Praktikusan - amennyiben az elévülésre hajtasz - a Vht.41.§-ban írt eljárás lefolytatását kellene kérned első körben, majd ezt követően - mert úgysem fogják elismerni - a végrehajtási eljárás megszüntetése iránti pert kellene indítani...
végrehajtás alá vonható jövedelem
Látom, olvasni tudsz, de segítséget csak akkor fogsz kapni, ha kérdezni is megtanulsz.
1. 35 napig.
2. Behajtás vagy végrehajtás? Ha utóbbi, akkor tértivevényes levél, vagy helyszíni ingófoglalás.
3. Behajtás vagy végrehajtás? Ha utóbbi, akkor nem fog átkerülni másik "céghez", ráadásul a végrehajtó nem cég, hanem hatóság.
4.a. Végrehajtás előtt reagáltál a végrehajtónak? Mi vagy te, időutazó?
4.b. „Van e válaszadási határideje a végrehajtónak?” - Attól függ, mit írtál neki. Ha csak annyit, hogy "fé nyóc", akkor arra nem fog külön válaszolni.
„Böngészgetem a jogszabályokat” - Egyetlen jogszabályt kell böngészned, a bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvényt, feltéve, hogy valóban végrehajtás folyik ellened, nem pedig csak összehordasz itt mindenfélét.
Sziasztok,
olyan lehetséges hogy egy tartozás kétszer van végrehajtás alatt két különböző végrehajtónál?
„Férjem már előtte írásban kérte, hogy kössenek megállapodást részletfizetésben történő megfizetésre. Erre választ a mai napig nem küldtek.”
Én ezen nem csodálkoznék. Részletfizetést úgy illik kérni, hogy valamennyit mindjárt leteszünk az asztalra. Olyan még nem volt, hogy arra ne válaszoltak volna. Mert üres batyuval nem megyünk tárgyalni, ugyebár...
blacka,
„Kérdezem, hogy akkor miért rendelte ki a szakértőt?”
Ezt ne tőlünk kérdezd, hanem a bírótőtől!
„Kérem szíves tájékoztatásukat, hogy mit tegyek”
Esetleg, fellebbezni az ítélet vitatott része ellen. Erre még nem gondoltál?
OFF
Csak halkan jegyzem meg, hogy legkevésbé sem végrehajtási kérdés, és főleg nem érinti végrehajtás alá vonható jövedelmet.
ON
LiDoki: a végrehajtási törvény alapján a végrehajtó az adós munkabérét letiltja, és ilyen módon lefoglalja. Általában legfeljebb 33%-ot, kivételesen (tartásdíj, munkavállalói munkabér követelés, jogalap nélkül felvett munkavállalói munkabér és társadalombiztosítási ellátás, több letiltás) legfeljebb 50%-ot lehet levonni. Mentes a végrehajtás alól a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének. A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, az adóst megillető pénzösszeg teljes összegben végrehajtás alá vonható, kivéve a természetes személyt megillető pénzösszegeket, amelyek végrehajtás alá vonása a (2) és (3) bekezdés szerint történik:
(2) A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető összegből az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének (28.500,- Ft) négyszerese feletti összeg korlátlanul végrehajtás alá vonható, az ez alatti összegből pedig az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege és az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese közötti rész 50%-a vonható végrehajtás alá.
(3) A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető pénzösszegnek mentes a végrehajtás alól az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének. Ha a végrehajtás gyermektartásdíj vagy szüléssel járó költség behajtására folyik, ennek az összegnek az 50%-a is végrehajtás alá vonható. A pénzforgalmi szolgáltatónál több számlatulajdonos tulajdonában álló számlán kezelt pénzösszeg bármelyik számlatulajdonossal szemben fennálló követelés fejében teljes összegben végrehajtás alá vonható
Blacka
Kérem szíves tájékoztatásukat, hogy mit tegyek, ha a büntető ügyben eljáró bírónő megállapította a sikkasztás tényét, és elítélte az elkövetőket, de tévesen az ítéletében azt állapította meg, hogy az okozott károm megtérült, annak ellenére, hogy az Ügyész a záró tárgyaláson is hangsúlyozta, hogy az okozott károm nem térült meg, és ez a tárgyalás folyamán is kiderült, és az elkövetők is elismerték, hogy a mai napig is náluk van az általam korábban tőlük megvásárolt lakás berendezési tárgyak.
A bírónő által kirendelt szakértő 230.000-260.000.-Ft-ra becsülte a kárt. Ezt nem vette figyelembe a bírónő!!! Kérdezem, hogy akkor miért rendelte ki a szakértőt, és az általa okozott többlet költséget miért nem Ő viseli??!!!!!
Üdv. Blacka
LiDoki
Ferjed fizeteset ne utalni kerjetek, hanem kp-ban, vagy ha ebbe a munkado nem megy bele, akkor olyan ismeros szamlajara utaltassatok, akiben megbiztok.
A férjemnek 400 eFt-os hitelkártya számlatartozása van. A hitelkártya számlát 2 hete mondták fel. Férjem már előtte írásban kérte, hogy kössenek megállapodást részletfizetésben történő megfizetésre. Erre választ a mai napig nem küldtek. Ma megérkezett a férjem fizetése. 84 eFt. Egy az egyben az összes pénzt tartozás fejében levonták. A számla egyenlege 0 Ft lett. Kérdezem, hogy meg lehet-e csinálni mindenféle előzetes egyeztetés, tájékoztatás nélkül, hogy egy családot egy forint nélkül hagyjanak. Kérdem, hogy jogos volt-e, hogy az összes pénzt levonták? Ha nem, milyen jogszabályra hivatkozhatok? Sem végrehajtói, sem egyéb értesítést nem kaptam arról, hogy elveszik az összes pénzem. Most itt vagyunk. Én nem dolgozom, férjem jövedelméből neveljük (vagyis ebben a hónapban csak nevelnénk) kiskorú gyermekünket. Jelenleg kenyeret sem tudunk venni. Az össz pénzünk a pénztárcámban megmaradt 120 Ft. Még az sincs, akitől kölcsönt kérhetnék. Nagyon kérem, mielőbb adjanak tanácsot. Köszönöm.
köszönöm szépen.bruttò 58000 ebből 50,000 ft-ot utalnânak.elvileg akkor nem tehetik rá a kezüket.
74. § Mentes a végrehajtás alól
- a nemzeti gondozási díj és a hadigondozottak pénzbeli ellátása, az életüktől és szabadságuktól politikai okból jogtalanul megfosztottak kárpótlásáról szóló törvény szerint járó életjáradék,
- az átmeneti segély, ideértve a meghatározott célra kapott segélyt is, a rendszeres szociális segély, az időskorúak járadéka, a munkanélküliek jövedelempótló támogatása, az ápolási díj,
- az anyasági segély,
- a rokkantsági járadék és a vakok személyi járadéka,
- a megváltozott munkaképességű személyt megillető juttatás (keresetkiegészítés, átmeneti keresetkiegészítés, jövedelemkiegészítés, átmeneti jövedelemkiegészítés, átmeneti járadék, bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka),
- a törvényen alapuló tartásdíj, ideértve a bíróság által előlegezett gyermektartásdíjat is, a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényen alapuló gyermekvédelmi pénzbeli ellátások,
- a nevelőszülő részére az államilag gondozott gyermek tartásáért fizetett gondozási díj,
- az ösztöndíj, a tudományos továbbképzési ösztöndíjas munkabér jellegű ösztöndíjának kivételével [66. § d) pont],
- a kiküldetéssel, külszolgálattal és munkába járással összefüggő költségtérítés,
- a meghatározott kiadás fedezésére szolgáló összeg,
k)-m)
- a fogyatékossági támogatás
Mármint havi 28.000-ből
mennyi a keresetpótló juttatás? azt hiszem, 28-29.000 Forint alatti jövedelemből nem lehet semmit levonni.
Tisztelt fôrumozòk.sajnos sehol nem talâlom meg a kérdésemre a vâlaszt.legyen szives aki tud segitsen nekem.most mennék a munkaügyi központon keresztül tanfolyamra.kérdésem az lenne hogy amit a tanfolyam alatt kapnék "keresetpòtlò juttatást"abbòl vonhat-e a végrehajtò?férjemnek és nekem is tiltjâk a munkabérünket.a munkanélküli segélyből viszont nem vonhattak,ezt az ügyintéző
m mondta.ha vo
nhatnak belőle akkor sajn
os nem tudom vàllalni a tanfolyamot.köszönöm a segitséget!
Elnézést, ha már volt róla szó, de nem tudtam elolvasni az előző rengeteg hozzászólást.
Az lenne a kérdésem, hogy tgyás-ból lehet-e vonni. Állítólag a 70%-os tgyás-ból nem, a 100%-os tgyás-ból viszont igen. Mi az igaz ebből?
Másik kérdésem lenne: amennyiben valakinek elkezdődik a letiltás, azt valamivel fel lehet-e függeszteni?
Gondolok itt arra, hogy pl. panaszt tesz a Bíróságon a letiltás miatt, ez felfüggeszti-e a végrehajtást a Bíróság döntéséig, vagy sem.
Illetve lehet-e hivatkozni arra, hogy valakinek a jövedelme mondjuk 90000 Ft, viszont a különböző hitelek törlesztője összesen kb. 80.000 ft, erre jön még rá, hogy a jövedelemből letiltanak kb. 35.000 ft-ot (tehát összesen 115.000 ft a kiadási oldalon a 90.000 ft bevétellel szemben), továbbá két kisgyermeket kéne nevelni, eltartani. Ezt figyelembe veszi-e a Bíróság, és adhat-e méltányossági alapon "haladékot" azzal, hogy felfüggeszti bizonyos időre a végrehajtást, így legalább az a 35.000 ft megmaradna, amit most levonnak.
A segítő válaszokat előre is köszönöm!
Jelenleg veszélyeztetett terhes állományban vagyok. Korábbi ügy miatt készfizető kezesként végrehajtói letiltás van ellenem. Az a kérdésem, hogy e táppénzből letiltható-e a tartozás illetve erről külön rendelkeznem kell-e?
Köszönettel.
Tajmahalka
Hurrá, valaki, aki igazat kérdez!
Egyébként a kérdezés és a kérdőre vonás egymástól távoli fogalmak. Minden esetre gyanús, ha már 3 éve ez a trend. Ahogy már írtam, 10 : 1 arány a normális, amit te írsz az felettébb gyanús.
Célszerű lenne, hogy közöld a végrehajtási lapról a követelés tőkéjét és a kamatszámítás módját és mértékét és kezdetét, továbbá a költségeket és az elrendeléssel járó költségeket.
Tisztelt Gerbera317!
Ne szoktam hazudni,azért kérdeztem először itt,mert nem akartam ok nélkül kérdőre vonni a végrehajtót,s főleg,mert én nem tudom mennyi jár a neki. Véletlenül tévedtem erre a fórumra,ga előbb történik,előbb teszem fel a kérdésemet! Amúgy fel van sorolvan,hogy a levonásból havonta kinek mennyit küldenek,s a banknak megy egy tétel,a végrehajtónak pedig 3,ami összesítve közel a fele a bankénak. Kicsit sokalltam,ám sajna az erre vonatkozó törvényeket nem ismerem.
Kizárt. Ha már mindkettőnek megy, akkor 10 : 1 arányú a helyes megosztás. Vagy te túlzol (= hazudsz), vagy eleve tévedsz, vagy a munkáltató hibázik, de akkor mát vagy 2 és fél éve, és épp' ideje volt észrevenned.
Én itt 2 : 1 megoszlást látok, úgyhogy az a legvalószínűbb, hogy két letiltása van apunak, és 2 rész meg az egyik végrehajtásra, 1 rész pedig a másikra.
Nem kellene inkább a végrehajtót megkérdezni?
Tisztel Végrehajtó!
Az édesapám nyugdíját levonás terheli. 41000 ftot vonnak tőle. Érdeklődnék,hogy a végrehajtónak mennyi a jutaléka,vagy az jó úgy,ha kb 27000 ft megy ebből az összegből a banknak,s közel 14000 ft a végrehajtónak,havonta,már majd 3 éve? Én ezt egy picit soknak tartom. Köszönöm
Köszöntem!
Lefoglalják, értékesítik.
Közepesen ostoba, brutálisan pongyolán megfogalmazott kérdés következik (zéró tudásom van a témáról): végrehajtás során befektetési jegyeket hogy visznek? Az értékpapírszámlát is inkasszóval viszik, vagy ott más az eljárás? Előre is köszi.
Ha a családtag nem felel a tartozásért akkor ez jó megoldás lehet.
Egyébként ha a munkavállaló készpénzben kéri a fizut a munkáltató köteles abban kiadni.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02