Inkább anyukád kérdezzen mert ő jobban meg fogja érteni..:)
Végrehajtási jogi fórum
Azt hittem ez egy ilyen fórum ahol segítenek!A válasz pedig amit kaptam 1×,kb 3 szavas volt,abból sajnos nemtudtam sokat leszűrni,h mi lenne a legjobb amit tehetnénk!Mindenesetre kössz! :S
Kedves Fórumozók!
A munkahelyemnek volt egy adósa, akivel szemben a végrehajtási eljárás eredményes volt, a nyugdíjából levonták a tartozást.
Kérdésem: kell-e adnunk neki nyilatkozatot arról, hogy hozzájárulunk a bejegyzett végrehajtási jog törléséhez?
Köszönöm a választ.
Ezt a végrehajtónak kell figyelni hogy rendezte a tartozást.Ő törölheti a vh jogot.
„kell-e adnunk neki nyilatkozatot arról, hogy hozzájárulunk a bejegyzett végrehajtási jog törléséhez?”
neki nem ,de jó ha a vh-nak jelzitek
Köszönöm a választ!
Még annyit tennék hozzá az ügyhöz, hogy a végrehajtó már kért tőlünk tájékoztatást arról, mennyi pénz folyt be az eljárás során. Azt meg is adtuk neki, tehát elvileg tudhatja, hogy a teljes összeg befolyt.
Ez még augusztusban történt, azóta nem volt semmi fejlemény az ügyben, a vhajtó sem jelentkezett, és a földhivataltól sem kaptunk határozatot a törlésről.
Akkor is érdemes jelzéssel élni a vhajtó felé, vagy így nem szükséges?
Mi tartalmazza azt, hogy a végrehajtónak kell ebben az esetben intézkedni a törlés iránt?
Tisztelt Fórumozók! Egy rossz kezességvállalást követően úgy alakult hogy szüleim nyugdíjából tiltanak, nem is keveset. Apáméból 33 százalékot, Anyám 51ezres rokkantnyugdíjából 44.5 százalékot.Van arra jogszabály hogy maximum mennyit tilthatnak le? A 44.5 százalékot sokallom.
Sziasztok!
Illető tartozik, végrehajtási fázisban van a dolog, megvana munkahely, végrehajtó küldött értesítést a munkaadónak, hogy tiltson, de semmit sem csinál, nem is vélaszol, lebeszélte az adóssal stb. Tudom, hogy ilyenkor a munkaadó kezesként felel, vagyis neki kell fizetnie. Mi a gyakorlati teendő, hogy a munkaadótól a pénzt beszedjük? SImán a végrehajtó eljárhat vele szemben, vagy kell hozzá vmilyen bírósági procedura???
Köszönöm szakértő válaszát!
JackL.!
Ne, lehet 44,5% levonni.Csak 33%-ot.
Lásd itt:
Levonás a nyugdíjbóllevonás a nyugdíjból (végrehajtás munkabérre és egyéb járandóságra)
67. § (1) Az adós társadalombiztosítási nyugellátásából legfeljebb 33%-ot lehet levonni.Nyugdíjból levonása követelésnek|3123
(2) A levonás a nyugellátásnak legfeljebb 50%-áig terjedhet az alábbi követelések fejében:
- gyermektartásdíj,
- jogalap nélkül felvett nyugellátás.
(3) Több letiltás esetén a levonás a nyugellátásnak legfeljebb 50%-áig terjedhet.
goodman!
A végrehajtónak van lehetősége arra hogy ellenőrizze hogy vonják-e ill. hogy jól vonják le a letíltott összeget.
Előszöris jelezd a vh-nak ezt a problémát.Majd menjen ki és ellenőrizze le miért nem vonják.(ezt nem szokták szeretni a vh-tók)
Végső soron a vh-tó 500.000Ft-ig terjedő rendbírságra is tehet javaslatot a végrehajtást elrendelő bíróságon.
Köszönöm a választ. Ez a letiltható összeg a behajtó jutalékával és más költségével együtt sem lehet több 33%-nál? ( Az adósság nem gyermektartásból és nem jogalap nélkül felvett nyugellátásból ered )
nem lehet.
Üdvözlet!Nekem van egy olyan problémám, hogy az egyik banknál van hitelkártya tartozásom, amit most kiadtad végrehajtónak.Ők felvették velem a kapcsolatot.Az a helyzet, hogy a tartozásom elég magas összeg, amit nem tudok visszafizetni, csak részletekben, de ez nem lehetséges, csak max. 3 hónap alatt, de sajnos nincs annyi a fizetésem, hogy ezt meg tudjam valósítani.Arról tájékoztattak, hogy ebben az esetben jogi képviselőnek adják át az ügyet, ami azt jelenti, hogy minden más bank kihátrál az ügyfél mögül.Nekem van lakáshitelem is, amit nem tudnék egyösszegben visszafizetni.Az a kérdésem, hogy ezt tényleg megtehetik, hogy elveszítsem a házat a fejem felől?Vagy van erre valamiféle megoldás?
Sajnos ebben a helyzetben nem lehetetlen, mert a lakáshitelt nyújtó bank gondolhatja úgy, hogy az ő hitele visszafizetésére sincs kellő biztosíték.
De szerintem nem végrehajtónál, hanem csak behajtónál van az ügy, ami nagy különbség!
Ha "csak" behajtás van folyamatban, akkor kezdj el minél előbb törleszteni annyit, amennyit tudsz, talán addigra ki is fut az ügy, mire végrehajtásra kerülne.
Zárlat elrendelése
A következő kérdésem lenne. A keresetlevél benyújtásával együtt kértük a bíróságtól a Vht. 187.§ 1. (3) alapján zárlat elrendelését. A bírónő - egyéb, nem a zárlattal kapcsolatos kérdések miatt - hiánypótlást kért. Kérdésem: a 190 § (1) szerinti 8 napos határidő a zárlattal kapcsolatos végzésre ilyenkor mikortól kezdődik? Az eredeti, keresetlevél benyújtási dátumtól, vagy a hiánypótlás teljesítésétől? Köszi a választ.
Köszönöm a választ, de amire kivánci lettem volna arra nem kaptam választ. Szóval, a munkaadó, kezsként felel, ha nem tilt saját hibájából stb. ezt a kezességet hogyan lehet érvényesíteni?
Vh-nak jegyzőkönyvezni és a bíróságtól kell kérni.
Üdv mindenkinek!
A problémám az lenne,hogy van egy telefonos tartozásom(kb.200000)és már végrehajtónál van az ügy.A végrehajtó bejegyeztette a jelzálogot a lakásra,pedig van munkahelyem.A végrehajtó a minap megkeresett és közölte,hogy 10 napom van a tartozás rendezésére mert külömben a Bank ahol a lakáshitelem van felbontja a szerződést!Lehetséges ez,mi köze van a telefon tartozásnak a lakáshitelhez?A válasz nagyon fontos lenne!!!Előre is köszönöm.
Az összefüggés annyi hogy a lakáson vh jog van bejegyezve.Ílyenkor a hitelező bank felmondja a hitelt mert neki jelzálogjogosultként be kell kapvcsolodnia a végrehajtásba, mert ha elárverezik az ingatlant törlődik a jelzálogja. Ha bekepcsolodik akkor pénzéhez tud jutni.
Üdv,a választ köszönöm.Mostmár csak az nem tiszta számomra,hogy miért nem a fizetésemhez nyult hozzá a végrehajtó?
Szerintem azt is letiltja .Vagy ha nem akkor jelezze neki a munkahelyét.
Köszönöm a választ. A végrehajtónak jeleznie kell , azt írtad. Nem kell fizetési meghagyás stb? Meghallgatják a másik felet is? Vagy a végrehajtótól bekérik az iratokat, és hoz a bróság egy végzést,melynek nyomán a pénz beszedhető a munkaadótól is? (most nem a rendbírságra gondolok, hanem a letiltandó bérre)
Kevered a dolgokat.
Nyilván a szolgáltató fizetési mh-t kért a bíróságtól, amit te megkaptál, és nem mondtál ellent, ezzel jogerőre emelkedett, és végrehajtható.
Ennek alapján indult a végrehajtás. Perről szó sincs, akkor lett volna, ha ellentmondasz a fiz.mh-nak.
A végrehajtónak nem kell külön papír ahhoz, hogy a fizetésedből letiltson. De ha nem tudja, honnan kapod a bért, akkor nem tud letiltani. Ezért kell neked nyilatkozni.
Üdv!
Azt szeretném megkérdezni,hogy egy gépjármű végrehajtás alá vonása hogy működik?Megkeresi a végrehajtó a tulajdonost (adóst)személyesen,vagy levélben értesítik,hogy vh. van bejegezve az autójára,vagy elmegy a lakáshoz,ahol a kocsi áll,és ráragaszt valamit?
Köszönöm a segítséget!
Tisztelettel kérdezem, hogy a tartozás behajtható-e az adós élettársától? tartozásról készült megállapodást ő is aláírta.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02