végrehajtás kérdések


végrehajtó1 # 2011.03.05. 16:17

sz.évi

ebben az esetben csak a férjem nevére érkező jóváírásból vonhatnak vagy az összes számlára érkező jövedelmet figyelembe veszik?

összeset.

Ha a letiltást foganatosítják a számlához hozzáférhetek vagy teljesen zárolják?

nem fér hozzá.

végrehajtó1 # 2011.03.05. 16:18

micoka

inkább kérje hogy árverezzék egyben az ingatlant

ártatlan1 # 2011.03.05. 17:56

Üdvözlök mindenkit és kellemes hétvégét.

Azt szeretném kérdezni,nekem van tartozásom kismillió felszólító levéllel a hátam mögött,eddig még nem próbálták a számlámat le tiltani,hisz így is 50% gyerektartást fizetek,de most viszont kaptam egy jó állás ajánlatot melyet nem szeretnék vissza utasítani külföldi munka magyar cégtől,de kérnek deviza számlát,ha most nyitok itthon egyet azt is letudják tiltani,vagy netán nyissak valaki más nevére?

Ebben kérnék segítséget,nem szeretnék a tartozás alól kibújni de azt sem szeretném ha mindjárt az első jövedelmem köddé válna,mivel nem kevés pénzről van szó.

Válaszokat köszönöm.

ártatlan1 # 2011.03.05. 18:09

Kedves sz.évi

Jártam hasonló cipőben én is,és akkor a végrehajtó le tiltotta a számlámat,be mentem a bankba és azt mondták igen le van tiltva de csak a számlán lévő össze 33%-ig,addig egyeztettem amíg sikerült és a bank csak a törvény által előírt összeget mely a számlán található összeg 33%-ig utalt a végrehajtónak,ő is kiverte a hisztit de semmire se ment,közben én kifizettem.

Egy tanács,ha szeretnéd,hogy megmaradjon a te pénzed és csak az adóstól vonják akkor sürgősen nyiss egy másik számlát és azt add meg a munkáltatódnak és az Államkincstár fele így a te számládra érkező összeg megmarad.....nem 100% de azt hiszem így van esélyed.

ártatlan1 # 2011.03.05. 18:14

judit 42

amit sz.évinek írtam ezt te is tedd meg,vagy kérd a gyerekeid utánajáró összeget postai úton az Államkincstártól vagy ahonnét kapod...igen nem minden végrehajtó olyan és lehet ha beszélsz vele nyújt engedményt és akkor le veszi a létiltást de ahhoz az kell,hogy beszélj vele.

kovacsz # 2011.03.05. 20:15

számlán lévő össze 33%-ig,addig egyeztettem amíg sikerült és a bank csak a törvény által előírt összeget mely a számlán található összeg 33%-ig utalt a végrehajtónak
Ez zagyvaság.

végrehajtó1 # 2011.03.05. 21:03

De mekkora:)
Nem baj ő hisz benne..:)

végrehajtó1 # 2011.03.05. 21:06

eddig még nem próbálták a számlámat le tiltani,hisz így is 50% gyerektartást fizetek,

kevered a szezont a fazonnal..
a kettőnek semmi köze egymáshoz

De saját nevedre ne nyiss számlát.

ártatlan1 # 2011.03.06. 06:14

kovacsz

De megtörtént,független attól,hogy te ezt így gondolod,és ezt a % a bankban mondták és úgy is tettek,100.000ft volt a számlán és én úgy gondoltam akkor most ezt el is viszik és letudom két hónap alatt,erre csak néztem mint a vet malac,minden hónapban 33.000ft utaltak neki,kérdeztem,hogy miért nem az egészet azt mondta a bankban a hölgy mert csak ennyit lehet,és akkor mondom a maradék azt felvehetem,fel is vettem,és felhívtam a végrehajtót,hogy kifizetem következő hónap 10-én,aztán jött egy sms az ön egyenleg 167.000ft,és be mentem kérdeztem most mi van,és azt mondták semmi vissza jött a pénz a végrehajtótól és le vehetem ennyi a történet,azt még hozzá kell tennem mindezt dokumentáltan tudom bizonyítani a kétkedők kedvéért,és azt meg a végrehajtó mondta és a bank is megerősítette az inkasszó csak 3 hónapig él,és azt a kérőnek mindig meg kell hosszabbítania.

ártatlan1 # 2011.03.06. 06:18

És nem vagyok jogász se ügyvéd,ezért csak a saját tapasztalatomat és a valóságnak megfelelő megtörtént eseményt írtam le.

kimi69 # 2011.03.06. 06:49

Jó napot.

Nem tudom,hogy jó helyre írok-e,de azt szeretném kérdezni,hogy van tartozásom de lassan 1 éve egy behajtó cég küldözgeti a felszólító levelet és mindig azzal fenyeget,hogy a bíróságra megy,ezt meddig csinálhatja és mi történik a bírósági eljáráson ha oda kerül a sor meg kell-e jelenem.

Nevemen semmi nincs,és gyerektartást is fizetek.

Köszönöm a hozzá értők válaszát.

sequaestor # 2011.03.07. 00:15

a bíróság kötelezte a végrehajtót, hogy január 31.-vel szüntesse meg a párom ellen folytatott végrehajtást

Gondolom ezt a bíróság egy kicsit bővebben kifejtette. A megoldás ott van.

Üdvözlettel!

sz.évi # 2011.03.08. 16:16

Kedves végrehajtó 1 és ártatlan 1!

Köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsot!

Üdvözlettel:Éva

zsuzsa67 # 2011.03.31. 00:59

Segitséget szeretnék kérni egy nem minden napi ügyben.

A napokban kaptam egy levelet egy kerületi önálló végrehajtótól.
2 db 2006-os gyorshajtási büntetést akar rajtam behajtani.
Eddig a büntetésekröl nem is hallottam (felszólitás, fénykép stb nincs) most meg egy olyan összeget akar tölem ami elképesztö.
Van ilyen egyáltalán??????
Mi ilyen esetben a teendö?

Segitségeteket elöre is köszönöm.

Üdvözlettel,
Zsuzsa

végrehajtó1 # 2011.03.31. 07:31

Fizetni.De menj be hozzá és kérd ki az iratot hogy mi alapján tartozol.

ginger1974 # 2011.03.31. 09:24

Kedves Végrehajtó 1!

A következő szituációban vagyok. Nagyon hálás lennék ha válaszona nekem.

Régi élettársam svájci jelzálog alapú ingatlan hiteléhez elmentem kezesnek. A bank nemfizetés miatt felmondta a szerződést. Időközben a földhivatalnál még meg lett terhelve az ingatlan kb. 2 M forint másik hitel miatti végrehajtási joggal, illetve 2 M forint APEH illeték meg nem fizetése miatt.

A bank gondolom átadta az ügyet egy végrehatónak aki azonban még november óta nem jelentkezett nálunk.

Kérdésem a következő.
Mi szeretnénk eladni a fenti ingatlant, és abból rendezni a bank, illetve a végrehajtó felé az adósságunkat.

Hogyan tudnánk megegyezni a végrehajtóval. Vajon belemenne-e abba, hogy időt adjon nekünk az ingatlan értékesítésére (kb. 1 év) ha addig mind az én, mind pedig a volt párom fizetésének 33%-át tudja vonni?

Illetve, hogy a végrehajtó jelentkezéséig tudunk e valamit csinálni. Mennyi időn belül köteles jelentkezni nálunk?

Köszönöm.

Éva

Laslie # 2011.04.16. 11:05

Tisztelt Végrehajtó !
Az iránt érdeklődök, hogy a végrehajtás elindításához kell-e bírósági végzés, vagy egyszerűen csak megbízás útján elindítják.
Előre is köszönöm a válasz.
Laslie

monalisa1 # 2011.04.16. 14:16

"Bemondásra" nem indul a végrehajtás, szükséges a bíróság jogerős itélete/végzése. (Bizonyos esetben közjegyzői okírat alapján is índulhat a végrehajtás.)

Gondold csak el, hány embert meg lehetne "táncoltatni" az esetleges alaptalan vádak miatt.

monaLuis
laikus hozzászóló

zolltomi # 2011.04.16. 15:48

A végrehajtás előtt még kapsz egy utolsó figyelmeztetést a vh. megindításáról a MOKK-tól.15 napod lesz, hogy fizess vagy bíróságra vidd az ügyedet, ha meg nem élsz vele, akkor utánna bejelentkezés nélkül mehet hozzád szinte bármelyik percbe a végrehajtó! Ez abban az esetben is így van, ha már a bíróságon veszítettél! Amíg ilyen nem történt, tutira nem megy, ne is számíts rá!!!

végrehajtó1 # 2011.04.16. 16:27

Laslie

A végrehajtás elindításához (magához a végrehajtáshoz) végrehajtható okirat szükséges.Ezek a teljesség igénye nélkül:

  • közjegyző elött kötött okiratok
  • jogerős bírósági itéletek
  • jogerős fizetési meghagyás stb..
aliz01 (törölt felhasználó) # 2011.04.18. 13:33

T. Végrehajtó

Mi van abban az esetben ha senki nem veszi át a végrehajtó által küldött tértivevényes levelet?
Köszönöm
Aliz

végrehajtó1 # 2011.04.18. 14:46

A második kézbesítést követő 5 nap átvettnek tekinthető.
Vedd át mert csak magaddal tolsz ki.

ilona63 # 2011.04.18. 16:54

Üdvözletem!
Pert nyertünk, ám az adós a jogerős ítélet ellenére nem fizet. Végrehajtási lapot töltöttem ki, adtam be márc. 17-án, azóta semmi. Kérdésem: mikor juthatok végre a pénzemhez?

Ildiko648 # 2011.04.19. 06:29

Tisztelt Végrehajtó!
Egy mondat értelmére lennék kíváncsi!
Kaptam a végrehajtótól egy "felhívást", egy olyan mondat szerepelt benne amit nem értek. igazolnom kell valamit, de a levélben ez áll: -idézem-:
" végrehajtási kifogása elutasítása terhe mellett",
ezek szerint elutasították a végrehajtási kifogásomat, de azért igazolnom kell???

Köszönettel: I.

végrehajtó1 # 2011.04.19. 10:56

ilona63

Kérdésem: mikor juthatok végre a pénzemhez?

Ennyi infóbol nem lehet még saccolni sem.Tudni kell hozzá:vh költségeket meg előlegezték-e?Mire kérték a végrehajtást?Van-e és milyen vagyona van az adósnak?Munkahely bankszámla van-e?

stb Stb...de ha ezeket mind tudjuk akkor is évekig húzodhat az ügy ha az adós minden jogorvoslatot tudatosan kimerít.