végrehajtás kérdések


végrehajtó1 # 2011.04.19. 10:58

Ildiko648

Ha egy szövegkörnyezetből kiragadok 4-5 szót az félre is vezethet.Konkrétan miről kapott levelett?

irokez4 # 2011.04.19. 11:00

Tisztelt végrehajtó

Az lenne a kérdésem hogy egyszerre 2 adóstól tiltható e tiltás?
Az a helyzet hogy elmentem 2008-ban adóstársnak az egyik takarékszövetkezethez.Az adós becsődölt 1 hónapja, és elkezdték tiltani a törlesztő részletet tőle.De közben nekem is jött a végrehajtási lap amiben az állt,hogy tőlem is vonni akarnak, és ingatlanra terhelni.Az adós és én másik behajtócéghez kerültünk.A takarékszövetkezet azt mondja,hogy attól hogy az adóstól már tiltják az összeget nekem nem mondhatja vissza a végrehajtást még ki nincs fizetve.
Ilyenkor nem az adóstól kéne csak vonni a törlesztőt? Akkor nekem most ráterhelik az ingatlanomra?

Válaszukat előre is köszönöm!!

Ria85 # 2011.04.19. 11:12

Sziasztok!

Végrehajtási lap kitöltésével kapcsolatban lenne kérdésem. Egy jogerős bírósági ítéletet kellene végrehajtásra adni, amelyben a bíróság egyrészt kötelezi a lakás bérlőjét, hogy az elmaradt lakbért fizesse meg, másrészt pedig arra, hogy hagyja el a lakást. Mivel itt pénzkövetelés (elmaradt bérleti díj) és meghatározott cselekmény végrehajtása (kiköltözés a lakásból) is szerepel, a kérdésem a következő lenne: ilyenkor 2 különböző végrehajtási lapot kell kiállítani, vagy elég a "végrehajtási lap meghatározott cselekmény végrehajtásához" lapot kitölteni, és oda a 3. pontba ("határozat végrehajtandó része") beírni a pénzkövetelést és a kiköltözési kötelezettséget?

Előre is köszönöm.

Ildiko648 # 2011.04.19. 11:24

Van egy végrehajtás ellenünk és végrehajtási kifogást kértünk a 15 napon belül.
Ez rendben is van, kértük hogy egy dolgot ne árverezzenek el, mert munkaeszköz.
Erre kaptuk a felhívást, hogy ezt bizonyítani kell, tudjuk is bizonyítani.
Nos és ebben a felhívásban volt pontosan ez a szöveg.

" ...felhívja az adóst, hogy 15 napon belül - végrehajtási kifogása elutasítása terhe mellett- .xy1..autó vonatkozásában igaolja, hogy..."

hát ennyi és én nem értem.
Köszönöm

végrehajtó1 # 2011.04.19. 12:50

irokez4

Behajtható az adóstól is és az adóstárstól is külön és egyszerre.

végrehajtó1 # 2011.04.19. 12:51

Ria85

Vh lapot a vh is kiáálithatja és elküldi a bíróságnak.Menj be hozzá és kérj tőle segítséget.

végrehajtó1 # 2011.04.19. 12:56

Ildiko648A lényeg hogy a gépjármű esetében nyújtsa be a z igazolást 15 napon belül(bizonyitékot ) hogy az adós munkaeszköze.Ha egyértelmű akkor fel oldják a foglalás alól.Ha nem akkor a bíróság dönt.

nem kell bonyolitani:)

Ildiko648 # 2011.04.19. 13:03

Köszönöm szépen a választ.

Gabor30 # 2011.04.19. 15:36

Tuisztelt Végrehajtó!

Lassan a fizetési meghagyásom jogerős lesz,nem tudok fizetni a fizum 50% át már így is elvitte az eph és gyerektartás.Mire számithatok anyámmal 1 lakásban élünk a feleségemmel 2 gyerekkel a konyha fürdő közös mi használunk másfél szobát édesanyám 1 szobát.Kijön a végrehajtó és mit vihet??Semmi jelentős értékünk nincs se palzma tv se laptop mióta eladósodtunk fokozatosna már mindent eladtunk van egy p4 es száámitógép + 1 kb 7ezer forintot érő tv.Ezeket el fogja vinni??konyhából mit visz??Nagyon kínos de nem tudunk fizetni.Lakásunk már nincs kocsink sincs...

Laslie # 2011.04.19. 15:55

Tisztelt végrehajtó és fórumozók !
Köszönöm a tájékoztatást.
Hogy tisztább legyen a kép néhány dolgot leírok az ügyről.
2003-ban volt egy banki tartozásom amit kifizettem nekik.
2009-ben azaz 6 (hat) évvel rá egy követeléskezelő cégtől kaptam egy értesítést, hogy fizessem ki a tartozásomat.
Én ellenmondással éltem mire mutattak egy papírt, hogy ők többször értesítettek csak én nem vettem át a levelet.
A szépséghiba csak az volt, hogy olyan címre küldték ahol soha nem laktam. Én természetesen ezt is szóvá tettem,mire azt a választ kaptam, hogy nekem kellett volna a bankot értesíteni, hogy a lakcímem megváltozott.
(Ismétlem SOHA nem laktam azon a címen így a szerződésen ez nem is szerepelhetett.)
2010 Novemberében kaptam egy közjegyzői papírt miszerint
a tartozásomat fizessem ki. Erre is ellenmondással éltem.
2011 április közepén kaptam a VÉGREHAJTÁS ELŐTTI UTOLSÓ FELSZÓLÍTÁST a követeléskezelőtől,hogy JOGERŐRE emelkedett az ügy és fizessek.
A kérdésem a következő:
1 Ha én folyamatosan ellenmondással élek, miként emelkedhet valami jogerőre ha soha nem kaptam tőlük választ.
2 A végrehajtás megkezdése előtt lesz-e bírósági megkeresés ahol élhetek az Ellenmondással innmárom sokadszorra.
Előre is köszönöm a válasz
Laslie

monalisa1 # 2011.04.19. 16:10

Gabor30

A végrehajtó majd kimegy és megállapítja, hogy a végrehajtás jelen idő szerint sikertelen. (A lakásból nemigen visz el semmit, a felsorolt ingóságok nem "piacképes" használt tárgyak.)

A tartozás sajnos fent marad, ergo a kamat ketyeg tovább, ahogy a végrehajtási kisérlet(ek) költsége is növeli a summát.

Ahogy majdan a t.díjból "szabadulsz", egyből helyébe lép a fentiek okán az ujabb letiltás ama 50%-ig bezárólag - egálig.

monalisa1 # 2011.04.19. 16:18

Laslie

Vélem nem találomra vették azt a címet (...), nem "telefonkönyv" ahonnan esetleges névazonosság alapján kiírnak egyet...

1.) Nem arra kíváncsiak, hogy mi a kifogásod, hanem hogy fizess!...

2.) Jogerős végrehajtási határozat esetén legfeljebb már csak külön kérelemre indul bírósági eljárás, ha egyáltalán helyet adnak a beadványnak?!

Külön: vélem az előzőekben lett volna lehetőség bírósághoz fordulni, de az ezen jogorvoslat lehetőségét valahogy- valószínűleg elszalasztottad.

monaLuis
laikus hozzászóló

zolltomi # 2011.04.19. 16:29

Ha ellenmondással éltél, akkor nem lehet végrehajtás! Bírósági idézést fogtok kapni ( mind két fél ) és ott kell tisztázni a dolgot.

végrehajtó1 # 2011.04.19. 18:33

Gabor30

Nem valószínű hogy az ingóságokat foglalják.Mert eladhatatlan.Konyhából semmit nem visz.

Miért nem kértél elengedést az "Apeh"-től?

végrehajtó1 # 2011.04.19. 18:43

Laslie

Valami nem tiszta: ha kaptál közjegyzőtöl fizetési megh. és annak ellent mondtál a határidőn belül akkor azt a kisértékü pertek alapján kell elbírálni tárgyaláson.Erre idézést kapsz.Ha a követelés kezelő irogat továbbra is akkor az nem végrehajtható.QA jogerőre emelkedésről a bíróság tájékoztat és nem a követeléskezelő.

Ne dőlj be nekik.

Laslie # 2011.04.20. 13:54

Köszönöm a tájékoztatást !
Ezek szerint vagy a végrehajtót várjam ami még nem valószínű, vagy inkább a bírósági idézést vagy végzést.
Köszönöm mindenkinek!
Laslie

55-ös # 2011.04.20. 15:58

Gyors tanácsot kérnék szépen.
A lányom 11 éve külföldön él és dolgozik. Most jött a nevére egy 160 ezer forintos adótartozási összeg, amit már le is adtak a végrehajtóknak. Ezek szerint 11 év után jutott eszébe az APEHNAK, hogy neki tartozása van?
Nemsokára kijönnek a behajtók az én lakásomra. Van joguk ide bejönni? A lányomnak itt már semmije nincs, akkor milyen jogon jönnének be az én lakásomba, lefoglalhatják az én dolgaimat is?. De főleg, hogy lehet 11 év után adótartozása amikor itthon sem volt azóta. Ja és még rajta van a behajtási jegyzőkönyvön, hogy 5 ezer forintért lehet beadni fellebezést a behajtás ellen. Miért fizessek én, amikor ez az egész egyszerűen képtelenség?
Előre is köszönöm, Kriszta

végrehajtó1 # 2011.04.22. 16:08

55-ös
Nem tudom elképzelni hogy 11 éves adótartozást hajtanak be.Ehhez látni kellene az adó folyószámlát is.
De be mehetnek, hozzád , engedjed be őket .Ha tényleg kint él már évek óta az adós akkor nem foglalnak le semmit.De valahol el kell kezdeni az eljárást.
Valószinű a Navnál még ez a cím van nyílvántartva.

Láthatatlanban ennyit tudok mondani...

eszak # 2011.04.24. 14:30

Tisztelt Hozzáértők.

Hiteltartozásomat az APEH (NAV) próbálja behajtani, de mivel sem ingó sem ingatlan vagyonom nincs, így az elévülésre várok. Ha jól tudom 5 év alatt elévül. Tehát esetemben másfél éven belül. De, 2009-ban adójóváírást kaptam volna (gyed után) és ezt az összeget nem kaptam meg hanem egy levél jött azzal hogy a tartozás miatt nem fizetik ki. Tehát akkor megszakadt az elévülés? És onnantól (2009) számít az 5 év?
Azt az összeget a tartozás (töredékének) rendezésére fordították, igaz?

végrehajtó1 # 2011.04.24. 15:27

nem szakad meg

lkyamaha # 2011.04.24. 18:22

Tisztelt Végrehajtó!
Szeretném kérni, hogy segítsen abban, hogy végre megszabadulhassak a Centrum Parkoló Kft.. 9 éves
üldözésétől.
Történt ugyan is, hogy állítólagosan 2002 szept..16-és 19. között Bp. belvárosában parkoltam. Az első ezzel kapcsolatos levelüket 2007.02.16.-án megkaptam amelyben felszólítanak, hogy fizessem meg a büntetést. Ez annak eredménye alapján, hogy az Országgyűlés a 2006. december 11-i utolsó ülésnapján fogadta el a 2006. évi CX. törvényt a közlekedéssel összefüggő egyes törvények módosításáról, amely 2006. 12. 22. én hatályossá vált.
Tv. 15. § (5) Amennyiben a (3) bekezdésben meghatározott díjat nem fizették meg, a közút kezelője vagy az általa megállapodás alapján megbízott gazdálkodó szervezet a létesített, illetőleg kijelölt várakozóhely jogosulatlan úthasználatának időpontjától számított 60 napos
jogvesztő határidőn belül köteles postára adni a díj- vagy pótdíjfizetési felszólítást. A díj- és a pótdíjfizetési kötelezettség egy év alatt évül el.
A díj és a pótdíj után késedelmi kamat nem követelhető.
Mivel 2003 óta már az autó is ki van vonva a forgalomból így nem is reagáltam. Mint azt megtudtam később 2008.02.15.-én peresítették a követelést. A Budapesti Központi Bíróságnak elküldtem a védekezésem,melyet a Bíróság elutasított, a felperes keresetének helyt adott,és kötelezett a parkolási díj és a pótdíjak, valamint az egyéb költségek megfizetésére.Az ítélet 2008.06.18.-án jogerőre emelkedett.Ezt követően mind ez idáig nem történt semmi.Tegnap kaptam egy végrehajtási lapot a helyi végrehajtótól, amely szerint 2011.05.15.-ig fizessek meg 74 595,-Ft-ot a most már Fővárosi Közterület Parkolási Társaságnak, 2 alkalmú érvényes parkolójegy nélkül, egy alkalmú lejárt parkolójeggyel történt parkolás miatt.
A kérdésem az, hogy a végrehajtásnak mennyi az elévülési ideje, hiszen a jogerőre emeléstől is már több mint 2 év eltelt, továbbá a hol, kinél kell az intézkedést kezdenem.,
Köszönettel:László

monalisa1 # 2011.04.25. 16:30

Egy jogerős bírósági itéletet 5 év áll rendelkezésre követelni, tehát bőven nem évült még el. És valószínűleg soha nem is fog, mert a végrehajtó tesz majd róla...

Vedd fel a kapcsolatot a végrehajtóval és próbálj részletfizetést kérni tőle, DE max 3-4 havi törlesztőre számíthatsz csak.

Ha nem fizetsz letiltja a fizetésed havi 33%-át egálig, illetve a bankszámládról simán leemeli az egész összeget - minden előzetes értesítés nélkül. (A végrehajtónak lehetősége van a nagyobb bankoknál érdeklődni- megtudni van-e számlád?!)

Azt hogy anno a parkolási díj és a pótdíj jogos volt-e vagy sem, ma már érdektelen, a bíróság megvizsgálta a kérdést és jogerősen döntést hozott róla. Pont.

monaLuis
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2011.04.25. 16:36

Előfordult már, hogy nemfizetés okán valakinek pár tízezer forint tartozás miatt árverezést tűztek ki a nevén lévő ingatlanra...

delfin77 # 2011.04.27. 12:39

Tisztelt végrehajtó!

2003-ban egy 900 e Ft.-os hitel felvételnek voltam a kezese. Azóta a hitelről semmit nem tudtam. Idén február végén kaptam egy behajtó cégtől egy levelet mondván 2,5 millió a hiteltartozásom. Kiderült, hogy 2004-óta a hitelt nem fizették. Erről én semmilyen értesítést, felszólítást nem kaptam. A címem elérhetőségem nem változott a behajtó levele egyből megérkezett, illetve beszélni is tudtam velük. A behajtó próbált beszélni a hitelfelvevővel, aki ígéretet adott a fizetésre, de nem fizetett, ennek 2 hónapja. A behajtó vissza adta az ügyet a banknak. A bank tájékoztatott, hogy olyan nincs, hogy nem kaptam az évek alatt értesítést, és mivel a hitelfelvevő nem fizetett így majd rajtam hajtják be az összeget. Végrehajtóhoz kerül az ügy ismét, de nem oda ahol eddig volt.
Én teljesen kétségbe vagyok esve. Gyermekeim vannak, normális fizetésem, egy jelzáloghiteles lakásom de 2,5 millióm nincs. Mi fog történni most? Mi ennek a menete? Egyszer csak kevesebb fizetést kapok, mert levonják? Ismételten nem kapok levél útján semmilyen értesítést? Ilyenkor már a hitelező nem rendezheti részletekbe? A jelzálogos lakásomat elveszik, vagy a fizetésem? Mennyi idő ez? Illetve hogy lehet, hogy 7 évig nem kértek végrehajtást, ha azóta nem fizettek? Most nekem kell kifizetnek a 7 év kamatot is? Nincs semmi lehetőségem? Kérem szépen válaszóljon a kérdésemre!
Köszönöm ! Delfin

Lhotse # 2011.04.27. 14:45

Kedves lkyamaha!

A parkolási díjak és pótdíjak elévülési ideje nem 5, hanem 1 év. Ettől függtelenül lehet, hogy időben voltak, mert olyan végrehajtási cselekmények (pl.: vh lap kiállítása iránti kérelem előterjesztése) ismegszakítják az elévülést, amelyekről téged nem értesítenek.

Nekem az a gyanús, hogy a Centrum pótdíjazott és most már az FKPT a végrehajtást kérő. Szerintem nem ugyanarról a pótdíjról van szó!