Eos Faktor?


gerbera317 # 2019.03.21. 11:57

EOS ez most nem jött össze!!
Most dicsekedni jöttél ide, kedves felézős Thom72, vagy pedig segítséget kérni?

Vadsuhanc # 2019.03.21. 12:24

Az elrendelt végrehajtásban követelt 5000.000.-ból levonjuk a 150.000. forintot még így is jócskán marad tartozás.

Kár előre inni a medve sörébe, majd ha a végrehajtás megszüntetésére irányuló peredet is megnyerted talán akkor.-

Thom72 # 2019.03.21. 18:25

gerbera317

Nem dicsekwdni jöttem, csak leirtam az én esetem is. Ha nem gond!! De úgy látom az. Sorry hogy ezt leírtam!

Thom72 # 2019.03.21. 18:31

Vadsuhanc!

Bocs de az Eos faktor jogtalanul adta át végrehajtásra az ügyet ha ez nem volt világos!!
Azért is kell a Vht41 alapján nyilatkoztatni kérni a végrehajtás kérőt.
Talán nem volt túl érthető amit írtam..elnézést kérek.

Mindegy köszönöm, hogy irhattam... Innentől már nem jövök vissza. Mindenkinek sok sikert kívánok az Eos Faktor ellen!!

gerbera317 # 2019.03.21. 20:29

Kedves felézős Thom! Tudjuk, mire való a Vht. 41. § szerinti eljárás. Vadsuhanc is leírta az aggályát, én pedig nem fogok neki ellentmondani. Te viszont még mindig nem érted.
Semmi gond, dicsekedj csak, sőt, még oktathatod is a fórumot, de ezzel mellénnyel nem fogsz semmire menni a 41. § szerinti eljárást követően.

Ancsa1979 # 2019.03.29. 09:37

Szép napot Mindenkinek!!!
Mondja meg valaki,hogy lehet az,hogy a Vh tól jön a levél ,hogy letiltás stb az E-OS tól? Mikor nekünk még levél se jött???? Nem lehet valamerre ezzel a dologgal menni???Nem tudom milyen hitel.. stb...az E-OS-t nem lehet valaki felé bejelenteni,nem hiszem el hogy ezek felett nincsen egy szerv aki rájuknézne...

Bíróság Végrehajtói felhívás tartozás haladéktalan megfizetésére

Egy ilyen levéllel kihez lehet fordulni???
Tönkreteszik az emberiséget..
Tőke 599823 ft
Kamat 1156436 ft

Küldtem mar egy másik ügyben vagy egy hónapja elévülésre hivatkozva( 41 parag.) levelet a vh nak,kérve értesítsen a fejleményekről...még választ se kaptam..Ügyvédre nincs pénzem ..ez iszonyat... Nullárol kezdtük a férjemmel..van ház van 3 gyerkőc.. idegroncs vagyok..

Ancsa1979 # 2019.03.29. 10:10

Még egy kérdés...nagyon sok helyen olvastam,hogy senki soha Ne álljon szóba az EO-S-sal...most mit csináljak???

drbjozsef # 2019.03.29. 10:23

Ancsa,

megmondom mit csinálj.

Lazíts egy fél órát, hallgass nyugatató zenét, és fújd ki magad.

Aztán ha nyugodt vagy, TÉNYSZERŰEN írd le, hogy PONTOSAN milyen levelet kaptál. Majd gerbera megírja, pontosan mit kell nézzél.
Ha szerinted nem kaptál előtte levelet, akkor a végrehajtást elrendelő okirat jogerőssé válásának módja lesz neked érdekes, ha az kézbesítési fikcióval emelkedett jogerőre, akkor az átvteéltől számítva 15 napod van ellentmondani. Remélem, abból még nem futottál ki.

Ez már végrehajtás, az EOS-t felejtsd el, a többi sirámot is, meg világfájdalmat, mert különben normális választ nem fogsz kapni. Itt már szigorú határidők és eljárásrend van, ha teszetoszáskodsz, be fogják hajtani és minden felülvizsgálati lehetőségedet el fogod bukni.

Cabron_ # 2019.03.29. 10:28

Nem akarlak bántani, de ha valakinek tartozol, azt előbb utóbb megpróbálják behajtani rajtad.
Mielőtt nagyon felháborodsz, gondold végig, hogy az sem túl etikus viselkedés, hogy hitelt veszel fel és nem törlesztesz, vagy nem fizetsz valamilyen szolgáltatásért.
Emlékezz, hogy kinek mióta és miért tartozol, elévülhetett-e a követelés.
Én nem vagyok szaki, de a szakik sem fognak tudni segíteni, ha nem írod le, hogy konkrétan kitől és milyen tartalmú levelet kaptál.

Ancsa1979 # 2019.03.29. 12:13

Igen tudom,hogy amivel tartozunk ki kell fizetni..Beszéltem egy Úrral jövőhéten bemegyek a Bíróságra a papírokkal együtt, mivel jött egy MOKK os level már régebben..de nem tértivevényes csak be volt dobva.A végrehajtótol jött a mai levél,ezzel az üggyel kapcsolatosan.Jövőhéten bemegyek hozzá is.
Köszönöm a segítségeteket!

drbjozsef # 2019.03.29. 12:37

Ancsa,

Én szóltam.

Cabron_ # 2019.03.29. 13:03

Ancsa

Olvasd el FIGYELMESEN a levelet, és aszerint cselekedj!
A levélben le van írva, hogy milyen jogorvoslati lehetőséged van, és hogy hogyan kell eljárnod.
Nem biztos, hogy az a járható út, hogy nyakadba veszed a lábad és rohangálsz a bíróságra, és a végrehajtóhoz.
Még a végén kifutsz a határidőből, és már nem tehetsz majd semmit.

Agica733 # 2019.04.21. 14:50

Kedves Fórumozó!
Ennek következményére kiváncsi lennék rájuk az EOS válaszukat,hogy mit fognak válaszolni ez ügyben és önnök mi a véleményük lenti levelét EOS-ra?!

"EOS Faktor Ügyfélszolgálat" írta:

>Tisztelt Címzett!
>
>Mellékelten küldjük Társaságunkhoz beérkezett panaszára adott válaszlevelünket.
>
>Tájékoztatjuk, hogy Társaságunknak az adatok védelme érdekében meg kell bizonyosodnia arról, hogy a tájékoztatást kérő fél, akinek
> az adatokat kiszolgáltatjuk valóban jogosult azok megismerésére, ezért az elektronikus úton továbbított leveleit csak titkosítással áll módjában megküldeni. Felhívjuk szíves figyelmét, hogy az Ön adatainak védelme érdekében a megnyitáshoz szükséges jelszót
> nem áll módunkban bárki számára hozzáférhető módon, az elektronikus levélben feltüntetve megküldeni.
>
>A
>megnyitáshoz szükséges jelszó az Ön születési dátuma, pontok nélkül az alábbi formátumban:
>ééééhhnn (év hónap nap). Amennyiben a jelszóval kapcsolatosan további segítségre
> van szüksége, kérjük, vegye fel a kapcsolatot Társaságunkkal a 06-1-887-9000 telefonszámon.
>Lehetősége van továbbá arra is, hogy telefonszámát eljuttassa részünkre, és amennyiben kifejezetten jelzi felénk, hogy Társaságunktól kapcsolatfelvételt szeretne, úgy felkeressük Önt a megadott
> telefonos elérhetőségén. Mindazonáltal Társaságunk jelen levele postai úton is megküldésre kerül Önnek a nyilvántartásunkban szereplő címre.
>
>Válaszleveleinket PDF formátumban csatoltuk, amellyel összefüggésben felhívjuk szíves figyelmét, hogy ingyenes PDF olvasó a
>https://www.foxitsoftware.com/pdf-reader/ elérési útvonalon található.
>
>
>Tisztelettel:EOS Faktor Magyarország Zrt.
>1132 Budapest, Váci út 30.
>Céget nyilvántartó Bíróság a Fővárosi Törvényszék, mint Cégbíróság
>Cégjegyzékszám: 01-10-045904

Tisztelt EOS!
Felhívjuk szíves figyelmét, hogy új jelszót megkaptam posti úton a levelét,de én nem fogok belépni ezzel az új jelszóval vissza élés elkerülése miatt. kérem ügyvédnőmhöz szives fordulni és ő fog továbbiakban eljárni dr.Zoltán Ákos végrehajtó ügyében,mert én hiába fordulnék Dr.Zoltán Ákos végrehajtóhoz,mert ő nem hajlandó velem tárgyalni,hogy nem lehetett elérni Végrehajtót.
Kérem a tájékoztatásuk szíves elfogadását.

Tisztelettel

Vadsuhanc # 2019.04.21. 15:38

Kedves Agica733!

Első olvasásra ellened végrehajtási eljárás van folyamatban amelyben a végrehajtást kérő az EOS! Ha így van akkor jelen állás szerint nem vagy abban a helyzetben, hogy Te diktáld a feltételeket és az EOS a Vht alapján figyelemmel a Pr-re jogosan kéri a jogosultság igazolását.

Sajnos a leírásod alapján tényleg nem vagy alkupozícíóban.

drbjozsef # 2019.04.21. 16:39

Agica,

Miután egyetlen mondatot sem sikerült leírnod úgy, hogy az a magyar nyelv alapvető szabályainak megfeleljen, én a helyedben nem erőltetném ezt a dolgot. Már csak azért sem, mert Te akarsz valamit az EOS-tól. Ha kell a tájékoztatásuk, csináld azt, amit írnak.

Ha elküldöd ezt az ún. leveledet, akkor ezt nemes egyszerűséggel a kukába fogják iktatni, még véletlenül se hidd azt, hogy majd az EOS fogja keresgélni az "ügyvédnődet". Le se fogják szarni.

Ha végrehajtás folyik ellened, akkor egyetlen egyet tehetsz : ügyfélfogadási időben elmész a végrehajtó irodájába személyesen (vagy az ügyvédnőd személyesen), és ott belenézhetsz az iratokba. Minden más felesleges és értelmetlen már.

Agica733 # 2019.04.21. 17:49

Az az igazság,hogy én nem tartozok neki semmivel sem,hanem ők tartoznak nekem az EOS.
lyenkor mi van ,ha én nem tudtam elérni végrehajtót,csak a jutalékot tartozik a végrehajtó nekem.Ezért ügyvéd fog eljárni ez ügyben.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.04.21. 18:25

Nem magyar az anyanyelved?

Agica733 # 2019.04.22. 15:57

Magyar vagyok,de ez kinos a jogszabályok,hogy ezzel tudnak vissza élni az embereket már Bocsi. Én ikes igék használom,mert nem jogász vagyok.köszönöm.

drbjozsef # 2019.04.22. 18:16

Agica,

Van ügyvéded is, van leveled is, nosza, tedd.
Sajnos a végeredmény borítékolható, de nem látom be, mivel tudna itt bárki is hatni rád.

Sok sikert az ügyhöz!

ius latratus # 2019.04.22. 18:44

Off

Mi van az ikes igékkel?
:))
A jogászok az igék legfőbb rendezőelvét vallják, azaz az alanyi és tárgyas ragozást? Érdeklődöm.(!) Az ikes igék alanyi ragozásban tárgyas raggal végződ(het)nek. Ja, nem? :)
De hogy jön ez magyarázatnak arra, hogy itt a hozzászóló nem hogy az igeragozással, de a kifejezésmóddal sincs tisztában? Mint egy béna fordítóprogram...
Szerintem hagyjátok...

On

morell # 2019.04.25. 11:50

Üdvözlök mindenkit!
Most kaptam egy végrehajtói felhívást.
A Cash Claim Kft. a végrehajtást kérő. Ez egy Athlonos elmaradás.
A követelés lejárata 2009. 04. 12.
A fizetési meghagyás jogerőre em. napja: 2015. 05. 05.
A végrehajtás kérés 2018-as.
Arra nem emlékszem kaptam-e eddig ezzel kapcsolatban bármilyen levelet. Az akkori címem és a mostani eltér.
A végrehajtást lakóingatlanra tették, amiben 1/6 részem van.
Ez mit jelent? Ez csak egy terhelés, vagy ténylegesen is behajtanak valamit?
15 napon belül lehet fellebbezni 15.000 Ft illetékkel.
Ezzel érdemes foglalkozni?
Más esetben már ez a végrehajtó azt mondta egy ismerősömnek, hogy fellebbezhet, de úgyis elutasítják. Ő fellebbezett és elfogadták.
Hogyan lehet arról meggyőződni, hegy esetleg nincs ez elévülve?
Köszönöm a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.04.25. 11:53

Hogy lenne elévülve? Egy év alatt?

drbjozsef # 2019.04.25. 13:27

Azért ha a 2015-ös FMH kézbesítési fikciós pipás, akkor ott még belenyúlhat, és újraindítás után hivatkozhat a 2009-2015 közötti elévülésre, nem?

Már ha igazolja az önhibáján kívült.

Milán1985 # 2019.05.07. 19:53

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy ez az EOS küldözgeti a leveleket nekem, hívogatnak, hogy fizessek. Nem nagy összeg mert kb 17ezer forint elmaradásom van. Jogtalanul követelte a tv szolgáltató még 2016-ban azért nem fizettem nekik! Hívogattak egy darabig mindig letiltottam a számokat amiről hívtak meg figyemen kívűl hagytam a leveleket. Béke és nyugalom volt fél évig kb. Ma ismét kaptam egy levelet, a feladó “Magyar Országos Közjegyzői Kamara”. Ebben az ügyben írtak. Nekem csak annyi a kérdésem, hogy mi van akkor ha nem fizetek nekik és figyelmen kívűl hagyom???

gerbera317 # 2019.05.07. 20:04

A MOKK-nak ne is fizess egy kanyit se!