végrehajtási ügyben kérdés


monalisa1 # 2011.02.17. 18:52

2002 év melyik hónap melyik napján éltél a végrehajtási kifogással, valamint 2007 év melyik hónak melyik napján bírálták el azt., pontos adatok szükségesek, tehát elsődlegesen is önmagadnak konkrétizálj.

Ha az elévülés számításod szerint bekövetkezett akkor erre hívatkozz a bíróságon, ha nem, akkor sajnos fizetni kell, mert akkor meg az van, hogy 2007-ben az 5 év elévülés csak megszakadt, illetve ujra kezdődött, ergo két évvel "belül" vagy még.

Az elévülés tényét a bíróság mondja ki.

monaLuis
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2011.02.17. 18:57

Ha fizetni kell akkor a bírósági végrehajtó a fizetésed 33%-át letiltja majd - egálig. (Az a baj hogy közben is ketyeg a kamat.)

Amit a volt férjed helyett fizetni leszel kénytelen, külön eljárásban visszakövetelheted tőle.

zsozsoo # 2011.02.17. 19:51

Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogy olyankor mi van, ha valakire egy faktoring fmh-t kért, a valaki ellentmondott, perré alakult és most a bíróság küldött egy megszüntető határozatot, mert a faktoring nem terjesztette elő időben (a mai napig sem) a bizonyítékait és nem fizette be a szükséges illetéket. Ilyenkor mi következik?
Köszi a válaszokat!

végrehajtó1 # 2011.02.17. 21:24

Vagy végleg elfelejt vagy beadja újra.

Doloresg # 2011.02.17. 21:33

Kedves Monalisa1!

A végrehajtás 2002 márciusában volt Utána rögtön éltem kifogással ,és amit ma kaptam a banktól levelet az árverésből befolyt összeget 2007.10.15 én kapták meg.
Akkor ugy nézhet ki a dolog 2007. szeptemberében lett a végrehajtási kifogásom elutasítva.
De én erről semmit sem kaptam a bíróságtól. A végrehajtás és a kifogás elbírálása között szerintem több mint 5 év telt el.
És bíróság miért nem értesített
Arra gondoltam mivel Budapesten élek most, az ügy pedig Gyöngyösön van meg kell fogadnom egy ügyvédet aki ezeket a dátumoknak utána jár.

De ez jelenthet elévülést?

Köszi Dolores

zsozsoo # 2011.02.17. 21:33

Köszi a választ!
Újból közjegyző, stb.?
Hányszor lehet ezt megcsinálni?

Üdv! Zso

Hugimama # 2011.02.20. 21:24

T.
S.O.S Szeretném megtudni, mit tehetek:
Az APEH végrehajtási jegyzőkönyvet készített 2008-ban a hiteles autómra 1.5mill Ft értékben.Kikérte a banktól a törzskönyvet.A bank azonnal behívott hiába fizettem a részleteket.Azt mondták felbontják a szerződést, mert már nem biztosíték nekik az autó.Az autón nincs hitel (azt megszüntették) , hanem egy egyoldalú hitelszerződést kötöttek velem arra az összegre amennyi még volt a tőketartozásom az autón.(kezes és fedezet nélkül.)A törlesztőrészletem közel duplája lett. Egy darabig megszakadtam de fizettem.Aztán minden összeomlott és utcára kerültem.Most albérletben lakom, dolgozom minimálbérért(VALÓBAN annyiért sajnos.Én 2 szeresét fizettem 5 évvel ezelőtt az alkalmazottaimnak negyed annyi munkáért)2008 októberétől csend és most kaptam két levelet.Bírósági határozat és végrehajtás.Valamint az okmányirodától, hogy kivonták a végrehajtó kérésére az autót, vigyem be önként a rendszámot és a papírjait.Elküldtem sürgősségivel a végrehajtónak a másolatot az Apeh végrehajtási jegyzőkönyvéről.2 napom van, hogy önként bevigyem a kért dolgokat az okmányirodába.
Azt nem értem, hogy a törzskönyv az APEH
nél (1.5 mill.értékben), az autó nálam (nem vitték el a gyerek miatt és hogy tudjak dolgozni, majd fizetni), a bank végrehajtása 1.2 értékben ugyanerre az autóra és forgalomból kivonás. Ez egy és ugyanaz a tárgy.Ez lehetséges?Én most mit vigyek és hová?
Pénzbeli tartozásnál is van egyébként elévülés?
Ha leadom a rendszámot hol tároljam az autót?Utcán tilos, de én 1 szobás lakásban vagyok albérlő.(persze ez nem hivatalos.Az unokatestvéremhez vagyunk bejelentve családtagként, hogy legyen lakcímünk.)
15 évig egyéni vállalkozó voltam és a könyvelőm szerint soha nem kellett fizetnünk semmit.Mindenkinek ajánlottam is hogy milyen jó könyvelőm van.Hát most kérdezek Öntől olyan jó volt.
Köszönöm válaszát Hugimama

végrehajtó1 # 2011.02.20. 21:33

Végül is jól jártál mert 15 éve nem fizettél semmit.Ebből 5 évet követelhet az apeh.Tehát 10 év áll arányban az 5 évvel.
Nem semmi...

De az Apehnak a törzskönyvet le kellett volna adnia az okmányiroda felé.
A bírósági pedig jogszerüen vonatta ki.
Tehát add le a rendszámot és a többit amit kérnek.Valamint jelezd a bírósági vh-nak hogy nem tudsz gondoskodni a gépkocsiról.Majd ő gondoskodik.Elszállitja.

végrehajtó1 # 2011.02.20. 21:37

zsozsoo

igen.
addig amig van pénze vagy el nem évül.

cs.gabi77 # 2011.02.21. 15:51

Tiszeteletem!

Van 2 felmondott hitelem egy takarékszövet­kezetnél,az egyik 1.5millió jelzálog alapú,a másik 500.000személyi hitel(2 kezes­sel).Végrehaj­tásra került mindkettő tavaly nyáron.Kérelemmel éltem,miszerint fizetném,választ nem kapva,az egyik kezes autójára végrehajtást rendeltek el,a másik kezesem fizetéséből azóta vonják a 30%ot.kb 7 hónapja.Januárban megkaptuk a papírt miszerint a fennálló tartozásunk ugyanannyi mint 7 hónapja,valamint adjuk át az autót,és a földhivatal is kiküldte a határozatot miszerint a jelzálogosított ingatlanra 1.9 millió forintot jegyeztek be.Ismét kérelmeztem a fizetést,csak szüntessék meg a végrehajtásokat­.Engedélyeztek havi 25000ft fizetést,a fizetési letiltás valamint a végrehajtás felfüggesztése mellett.Fizettem,rá pár napjára ismét jött a földhivatalból levél miszerint a másik kezes lakására is bejegyeztek 1.9millió ft,és a napokban megint kaptam egy levelet a földhivatalból hogy egy házból amiben örökségem van,is bejegyzett a földhivatalná 1.9 milliót.Bár mindegyik korábbi dátumozással van mint amivel a takarékszövet­kezettel megállapodást kötöttünk,de nem értem ezt az egészet.Felle­bezhetek 30 napon belül 10000ért,de az előző kettő már lejárt,mert a kiállítástól számítva 3 hét múlva kaptam meg őket.Mit jelent pontosan a végrehajtás felfüggesztése?At­tól még a bejegyzések fent maradnak a földhivatalnál?Te­lefonáltam többször a t.szövetkezet­be,ahol annyit mondtak ha nem fizetek 15.ig minden hónapban visszaállítanak minden végrehajtást,kér­désemre hogy meddig fizetem és meddig fogják tiltani a fizetést,a válasz:amíg el nem fogy,de a késedelmi kamatokkal minden nap nő,és lerakták a telefont.Se egy papírt se egy számlát nem kaptam és nem kapok,hogy fizetem,hogy meddig,és hogy mennyi a kamat,mennyi a tőketartozás.Jo­gosan járnak el?Hova forduljak?Nem mindegy hogy 20 évig vagy 10 évig fogom fizetni,és így követni sem lehet hogy hol tartok!
Köszönettel:Norbert

zsozsoo # 2011.02.21. 21:10

Köszönöm végrehajtó1!

Lhotse # 2011.02.21. 22:12

Kedves Norbert!

Jól mondta a hölgy, addig kell fizess, amíg tart a tartozás. Természetesen az egyenlegről kérhetsz tájékoztatást. A különböző ingatlanokra bejegyzett terhek feltehetően ugyan azok, nem 3*1,9 millió forintról van szó!

A terhek addig maradnak, amíg vissza nem fizetitek (vagy Te, vagy a kezesek) a tartozást, de amíg fizetsz, nem árvereznek.

A fellebbezési határidő a kézhezvételtől számolandó.

agyal1 # 2011.02.22. 08:20

Tisztelt Végrehajtó Úr!! Az édesanyámmal közös lakcímen lakunk,de a tulajdonosok mi vagyunk a férjemmel.A kérdésem az lenne: édesanyámnak bevásárló kártyája van,és amióta elvették a rokkant nyugdíját( csak járulékot kap,ami kb.25 ezer forint)nem tudja fizetni.100 ezerről indult,de mivel jó fizető volt felemelték 160 ezerre.Szóval amióta nincs normális keresete és nem tud fizetni,ez az összeg a mai napig 440 ezer tartozás lett!!Ez csak nőni fog!Végrehajtót fognak kiküldeni,de neki, se ingatlanja se ingósága nincs! Ha közös lakcímen vagyunk,akkor a mi ingóságunkat fogja elvinni?? Igazolni nem tudjuk,hogy a mienk,mert nem névre szólóan vettük!Hat gyermekünkkel élünk,és mivel sok az iskolás ezért,számító gép és laptop is van. Egyáltalán köteles vagyok én beengedni az ingatlanomba?? Hisz nem én tartozok nekik! Válaszát előre is köszönöm!Üdv:Agyal1

végrehajtó1 # 2011.02.22. 08:53

Köteles beengedni.
Az azért életszerütlen hogy a mamának nincs semmilye.De biztos nem fog az átlagos ingóságokkal bajlódni (foglalni).

agyal1 # 2011.02.22. 09:33

Ami ingósága volt az édesanyámnak,azok már réges rég tönkre mentek.Amit használ most, az a mi régi tulajdonunk,de még használható.Ami-e neki van konkrétan az egy tv. és egy ágy,ja meg egy rozzant szekrénysor.Ez töredékét se fedezné a tartozásának.A kérdésemre meg nem igazán kaptam választ,pontosabban arra,hogy az én ingóságaimat elviheti-e?Nem rozzant régi dolgokról van szó.Pl.LCD tv,házimozi,régebbi tv-k,hűtő,ülőgarnitúra stb.Hogyan tudják majd behajtani rajta az adósságot?Még 5 éve van a rendes nyugdíjig.Addig fog esetleg halmozódni a tartozás?

végrehajtó1 # 2011.02.22. 16:43

A te ingóságaidat nem fogják lefoglalni.Ha a mamának nincs semmi végrehajtható vagyona jövedelme akkor szüneteltetik a vh addig amig lesz.

amika83 # 2011.02.22. 16:59

Üdvözlet remélem tudnak segiteni,a helyzet az hogy a férjem a házasságunk elött össze szedett pár tartozást lakás hitel személyihitel kocsi hitel.aztán megesküdtünk,és nekem lehetöségem volt fele rész önerővel elinditani egy lakás hitelt ennek érdekében beadtam a válopert és irtun egy nyilatkozato miszerint dec 1én megszakadt a vagyonközösségünk,és a vasarlando ingatlanra semmilyen jogot nem formál.a válást még nem mondták ki de az ingatlant heteken belül a nevemre kerül.a kérdésem hogy a nyilatkozat megvédi-e az ingatlant a férjem adóságainak végrehajtásától???


amika

Hugimama # 2011.02.23. 07:38

Köszönöm a választ.Ln csak azt nem értem, hogy ketten is lefoglalhatják ugyanazt az autót?Az Apeh 2008-ban és most a Cib?Az okmányirodában a hölgy meglepő választ adott: akárhányan lefoglalhatják, azé az autó aki hamarabb adja el.Nem lehet a forgalomból kivonatás mellőztetni valahogy?
Várom a válaszokat. Köszönettel

végrehajtó1 # 2011.02.23. 08:56

A cib bank nem foglalja le.De több végrehajtó is (apeh,bírósági) lefoglalhatja.
Az autó nem azé aki hamarabb adja el.A forgalomból való kivonatását csak a tartozás kifizetésével lehet elkerülni.

cerberusz # 2011.02.23. 09:37

Tisztelt Cím!
A problémám a következő.3 évvel ezelőtt vettem egy laptopot részletre,2 év alatt kifizettem,ezért kaptam egy 600ezer ft értékű hitelkártyát.Tavaly felvettem ezt az összeget,3hónapig tudtam fizetni,mert sajnos el kellett jönnöm a munkahelyemről.A biztosító ilyen esetben nem fizet.Szüleimnél lakom a gyermekemmel,munkanélküli vagyok,semmim nincs.Tegnap hívott a bank,hogy a végrehajtásra küldik ezt a dolgot.Mikor munkanélküli lettem,felhívtam őket,hogy nem tudom fizetni,míg nem találok munkát,de nem hajlandók tovább várni.Kérdésem,hogy mit tehetnek ők és én mit tehetek,hogy ne legyen ebből nagyobb gond,mint most?Válaszukat előre is köszönöm.

végrehajtó1 # 2011.02.23. 13:28

Még egy jó ideig hivogat a bank.Majd átadja(engedményezi) a behajtó cégnek.Ők is hivogálnak,levelet írnak, személyesen próbálnak fizetésre bírni.Később kérnek fizetési meghagyást.
Ne legyen gond fizesd ki.Vagy állapodj meg írásban részletfizetésről.

Zsuzsanna42 (törölt felhasználó) # 2011.03.07. 08:35

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a felvett hiteleim,melyet lánykoromban vettem még fel,és most nem tudom törleszteni (személyi hitel,hitelkártya)örökölheti -e a leendő férjem,aki majd lesz nemsokára(neki van családi ház a nevén),vagy a nagykorú lányom az első házasságomból,mivel nekem nincsen vagyonom.Egyikük sem adóstárs sehol sem, csak az én nevem szerepel mindegyiken.
Várom kedvező válaszát.

Wendy74 # 2011.03.07. 08:41

Van 2 banki hitelem. Sajna nem tudom fizetni.
Mit tud csinálni velem a bank?
(Gondolom átadja egy behajtó cégnek.)

  • egyedül nevelem a gyerekemet, az anya gyerektartást fizet nekem - ezt elveheti a bank?
  • nincs semmi a nevemen (ingatlan, autó, stb)
  • nincs adóstárs, kezes
  • nincs munkahelyem, ahonnan le tudnák tiltani, viszont Egyéni Vállalkozó vagyok.
  • max felkerülök az 5 éves bárlistára?
  • inkasszót tesznek a magán folyószámlámra, vállalkozói számlámra?
végrehajtó1 # 2011.03.07. 11:06

Wendy74

Szinte mindenki ezt kérdezi.Légyszives olvassgasd vissza a topikot

végrehajtó1 # 2011.03.07. 11:26

Zsuzsanna42

nem