Segitség kérés !


lewho # 2010.12.13. 14:07

Akkor nem vagy örökös, és ha nem vagy a felsorolt rokonok valamelyike, a néhai lánya felveheti az uccsó havi nyugdíjat.

Ria7137 # 2010.12.13. 13:59

Az még elmaradt,hogy a házért tartottuk el ami a mi nevünkre is került mihelyt aláirásra került a szerződés

Ria7137 # 2010.12.13. 13:57

Szia.2000-ben kötöttem eltartási szerződést.Azóta közös háztartásban éltünk.És igy is a lány kaphatja meg az elmaradott pénzt?Hisz még a temetésére is kifogásokat talál,hogy miért nehéz neki részt venni.

lewho # 2010.12.13. 13:17

1997. évi LXXXI. törvény
a társadalombiztosítási nyugellátásról

83. § (1) Az e törvény alapján megállapított nyugellátásról lemondani, azt - mint a jogosult személyéhez kötött ellátást - átruházni (engedményezni) nem lehet.
(2) A jogosult halála esetén a fel nem vett nyugellátást a vele közös háztartásban együtt élt házastárs, gyermek, unoka, szülő, nagyszülő és testvér egymást követő sorrendben, ezek hiányában az örökös veheti fel a halál napjától vagy a hagyatéki végzés jogerőssé válása napjától számított egy éven belül.

Tartási szerződést kötöttél vagy öröklésit?

Ria7137 # 2010.12.13. 13:10

Jó napot kívánok.Érdeklődni szeretnék egy kérdéses ügyben.Az eltartottam 2000-óta egy hete elhunyt,én vagyok a hivatalos temettetője.Van két lánya ,de az egyik pszihiátrián van már hosszú évek óta a másik lánya meg kb másfél éve vette fel vele a kapcsolatot,de csak abból a célból,hogy elszedje tőle a pénzét.A 7.-8.-9.hónapban már annyira elszedte a pénzét hogy 88 éves korára csináltatott vele egy bankszámla számot is.amikor ezt megtudta az idős ember,hogy nem kapja kézhez a postától a nyugdiját vissza állitatta megszüntette a bankszámlaszámot,mert félre vezették.Azóta meghatalmazottja lettem,hogy felvegyem minden egyes postán érkező küldeményét.Halála után valónap kapta volna meg a nyugdiját,de én őszintén megmondtam,hogy meghalt.Nem vehettem már át a nyugdiját.Még halotti anyakönyvi kivonatot sem kaptam meg a temetkezési vállalattól,de a lánya megfenyegetett,hogy feljelent ha nem adom neki oda a kivonat eredeti vagy másolt változatát,amit én megtagadtam.A nyugdijat szeretné elintézni,hogy megkapja.A kérdésem az lenne hogy kinek jár meg a fel nem vett pénz?A lánya lemondott róla 2000-ben amikor az eltartási szerződést megkötöttük.Sürgős válasz várnék,előre is köszönöm

Girl # 2010.11.27. 19:54

Szeretnék kérdezni lakás kíürités véget önkormányzati panel lakásról van szó 53 négyzetméteres,a végrehajtó kb mennyi pénzt fog felszámolni amit ki kell neki fizetnünk.

végrehajtó1 # 2010.11.26. 20:00

Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mit tudnak velem illetve velünk csinálni.

Semmit.marad a munkabér letiltás.

bigitrotyi # 2010.11.26. 16:36

Szép estét mindenkinek.
Az alábbi problémára szeretnék választ kapni, segítséget kérni.
Van kb:10millió adósságom különböző bankoknál(személyi kölcsön,jelzáloghitel),sajnos nem tudtam őket fizetni mert a hitelkiváltást amit intéztem minden indoklás nélkül visszautasították és ezért a fizetésem 50%-t tiltják már kb. egy éve, ennyi az előzmény.
A mai nap telefonált az egyik bank és végrehajtást fognak indítani, a hölgy teljesen korrekt volt. Ő mondta hogy már a közjegyző is intézheti a végrehajtást. A nevemen nincs semmi, máv szolgála ti lakásban lakok. A benne lévő ingóságokat tavaly januárjában ügyvédnél adásvételi szerződésben anyukámnak eladtam. Élettársam munkanélküli nem kap semmit nincs a nevén semmi sem és "sajnos" állapotos. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mit tudnak velem illetve velünk csinálni. A jövedelmem a letiltások után kb 50000ft amiből jelenleg ketten a közeljövőben majd hárman fogunk vegetálni. A segítségeteket előre is köszönöm. Tisztelettel: bigitrotyi

Katalin 0925 # 2010.11.24. 14:01

Köszönöm a válaszát végrehajtó 1!!

Megnyugodtam, de amúgy sem engedném a gyermekeimet senkinek sem!! Mindent megteszek értük!! :)

végrehajtó1 # 2010.11.24. 13:18

Ha a gyerekeknek nnincs hova menni akkor a gyámhivatal gondoskodik róluk.

De el nem veszik.Az nem ilyen egyszerű és gyors dolog...

Katalin 0925 # 2010.11.24. 10:45

bobapu: "ha kell kiraknak minket az utcára a két kiskorú gyermekünkel.söt megkeresik a gyámügyet"

Ilyen létezik, hogy végrehajtás miatt esetleg bevonja valaki a gyámügyet, hogy elvetesse a kiskorú gyermekeket? Valaki válaszolna sürgősen, mert most nagyon megijedtem, hiszen sajnos ellenem is van végrehajtási eljárás, nem is egy!!

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/41/25804?…

Nella_ # 2010.11.24. 10:10

Tisztelt Vegrehajtasok.hu!

Köszönöm a segítséget! Akkor írány a pósta befizetem amennyit tudok és minnél hamarabb a maradékot is.

Köszönettel: Nella_

Nella_ # 2010.11.24. 08:34

Kedves Mindenki!

Van egy 90 napon túli tigáz tartozásom, az összes többi csekk be van fizetve előtte és utána is, de az nagyobb összeg egyben amit nem tudok kifizetni, max 2 részletben. Ezt a Tigáz nem engedi mármint nem ad részletfizetést ( több mint 60 nap nem vagyok jogosult stb)
A kérdésem az lenne hogy a postán ha kérek rózsaszín vagy sárga csekket (nem tudom melyik kell) és befizetem nekik a felét (számlaszámra, ügyfélszámra hivatkozva) és pár hét múlva a másik felét azt úgy megtehetem e? Nem szeretném, hogy kikapcsolják és azóta fizetek is időben de az sajnos tényleg nagyobb összeg és egyben nem megy.
köszönöm a segítséget!

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/31/24269#…

végrehajtó1 # 2010.11.20. 18:10

olvastam az elévülést valahol,h 5év?az „én“nevemen 2005májusában volt utoljára autó.,az önk.tól bedobott felszólító volt,nem tértis.Van elévülés,vagy félreértelmeztem valamit?

5 év igen.Annak meg nincs jelentősége hogy felszólitott-e vagy sem.Mert ez adótartozás és nem kell felszólitani.Az esedékességtől számitott 5 év után elévül.Ha volt vh cselekmény +6 hónap még rájön.

mouse # 2010.11.20. 18:05

olvastam az elévülést valahol,h 5év?az "én"nevemen 2005májusában volt utoljára autó.,az önk.tól bedobott felszólító volt,nem tértis.Van elévülés,vagy félreértelmeztem valamit?

mouse # 2010.11.20. 15:43

kft "f.a" és ez záróvégzés volt!Pótdíj az késedelmi pótlék!Bocs a pontatlanságomért!Itt az áll h van pár TÖBB millió amiből rendezni kellene az adósságot Ynak .,a fent maradó 3mill 4tag között elosztani.,De mivel Yadós így csak 3 felé menne a pénz!

végrehajtó1 # 2010.11.19. 21:54

mouse

Mi az a pótdij?(ilyet nem hallottam csak a volánbuszon)

Benne voltam 1 btben bírósági csődeljárás volt ahol megállapították h járna??,ezt h lehetne esetleg h ne csak én fizessek?

Bt és a csődeljárás? nane!!
Valamit nagyon félre hallottál...

monalisa1 # 2010.11.19. 18:51

A meghatározott helyi adó összege és az országosan meghatározott pótdíj mint summa nem "ikertestvérek".

mouse # 2010.11.19. 18:44

Közhely:megfogadom!,de h lehet az 10.000ft a helyi adó,jelen esetben gépjármű erre a pótdíj 20.000ft!és már megint a vállalkozók gondolom találnak kiskaput,én pedig fizethetek...........És nekem is tartoznak 1millióval!Benne voltam 1 btben bírósági csődeljárás volt ahol megállapították h járna??,ezt h lehetne esetleg h ne csak én fizessek?

végrehajtó1 # 2010.11.19. 16:43

Mit tehetnék

közhely :de fizesd ki.Vagy kérjél rá részletfizetést.írásban.

mouse # 2010.11.19. 15:54

Házasság alatt keletkezett helyi adóm van kb 30.000ft,ma kaptam 1 levelet h fizzessek 8 napon belül,mert ha nem vh alatt ingó,és ingóságokat...ebben nincs fiz.33%levonása,Kérdésem h a volt férjemet is terheli e vagy csak mivel a nevemen voltak a kocsik akkor csak engem?,bár hozzáteszem mivel nincs jogsim és nem érdekelt soha a vezetés ez is a férjem gerinctelensége miatti teher:)Ja és az éves adómból soha nem kaptam visszatérítést,mert azt vonták az adóra.Mit tehetnék?Előre is köszönöm!

végrehajtó1 # 2010.11.17. 09:12

bobapu

konkrétan mi a kérdés?

bobapu # 2010.11.16. 17:27

Egy ügy már a Galsi végrehajtonál van .ök már felértékelték az ingatlant ami ellen kifogással éltem.azota ujra jogerös a végrehajtás.ez a másik ügy került át banktol a behajtocéghez.megvásárolták.ilyen esetben ki indit elöbb árverést?gondolom a Galsi ur mert nála már folyamatba van csak az banki tartozás .ott él a moratorium .tudna nekem segiteni hogy ki tudna segiteni?aki ha kell képviselne.Én Lajosmizsén élek.Nagyon köszönöm

bobapu # 2010.11.15. 16:54

Nálunk egy másik ügyböl már elindult a végrehajtás és ebbe a bank is bekapcsolódott.ők ezt a tartozást megvették a Raifaisen banktol.azt mondta a hölgy ha nem tudok fizetni akkor meginditja a végrehajtást.ja és rendörrel jönnek ki foglalni.ez egy ilyen cégtöl szabályos?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.15. 16:40
  1. A "behajtó cég" nem árverezhet, csak a végrehajtó.
  2. A lakást kiüríteni csak eredményes árverés miatt kell. Ha nincs vevő, nincs kiürítés - hiszen az adós tulajdonos maradt.

(Banki kölcsön esetében előfordulhat, hogy úgy kötöttétek meg a szerződést, hogy a bank maga eladathatja arra szakosodott céggel a fedezetül szolgáló ingatlant. Ha erről van szó, és "behajtó cég" valójában ilyen "erre szakosodott", akkor a gáz van. Merthogy a moratórium csak a bírósági végrehajtásra vonatkozik - ha jól tudom.)