végrehajtási ügyben kérdés


újforumos # 2011.03.07. 11:54

Szép napot !
Apeh végrehajtás elöl menthető oly módon a várható örökség , hogy nem a gyerek (az ő vagyona van végrehajtás alá vonva ), hanem az unoka örököl vagy ajándékba kap ?

végrehajtó1 # 2011.03.07. 12:51

igen

Zsuzsanna42 (törölt felhasználó) # 2011.03.07. 18:56

Köszönöm válaszát,megnyugtató. Akkor ezek szerint nem örökölheti a leendő férjem, a gyermekem meg gondolom lemond róla a közjegyző előtt,és akkor nem örököl semmit.

Flócimimi # 2011.03.08. 09:55

Tisztelt Cím! 2007-ben a bíróság átadta tartozásomat egy végrehajtónak, aki most eszmélt fel, és le akar foglalni tőlem egy olyan autót, ami 2003 óta nincs a tulajdonomban (de ezek szerint még a nevemen igen). Ez a kisebbik problémám, a nagyobbik az, hogy ezzel egy időben a magánszámlámat inkasszózta, így minden bevételem egyből neki megy, ezzel megakadályozva a saját, és 2,5 éves lányom megélhetését. Válófélben vagyok, jelenlegi összes jövedelmem a GYES, és a családi pótlék. Felhívtam a végrehajtót, hogy nincs a tulajdonomban az autó, valamint szeretnék részletfizetést kérni, mivel a tartozást szándékomban áll kifizetni (most találtam végre munkahelyet), de fennhangon nevetve közölte, hogy őt ez nem érdekli, jön, feltöri a házat, jegyzőkönyvet ír, hogy nincs itt az autó, és marad az inkasszó a számlámon, ha eddig nem érdekelt ez a tartozás, akkor miért higgye el, hogy ez után fog. Jelenleg édesanyáméknál élünk szívességből. Sajnos fogalmam sincs, hogy mit tehetnék, hogy normális keretek között, mindenféle kibúvó keresése nélkül tudjam törleszteni a tartozást. Ahogy a hangjából ítéltem a végrehajtót pont nem érdekli, hogy a tartozásom kifizetése előtt éhen halunk-e vagy sem, ezért tőle nem várhatok érdemi választ a kérdésemre, hogy milyen lehetőségeim vannak a tartozásom kiegyenlítésére.

Válaszát előre is köszönöm!

végrehajtó1 # 2011.03.08. 14:32

Kérjen -azaz egyezzen meg a - a vh kérőtől részletett.
Vagy írásban 6 havit a végrehajtótol.Erre neki írásban kell válaszolnia.
Vagy kérhet bíróságtól is.
De ne utaltasson a bankszámlára.Utaltassa valaki más nevére, ha teheti.

A gépjármű hol van? Miért nem írták át?
Kapott az okmányírodától határozatot hogy adja le a gépjármű okmányait ?

A végrehajtó handabandázásával nem kell foglalkozni mert amit mondott az nem igazán jogszerű...

zolltomi # 2011.03.12. 16:14

Mindenképpen a végrehajtót megbízóval kellene egyezkedi, például fizetni valamennyit a többire pedig részletet kérni. Méltányosságból sok esetben engedik például csak az alaptartozást visszafizetését ami sokszor a teljes összeg fele...
A gépjármű esete kicsit furcsa, tényleges adásvétel esetén 15 napja lett volna a vásárlónak saját nevére iratni! A végrehajtó nem csak fenyegetőzik, sajnos reggel 6-22 óra között előzetes értesítés nélkül bármikor megjelenhet és viheti amit értékesnek gondol...
Itt már az igéret sajnos nem sokat ér, általában csak a tartozás kifizetése segíthet!

hosieva # 2011.03.13. 16:09

A végrehajtás kitűzött időpontjában a követeléskezelő cégtől megjelenő embernek milyen dokumentumokkal kel igazolnia,hogy Ő kicsoda? Aláírhat-e a végrehajtásra kiírt ingatlan megvásárlásakor a végrehajtónál,ha nincs aláírási joga a cégbírósági cégkivonatban? Válaszát köszönöm.

Dora81 # 2011.03.19. 13:53

Tisztelt fórumozók

A férjemmel kötött közjegyző előtt kötött szerződésben vállaltam, hogy év végéig kifizetem a közös házból. Úgy alakult a z életem, hogy nem tudom mégsem kizetni, ha nem tudunk másképp megegyezni, ezt hogy hajtják be, mi a módja? Kilakoltathat bennünk a gyerekekkel, mert még mi lakunk a gyerekkel a házban.

teglus # 2011.03.19. 14:11

Tisztelt hozzáértők!

Édesanyám volt élettársával pereskedett, és született egy jogerős bírói végés, hogy 700 000 Ft-tal tartozik a volt élettárs édesanyámnak.
Az a kérdésem, hogyan lehet ezt az összeget behajtani. Milyen módok vannak? Létezik-e olyan, hogy el lehet-e adni ez a végzést egy behajtó cégnek mondjuk 400 000 Ft-ért és ezután a behajtó cégen múlik, hogy behajtja-e a volt élettárson az összeget.

Tisztelettel:
Attila

végrehajtó1 # 2011.03.19. 14:58

teglus

van vagyona az adósnak?

teglus # 2011.03.19. 15:11

Ahogy én tudom minden vagyona a volt felesége nevén van.
Ergo nincs.
Kamionos az illető, és feketén dolgozik sokszor, így elég nehéz utolérni, vagy bizonyítani, hogy bármi vagyona is lenne.

teglus # 2011.03.19. 15:14

Ahogy én tudom minden vagyona a volt felesége nevén van.
Ergo nincs.
Kamionos az illető, és feketén dolgozik sokszor, így elég nehéz utolérni, vagy bizonyítani, hogy bármi vagyona is lenne.

hosieva # 2011.03.19. 16:12

T.Végrehajtó! Köszönöm a válaszát! Sokat ért!

végrehajtó1 # 2011.03.19. 18:30

teglus

Ki venne meg olyan tartozást ahol az adósnak nincs végrehajtható vagyona?

Dora81 # 2011.03.19. 19:38

Tisztelt fórumozók

A férjemmel kötött közjegyző előtt kötött szerződésben vállaltam, hogy év végéig kifizetem a közös házból. Úgy alakult a z életem, hogy nem tudom mégsem kizetni, ha nem tudunk másképp megegyezni, ezt hogy hajtják be, mi a módja? Kilakoltathat bennünk a gyerekekkel, mert még mi lakunk a gyerekkel a házban.

Kovács Adrienne # 2011.03.19. 21:57

Kilakoltathat, kéri a közös vagyon megszüntetése iránti pert. Nem lehetne vele esetleg megegyezned a lakásban való részesedés fejében te lemondanál a gyerektartás fizetési kötelezettségéről, hiszen egy végrehajtással mindketten rosszul jártok.


Kovács Adrienne

Dora81 # 2011.03.20. 06:25

Hát nem hiszem, hogy meg tudunk egyezni, azt mondja, neki ajánlja fel a végrehajtó megvásárlásra az ingatlanrészem, és így hajtják be. Vagy hogy megy ez a gyakorlatban?

végrehajtó1 # 2011.03.20. 16:07

Árverezik,bárki megveheti.A te részedet csak te "ajánlhatod" fel.Végrehajtó nem.

Dora81 # 2011.03.20. 16:18

köszönöm

timsel # 2011.03.21. 08:07

Tisztelt hozzáértők!

Azt szeretném megtudni, hogy mennyi a bírósági végrehajtásban a végrehajtási kifogás illetéke?

válaszukat előre is köszönöm.

T.

melinda84 # 2011.03.21. 22:50

Tisztelt Végrehajtó!
Egy hitelező vagyok, aki közjegyző előtt az adóssal aláíratott egy tartozás elismerő okiratot. 2,5 millió forintról van szó. Mielőtt ez megtörtént volna, kiderült, hogy az adósnak nincs ingatlan a nevén és ingósága is elenyésző... Van egy volt üzlettársával közös számlája, amin van bőven fedezet az általam követelt összegre. Az lenne a kérdésem, hogy ha végrehajtásra adom a követelésemet, akkor közös bankszámlán inkasszó érvényesíthető e? Illetve, az adós családtagjai ingatlana illetve ingósága bevonható e a követelésbe?
Köszönöm válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.22. 07:26

A számla - ha valóban az adós rendelkezik vele - lekaszálható.

melinda84 # 2011.03.22. 09:14

Kedves Kovács Béla Sándor!
Akkor is, ha nem csak az ő nevén van a számla, hanem közös számla, aminél szükség van mindkettőjük aláírására?
Üdv
Melinda

végrehajtó1 # 2011.03.22. 13:43

igen

melinda84 # 2011.03.22. 16:16

Köszönöm a válaszokat!