végrehajtás alá vonható jövedelem


Stefan4 # 2013.11.08. 11:30

Sziasztok!

A vh letudja tiltani a kulfoldi szamlamrol is a tartozast???
Vagy mivel magyar cegnel vagyok bejelentve teljesen mindegy milyen bankszamlara kapom a fizetesem(ismerosere v.a sajat kulfoldire) a munkaltato a 30%- ot igy is ugy is levonja a berembol??

Koszonom a valaszokat!
Udv.:

gerbera317 # 2013.10.26. 17:51

Én rendesen leírtam, ami történt!” - Ugyan már...

Én sem tettem!

Való igaz. De az esetet sem adtad elő érthetően, azóta sem, és most sem. Az általad felvázolt eset ebben a formájában nem létezhet, a nyelvi hiányosságokon túl legalább 3 db. jogi képtelenséget állítasz benne, fogalmazzunk úgy, hogy a sztorid kamu.

De akkor lássuk részletesen:

Leegyeztek és ő aláírt egy papírt,” - Kicsoda az "ő"? Tessék nevén nevezni, mert így érthetetlen. A történetedben 3 db. "ő" van: 1. az ismerősöd, 2. a munkáltatója, 3. a végrehajtó. A mondataid alanya pedig mindig csak "ő" (illetve van egy "ők" is), de az egyszer sem derül ki, hogy kit kell "ő" alatt érteni. Ha az a bajod, hogy túl jó tanuló voltál az általános iskolában, és irtózol a szóismétléstől, akkor tudd meg, hogy a szóismétlés itt és most nem szégyen.

hozzájárult a levonáshoz (részletfizetéshez).” - Ki járult hozzá? Itt ki az "ő"? S gyorsan döntsd el, hogy munkabér-letiltásról vagy részletfizetésről van szó, mert ez így eléggé zavaros.

A munkaáltatónál is alá kellett írnia a papírt” - Mármint kinek kellett aláírnia? Itt ki az "ő"?

hogy engedélyezi a levonást.” - Ki engedélyezi? Itt ki az "ő"? És főként, miért kell engedélyezni a letiltást?

Bírósági határozatot sehonnan sem kapott” - Ki nem kapott? Itt ki az "ő"? Mellesleg: végrehajtandó határozat nélkül nincs végrehajtható okirat, anélkül pedig nincs végrehajtás, anélkül pedig nincs se részletfizetés, se letiltás, se semmi.

Már augusztus 9. óta nem állítják ki az igazolást” - Kik nem állítják ki? Itt ki az "ők"? És mihez kell az igazolás?

Ha a fentieket nem vagy hajlandó tisztázni, csak azért, mert te olyan kis sértődős vagy, akkor nem kapsz választ, és akkor így jártál. Nem te, hanem az ismerősöd, de biztosan értetted így is. Egyébként szívesen.

zsz13 # 2013.10.21. 06:43

Tisztelt Fórumozók!
Következő kérdések megválaszolásában kérnék segítséget:
1:Jól tudom-e, hogy amennyiben bíró fizetésből
letiltással rendeli megfizetni a tartásdíjat, úgy az minden más követelést megelőz?
2:Tartásdíj letiltással történő megfizetése után bank mekkora részt tiltathat még le a fizetésből? Vagyis tartásdíj letiltás + banki letiltás a fizetés mekkora mértékéig mehet el? Van itt valami korlát, vagy a tartásdíj után maradó összeg 100%-át is letiltahatja a bank?

Előre is nagyon köszönöm!

tohotom # 2013.10.18. 19:58

ma levelben megkaptam, hogz a bank felmondta a kolcsonszerzodesemet, annak ellenere, hogy a telefonban tajekoztatott idon belul fizettem be az elmaradasomat, megis a kovetkezo nap felmondta, mondvan elertem a 90 napot. nem kaptam tiszta tajekoztatast arrol, hogy mi a kovetkezo lepes. ha a bank birosagra viszi az ugyet, mennyi idon belul kapja meg a vegrehajto a jogot a behajtasra, es ezt megelozoen tajekoztat engem valaki, vagy csak arra ebredek, hogy a fizetesembol vonnak, ingosagaimat viszik, bankszamlamat nullazzak? annyira ki vagyok mert nem tudom, honnan es mit varjak? nem ismerem a jogaimat..

durum # 2013.10.17. 21:32

ok koszonom, nagy segitseg volt, tovabbra is jo szaktanacsozat kivanok..

porcmistrec # 2013.10.16. 20:12

durum

Meghatalmazott lehetsz, azt nem vizsgalja a vh, csak azt kerdezi le, hogy a te adataiddal, mint tulajdonos, hol van szamla nyitva. Ha a nyugdijadat erre a szamlara kered, akkor az nincs veszelyben, a Nyufi reszere azt kell igazolni, hogy rendelkezo vagy a szamla felett, azt nem hogy tenylegesen a te neveden van. Amugy a tranzakcios ado miatt ilyen egyre tobb van, marmint, hogy 1 szamla felett tobb rendelkezo, mivel meg lehet vele takaritani az illeteket (csaladon belul 2-3 szamla helyett 1 kozos).

Inkasszot, azaz hatosagi atutalasi megbizast csak kozjegyzo altal kibocsatott fmh-t kovetoen lehetseges kiadni, de erre csak a vh-nak van joga, egyik bank a masiknak nem bocsathat ki kozvetlenul.

durum # 2013.10.15. 07:49

ok. koszonom. akkor masik variaco. ha idegen nevre teszem a penzem es meghatalmazottkent vagyok feltuntetve, akkor a vegrehajto leveheti a penzt? ismetlem meghatalmazott lennek nem szamlatulajdonos.

ha a nyugdijamat erre a szamlara utalom, abbol levonhatnak, hiszen tovabbra is a szamlan csak meghatalmazott vagyok.

az inkasszohoz kell birosagi hatarozat, vagy a bank akinek az ados tartozik kiadhat inkasszora megbizast?

nagyon koszonom az erdemi valaszokat, ketsegbe vagyok esve.

atya78 # 2013.10.15. 07:03

Sziasztok.
Sok évvel ezelőtt az akkori párom vett fel hitelt. Az egyik kezes én voltam. Nem fizette, közben a kapcsolatunk megszűnt. A tartozását bíróságon is elismerte, illetve kérte, hogy engem hagyjanak ki a végrehajtásból. Azóta mással családot alapítottam, illetve két gyermekem is született. Jelenleg bírósági végrehajtónak van az ügy kiadva. A hitelt az OTP Factoring vette meg, ő adta ki végrehajtásra. Van valami lehetőség, hogy kivonjam magam és a családomat az eljárás alól? Sem ingó, sem ingatlan vagyonom nincs. Mindenem ráment arra, hogy új életet kezdjek. De az időhúzás nem megoldás. Válaszotokat előre is köszönöm.

gerbera317 # 2013.10.15. 06:51

A végrehajtó nem vizsgálja a számlatörténetet, de magát a számlát sem. Kiad egy átutalási megbízást (de semmiképpen nem "arcoskodik"), amit a bank a Pft. szabályai szerint vagy teljesít, vagy nem, oszt' jónapot
A kiskorú számlája valóban csapda.

porcmistrec # 2013.10.14. 21:54

durum

Ne utald, annak nyoma van. Vedd ki es kp-ben fizesd be. Ahhoz mar nem nyulhat, mert gyamugyi engedely kell hozza, azokkal nem fog arcoskodni. Viszont van itt egy nagy de, te meg arrol a szamlarol a gyamugy engedelye nelkul nem fogsz tudni a nyugdij minimum 7x-nel nagyobb osszeget egyzerre kivenni. Reszletekben persze igen. Avagy a penzt rakd be egy megbizhato ismeros, rokon szamlajara, a vh meg talalja meg, ha tudja... De ismetlem: ne utald!

durum # 2013.10.14. 16:41

ertem. ha kozben a penzem atutalom a 6 eves unokam nevere megnyitott bankszamlara, ahhoz a vegrehajto hozzanyulhat?

szerzodes felbontast kovetoen kb. mennyi idon belul keul vegrehajtohoz az ugy?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.14. 16:07

Ha veled szemben is van végrehajtható határozat.

durum # 2013.10.14. 14:28

Az lenne a kerdesem, hogy kezeskent, ha az ados nem fizet, az en bankszamlamrol a megsporolt penzemre a bank nyujthat e be inkasszot? Az adosnak ingatlanfedezetu jelzaloghitele van, amit nem fizet par honapja, varhato a szerzodes felbontasa. Nem ismerem a hitelszerzodes felbontasat koveto vegehajtasi folyamatot es annak idejet, legfokebb engem az erdekel, hogy mikor es hogyan kezdi el a bank a behajtast rajtam mint kezes. Ertesit a bank engem az inkasszalast megelozoen, vagy a vegrehajto jelez stb.?
Valaszukat elore is koszonom.

Hephaistos7 # 2013.10.12. 07:58

Kedves KSB, nagyon köszönöm a tanácsot, egyenlőre várok.

Felhívtam ugyanis a döntéshozó közjegyzőt, és ő azt javasolta, hogy ha kibírom, akkor ne egyezkedjek a vh irodával addig, amíg a kézbesítés megdöntéséről nem születik döntés.

Azon gondolkodom, hogy megkeresem a biztosító képviselőjét is és megkérem rá, hogy adjon pontos tájékoztatást a tartozásomról, hogy milyen összeget, milyen jogcímen követelnek. Beleírhatom neki hogy amennyiben elfogadható számomra a tartozás, úgy nyilván szeretnék TŐLÜK részletfizetést kérni és megkérni őket hogy vonják vissza a végrehajtást? Ez olaj a tűzre vagy megítélhetik pozitívan is?
Vagy ne pattogjak és várjam ki a közjegyző döntését?

Választ, tanácsot előre is nagyon szépen köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.10. 08:29

azzal nem ismerném-e el a jogosságát, ha belemennék ebbe?” Ha jogfönntartással teszed, akkor nem.

Hephaistos7 # 2013.10.09. 19:08

....az előző hozzászólásom óta változások történtek; az inkasszózott számlámról a végrehajtói iroda lecsípte az összes pénzt amit lehet, rajta hagyta az itt sok helyen olvasott 71250 Ft-ot, amihez ugye szintén nem férek hozzá.
Kérdem én, hogy amennyiben nincs hová fordulnom segítségért, és senkitől nem tudok pénzt kérni, mert nem akarok hitelt felvenni, hiszen anélkül is ilyen helyzetbe jöttem....; nos akkor árulják el, hogy miből fedezzem a bérletem árát amivel be tudok járni dolgozni? Mit egyek az inkasszó lejártáig? Az senkinek nem jut el a tudatáig, hogy ez az állásomba is kerülhet? Akkor pedig még nehezebb lesz behajtani a vélt avagy valós tartozásomat.
Csak gratulálni tudok annak aki ezekre lehetőséget adott a végrehajtó irodáknak.
Persze a bankom se szólt, hogy mi történt a számlámmal.

Beszéltem a közjegyzővel, aki ügyemben anno elrendelte a vh-t, napokban elbírálás alá kerül a kézbesítési vélelem megdöntésére irányuló kérelmem, és majd meglátjuk, mi lesz.
Felhívtam a végrehajtó irodát is, hogy nem lehetne-e esetleg így a levonás megtörténtével visszavenni az inkasszót. Azt mondták, hogy csak akkor, ha megegyezek velük egy törlesztőrészletben. Egyenlőre én a tartozásom jogosságát is vitatom, azzal nem ismerném-e el a jogosságát, ha belemennék ebbe? Nagyon szükségem lenne a pénzre, de nem szeretnék olyan tartozást elismerni, amelyről ezeeddig nem volt tudomásom és amelyről nem tisztázott, hogy mennyire jogos.

Hephaistos7 # 2013.10.08. 12:12

Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék tanácsot kérni ügyemben, azért Önökhöz fordulok, mert úgy látom, itt valóban gyakorlati tanácsokat kaphatok, nem pedig az "így jártál"; "jajj te szegény, miért nem tudsz fizetni"- kategóriát erősiti ez a site.

2011-ben néhány hónapot egy nagy biztosítónál dolgoztam, persze mint vállalkozó,"mert ezt csak így lehet"alapon. Nyilván nem arra jelentkeztem amit aztán csinálnom kellett (házalás) így be is fejeztem a dolgot, amit ők egy 100akárhány ezres jutalék visszaköveteléséről szóló levéllel jutalmaztak.
Lett normális munkám, az általuk ismert ideiglenes címemről elköltöztem, és eltelt az idő. Szeptember közepén(2-3 hete) az anyukám átvett egy levelet (az állandó lakcímemen), amelyben egy budapesti közjegyző döntése alapján engedélyezték egy végrehajtói iroda végrehajtási lapját küldték el. 400 ezret is meghaladó tartozásról(!!!),teljes vagyonomra. Ebben szereplelt, hogy a döntéshozónál kérhetem a kézbesítési vélelem megdöntését, mert az eljárás a levelek visszaküldésével zárult. Mivel egy olyan címre küldték ahol már nem lakom, ez nem volt nehéz.
Én írtam is a közjegyzőnek a megadott határidőn belül, de választ még nem kaptam.
Ma megkaptam a fizetésemet, és az első sms-után azonnal jött a második is, hogy nem sikerült a 400 vhány ezret elutalni a végrehajtónak. Beléptem a netbankomba, az egyenlegem mínusz 300valahányon(!!) áll, zárolva van az összes jövedelmem. Felhívtam a végrehajtó irodát, ők azt mondták a közjegyzőnél reklamáljak.
Ha nem tudok hozzáférni a fizetésemhez, nem tudok munkába játrni, nem tudok enni, nem tudok albérletet fizetni, ennek folyományaként elvesztem az állásom és akkor még jobban nem tudom fizetni azt a tartozást amiről szűk egy hónapig nem is volt tudomásom hogy fennáll.

Kérem segítsenek hogy mi lenne az optimális, merre induljak? A fizetésem nem lett elutalva, csak zárolva van, hitelem nincs a számlámon.

gerbera317 # 2013.10.01. 09:41

Vagy úgy. De a részletfizetés engedélyezése nem a bíróság hatásköre, úgyhogy ilyen nem is lesz.

Valószínűleg az történt, hogy letiltás van folyamatban, közben az adós részletet kért, de azt a végrehajtó a letiltás miatt már nem bírálhatja el, hanem továbbította a végrehajtást kérőnek, hogy döntsön ő, de válasz azóta sem érkezett, és így a letiltás pedig továbbra sem vonható vissza. De még mindig nem látom tisztán, hogyan jön ide a munkáltató "engedélye".

Azt nem látom be, miért nekünk kell kitalálnunk a történéseket, miért nem a kérdező adja elő értelmesen a baját.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.01. 07:32

Szerintem úgy érti, hogy a részletfizetésről nincs bírósági határozat.

gerbera317 # 2013.10.01. 07:12

Ha nincs végrehajtandó határozat, akkor nincs végrehajtó sem. Hogyan jön a képbe a végrehajtó? Elvi képtelenség, amit állítasz.

gerbera317 # 2013.09.30. 11:43

Mármint, a végrehajtó visszavonjatja-e a letiltást? Saját hatáskörben nem, csak a végrehajtást kérő kérelmére.

A végrehajtó csak azokról az összegekről tud neked elszámolni, amelyek hozzá folytak be, és ő osztotta fel. A végrehajtást kérőhöz befolyt összegeket a végrehajtást kérőnek kell bejelentenie, ennek elmulasztása esetén a végrehajtó nem tud pontos egyenleget közölni. De ha te okirattal valószínűsíted a levonásokat, akkor már kikényszeríthető a végrehajtást kérő nyilatkozata.

gerbera317 # 2013.09.09. 10:30

Nem fenyeget, csak ha az adósnak nincs végrehajtás alá vonható jövedelme, pénzeszköze, ingó és ingatlan vagyona, akkor a végrehajtás szünetelésének van helye. Majd ha az adós nyugdíjas lesz, ezt be kell jelentened a végrehajónak, és akkor intézkedni fog a letiltás iránt, de jelenleg valóban szünetelésnek van helye.

Lonicera # 2013.09.09. 07:37

Kedves Mindenki!

Létezik az, hogy jövőben esedékes nyugdíjat tiltson le a végrehajtó? Adósunk ugyanis egyelőre nem nyugdíjas, természetesen sem ingó, sem ingatlanvagyona nincsen, a végrehajtó már az eljárás szünetelésével "fenyeget". Hamarosan nyugdíjas lesz az adós, ezért gondoltam, már most jelzem a végrehajtónak.

Köszönöm.

gerbera317 # 2013.09.09. 06:33

ez mennyire jogszerű?

Teljesen jogszerű. Ha az adósnak a fizetése meghaladja a 142500 forintot, nem százalékban kell számolni, anem konstans értéken. Tehát akármilyen magas a fizetése az adósnak, 33%-os levonhatóság esetén 95475, 50%-os levonhatóság esetén 71250 forintot kaphat kézhez. Ha a munkáltató nem jól számolt, annak csak örülni lehet. Az is jogszerű, hogy a prémiumból is levonnak, mivel ha az adós ugyanattól a munkáltatótól egyidejűleg több jogcímen kap munkabért, ezeket mentesség szempontjából összevontan kell figyelembe venni.

Miért mondta ezt nekünk a végrehajtó, hogy költözzünk ki?

Nem mondta. Valamit nagyon félreértettetek.

ha fellebezést nyújtok be a közjegyzőhöz

A közjegyzőnek ehhez semmi köze, és nem fellebbezni kell. A foganatosító bíróságnál élhetsz végrehajtási kifogással, de az alapján, amit itt elújságoltál, valószínűleg el fognak utasítani, mert nem történt jogsértés.

leállítják (...) a letiltást?

Nem.

hajni2013 # 2013.09.05. 14:17

Tisztelt Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni. A mai napon a férjemnek a keresetéből 50%-ot vontak( tudjuk sajnos, hogy több van) Eddig 33%-át vitték. Kérdésem az lenne, hogy kb 1.5 éve van letiltásunk, akkor még 33%. A férjem májusban, és decemberben is kap prémiumot, illetve 13.havi fizetést. Tavaly márciusban, és decemberben is levonták az összes prémiumot+ a fizetése 33%-át. Ez akkor pontosan 360.000 ft volt, a számlára kapott 142.500 ft-ot. Azt a választ kaptuk, hogy ha letiltásunk van akkor ha milliós fizetése lenne akkor sem kaphat többet 142.500 ft-nál. Szeretném megkérdezni, hogy ez mennyire jogszerű? Illetve hogy a 13.havi fizetést is viszik majd most decemberben+ a fizetsée 50%-át. (egyben kapja decemberben a bérével a 13.havit) . Tavaly májusban elhagytuk lakásunkat, mert a végrehajtó azt mondta, hogy augusztus vége szeptember eleje és árverezik. Nos eltelt 1 év és semmi. A lakásunk üresen áll, 1 érdeklődő volt. Miért mondta ezt nekünk a végrehajtó, hogy költözzünk ki? El akartuk kerülni, hogy egyik napról a másikra mennünk keljen és azóta elbérletben élünk.A másik kérdésem az lenne, hogy ha fellebezést nyújtok be a közjegyzőhöz , hogy jogszerűtlen a bérünk levonása, ebben az esetben a végrehajtást leállítják? Mármint a letiltást? Kérem segítsenek, Nagyon szépen köszönöm előre is, és elnézést ha kicsit összefüggéstelenül írtam!