyújtási dátumtól, vagy a hiánypótlás teljesítésétől? Köszi a választ.

nandy # 2009.12.09. 13:54

De szerintem nem végrehajtónál, hanem csak behajtónál van az ügy, ami nagy különbség!
Ha "csak" behajtás van folyamatban, akkor kezdj el minél előbb törleszteni annyit, amennyit tudsz, talán addigra ki is fut az ügy, mire végrehajtásra kerülne.

ObudaFan # 2009.12.09. 13:50

Sajnos ebben a helyzetben nem lehetetlen, mert a lakáshitelt nyújtó bank gondolhatja úgy, hogy az ő hitele visszafizetésére sincs kellő biztosíték.

angela83 # 2009.12.09. 10:47

Üdvözlet!Nekem van egy olyan problémám, hogy az egyik banknál van hitelkártya tartozásom, amit most kiadtad végrehajtónak.Ők felvették velem a kapcsolatot.Az a helyzet, hogy a tartozásom elég magas összeg, amit nem tudok visszafizetni, csak részletekben, de ez nem lehetséges, csak max. 3 hónap alatt, de sajnos nincs annyi a fizetésem, hogy ezt meg tudjam valósítani.Arról tájékoztattak, hogy ebben az esetben jogi képviselőnek adják át az ügyet, ami azt jelenti, hogy minden más bank kihátrál az ügyfél mögül.Nekem van lakáshitelem is, amit nem tudnék egyösszegben visszafizetni.Az a kérdésem, hogy ezt tényleg megtehetik, hogy elveszítsem a házat a fejem felől?Vagy van erre valamiféle megoldás?

végrehajtó1 # 2009.12.09. 09:10

nem lehet.

JackL. # 2009.12.09. 08:30

Köszönöm a választ. Ez a letiltható összeg a behajtó jutalékával és más költségével együtt sem lehet több 33%-nál? ( Az adósság nem gyermektartásból és nem jogalap nélkül felvett nyugellátásból ered )

végrehajtó1 # 2009.12.08. 19:21

goodman!

A végrehajtónak van lehetősége arra hogy ellenőrizze hogy vonják-e ill. hogy jól vonják le a letíltott összeget.
Előszöris jelezd a vh-nak ezt a problémát.Majd menjen ki és ellenőrizze le miért nem vonják.(ezt nem szokták szeretni a vh-tók)
Végső soron a vh-tó 500.000Ft-ig terjedő rendbírságra is tehet javaslatot a végrehajtást elrendelő bíróságon.

végrehajtó1 # 2009.12.08. 19:16

JackL.!

Ne, lehet 44,5% levonni.Csak 33%-ot.
Lásd itt:

Levonás a nyugdíjbóllevonás a nyugdíjból (végrehajtás munkabérre és egyéb járandóságra)

67. § (1) Az adós társadalombiztosítási nyugellátásából legfeljebb 33%-ot lehet levonni.Nyugdíjból levonása követelésnek|3123
(2) A levonás a nyugellátásnak legfeljebb 50%-áig terjedhet az alábbi követelések fejében:

  1. gyermektartásdíj,
  2. jogalap nélkül felvett nyugellátás.

(3) Több letiltás esetén a levonás a nyugellátásnak legfeljebb 50%-áig terjedhet.

goodman # 2009.12.08. 11:08

Sziasztok!

Illető tartozik, végrehajtási fázisban van a dolog, megvana munkahely, végrehajtó küldött értesítést a munkaadónak, hogy tiltson, de semmit sem csinál, nem is vélaszol, lebeszélte az adóssal stb. Tudom, hogy ilyenkor a munkaadó kezesként felel, vagyis neki kell fizetnie. Mi a gyakorlati teendő, hogy a munkaadótól a pénzt beszedjük? SImán a végrehajtó eljárhat vele szemben, vagy kell hozzá vmilyen bírósági procedura???
Köszönöm szakértő válaszát!