végrehajtás ügyében sos segítséget kérek


gerbera317 # 2017.01.28. 06:58

Na akkor vh kifogást tudsz tenni időben.
Mi ellen? Az ingatlan átadása ellen? Az ingatlan átadásának megtámadása - tárgyánál fogva - az adós vagy a lakó vagy a haszonélvező érdeke. Olyat, hogy az árverési vevő támadja meg, szerintem még nem xart a világ.

milánka # 2017.01.28. 05:31

igen, ez nagy segítség, köszönöm szépen. mindenképp leirom mire jutottam! köszi még egyszer

facsiga77 # 2017.01.27. 17:58

Na akkor vh kifogást tudsz tenni időben.

Leírod, hogy nem volt összkomfortos a lakás amit meghirdetett a végrehajtó, pedig az adós tájékoztatta az összkomfort meg nem létéről.

Valamint hogy erről te most szereztél tudomást ekkor meg akkor az ingatlan átadásakor az adóstól aki a végrehajtónak írt tájékoztató levelet is megmutatta neked, de ebből neked példányod nincs.

Kifejtheted hogy mit kell tenned hogy azt tudja az ingatlan ami az árverési hirdetményben megadott állapot volt.
Meg még amit gondolsz.

Rányalod a 15 pízt és becsattogsz a végrehajtóhoz és átveteted vele.

Ennél többet itt már nem fogunk tudni mondani, 15 pénz nem egy nagy összeg a hivatalos "szakvéleményért".

Ha van döntés akkor tedd meg hogy megírod nekünk hogy okosodhassunk mi is :)

milánka # 2017.01.27. 17:45

Most, amikor az adós kiment az ingatlanból, és számonkértem, ő pedig megmutatta a levelet.

facsiga77 # 2017.01.27. 17:43

Mikor jutott a tudomásodra?

15 napon belül vh kifogást tehetsz 15eFt illetékbélyeggel, ha szerinted a végrehajtó törvénysértő módon járt el.

Ha eltelt a 15 nap akkor ezt buktad, valószínű egyébként is, de legalább 15 pénzért meg lehet kérdezni a bíróságot a helyzetről.

milánka # 2017.01.27. 17:37

Nem, nem próbáltam. De tudomásomra jutott, hogy az adós közölte a vh. irásban, hogy az ingatlanban nincs gáz, nem összkomfortos. Ő pedig ezt nem közölte velem. Mert akkor nem vettem volna meg.

facsiga77 # 2017.01.27. 17:35

Ha úgy van akkor nem hibázott senki, mert abban az állapotban vetted meg amiben volt az árverés kitűzésekor.

Próbáltad megtekinteni az árverés alatt az ingatlant?
Akadályozott valaki ebben?

Ennyi.

milánka # 2017.01.27. 17:25

Nem tudom, de miután 2,5 éve fával fűtenek, gondolom akkor szerelhették ki.

facsiga77 # 2017.01.27. 17:19

A kazánt meg a radiátorokat mikor bontották ki?

A gáz kikötés miatt valóban nem perelhető az adós sem, tehát az új bekötés költségei nem esélyesek vele szemben (kivéve ha nem mond ellent az fmh ezen részének sem).

milánka # 2017.01.27. 17:16

hát én a 100 éves kémény bélelésére kaptam árajánlatot (műemlék tető stb) 2 m ft ért. A terv, az engedélyezés, 500 e ft, az új bekötés 350 e ft, és akkor jönnek a radiátorork és a kombi kazán 24 Kw + . És sajnos az adós nem okozott kárt, hiszen ő ezeket nem vitte el, a saját ingatlanából köttette ki a gázt, amit a licit időszak előtt közölt a végrehajtóval. Szóval rajta nem tudok perelni...

facsiga77 # 2017.01.27. 12:39

Az adós közlése szerint 30 milliós ingatlan féláron az nekem valahogy úgy jön össze hogy becsülték mondjuk 25m-ra és ennek a 70%-ért vitted az ingatlant.

Ez durván 17m-s vételárat jelent úgy hogy az ingatlan biztosan ér 25m-t.

Ebben az a 4m költség elfér, hozzátéve hogy a 14m bélelés az durván 500eFt gázterv új bekötés durván másik 500eFt a kazán meg szerelés szintén nem milliós tétel.
Tehát a 4m se jön ki, csak mondjuk 2m.

Meg kell csinálni mert a számlákkal tudod igazolni a költséget, aztán eldöntöd hogy nekimész-e az adósnak a károkozás miatt. Mondjuk egy fmh kerül 3%-ba azaz 60eFt-ért a 2m-s kárt be tudod indítani, ha ellentmond akkor újabb 60eFt-ért megtudod hogy mit gondol erről a bíróság.

Lehet szerencséd is ha nem mond ellent.

Ha éppen nincs ellene végrehajtás akkor még akár be is tudod hajtani hosszú évek alatt, de legalább a jogi költségeid megtérülnek relatíve gyorsan.

gerbera317 # 2017.01.27. 10:48

A végrehajtó azt mondta ez egy felújított lakás. (...) És a végrehajtó tudta, mert tájékoztatta az adós. de nekem nem mondta.
Mesebeszéd. A végrehajtó nem ingatlanközvetítő. Ő mindenek előtt az ingatlan-nyilvántartás alapján jár el, kiegészítő információ az, amit az adó- és értékbizonyítvány közöl. Mindkettő közhiteles közlés, a végrehajtó ezeket az információkat csak továbbközli. Nehéz megérteni, hogy neki nem feladata az ingatlant ismernie? Ő az adós ellen jár el, ennek során lefoglalja és értékesíti a vagyontárgyait. A kockázat az árverési vevőé. De ha nem hiszel nekem, támadd meg végrehajtási kifogással a végrehajtó "hanyagságát", aztán majd rájössz. De tényleg.

milánka # 2017.01.27. 10:07

Bocsánat nem: 70%

milánka # 2017.01.27. 09:56

50%

facsiga77 # 2017.01.27. 09:54

Mennyi volt a diszkont az ingatlanon?

70%-on vagy 50%-on vetted?

milánka # 2017.01.27. 09:29

A végrehajtó azt mondta ez egy felújított lakás. Most, amennyit rá kell költenem, épp rendes áron is megvehettem volna. Értsd meg: itt a gázcsonk, igaz, mert társasház. De új rákötésnek minősülök, ami új gáztervet, engedélyezési tervet jelent. Új gázkazánnal és kéménybéleléssel. Ezt mind nem takarja be 4 millió ft.Mert a lakás felújított, az igaz, és rendben is volt, az is igaz. De ha tudom, hogy a gáz ki van kötve nem veszem meg ezek miatt. És a végrehajtó tudta, mert tájékoztatta az adós. de nekem nem mondta.

gerbera317 # 2017.01.27. 09:22

úgy gondolta, hogy nincs meleg, gázt kiköttette

Attól az a gáz még ott van.
Az árverési vétel mindig lutri. Ellentételezésnek ott az olcsóbb szerzés.
A végrehajtónak ehhez semmi köze. Ezt le kell nyelned.

milánka # 2017.01.27. 09:11

kedves gerbera:épp ezt mondom. A nőnek nem volt gáztartozása, csak mivel ez egy régi polgári lakás, úgy gondolta, hogy nincs meleg, gázt kiköttette( 2,5 éve- ahogy a papírokat láttam)és hordozható cserépkályhákat tett be. Amit el is hordozott...Én amúgy sem akarnék fával fűteni, de ha ezt tudom, nem veszem meg. Ugyanis a jogszabályok miatt újra kell köttetnem a gázt, amihez minden új kell. Tehát ezt nem a nő vitte el.És az új tervhez kell egy 14 m magas kéményt béleltetnem, amit joggal feltételeztem, hogy bent a gázkazán az ingatlanban, azt már csak üzmeltetni kell, nem átvetetni, újracsináltatni. Mivel radiátorokra sem volt szüksége, lehet évek óta nincsenek is már. Ahogy olvaslak, akkor el is vihetett mindent. Mivel a mosdók itt vannak- vagyis kettő, csak a szifon nincs, egy wc hiányzik, de egy van. Tartály nincs, de akkor az ingóság, ezek szerint... Szóval mégis a végrehajtóhoz kellene forduljak?

gerbera317 # 2017.01.27. 08:38

Az ingatlannak nem tartozéka az ingóság. Örök vita szokott lenni a konyhabútor, meg a csaptelepek. További vita van a kazán, a fűtőtestek, de néha még a szaniterek körül is.
A konyhabútor meg a csaptelep szerintem is ingóságok. A kazán, a fűtőtestek, a beépített szaniterek szerintem már az ingatlan tartozékai. A nyílászárók, az elektromos- és vizes vezetékek pedig nem kérdés. A kéménybélés és a parketta sem.
A közművek felsorolása nem azt jelenti, hogy azok be is vannak kötve, hanem hogy a szolgáltató csonkja ott van az ingatlanban, az csak egy dolog, hogy történetesen ki vannak kötve. A gázt éppenséggel elég' hamar el szokták zárni, ha nem fizet az adós.

milánka # 2017.01.27. 07:15

igen, ezt sejtettem, hogy ez nem áll meg. De sajnos még mindig nem tudom, hogy mit vihetett el az adós jogszerűen a lakásból, mert pl a kád, a mosdók, ami be volt építve az itt maradt. Ami aggaszt, hogy új gázterv kell, és kéménybélelés, és új gázbekötés ez alsó hangon 4 millió ft-és én összkomfortos lakást vettem. Ami viszont igaz, hogy évekkel ezelőtt kiköttették a gázt, és erről a vhajtó tájékoztatva volt, ezért mégiscsak ő a felelős.

facsiga77 # 2017.01.26. 22:08

Ezt a jogtalan gazdagodást (helyesen jogalap nélküli gazdagodás) nem kell komolyan venni, mert az biztosan nem áll meg.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.26. 22:05

Hú. de el vagy tévedve...

milánka # 2017.01.26. 18:53

Kedves Facsiga, köszönöm a választ. Nyilván tudnám bizonyítani, hiszen 3 gyermekes család lakott ott, és enélkül nyilván nem tudtak volna életvitelszerűen ott élni.Más tartozása nincs, de ez volt minden vagyona. Azt mondta, amikor számonkértem, hogy aki 30 milliós ingatlant vásárol féláron, az örüljön, hogy a faparkettát, az új villanyvezetékeket bennhagyta,és nem rongált semmit meg, mert ő meg jogtalan gazdagodásért perel be engem.

facsiga77 # 2017.01.26. 18:38

A végrehajtót miért is perelhetnéd? Az adóst esetleg, ha bizonyítani tudod, hogy azok a tartozékok az árverés időszakában is beépítve voltak az ingatlanban.

Egyébként nem vihette el jogszerűen ha a licit időszakában ott volt, de ezt ki látta?

Mit fogsz találni egy adóson akinek végrehajtották a lakását/házát?
Érdemes lenne megnézni hogy milyen tartozásai voltak az ingatlanra terhelve, mert azok már végrehajtási szakban vannak, és ha jelentős mennyiség maradt az árverési bevétel után is akkor felesleges perelni, szerintem.

milánka # 2017.01.26. 18:27

Kedves KBS, ezzel még mindig nem tudok mit kezdeni, kikeresném én a jogszabályokat, de bármilyen keresőszavakat, mondatokat írok be, semmi találat. Az, hogy adásvétel esetén mi marad a lakásban azt megtaláltam. De hogy ilyen esetben, amikor nem kerülök közvetlen jogviszonyba az adóssal, mit keressek? Vagy hol? Mert sajnos még mindig nem adott nekem választ, ami nyomán valahova el tudnék indulni.