végrehajtás kérdések


Szolidr # 2019.03.10. 13:58

Üdv mindenkinek!
Újoncként 1 kérdés.
Mi van akkor ha a végrehajtó által kiadott hirdetményben lévő vételi ajánlat lejárati dátuma nem stimmel a tulajdoni lapon lévő dátummal?
Hirdetmény 2019.03.29
Tul. Lap. 2019 03.09.

gerbera317 # 2019.03.10. 14:45

Nagyjából semmi közöd hozzá. Egyenként a végrehajtó hirdetmenyéhez fűződik minden jogkövetkezmény.

Kaunis # 2019.03.10. 17:51

Kedves Tagok!

A kérdésem, hogy haszonélvező kilakoltatható-e? / A tulajdonos tartozásai miatt áll végrehajtás alatt az ingatlan./

A másik, hogy a tulajdonos így eladhatja-e az ingatlant, a haszonélvező tudtán kívül?

Amennyiben igen, az új tulajdonos levonathat-e a haszonélvező nyugdíjából lakbért?

Előre is köszönöm a válaszokat

drbjozsef # 2019.03.11. 05:50

A kérdésem, hogy haszonélvező kilakoltatható-e? / A tulajdonos tartozásai miatt áll végrehajtás alatt az ingatlan./

Ha a haszonélvezőnek nincs köze a tartozásokhoz (adós, adóstárs, kezes, zálogkötelezett), akkor nem. Egy esetleges árverés is lakottan történik ilyenkor, a haszonélvezeti jog sikeres árverés után sem szűnik meg, a haszonélvező maradhat az ingatlanban.

A másik, hogy a tulajdonos így eladhatja-e az ingatlant, a haszonélvező tudtán kívül?
A haszonélvezőnek se a beleegyezése, se a tudta nem kell az eladáshoz. Nem kell szólni róla. Természetesen, csak a tulajdonos személye változik, a haszonélvezet marad az ingatlanon, azzal terhelten adhatja csak el a tulajdonos.
Mondjuk, kötve hiszem, hogy el tudná adni a tulajdonos, ha végrehajtás folyik ellene.

Amennyiben igen, az új tulajdonos levonathat-e a haszonélvező nyugdíjából lakbért?
Nem. Haszonélvezettel terhelten szerez. Egyébként meg miféle kérdés az, hogy levon a nyugdíjából? Senki nem vonhat le a nyugdíjból, legfeljebb a NAV vagy a NYUFIG.

Kaunis # 2019.03.11. 08:03

Köszönöm a választ! Az ingatlan eladása úgy merült fel, hogy a vevő lakottan, befektetésként venné meg a lakást, mivel a haszonélvező 81 éves már. A lakbér pedig azért, mert fizetni nyugdíjból a haszonélvező nem tud, a tulajdonos pedig nem fog...ilyen tartozások miatt-többek között-hozta magukat ebbe a helyzetbe. Azaz, ha az új tulajdonos kér, de nem kap lakbért, azt nem vonathatja le per során sem?

gerbera317 # 2019.03.11. 08:07

A holtig tartó haszonélvezet azt jelenti, hogy a jog jogosultja holtáig jogosult az ingatlan birtoklásából fakadó előnyöket élvezni, és az ingatlan hasznait szedni. Mi nem világos ebben?

Anikó75 # 2019.03.11. 09:45

Üdvözlet,

Segítséget szeretnék kérni abban,hogy a vht szerint mely paragrafus mondja ki,hogy a végrehajtás akadályoztatásáért bírságot szabhatnak ki?
Több helyről hallottam,de pontos hivatkozást senki sem tudott ajánlani.


Végrehajtó hozzáállása az árverés alatt álló ingatlan bemutatásához.

gerbera317 # 2019.03.11. 09:56

46/A. §. De akármiért nem lehet kiszabni. Mi a konkrét kérdésed?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.11. 10:02

Elég erős értelmezés lenne, hogy a végrehajtót is lehet ez alapján bírságolni. :D

gerbera317 # 2019.03.11. 10:04

Már csak azért is, mert a 45/A. § alapján kizárólag a végrehajtó indítványára lehet rendbírságolni.

Anikó75 # 2019.03.11. 10:12

Köszönöm a válaszát.
Árverés alatt álló ingatlanba való bejutásért.A végrehajtónál több az árverésen részt venni szándékozó ügyfél járt információért stb...A tulajdonos számát a végrehajtó megadta, bőséges információkkal ellátva őket.
Az egyik érdeklődővel telefonon az adós egyeztetett, ám amikor az ingatlanhoz ért a telefont kikapcsolta és nem nyitott ajtót.
A másik esetben az albérlők nyitottak ajtót,akik nem is sejtették,hogy az ingatlan árverés alatt áll. Ekkor megjelent az adós/tulajdonos és rákiabált a bérlőkre,hogy ne mondjanak semmit, és bezárta a kaput.
Két ingatlan van a telken, az egyikben ő él a másikat pedig albérletbe adta ki.
Az ingatlan megtekintésének az akadályoztatásáért nem szabhat ki rendbírságot a végrehajtó?
Illetve az eltitkolt bérbeadásból származó jövedelemért sem?


Végrehajtó hozzáállása az árverés alatt álló ingatlan bemutatásához.

gerbera317 # 2019.03.11. 10:21

Az ingatlan megtekintésének az akadályoztatásáért
Mondtam, hogy nem lehet akármiért kiszabni. Rendbírságnak akkor van helye, ha az adós 1) a végrehajtásból eredő, jogszabályban foglalt kötelezettségének nem tesz eleget, vagy 2) a végrehajtást végző hatóság intézkedésének eredményességét akadályozó magatartást tanúsít. Az ingatlannál megjelenő harmadik személyek be nem engedése egyik kritériumnak sem felel meg.
Illetve az eltitkolt bérbeadásból származó jövedelemért sem?
Azért meg pláne nem. Az előző sérelem legalább akadályozásnak tűnik, de nem az. Ez viszont még csak nem is akadályozás. Viszont a bérleti díj a 110-112. §§ szerint lefoglalható, a nemteljesítés pedig más módon szankcionálható.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.11. 10:22

Na, ezért már lehet bírságolni. Csak ez aligha fogja meghatni azt az adóst, akinek az ingatlanját valami más behajthatatlan tartozás miatt már árverezik.

Anikó75 # 2019.03.11. 10:34

Köszönöm Uraim a választ.
3 millió forintos gyerektartás hátralék miatt indult el az árverés,aztán bekapcsolódtak a bankok is.
Tehát az akadályoztatásért nem szabható ki rendbírság, de az ingatlanból származó jövedelemért igen?
Ha bizonyítani tudom, márpedig írásos párbeszéd jutott a birtokomba,ezt elküldve esetleg a végrehajtó tesz valamilyen lépést?
Azzal tisztában vagyok,hogy ha 6 év alatt nem fizetett az adós ettől még nem fog. De azért 6 év türelem lassan elfogy.A végrehajtást kérő tehetetlen...de az adós bármit megtehet.
Ugye megértik,ha hat év után és 3 millió forintos hátralék után elfogy a türelem és minden rossz lépésében az adósnak megpróbál a végrehajtást kérő "kapaszkodni".


Végrehajtó hozzáállása az árverés alatt álló ingatlan bemutatásához.

gerbera317 # 2019.03.11. 10:36

Jó, végül is nem erőszak az én hozzászólásom...

Anikó75 # 2019.03.11. 10:42

Tisztelt Gerbera317,köszönöm a hozzászólását. Nem veszem erőszaknak és köszönöm,hogy felvilágosított.
Az utána lévő hozzászólás Kovács_Béla_Sándor nem egyértelmű. "Na ezért már lehet bírságolni". Erre reagáltam,hogy esetleg a bérleti díjra gondolt?


Végrehajtó hozzáállása az árverés alatt álló ingatlan bemutatásához.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.11. 10:48

Nem.

gerbera317 # 2019.03.11. 10:53

A megbeszélt időpontos megtekintésre gondolt. De szerintem az sem szankcionálható. Habár, határeset...

Anikó75 # 2019.03.11. 10:56

Tisztelt Uraim,

Köszönöm a válaszukat. Akkor csendben várunk.


Végrehajtó hozzáállása az árverés alatt álló ingatlan bemutatásához.

wers # 2019.03.11. 10:57

Bocs, ha értetlenkedem, de mennyivel van a végrehajtáskérő előrébb, ha az adóst megbüntetik, bírságolják?

wers # 2019.03.11. 10:58

46/A. §. De akármiért nem lehet kiszabni.

gondolom 45/A akart lenni (kekec a hangulatom :) )

Anikó75 # 2019.03.11. 11:05

Kedves Wers
Nem vagyok előrébb.
Csak egy kétgyermekes anya vagyok,albérletben.Dolgozom tisztességesen, 6 éve nem fizet gyerektartást az adós.
Ő él egyedül a kétlakásos családiházban.
Albérletből származó jövedelme is van.
3 millió forint gyerektartással tartozik. Valóban nem vagyok előrébb...de mi a teendő?
Mindent megtehet az adós?
Elindult egy hivatalos folyamat a behajtásra..
Semmi sem történik 6 éve.
Ő megteheti,hogy nem fizet, ő megteheti,hogy letagadja a bérleti díjat és közben minimálnyugdíjos hivatalos jövedelme van,amiből nem tilthat.
Ő megteheti,hogy a végrehajtónál jelentkezett árverésen részt venni szándékozókat elzavarja.
Nem vagyok előrébb. Az adós van előrébb..


Végrehajtó hozzáállása az árverés alatt álló ingatlan bemutatásához.

wers # 2019.03.11. 11:08

nem felbosszantani akartalak

wers # 2019.03.11. 11:11

minimálnyugdíjos hivatalos jövedelme van,amiből nem tilthat.

Ezt sem értem.

gerbera317 # 2019.03.11. 11:13

@wers
Igen, elírás volt.
Bizonyos esetekben az adós elleni rendbírság hatékony tud lenni, és valóban van olyan is, hogy annyit ér, mint halottnak a csók. Leggyakrabban az adós munkáltatója ellen alkalmazható sikerrel.

Albérletből származó jövedelme is van. (...) mi a teendő?
Már írtam: jelzed a végrehajtónak, és ha esetleg nem érti, akkor kifejezetten kéred a bérleti díjnak mint követelésnek a lefoglalását. Nem az adósnak kell bevallania a bérleti díjat, hanem a bérlőnek kell elismernie, hogy valóban fizet ilyet az adósnak.