Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Grave7 # 2020.05.17. 10:44

@vestel:
Esetleg annak is utána kéne járni, hogy az a bizonyos „Európai Unió Birósága előtt lévő előzetes döntéshozatli eljárás” befejezésre került-e már.
Már két év eltelt a felfüggesztés óta, simán lehet, hogy ez megtörtént.

vestel # 2020.05.17. 11:31

Sajnos harmadik félnek sem a Móvári Járásbíróság, sem a vérrehajtást kérő OTP Faktoring Zrt nem tekint partnernek.

vestel # 2020.05.17. 11:50

Tisztelt Gerbera 317!

Egy kicsit nagyon rosszul érzem most magam.
Ha jól értelmezem hozzászólását akkor a Móvári Járásbíróságnak nem volt joga a Soproni Járásbíróság
/ kifogás elutasító/végzését figyelmen kívül hagyni, föként annak jogerőre emelkedése után.A dátumok is érdekesek.
A Soproni Járásbíróság elutasító végzésének dátuma:2017.04.24
Jogerőre emelkedett: 2017. 05.22.
Végrehajtó részére 2017.06.14.-én küldték meg.
" Időközben a 2017.05.24-én kelt és végrehajtóhoz 2017. 05.26-án érkezett xy számú végzésével az Móvári Járásbíróság a végrahajtási eljárást felfüggesztette, a megszüntetés érdekében indított per miatt.
2017.12.11-én azM:óvári Járásbíróság értesíti a vágrehajtót, hogy a per az Európai Unió Bírósága előtt van és azt a döntéshozatali eljárás befejezéséig felfüggeszti. Köszönöm türelmét, és segítségét.

vestel # 2020.05.17. 13:07

Tisztelt Grave7!
Csak,hogy érzékeltessem az ügyem érdekességét.
A Bank Hitelesek Jogvédő Szövetségének elnöke, anno még hitelezési ügynökként dolgozott.
Igaz azóta a BHJSZ adószámát törölték.
És azóta is az általuk beadott keresetek, akkori képviselések alapján folyik a dolog.

vestel # 2020.05.17. 13:10

Bocsánat. Rosszúl írtam.
Bank Hitelkárosultak Jogvédő Szövetsége a neve az egyletnek.

gerbera317 # 2020.05.17. 14:02

Nagyon pongyolán fogalmazol!!!
Ezek szerint az ügy tehát soproni végrehajtó előtt folyik, tehát a Soproni Járásbíróság a foganatosító bíróság. Kizárólag ez jogosult a végrehajtási kifogás elbírálására elsőfokon. (Másodfokon pedig a Győri Törvényszék.)
A Mosonmagyaróvári Járásbíróság végrehajtás megszüntetése iránti perben felfüggesztette a végrehajtást. Tehát a végrehajtást a bizonyára a Mosonmagyaróvári Járásbíróság rendelte el.
Ennek a két bíróságnak van hatásköre bármire is. Az ingatlan fekvése szerint illetékes bíróság nem jogosult semmire, hacsak véletlenül nem azonos valamelyik fenti kettővel. De akkor sem az ingatlan fekvése miatt! (Illetve, pontosítok: igényper esetén a foglalás helye szerinti bíróság az illetékes, ami ingatlan esetében mindig az ingatlan fekvése szerinti bíróság. Csakhogy itt most nem igényperről van szó!)
Ha tehát végrehajtás megszüntetése iránti perben valóban a Masonmagyaróvári Járásbíróság jogosult eljárni, akkor az felfüggeszthette a végrehajtást. Az viszont nem normális, hogy már 4 éve semmi fejlemény. Tudd, hogy a végrehajtó köteles volna 30 naponta írásban emlékeztetni a bíróságot, hogy a vételárat letétként kezeli.
Ezt a hitelkárosultak jogvédő egyletéről szóló faxságot, meg hogy ki volt ügynök meg ki nem, el kéne felejteni. Ezt itt egy jogi fórum.

vestel # 2020.05.17. 15:57

Tisztelt Gerbera317
Tartom magam az észrevétehez.
Köszönöm.

bkrisz # 2020.05.22. 15:06

Sziasztok!

Árverésen vásároltam egy házat. Az ingatlan árverési hirdetmény szerint a főépület jellemzői: földszintes, alapozása: tégla, falazata: tégla, tetőszerkezete: cserép. Állapota: jó Közművesítettsége: vezetékes víz, villany.

A valóságban, azonban felvizesedett, vert falazatú, rossz állapotban lévő a ház. Vízóra leszerelve, villany kikötve.

Tudom, hogy benne van a hirdetményben, hogy a végrehajtó nem vállal felelősséget a hirdetményben megjelentekért, de ez szerintem akkor is nettó átverés! Sajnos az ingatlant idő hiányában nem tudtam megtekinteni!

Kérdésem, hogy lehet-e ilyenkor valamit tenni vagy így jártam!

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!

gaba1966 # 2020.05.23. 02:54

Örülj,hogy te nyerted meg az árverést. Ne a házzal foglalkozz!

akhilleusz48 # 2020.05.23. 22:11

azért mert a szolgáltató leszerelte az órákat attól még be van vezetve a víz és a villany a házba csak nemfizetés miatt lekötötték..(nálam több mint 600 000 ft tartozás volt a vízen a villanyt meg régóta lopták valahonnan...mindkét szolgálatónál személyesen rendeztem a dolgot)(persze gázórán is piros plomba)

"idő hiányában nem tudtam megtekinteni" tehát ha milliókat akarok kiadni a kezemből akkor nem nézem meg mit veszek mert nincs időm rá...jaaa!.ok.de akkor utána ne legyen panasz!

drbjozsef # 2020.05.24. 07:52

Ez sajnos a szeláví tipikus esete.
Nem nagyon van mit tenni.

Szomorú örökös # 2020.05.24. 08:09

akhilleusz48

azért mert a szolgáltató leszerelte az órákat attól még be van vezetve a víz és a villany a házba csak nemfizetés miatt lekötötték.

Azért villanyóra esetében ne reménykedj, hogy csak úgy visszaszerelik, ha rendezed a tartozást. Amikor nem csak egy plomba van az órán, hanem el is vitték, azzal gyakorlatilag megszűnt az ingatlanban a villanyszolgáltatás. Csakis újraterveztetés, engedélyeztetés után kerülhet vissza az óra a jelenleg érvényes bekötési szabályok szerint, azaz ha az udvaron belül volt a régi helye, akkor azt bizony ki kell vezetni az utcafrontra, ahová az új vágási szekrényt felszerelik. Ezt nem én találtam ki, villamosszolgáltató partnerszerelőjétől tudom.

Alexander mágus # 2020.05.24. 19:12

Végrehajtásról úljabban venni lakást a legnagyobb hülyeség. milliókat költeni egy Lerobbant, lepukkant szarra. Ahhh gyerekek. Ráadásúl bármilyen kifogást terjeszt elő a lakója évek múlva jutsz csak hozzá és persze a pénzed nem kapod addig vissza. Itt a fórumon olvastam olyat aki 2016ban vette a lakást és most 2020ban még mindíg arra vár. Az MBVK oldalon 2017ben 30lakásból átlag 20-22lakást adtak el. Most 2020ban a 30ból 10-12öt Abból a fele minimál áron megy el ami a teljes forgalmi érték felét jelenti. Nem egyszer a piacon jobb ajánlattal találkozól mint az árverésen. Bemész, megnézed tudod mit veszel és nincs zsákbamacska.

gerbera317 # 2020.05.24. 19:19

Naaa. A forgalmi érték felénél kedvezőbbet nemigen tud a piac kínálni.

akomadi # 2020.05.25. 07:29

Az adóssal jegyzőkönyvben fel lettek véve az óraállások. Beküldtem ezt a jegyzőkönyvet az óraállásokkal meg a többi dokumentumot, amik az átíráshoz kellettek. Most jött a levél, hogy átírták a nevemre és azt írják, hogy az előző felhasználónak 91000 forint vízdíj hátraléka van és szűkítőt helyezhetnek fel. Felhívtam őket, erre azt mondja az ügyintéző, hogy mivel én vagyok a tulajdonos már a ház kifizetése óta, ezzel átvállaltam a vízdíj tartozást. Meg még azt javasolta, hogy beszéljek az adóssal. Az mondjuk teljesen felesleges, attól, hogy megkérem, nem fogja kifizetni.

gerbera317 # 2020.05.25. 07:49

azt mondja az ügyintéző, hogy mivel én vagyok a tulajdonos már a ház kifizetése óta, ezzel átvállaltam a vízdíj tartozást
Mondja ezt egy "ügyintéző". Jogász erre azt mondaná, hogy "meg egy nagy lóvaxt". Ettől függetlenül, 91 ezer Ft nem az az összeg, amiért érdemes pereskedni. Fizesd ki - ha megteheted - egyben, vagy osztályvezetővel (nem ügyintézővel!) megállapodva részletekben. Oszt' ennyi. (Másik topikban a pert javasoltam a kérdezőnek, de ott sokszázezer forint a vízszolgáltató követelése.)

wers # 2020.05.25. 07:52

Még annyit hozzá, ha a szűkítőt felszerelik az jelentősen meg fogja növelni a költségeidet leszereléskor.

akomadi # 2020.05.25. 08:14

Gerbera317
De ha részletekben fizetem, akkor kérhetek fizetési meghagyást, hogy az adós fizesse ki? Vagy csak akkor, ha már befizettem a teljes tartozást? Mondjuk erre már abszolút nem számítottam és már teljesen csődbe megyek lassan. Azért ez már abszurdum, hogy ezt megtehetik, ráadásul még mindig tart a hosszabbított moratórium, még most is fogyaszthatnák a vizet, ki tudja meddig, az új tulajdonos kontójára. Milyen már, hogy a kilakoltatási moratórium alatt az árverési vevő fizeti az adós rezsijét. Abban sem vagyok biztos, hogy ez a tartozás azóta jött össze, mióta én kifizettem a házat, vagyis szeptember óta. Lehet kár egy éves díj is. Azt mond a vízművek, amit akar.

gerbera317 # 2020.05.25. 08:26

ha részletekben fizetem, akkor kérhetek fizetési meghagyást, hogy az adós fizesse ki?
Fizetési meghagyás kibocsátását akár nem létező követelésre is kérheted. Ha jogerőre fut, akkor mindegy, mekkorát hazudtál. Ha viszont perré alakul, akkor kiderül, hogy alaptalan a követelésed, hiszen még nem álltál helyt a tényleges számlaadós helyett.

akomadi # 2020.05.25. 08:29

Nem akarok én alaptalan követelést behajtani, csak attól tartok, ha mondjuk egy év alatt fizetem ki, lehet-e még fizetési meghagyást kérni vagy elévül a lehetőség.

facsiga77 # 2020.05.25. 08:29

"Fizetési meghagyás kibocsátását akár nem létező követelésre is kérheted. Ha jogerőre fut, akkor mindegy, mekkorát hazudtál."

Azért van a látókörömben ilyen hazugság miatt közokirat hamisítás és csalás bcs miatti nyomozás.

Ha bizonyítható hogy hazugság akkor az könnyen lehet csalás.

gerbera317 # 2020.05.25. 09:01

Fmhtv. 21. § (3) A kérelemben szereplő adatok helyességéért a kérelmező felel.
Hát igen, egyrészt felel. Akár büntetőjogilag is. Az én bajom inkább ezzel van: helyességéért. Ez nem ugyanaz, mint az adatok valóssága.
Ha a csalás Btk. 373. § szerinti meghatározását nyelvtanilag értelmezzük, akkor az itt nem áll meg. A közokirat-hamisítás Btk. 342. § (1) c) pontja szerinti tényállás viszont megállhat.

akomadi # 2020.05.25. 09:32

Amúgy nekem az is furcsa, hogy a levélben csak írnak egy tartozás összeget, de hogy ez mikortól keletkezett, az nincs bizonyítva. Mert hogy azzal érvelnek, hogy az ingatlan kifizetése óta tulajdonképpen átvállaltam a vízdíj költségét. De nincs bizonyítva, hogy ez a tartozás pont az ingatlan kifizetésének ideje óta keletkezett, akár fél évvel előbbi díj is benne lehet.
Meg még régebben itt olvastam valamelyik topicban, hogy a szolgáltatók nem köthetik a szerződést ahhoz, hogy az új tulajdonos kifizesse a régi tulajdonos tartozását, valamilyen törvény is idézve volt.

drbjozsef # 2020.05.25. 09:52

akomadi,

Azért nincs benne, mert nem számít. Azt írják, a tulajdonosváltozással átvállaltad a vízdíjtartozást. Az összeset. A fogyasztói hely tartozásáért felelsz mint tulajdonos, teljesen mindegy, hogy az mikor keletkezett. Most ennyi, most te vagy a tulajdonos, fizess.

Aztán ha bizonyítani tudod, hogy egy részét nem te használtad, még nem voltál az ingatlan birtokosa, akkor azt a részt a tényleges használótól követelheted, végső esetben fizetési meghagyással vagy perben.

drbjozsef # 2020.05.25. 09:55

akomadi,

Meg még régebben itt olvastam valamelyik topicban, hogy a szolgáltatók nem köthetik a szerződést ahhoz, hogy az új tulajdonos kifizesse a régi tulajdonos tartozását, valamilyen törvény is idézve volt.

Ez így is van, telefon, tv, meg hasonló szerződéseknél. De van két kivétel. Az egyik a távfűtés, ott fizetned kell, és be is hajtják rajtad, mert a szolgáltatás egyedileg nem korlátozható.

A másik a víz. Ott nem kell fizetned, de ha nem fizetsz, a szolgáltatónak a törvény szerint joga van szűkítőt beszerelni, gyakorlatilag nem lesz vized. Nem számít, hogy te, vagy az előző tulajdonos halmozta fel a tartozást. Csak akkor kell kiszedniük, ha a fogyasztói helyen nincs tartozás. És sajnos különböző az egyes bíróságok álláspontja arról, hogy ez árverési vétel esetén is alkalmazható-e. A gyakorlatban alkalmazzák.