Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


drbjozsef # 2020.04.23. 10:11

Esetleg ez lehet (bár nekem hosszabb rémlik, és nem is ilyen régről) :

végrehajtás kérdések topik

gerbera317#e-mailJelentem!2018.06.20. 14:37

(meg ezen a környéken a polémiában még van pár hozzászólásod)

gerbera317 # 2020.04.23. 10:41

Pedig ez az. Lassan már 2 éve? Megy az idő.
Nem írok hülyeségeket. De ez a mostani talán jobb.

Wagner úr # 2020.04.23. 12:14

Szuper, most már lehet aláírni, fizetni, csak ingatlant átvenni nem, amíg őfelsége vészhelyzeti üzemmódban van...

drbjozsef # 2020.04.23. 16:22

De kis optimista valaki. Én még rádobnék pár hónapot a helyedben, nem egy hét alatt fogják a feltorlódást ledolgozni a végrehajtók...

Wagner úr # 2020.04.24. 11:50

Normál önkéntes átadást esetleg össze lehet hozni? Amennyiben rábírnám az adóst? Elvileg kiköltözött.
Nem tudom, hogy az átadási szabályok változtak-e. Azért ott pár fő találkozik adott esetben.

drbjozsef # 2020.04.24. 13:04

Wagner úr,

Hogyne lehetne, ezt már több topikban leírta gerbera.

A vészhelyzetben nincs helyszíni eljárás. Ha az adós kiköltözöttm és kiürítés nélkül átadható az ingatlan, akkor erről csak értesíteni kell (az adósnak kellene) a végrehjtót, te pedig kérd a Vht. 154.§ szerinti átadást azzal, hogy az adós elköltözött, számodra az ingatlant birtokbaadta. Az egy jegyzőkönyvvel megvan.

Olvass vissza egy kicsit itt :

https://www.jogiforum.hu/forum/41/39695

drbjozsef # 2020.04.24. 13:07

Az nem baj, ha van egy birtokbaadási jegyzőkönyved, óraállásokkal, meg miegymás, akár két tanúval is.
Nem egyszerű, de betarthatók a távolságtartási szabályok.

De akár enélkül is megy.

Wagner úr # 2020.04.25. 08:06

Köszönöm József!
Akkor megpróbálom felvenni vele a kapcsolatot, ha nem megy, akkor jöhet a használati díj.
Gondolom át sem veszi a levelet, ebben az esetben hogyan bizonyítható, hogy én egy használati díjról küldtem felszólítást?

drbjozsef # 2020.04.25. 10:29

Wagner úr,

Vagy közjegyzővel küldesz levelet, szerintem lehet olyant nem olcsó pénzért (most, vészhelyzetben nemtudom hogy), vagy küldesz neki egy ajánlott tértis levelet.

Ha nem veszi át, és visszajön hozzád, akkor meglesz a bontatlan leveled postai bélyegzőkkel, lezárva, a feladási igazolásoddal. Vita esetén kibonthatja a bíró.

Wagner úr # 2020.04.25. 11:42

Köszönöm!

Heroes # 2020.04.25. 20:37

Üdv!

Vásároltam egy ingatlant árverésen. A B400-as NAV adatlapon az értékesítő (bevételt szerző) adatainál mit kell jelen esetben megadni? A korábbi tulajdonos magányszemély adatait, vagy a nem magánszemély adatai rovatot kell kitölteni a végrehajtó iroda adataival?
Egyáltalán ezt az árverési vevőnek, vagy a végrehajtónak kötelessége benyújtani a földhivatal és a NAV felé?

Ha topikot tévesztettem, előre elnézést.

gerbera317 # 2020.04.25. 21:28

Az árverési vevő köteles kitölteni, mert az ő vagyonszerzéséről szól a dolog, nem máséról. Benyújtani a végrehajtó fogja, de egy betűt sem fog hozzátenni.
Az eladó a végrehajtó. Nem az íroda, hanem a végrehajtó!
És nem felé! Ha nagyon bocsánatot akarsz kérni, akkor rajta, itt a nagyszerű alkalom és ok!

Wagner úr # 2020.04.26. 08:56

:) :)

Heroes # 2020.04.30. 17:10

Köszönöm gerbera317! :)

akomadi # 2020.05.15. 09:28

Mi a szabály az adós holmijainak elvitelére vagy őrzésére. Nálunk megtörtént az átadás, igaz, hogy aláírta az adós, hogy nem tart igényt esetleges ingóságokra, de igazából igen. Már három hete megígérte, hogy elviszik, de nem történt meg. Most is azt írta vissza messengeren, hogy sajnos hétfőtől-szombatig dolgozik minden héten, de mielőbb próbálja elvinni. Zárat még nem cseréltettem, hogy el tudják vinni a holmikat, mert ugye nem fogok utazgatni, hogy kulcsot adjak emiatt, viszont így meg visszajárhatnak a házba. A gázt is nyitvahagyták a tűzhelynél, folyt a gáz, még jó, hogy fel nem robbant az egész ház.

gerbera317 # 2020.05.15. 09:47

Mi fontosabb neked? Hogy a megvásárolt ingatlant biztonságban és magadénak tudd, vagy hogy az adós olyan igényének kedvezz, amiről ő már írásban lemondott?
Előtted a hétvége. Mondd meg neki, hogy most vasárnap délelőtt fél tízkor ott vagy és zárat cserélsz. Amit most nem visz el, azt már csak a személttelepről viheti. Mindenképpen az előtt, hogy ő cserél zárat, és visszaköltözik. Vagy felgyújtja.

wers # 2020.05.15. 10:00

Gerbera317 nagyon türelmes. Én egy percet sem várnék, indulnék zárat cserélni. Azért üzennék, hogy elindultam, ha megelőz még el tudja vinni a cuccait.
Pontosabban már három hete így tettem volna.

drbjozsef # 2020.05.15. 10:08

akomadi,

Ha aláírta, hogy nem kell neki semmi, akkor milyen szabály, miylen őrzés, milyen elvitel? Mármint jogilag. Semmilyen.

Innentől csak a te nagy szíved. Amiből nagy szívás lehet, ami hasonlóan hangzik, mégse ugyanaz.

Wagner úr # 2020.05.15. 10:25

Bizony, ami majdnem az, az nem az.
Apropó, meddig lesz még vészhelyzet? :)

wers # 2020.05.15. 10:37

Apropó, meddig lesz még vészhelyzet? :)

Ma már másnak is felajánlottam a jósgömbömet, most neked is, de előbb kipróbálom a lottón. Ha bejön, akkor referálok.

gerbera317 # 2020.05.15. 10:50

Palpatine-nál meddig tartott?

Wagner úr # 2020.05.15. 15:28

Mai hír szerint május vége.

vestel # 2020.05.17. 07:22

Tisztelt Szakértők!
Segítségüket szeretném kérni egy régebbi ügyben.
2016. 11. hóban árverésen nyertem meg egy ingatlnt. A megjelölt határídőn belül aláírtam az árverési jegyzőkönyvet, valamint az ott megjelölt határídőn belül kifizettem a vételárat.
Az adós képviselője BHJSZ kifogást emelt, melyet végrehajtó szerinti illetékes Járásbíróság elutasított.
Kérelmet adtak be az ingatlan fekvése szerinti területi Járásbíróságra.
2017.12. hóban Bíróság tájékoztatta jogiképviselőmet és végrehajtót miszerint a pert az Európai Unió Birósága előtt lévő előzetes döntéshozatli eljárás befejezééig felfüggeszti.
Időközben némi utánajárás után kiderült a BHJSZ adószámát 2019 végén törölték.
A végrehajtást kérő faktorcégnek ezt jeleztük,és kértük inditsa el a per érvénytelenítését de szóra sem méltat.
Kérem segítségüket.
Köszönöm

vestel # 2020.05.17. 09:24

Elfelejtettem a kérdést. Milyen lehetőségeim vannak?
Köszönöm.

gerbera317 # 2020.05.17. 10:08

A végrehajtási kifogást kizárólag a végrehajtást foganatosító bíróság bírálhatja el. Ez az a bíróság, amely mellé a végrehajtó ki van nevezve (például kiskunhalasi végrehajtó > Kiskunhalasi Járásbíróság).
A végrehajtás megszüntetésére irányuló kérelmet a végrehajtást elrendelő hatóság bírálja el, és ennek idejére ez a hatóság felfüggesztheti a végrehajtást.
Az ingatlan fekvése szerinti bíróságnak (ha az a fentiek közül egyik sem), nincs sem kifogás elbírálására, sem peresítésre hatásköre, ezért a felfüggesztést még a jogerőre emelkedése előtt meg kellett volna támadni.
Arról nem is beszélve, hogy ezt a kérelmet a vh-kifogás jogerős elutasítását követően adták be, ezért az árverés jogerőssé vált. A vevőnek már régen birtokon belül kéne lennie.
Lehetőség? Semmi. Vársz.