végrehajtás ügyében sos segítséget kérek


Makita # 2012.04.15. 18:31

Kedves Segítők!
Korábban már leveleztünk MABISZ tartozásommal kapcsolatban, amit ismételten köszönök. Sürgősen szükségem lenne újra a tanácsukra. A tartozással kapcsolatban telefonon megkeresett a Creditline Control behajtócég, azzal az ajánlattal, hogy ha 24 órán belül kifizetjük az általuk közölt összeget (ami kb.a tartozás 3/4 része), az ügy lezárul. A beszélgetést rögzítették. Többször rákérdeztem, hogy biztosan nincs-e más követelése a MABISZ-nak, a válasz az volt, hogy nincs. Hihetőnek tűnt, hogy az azonnali, egyösszeges átutalásért cserébe elengedik a kamatokat és kizárólag ezért, aznap utaltam a pénzt. Erről e-mailben igazolást küldtem a Creditlene-nak és kértem, hogy a telefonban ígértek szerint küldjék meg az ügy lezárásáról szóló levelet. Ehelyett felszólított a MABISZ a teljes tartozás, kb. 200ezer Ft megfizetésére. Hívtam a Creditline-t, azt mondták, e-mailben küldjem a panaszom. Megtettem. Hasonlómód válaszoltak: a MABISZ adminisztrációs hibát vétett, először rossz összeget közölt velük, a nekem küldött levél a teljes összegről szintén téves, de jogerős végzés birtokában követeli a különbözetet, vagy küldik a végrehajtót. Én úgy érzem, ez tudatos megtévesztés volt, ügyes trükk a fizetés kicsikarására, hisz ha már a 3/4 részt kifizettem, nyilván majd a maradékot is. (Egyébként a tartozás beláthatatlan ideig behajthatatlan lett volna, de nem évül el.) Tehetek valamit? Előre is köszömöm!

Makita # 2012.04.15. 18:31

Kedves Segítők!
Korábban már leveleztünk MABISZ tartozásommal kapcsolatban, amit ismételten köszönök. Sürgősen szükségem lenne újra a tanácsukra. A tartozással kapcsolatban telefonon megkeresett a Creditline Control behajtócég, azzal az ajánlattal, hogy ha 24 órán belül kifizetjük az általuk közölt összeget (ami kb.a tartozás 3/4 része), az ügy lezárul. A beszélgetést rögzítették. Többször rákérdeztem, hogy biztosan nincs-e más követelése a MABISZ-nak, a válasz az volt, hogy nincs. Hihetőnek tűnt, hogy az azonnali, egyösszeges átutalásért cserébe elengedik a kamatokat és kizárólag ezért, aznap utaltam a pénzt. Erről e-mailben igazolást küldtem a Creditlene-nak és kértem, hogy a telefonban ígértek szerint küldjék meg az ügy lezárásáról szóló levelet. Ehelyett felszólított a MABISZ a teljes tartozás, kb. 200ezer Ft megfizetésére. Hívtam a Creditline-t, azt mondták, e-mailben küldjem a panaszom. Megtettem. Hasonlómód válaszoltak: a MABISZ adminisztrációs hibát vétett, először rossz összeget közölt velük, a nekem küldött levél a teljes összegről szintén téves, de jogerős végzés birtokában követeli a különbözetet, vagy küldik a végrehajtót. Én úgy érzem, ez tudatos megtévesztés volt, ügyes trükk a fizetés kicsikarására, hisz ha már a 3/4 részt kifizettem, nyilván majd a maradékot is. (Egyébként a tartozás beláthatatlan ideig behajthatatlan lett volna, de nem évül el.) Tehetek valamit? Előre is köszömöm!

Ditty71 # 2012.04.20. 10:05

Tisztelt segítő Hölgyem/Uram!

Végrehajtási ügyem van folyamatban, nekem tartoznak közel 1mill. forinttal. Voltunk kinn végrehajtani adósnál, aki albérletben lakik, nincs sem ingatlan, sem gépjármű tulajdonában. Végrehajtó kérdésére kivel lakik egy fedél alatt azt nyilatkozta a jegyzőkönyvben, hogy az éppen ott tartózkodó (kb.23 éves) lányával kettesben. Lefoglaltunk néhány dolgot, kb. 300e Ft értékben számítógépek, monitorok, LCD tv-k. 15 napon belül végrehajtási kifogást terjesztett elő bíróság felé, hogy ezek nem az ő tulajdonában vannak, hanem egyrészt a végrehajtás alatt jelen lévő lánya tulajdonában, másrészt a velük nem élő kiskorú fia tulajdonában. Kérte a vagyontárgyak lefoglalásának megszüntetését.

Kérheti igényper kezdeményezése nélkül esetleg, mivel család tulajdonában vannak a tárgyak (nagykorú és velük nem élő kiskorú gyermek) vagy bíróság érdemi vizsgálat nélkül elutasítja, mivel párhuzamosan nem indított igénypert 15 napon belül, és e kifogás előterjesztése a végrehajtás folyamatára nincs halasztó hatállyal.

Előre is köszönöm segítő válaszukat.

gerbera317 # 2012.04.21. 07:38

A törvény szerint efoglalni az adós birtokában, őrizetében levő vagy más olyan ingóságot lehet, amelyről valószínűsíthető, hogy az adós tulajdonában van. Nem lehet lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő ingóságot, ha a rajta levő jelből vagy más körülményből minden bizonyítás nélkül kétségtelenül megállapítható, hogy az ingóság nincs az adós tulajdonában.

Végrehajtási kifogásnak akkor van helye, ha a végrehajtó olyan vagyontárgyat is lefoglalt, amelyről rajta levő jelből vagy más körülményből minden bizonyítás nélkül kétségtelenül megállapítható, hogy nem az adósé. Ha a foglalás ebből a szempontból szabályos volt, akkor az adós bukta a végrehajtási kifogást és vele együtt a 15 ezr forint illetéket is.

Egyébként igénypernek van helye, de ha kifut a 15 napból, akkor annak nem lesz halasztó hatálya, tehát a pertől függetlenül ki lehet tűzni és megtartani az árverést. 300 ezer forintnyi foglalási becsértékből várható 75 ezer forint vételár, ami ennél az ügyértéknél a végrehajtási költségekre sem elég. Ingóvégrehajtásnál nincs lehetőség az eredeti állapot helyreállítására, csakis kártérítés útján, úgyhogy én inkább megvárnám az esetleges igényper kimenetelét.

sanyi§1 # 2012.04.24. 05:40

Tisztelt fórumozók! Segítséget szeretnék kérni. Vajon mit véget a végrehajtó, és mit tehetek én. Jelenleg nettó 125e forintot keresek melyből 70e forintos szüleim házára felvett adósságrendező hitelt fizetem. A BB felé tartozom 1.2m személyi kölcsönnel, és 300e forintos hitelkártyával. Fmh-t kaptam mindkettőről, de a végrehajtó most csak a hitelkártya összegéről küldött levelet, mely szerint foglal lakoltat, és egyebek. Rendelkezem haszonélvezeti joggal egy ingatlanon, de nem én vagyok a tulajdonos. Hozzányúlhat-e az ingatlanhoz? Fizetésemet mekkora %-ban tilthatja? Május 2ra kaptam idézést tőle 20-30at még kibírnék havonta, vajon meg lehet-e vele egyezni? Válaszukat előre is köszönöm.

Jin023 # 2012.04.24. 17:37

Sanyi a haszonélvezeti jog nem foglalható az ingatlanhoz nem fog nyúlni. A fizetésed max 50 %-ig terhelhető, de az is csak külön esetekben vagy ha több tartozásod van, de 33% alapeset érint most téged. A végrehajtók "általában" 6 havi részletfizetést tudnak biztosítani, ennyi a megengedett a jogszabály szerint. A 30-as ajánlattal a jogosultat keresd meg ők adhatnak bármilyen futamidőre, de nem kötelesek hiszen épp a részleteket nem fizetted. Egy próbát megér, ha nem akkor marad a letiltás az is a részlet egy formája, csak mivel aránytalanul sok időn belül térül meg ezért a letiltás mellett az eljárás folytatódik, ha megegyezel a bankkal akkor az ügy szünetel és békén hagynak...természetesen amig fizeted a részletet;)

sanyi§1 # 2012.04.25. 10:47

Most már tisztábban látok. Köszönöm a segítséget.

ninica # 2012.04.26. 12:25

tisztelt fórumozok .abban szeretnék segítséget kérni hogy édesapám nyugdíjának a felét levonja a végrehalyto cég. Viszont vagyontárgy lefoglalással is fenyegetődzik.ez menyire törvényes vagy megtehetik e.

pazs # 2012.04.26. 12:30

Törvényes. Sőt, ingatlant is foglalhat (ha van).

ninica # 2012.04.26. 12:40

Az ingatlan édesanyám nevén van , édesapámnak még haszonélvezeti joga sincs. a tartozás nem kimondottan nagy 320 000-ft. édesapám nyugdilya 64 000-ft.

vegrehajtasugyintezo # 2012.04.26. 17:53

abból 17.750 Ft vonható

ninica # 2012.04.27. 05:35

tényleg az én tulajdonomban lévő tárgyakat lefoglalhatják?

buboka # 2012.04.27. 07:01

Tisztelt Válaszadó!

Érdeklődni szeretnék, hogy súlyosan mozgáskorlátozott személy által használt gépkocsit (bal láb amputálva) lefoglalhatja-e a végrehajtó? A tartozás megfizetése alól nem kibújni akarok, de a behajtó céggel - akinek a megbízásából a végrehajtó eljár - tértivevényes levélen kívül nem tudom felvenni a kapcsolatot, mert telefonon nem érhető el, a megadott címen nem találhatóak. Még februárban írtam levelet törlesztőrészlet fizetés kapcsán, de a mai napig választ nem kaptam. A végrehajtótól kaptam levelet, hogy nyilatkozzak a lefoglalható vagyontárgyaimról. Mivel a közel 15 éves gépkocsin kívül más ingó és ingatlan vagyonom nincs, ezért érdeklődöm.
A választ előre is köszönöm.

lajika # 2012.04.30. 07:19

valaki segitsen kérem
ma kellett volna be vonulnom mi van ha 2 nappal késöbb vonulok be a markoba be fogadnak nem fognak el zavarni?

Ricsyyy # 2012.05.10. 12:10

Sziasztok!
Van egy végrehajtás ellenem 5éve... 4éve nincs bejelentett lakcímem de lejárt a jogosítványom és lakcím nélkül nem hosszabbítják meg, ha ideiglenesen bejelentem magam mondjuk apukámhoz de ott nekem semmim sincs neki lehet kára a végrehajtás miatt?
Előre is köszönöm a segítséget vagy ha valaki tudna ötletet adni mit tegyek. KÖSZI

rjózsi # 2013.05.04. 22:46

Sziasztok!
Ismerősöm apukájának jelentős tartozása van telefonszolgáltató felé, de nem dolgozik, fizetése nincs. A házuk felett pedig haszonélvezeti joga van. Ilyen esetben ha jönnek a végrehajtók, a házból elvihetnek valamit? Nem tulajdonos, "csak" haszonélvező, és vagyontárgyai sincsenek a házban.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

suzi82 # 2013.05.31. 16:09

Sziasztok! Abban kérnék tanácsot, hogy ha a hiteles autómat le szeretné foglalni egy másik tartozás miatt a végrehajtó, akkor milyen lehetőségeim vannak? Akár a fizetésemből is letilthatná égs 8hónap alatt kifizethetném így, de mégis egyből ezt küldte ki! Egyezkedhetek vele? Ha mégis elviszi az autó , akkor annak fennmaradó részé vel mi lesz? Ezt mindig időben fizettem!

Sziklai79 # 2013.06.04. 08:24

Kedves Fórumozók!
Május elején kaptam egy végrehajtási levelet. Ebben szereplő összegre részletfizetést kértem a Végrehajtótól.Válaszként május végén a nevemen lévő kocsi foglalásáról szóló dokumentum jött. A kocsin haszonélvezeti jog van. A tartozásból fizettem be...ebben az esetben a foglalást elkerülhetem még?

Válaszokat köszönöm!

SikkesSittes # 2013.06.05. 11:30

Sziklai79!
Ez így szokott működni sajnos, aktív vh.helyettes koromban tapasztaltam.

A múlt héten érkezett válasz egy ügyfelem vh.ügyében megírt kérelmére, amelyet tavaly októberben küldtünk meg.

Célszerű a végrehajtót a fogadóóráján nyakon csípni - vagy üzemidőn:) kívül,picit balhézva és markánsan fellépni - tapasztalatból mondom, hogy mi is másképpen álltunk hozzá egy talpraesett adóshoz!

A foglalással kapcsolatban is ügyesen el lehet járni...

Hajrá és sok sikert!


Sikkes Sittes™

TRILLEVIP # 2013.06.07. 18:41

Tisztelt Szakemberek!

Elég furcsa kérdésem lenne, de ilyen is van.

Hogyan lehet siettetni, hogy a terhelt ingatlan árverésre kerüljön?
A hitelező nem fizeti meg az illetéket, gondolom a végrehajtó ezért nem lép.
Az adós meg már túladna az ingatlanon és lezárná a dolgot, hogy ne szaporodjon a kamat.

Van erre valami megoldás?

ksanyi52 # 2013.06.07. 22:58

Tisztelt fórumozók! Bekövetkezett az amitől tartottam.
Korábban már írtam hogy a fiam kifizette egy adós hitelét amelyben ő kezes volt és vissza szeretné perelni a pénzét. Mi van akkor ha az illető nem veszi át a levelet? Ma kaptam meg a levelet a közjegyzőtől "Hiánypótlásra felszólítás" néven, azzal az indokkal
hogy a " posta közlése szerint a kötelezett ismeretlen helyre költözött". A (KEKKH)és személyes megkeresésre a kötelezett is ezt a bejelentett lakás címet adta meg, de a szülők az előbb leírtakat nyilatkozták. Tudom hogy néhány háztömbbel arrább költöztek albérletbe, de oda nincsenek bejelentve. Most mit tudok csinálni? Ebben kérném a fórumozók segítségét!
Egy kétségbe esett apa. Tisztelettel ksanyi.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.08. 08:18

Olvasd tovább a közjegyző levelét. Az is benne van, hogy perelhet a jogosult.

ksanyi52 # 2013.06.08. 13:40

Köszönöm a felvilágosítást. Csak azt nem tudom,mivel nem vagyok járatos a jog útvesztőiben, hogy a pert én indítsam vagy a közjegyző, vagy forduljak ügyvédhez?
Még soha sem volt dolgom a bírósággal. ( hála Istennek). Tisztelettel ksanyi.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.08. 14:25

A fiad. Ügyvédet megbízni általában célszerű.

ksanyi52 # 2013.06.08. 19:14

Köszönöm szépen! És még azt szerettem volna megkérdezni hogy mi van akkor ha a bíróság kiküldi az idézést, és megint az van hogy ismeretlen helyre költözött? Megint kezdődik minden elölről? Vagy van valami szankció amiért nincsenek bejelentve? És milyen költségekre számítsak Pl 1000 000 Forintnál?
Tisztelettel: ksanyi.