zár feltörés?


jogitanonc # 2012.07.18. 09:39

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Abban szeretném a segítségüket kérni, hogy jelentős kárt okozó csalás bűntette és más
bűncselekmény(1) miatt az ingatlanom lekerült a nevemről ebben az ügyben már bírósági szakaszban vagyunk és én még a nyomozati szakaszban kértem az ingatlan bűnügyi zár alá vételét ami meg is történt. A bűnügyi zár alatt lévő ingatlant a gyanúsított(1) megpróbálta tovább ajándékozni
kétszer is amiért én feljelentést tettem. A tegnapi napon kézhez kaptam egy rendőrségi határozatot miszerint a cselekmény nem bűncselekmény-megszüntettem indoklás gyanúsított azt mondta "nem az volt a szándékom, hogy az ingatlant a lefoglalás időtartama alatt végrehajtás alól elvonjam, hanem a lefoglalás megszüntetése után kívántam tovább ajándékozni." ezzel akkor nem követett el zártörés? Az ügyvédnek az ajándékozási kérelemnél nem kell nyilatkoznia, hogy az ingatlan per teher és igénymentes? Párhuzamosan polgári per is folyamatban van, hogy vissza kapjam az ingatlant.

Segítségüket előre is köszönöm!

kriszti33 # 2010.06.12. 10:40

Zártörésre gondoltam,csak elírtam. Köszönöm a választ.

végrehajtó1 # 2010.06.11. 20:21

pénzbüntetés .Első esetben.Persze minden ügy más és más.

hunfrakk # 2010.06.11. 16:27

olyan bűncselekmény,
hogy "zárfeltörés" nincsen

ilyen van, erre gondolsz?

zártörés

a büntető törvénykönyv szerint:

249. § (1) Aki a hatósági eljárás során elrendelt lefoglalásnál, zárlatnál vagy zár alá vételnél alkalmazott pecsétet eltávolítja vagy megsérti, avagy a lefoglalt, zárolt vagy zár alá vett dolog megőrzésére szolgáló, lezárt helyiséget felnyitja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki a hatósági eljárás során lefoglalt, zárolt vagy zár alá vett dolgot a végrehajtás alól elvonja, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) A (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény elkövetője nem büntethető, ha a vádirat benyújtásáig a dolgot - állagának sérelme nélkül - az eljáró hatóságnak visszaszolgáltatja.

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

kriszti33 # 2010.06.11. 16:11

Előre köszönöm ha valaki segít.

Zárfeltörés vétsége miatt milyen bütetésre lehet számítani?
A végrehajtás alól elvont tárgyak össz. értéke 100.000 ft.
Kaphat -e valaki letöltendő büntetést ezért ha ilyen összegű trágyakat elvont a végrehajtás alól.
Mire lehet számítani ha ebben bűnösnek találnak valakit?

végrehajtó1 # 2010.04.29. 18:21

Tegnap küldte de csak most tudtam válaszolni:(

minorityreport # 2010.04.29. 17:19

Nem kaptam valaszt sajnos,ugyhogy a tema nalam tovabbra is aktualis! Aki tud, irjon!


minority

végrehajtó1 # 2010.04.28. 15:08

katt a jobb sarokra:)

minorityreport # 2010.04.28. 15:06

Kft.
Ha emailcímet ír, küldeném részletesebben.
Köszönet.


minority

végrehajtó1 # 2010.04.28. 14:47

Kicsi infó kellene:milyen cég?Bt?Kft? stb stb...
A felnyitás elött azért 1-2 helyszini eljárást illik megejteni.Ha nincs otthon senki akkor tértivel kell küldeni a az idézést hogy legyen otthon különben lakatos segítségével folytatja le az eljárást.Azért erre nagyon ritkán szokott sor kerülni...

minorityreport # 2010.04.28. 14:20

Ahogy mondja! En a vegrehajto jogait keresem.


minority

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.28. 13:28

Vagy ajtót nyitni. Ahogyan elnézem, ők vannak belül.

efi99 # 2010.04.28. 13:24

Csengetni próbáltatok már ?

minorityreport # 2010.04.28. 12:03

Koszi,erre vonatkozo jogszabalyt tud vki??


minority

kadaj01 # 2010.04.28. 12:00

legvégső esetben megteheti, rendőri jelenlét mellett, stb...

minorityreport # 2010.04.28. 11:42

Kedves Vegrehajto 1!
Koszonom a valaszt,de akkor most jogosult vagy nem?
Ugyanis eppen arrol van szo,amit emlitesz.
Egy ceg,ami egy lakasba van bejelentve. A lakòk pedig tartanak tole,hogy rajuk torik majd az ajtot.


minority

végrehajtó1 # 2010.04.28. 11:08

A végrehajtó sosem tör fel zárat.Maximum lakatossal felnyittatja.:)

Ezt azért át kell gondolni.Hiszen nem pl:egy építőipari cégnek biztos hogy nincs komoly ingósága egy magánlakásban.Valamint nem egyszer előfordult hogy csak papíron van ott a székhelye és a tulaj nem is tudott róla.
Persze azért nem ezzel kéne kezdeni.

minorityreport # 2010.04.27. 19:20

Sziasztok,
olyan kérdésem lenne, hogy ha egy cégnek tartozása van, a végrehajtó feltörheti a zárat a cég székhelyén?
A cég csak oda van bejelentve, azonban az egy magánlakás.
Kérlek, ha valaki tudja, írja meg hol találom az ilyen esetre vonatkozó törvényt!

Köszönettel:

minority


minority