Mit vihet a végrehajtó?


monalisa1 # 2011.05.10. 16:53

A testvéred írjon egy nyílatkozatot kézzel, hogy a lakásban semmi sem az övé.

monalisa1 # 2011.05.10. 16:57

birka1

Rokkantnyugdíj és rokkantnyugdíj közt jelentős összegszerű különbség lehet attól függően, ki mekkora jövedelemből került rokkanytnyugdíjba.

Ami a kérdésre a válasz: jövedelemből -és ilyen a rokk.nyugdíj is- 33% vonható le, de a minimál öregségi nyugdíjat mindenképp meg kell hagyni, azaz 28.500 Ft-ot.

yasmine1122 # 2011.05.11. 21:06

Segítséget szeretnék kérni!
Munkanélküli vagyok 1 éve és nem igazán tudtam fizetni a diákhitelt. Fizettem ahogy tudtam, de nem a teljes összeget, ami megvolt határozva. Az égvilágon semmilyen jövedelmem sincs. Kérdésem, hogy ha felmondják a szerződésemet és végrehajtót küldenek, akkor anyukámtól is tudnak foglalni dolgokat? Mert hogy még vele élek és nevemen semmi sincs. Köszönöm!

meti # 2011.05.11. 23:13

szia!

csak a te dolgaidat foglalhatják.arról, ami a tiéd is lehetne, de édesanyádé, nem árt számlával rendelkezni.a többit elküldöm emailben, ha megfelel.sajna, most nincs időm.
szia

monalisa1 # 2011.05.12. 06:10

Saját kézzel írj egy nyilatkozatot miszerint kijelented, hogy a lakásban esetlegesen mi a tiéd. (Nem biztos, hogy a végrehajtó akkor megy amikor otthon talál, de ha anyukádat igen, akkor ő azt adja át neki.)

Szabina71 # 2011.05.12. 08:32

Kérem segítsenek!
Testvéreimmel örököltünk egy fél családi házat édesapám halála után, a másik fele édesanyámé, neki haszonélvezeti joga van minden felett.
Én felújítottam a házat és benne élek, de a jogi viszonyokat még nem rendeztük le a testvéreimmel. A nővéremnek 1.5 milliós tartozása van, és mivel ez az egyetlen tulajdon része, a végrehajtó eljárást kezdeményezett a házra. Ezek mellett nekem jelzálog hitelem van ezen a házon, abból újítottam fel.
Kérdésem az lenne, hogy elárverezhetik e a házat a nővérem tartozása miatt, továbbá, hogy az én hitelemmel mi lesz (Raiffeisen)? Felmondhatja e a bank a szerződésemet?
Milyen megoldás létezik, hogy a ház ne vesszen el?
Nagyon köszönöm a segítséget.

végrehajtó1 # 2011.05.12. 12:47

Tesó tulajdoni hányada kerül árverésre.Bank valószinű felmondja a szerződést.Vedd meg a tesó tulajdon részét.

monalisa1 # 2011.05.12. 13:43

Szabina71

Mivel az árverezéskor vélhetően te leszel az egyetlen vevőjelölt a nővéred tulajdonrészére, a vételárat "pofátlanul" leviheted. (A hitelezőnek fizetsz, ami a tartozásból még visszamarad az a tesód dolga.)

Bankban előzetesen érdeklődj tudnál-e hitelt kapni a vásárláshoz., esetleges kedvező esetben sima az ügy. (A végrehajtónak jelezd, hogy vevő lennél és közöld max "mennyiért".)

Az hogy a testvéred a továbbiakban nem áll veled szóba (...) nos a tartozását nem te idézted elő.

monaLuis
laikus hozzászóló

erika1975 # 2011.05.13. 08:54

Tisztelt ügyvédúr/nő!
Az lenne a kérdésem, hogy az eos faktor átvette a hiteltartozásomat a banktól(hitel:1.200.000, hitelkártya:580.000). Felvettem velük a kapcsolatot és közölték, hogy csak külön tudják behajtani az 1.200.000-et havi 25.000ft-jával, de csak abban az esetben ha felviszek hozzájuk személyesen Budapestre egy tulajdoni lapot és ott az első részletet befizetem. Amennyiben nem akkor évi 500.000 ft kamatot tesznek a tartozásomra.
Kérdésem:

  1. Van-e joguk ehhez?
  2. A hitelkártya tartozásom addig mig talonba van kamatozik-e?
  3. Mit tehetek? Szeretném törleszteni, de nem irreális összegekkel és nem ilyen feltételek mellett.

erika

végrehajtó1 # 2011.05.13. 10:47

Azt javaslom várjon.Nem kell nyüzsögni az ügyben mert az eos vérszemet kap.Jelentkezni fognak majd .Rengeteg levelet küldenek.Személyesen keresik fel.Fel fogják ajánlani a részletet később jobb feltételekkel is.
Bár ez esetben a kamat megy rá.
Vagy fizesen annyit amennyit tud.Joga és lehetősége van rá.Ezzel is csökken a tartozás nagysága.

erika1975 # 2011.05.13. 10:59

Köszönöm válaszát! De még nincs megállapodásunk így fizetni sem tudok mert nincs csekkem sem.


erika

monalisa1 # 2011.05.13. 12:36

Emailban meg lehet kérdezni a bankszámla számukat, és azt senki és semmi nem tiltja, hogy arra x összeg utalva legyen - előleg címen.

roary # 2011.06.20. 08:40

Tisztelt jogi szakértők.
Érdeklődni szeretnék hogy egy felmondott hitel kapcsán a Dunacorp zrt megkeresett minket és közölte hogy 1 hetünk van kb 500.000-t befizetni. Persze nem ment. Igy kaptunk 4 havi részletet ,nem engedett többet ,igy ez sem ment. Most felhívott az ügyintéző hölgy és közölte hogy semmi gond ha reggel 9ig nem érkezik meg a számlájukra a pénz akkor elinditják a végrehajtást,közjegyzővel és már délután jönnek hozzánk a kollégái ( nem tudom ez alatt mit étett) lefoglalni az összes ingóságomat.Kérdésem az lenne hogy ezt megtehetik? Bírósági végzés? Ja és hivatalos személy kiséretében jönnek azt mondta, Ez mit jelent? Be kell őket engednem? Nem lehet emberibb törlesztőrészletet kérni valahogy? Esetleg bíróságon?Hogyan iagzoljam hogy van olyan dolog a lakásban amit nem én vettem,nem az enyém?
KÖszönöm

végrehajtó1 # 2011.06.20. 16:25

Még mindig vannak sajnos olyan emberek akik bedőlnek ezeknek a fenyegetőzéseknek.

Nem kell be engedni nem kell nekik semmit sem igazolnod.

Még sok ilyen badarságot fognak neked üzenni .

Majd ha a közjegyzőtől kapsz fmh-t akkor az már jogszerű.

A többi csak fenyegetőzés.

A közjegyzőtől is kérhetsz részletet, vagy ha ellentmondasz akkor a bíróságtól.Vagy végső esetben az önálló bírósági végrehajtótól is.

kovacsz # 2011.06.20. 16:31

Majd ha a közjegyzőtől kapsz fmh-t akkor az már jogszerű.
Ekkor viszont tedd hozzá máris a téged terhelő költségként a + 3%-os illetéket (15.000 Ft) + kb. ugyanennyi ügyvédi költséget is.

végrehajtó1 # 2011.06.20. 18:02

Nem biztos .Számos perről tudok ahol a felperes beadványát követelését elutasították jogerősen.

De az igaz hogy nem lehet általánosítani.

Nem egy esetben a követeléskezelő cég sem az engedményezést nem tudta igazolni , sőt olyan is volt aki még azt sem tudta bizonyítani a bíróság elött hogy mennyi a tartozás pontosan.:)

roary # 2011.06.20. 19:46

Nagyon köszönöm a választ! Még egy kérdésem lenne mi van akkor Ha esetleg mégis idejönnek és besétálnak a lakásba mialatt én jelezném hogy nem engedem be. MIt tehetek? Rendőr? Elnézést ha butaságot kérdezek ,de kicsit félek.

végrehajtó1 # 2011.06.20. 19:52

egy lakásba hogy lehet csak úgy besétálni??

Nem kell beengedni.De hívhatsz rendőrt is.És tehetsz feljelentést.

roary # 2011.06.20. 19:57

Rendben értettem a kérdést! ?:-)
Akkor a lényeg hogy nem jöhet be és egyezkedhetem a bírósággal vagy akár a bírósági végrehajtóval. Talán ők felfogják hogy fizetni akarok csak ésszerű részletekben. A havi 120.000 nekem nem az.Ha annyit keresnék hogy ezt ki tudjam fizetni nem lennék ebben a helyzetben.Köszönök mindent mégegyszer!

kovacsz # 2011.06.20. 20:08

Amennyiben a bírósággal akarsz egyezkedni úgy számold, hogy tőke + kamat + 6%. és ők sem fognak néhány ezres részletet engedni.

Ha még később a végrehajtóval akkor tőke + kamat + 6% + a végrehajtási költségek.

Így is kb. 120.000 lesz a részleted, de már lassan kb. 1 milla után....

roary # 2011.06.20. 20:15

Nem néhányezrest kértem hanem emberibbet ,itt 4 havit akartak ,annál azért többet fognak engedni és számolgattam már mindent ,meg sem közeliti a 120.000-t majd,tovább fog tartani de legalább tisztázhatom magam!!!

végrehajtó1 # 2011.06.20. 20:19

Persze a költségek rájönnek.De ha mint írta nem tud 4 hónap alatt fizetni akkor csak azaz út marad amit írtam.

Ha nem próbálja meg amit írtam akkor is 1 milla marad ahogy írtad.

Vagy pedig állj a sarkadra roary és alkudj le valamennyit a tartozásból.

roary # 2011.06.20. 20:39

Köszönöm!

C a s a b l a n c a # 2011.06.21. 08:39

Azért nem jöhetett létre az "egyezkedés", mivel a jogszabály hat hónap részletet engedélyezhet.

Sem a bíróság, sem a végrehajtó nem pénzintézet, ahol 20 évre lehet törlesztést vállalni...

végrehajtó1 # 2011.06.21. 08:41

A követeléskezelővel egyezkedjen:)

Lehet hogy félreérthető voltam.:(

De a bíróság az adós érdekében eltérhet a vh kérő akaratától.