nemzeti eszközkezelõ - végrehajtó


Pe.Kitti # 2017.01.24. 14:09

Sziasztok!

Nálunk 2db probléma van.
Net Zrt tulajdonába van a lakás és a szüleim már 2 éve elváltak.
1.Mivel a bíróság úgy ítélte meg hogy az édesapámnak ki kell költözni a lakásból így ki kellett volna onnan őt jelenteni de ez a mai napig nem történt meg mert mindenki másra mutogat h ez kinek a felelőssége lenne.
Nos jelenleg én úgy tudom ezt a Tulajnak vagyis a Net Zrt-nek kellene megtenni vagy az államnak de ők ezt nem teszik meg mert valaki másnak kéne.
Kérdésem hogy mégis akkor kinek a dolga lenne, ha nem nekik?!

2. Most ott tartunk h elviekben vissza tudnánk vásárolni az ingatlant DE...
A Net Zrt telefonon azt az információt kaptuk hogy mivel ketten vannak voltak a bérlők így fele fele arányban van a visszavásárlás.
De mivel már csak édesanyukám bérli a házat és édesapám nem lakik- lakhat velünk 2!!!éve így ez miért van még mindig fele fele arányban?
Nem tudjuk 11-ben visszavásárolni?
Mik ilyenkor a teendők?

Válaszokat előre is köszönöm.

gerbera317 # 2017.01.24. 15:50

Az erről szóló törvény 10. §-a egyértelműen visszavásárlásról szól, tehát harmadik személy nem vásárolhatja meg az ingatlant. Harmadik személy mindenki, aki nem azonos az eredeti tulajdonos-hiteladóssal, tehát az esetleg elhunyt hiteladós örökösei is.
A jogalkotó nem készült azzal, hogy ilyen esetek is előfordulhatnak, mint ahogy nem rendezi a hiteladós halála esetén az örökösök jogállását a bérleti joggal és a visszavásárlással kapcsolatosan.
További kérdés nálatok, hogy mi történik a bíróság kötelezésével, ha az ingatlant közösen vásárolják vissza a hiteladósok. Éppenséggel, ez a kérdés könnyebben rendezhető mint a nem közös visszavásárlás kérdése.

nagicsabi # 2017.01.30. 22:45

Kedves Gerbera!

Édesanyám tulajdonában van egy osztatlan közös ingatlan családi ház + udvar 8/48 része (1 szoba, konyha, fürdőszoba,wc). Eszközkezelő a Magyar Állam tulajdona 40/48 tulajdonrész, melyben a korábbi tulajdonosok laktak bérlőként. Az Eszközkezelő tudomásom szerint felmondja a bérleti szerződésüket február 28-val, mivel már több mint egy éve nem fizették a lakbért. Egyébként a bérlők több mint egy éve már nem laknak itt, mivel az egész család elköltözött a nyugati határ mellé, mert Ausztriában dolgoznak. A kérdésem az lenne, hogy mint tulajdonostárs élhet e édesanyám elővásárlási joggal és megvásárolhatja e a Magyar Állam 40/48 tulajdonrészét és ilyenkor milyen áron tudná megvásárolni. Esetlegesen, ha nem sikerül megegyezni az Eszközkezelővel, akkor élhet e a közös tulajdon megszüntetése perrel, vagy az előbérleti jogával azonos bérleti díjjal.

Köszönöm előre is a válaszát!

gerbera317 # 2017.01.31. 12:22

Azt, hogy mennyiért lehet(ne) visszavásárolni, nem tudom, csak azt tudom, mennyiért vette meg az állam az ingatlant: jelzálogjoggal fedezett követelés - alapjául szolgáló jelzáloghitel-szerződésben megállapított forgalmi érték, vagy annak hiányában a jelzáloghitel-szerződés megkötésekor megállapított forgalmi érték a) 47%-a, ha a lakóingatlan Budapesten, az agglomerációban vagy megyei jogú városban található, b) 43%-a, ha a lakóingatlan az a) pont hatálya alá nem tartozó városban, c) 29%-a, ha a lakóingatlan községben található.
Ja de, megvan: A visszavásárlási vételár a Nemzeti Eszközkezelő által a lakóingatlanért fizetett, e törvény alapján meghatározott vételárnak a Nemzeti Eszközkezelő és az eladó között megkötött adásvételi szerződés keltétől a visszavásárlási jog gyakorlásáig terjedő időszakra számított jegybanki alapkamattal, a Nemzeti Eszközkezelő által az ingatlanra fordított értéknövelő beruházások értékével, valamint a Nemzeti Eszközkezelő által a bérlő helyett megfizetett kötelezettség összegével növelt összege.

Azonban itt visszavásárlásról már szó sem lehet, hiszen a törvény szerint a visszavásárlási jog megszűnik, ha a lakóingatlanra vonatkozó bérleti jog megszűnik. Illetve, azt írod, még nem mondták fel a bérleti szerződést, tehát még él a visszavásárlási jog. A szabály szerint a visszavásárlási jog akkor gyakorolható, ha a bérlő bérleti díj vagy a bérleti jogviszonyból származó egyéb tartozását rendezte. Az egy másik kérdés, hogy harmadik személynek van-e visszavásárlási joga, vagy ebből eredően elővásárlási joga. Erről célszerűbb lenne megkérdezni az Eszközkezelőt.

Ha mindez nem sikerül, bármelyik tulajdonostárs kérheti a közös tulajdon megszüntetését, amit ha árverés útján kell megszüntetni, az árverésen a tulajdonostárs élhet az előárverezési jogával.

Olifruit # 2017.01.31. 14:45

Tisztel Hölgyek Urak !

Van a falunkban egy ház amit meg szeretnék vásárolni de sajnálatos módon az úr aki benne lakott elhalálozott . Mint később megérdeklődtem a ház a Magyar Àllam tulajdonában van (volt) és a vagyonkezelő a Nemzeto Eszközkezelő Zrt. . Sajnos az úrnak màr csak az anyukája él aki nem nagyon tud nekem ebben segíteni . Azt az információt kaptam hogy az eszközkezelő nem értékesít ingatlant . Mi viszont nagyon meg szeretnènk vásárolni ezt a házat . Tud nekem valaki bàrmilyen információval szolgálni ? Van e esetleg valami kiskapu ? Előre is nagyon szèpen köszönöm

gerbera317 # 2017.01.31. 14:57

A másik topikban megkaptad a vőálaszt.

Zsuzsi72 # 2017.02.08. 20:12

Ha visszavásárolom a lakásomat az eszközkezelőtél mennyi ideg tart az elintézés?
Ha megvásároltam akkor eladhatom? nincs kikötés ,hogy x ideig
a tulajdonomban kell lennie?

Grave7 # 2017.02.08. 20:35

@Zsuzsi72: Ez nem végrehajtási kérdés.

Hombre28 # 2017.02.19. 22:28

Sziasztok kedves fórumozók!
Remèlem valaki tud nekem segíteni.
Nem egèszen ide vàg a tèma de hàtha valaki tudja.
Adott egy eszközkezelős ingatlan aminek èdesanyàm a bèrlője megromlott a kapcsolata a baràtjàval akinek van àllandó lakcíme ide pedíg ideiglenesen van bejelentve (szívessègi lakàshasznàlat címen van itt szerződès nincs) de önszàntàból nem akar tàvozni.
Az lenne a kèrdèsem ki kezdemènyezheti hogy hatósàgi úton eltàvolítsàk a bèrlő vagy a tulajdonos.
Előre is köszönöm.

walowilag # 2017.02.20. 08:22

Kérdésem: az eszközkezelő hány sikertelen árverezés után veszi birtokba az árverezett ingatlant? Az ingatlan rendben van, csak túl nagy és rossz helyen van.


Letiltások

gerbera317 # 2017.02.20. 10:51

Amit kérdezel, az nem automatikusan működik, úgyhogy a helyes válasz (akármilyen rossz is a kérdés): sehány után sem.

Juliska53 # 2017.02.28. 15:58

Szeretném megkérdezni, hogy eladnánk egy ingatlant ami
30 nm garzon. 7 tulajdonos van bejegyezve.Örököltük, Az egyik örökös elhalálozott, és az Ő 6/30 részén van végrehajtás, és a Magyar Állam a tulajdonos. Az állam lemondott az elővásárlási jogáról, ez írásban be is van adva a földhivatalba. A végrehajtás összege nagyobb mint az értéke a 6/30 résznek, ezért a MNV nem akarja eladni a részét a vevőnknek, ha nem árverezni akarja. A Végrehajtás kérő viszont a vételár 6/30-ad részére lemondana a fennt maradó tartozásról. Szeretném megtudni, hogy ki járatos ebben az ügyben, és a segítségemre tudna lenni. köszönöm.

gerbera317 # 2017.02.28. 16:10

A végrehajtás összege nagyobb mint az értéke a 6/30 résznek, ezért a MNV nem akarja eladni a részét a vevőnknek, ha nem árverezni akarja.

Nincs ok-okozati összefüggés, tehát nem azért nem akarja az MNV az árverésen kívüli eladást, nert magasabb a teher összege, mint az ingatlan értéke, hanem azért, mert az állami vagyont nyilvánosság kizárásával történő értékesítése nagyon aggályos. (Egyébként pedig, el nem tudod képzelni, milyen impontens ügyintézők dolgoznak ott, akik egy ilyen tartalmú (mármint Vht. 157. § szerinti) kérelmet sem képesek megfogalmazni. Úgyhogy ez lehet a másik ok.)

Megoldás: a vevő vegye meg a 24/30 részt a tulajdonosoktól, a végrehajtás alá vont 6/30 részt pedig árverésen, ráadásul lakottan, tehát a bagó bagójáért. További megoldás a Vht. 161. § szerinti árverés.

Juliska53 # 2017.02.28. 17:28

köszönöm a gyors választ!

fikusz87 # 2017.03.07. 11:04

Üdv!

Érdeklődni szeretnék,hogy hogyan tudom a leggyorsabban rendezni a tartozást.Értelem szerűen magtakarításom nincs,hitelt nem kapok,és nem is szeretném megtartani a lakást.50-50 tulajdonjog az exel,a lakás üresen áll. cc 8 millió forint a végrehajtó felé a tartozás,egy 6,5milliót érő lakásra.Hogyan "szabadulhatok meg" tőle?Végrehajtás során eladhatom pl 6millióért,úgy hogy tehermentes legyen a vevő számára?A fennmaradó tartozásra pedig részletfizetést kérnék?A végrehajtó már árverezést írt ki 1/2lakásra,nem tudom hogy áll az ügy,de kértem a másik tulajjal hogy 1/1 árverezzék mielőbb,de 2megkeresésemre sem reagált se nekem se a másik tulajnak akinek minden létező adatát és elérhetőségét mellékeltem.Nekik nem érdekük,hogy mielőbb mindenki pénzénél legyen?Esetleg élhetek panasszal ellene,hogy hátráltat az ügyeben a tájékoztatás hiányával?
Keresem a legjobb,leggyorsabb megoldást adósságrendezésre.
Kérem segítsen aki tud.Köszönöm!

szendy20 # 2017.03.08. 16:14

Kedves Mindenki!
Azzal a kéréssel fordulok hozzátok, remélem valaki tud segíteni nekem.
Édesapám 2016. szeptember 26-án elhunyt.
Az ingatlan amiben laktak a Nemzeti Eszközkező vette át. 50-50% édesanyámmal voltak tulajdonosok, ők adták át az eszközkezelőnek.
Egyébként a szüleim elváltak, apukám testvéremmel lakott az ingatlanban. (Édesanyám küldföldön él).
Megkerestem a Nemzeti Eszközkezelőt, hogy bejelentsem hogy édesapám elhunyt, viszont szeretném tovább fizetni a bérleti díjat, illetve visszavásárolni.
Azt a választ kaptam első körben, hogy még erre nincs jogszabály, ha az egyik bérlő elhunyt tovább mi a helyzet, a második alkalommal pedig azt hogy visszavásárolni semmiképp nem lehet, mivel már apukám elhunyt és 50% az állam a tulajdon, 50 % pedig az anyukám.
Nem tudom merre induljak el, de én már ezeknek nem hiszek.
Tud valaki ajánlani egy ügyvédet, akivel ezt intézhetném, mert a nagyon szeretnék a végére járni a dolgoknak?!
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel:
Tóth Cintia

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.08. 16:34

100%-ban az állam a tulajdonos. A visszavásárlási jog pedig, szerintem, nem öröklődik. Anyád visszavásárolhatja.

zsuzska 72 # 2017.03.10. 18:57

Jó estét, a mi esetünk a következő:jelzálog hitellel terhelt az ingatlan, szeretnénk az eszközkezelőhöz beadni de más hitelből adódóan még két ügy rá lett jegyezve végrehajtás alatt kérdés azok a hitelek is törlődnek ha az eszközkezelő hajlandó befogadni az ingatlant?

Grave7 # 2017.03.10. 20:14

@zsuzska 72: Az ingatlanról minden törlésre kerül, de csak a jelzálogjogos tartozás szűnik meg, minden más tartozás (így a végrehajtási joggal érintett is) megmarad és azokat meg kell fizetned.

Barbara75 # 2017.03.24. 17:13

Kedves fórumozók! Az alábbi ügyben kérném a hozzáértő válaszukat! Sajnos úgy alakult, hogy jelzálog hitelünket a bank felmondta. Eszközkezelőhöz való csatlakozási kérelmünket elfogadta, továbbította a Net Zrt-nek. Viszont van más hitelünk is, amit nem fizettünk ( sajnos egy betegség miatt majdnem elvesztettem a férjem, és amíg nem tudott dolgozni, teljes csődbe jutottunk. Örültünk, hogy a megélhetésre, rezsire, gyerekeinkre elég volt a bevételünk.)
Több évi hallgatás után most jelentkeztek a követelés kezelők, részlet fizetést kértem, mert egyenesbe jöttünk, férjem is dolgozik, tudjuk vállalni. A részletfizetési kérelmemet még nem bírálták el. A Net Zrt még nem vette velünk fel a kapcsolatot. A kérdésem az lenne, hogy ha a követelés kezelő nem fogadja el a részletfizetési kérelmemet, és mondjuk végrehajtást kezdeményez, akkor az ingatlanra jegyeztethet e be végrehajtási jogot? Jöhet e az ingatlanunkba foglalni? Vagy ebben az esetben, mivel a zálogjogosult bank elvi hozzájárulását adta a Net Zrt,-hez való csatlakozáshoz, az ingatlanra már nem jegyezhet be senki semmit? Köszönöm válaszukat

MajorDomus # 2017.03.24. 21:27

Folyamatban van az ügy,huzzátok az időt amig a NET lép,onnan már nem tudnak ráterhelni!

Grave7 # 2017.03.24. 22:13

@Barbara75: Mindegy, hogy más követelés miatt bejegyzésre kerül-e végrehajtási jog az ingatlanra, ha a NET Zrt. átveszi az ingatlant, akkor minden teher törlésre fog kerülni.
Ez persze csak a zálogjogos követelés megszűnését eredményezi, minden más tartozás megmarad és ki kell fizetni azokat.

Egyébként javasolnám neked is, hogy olvass vissza ebben a témában, sok kérdésedre meglelheted a választ.

Barbara75 # 2017.03.25. 04:44

Nagyon köszönöm a válaszokat!

stunde76 # 2017.03.30. 17:12

Üdv!
2007-ben vásároltam Székesfehérváron egy panellakást (32m2), CHF alapú lakáshitelre + személyi kölcsön és önerő befizetéssel, a lakáshitel 4.250ezer volt, a lakás vételára pedig 6,5millió. A bank (Raiffeisen) mondvacsinált okok miatt nem adta meg akkor még a szocpolt sem, de személyi kölcsönbe számolta el. Sajnos pár éve munkanélküliség miatt nem tudtuk fizetni a részleteket és a rezsit sem, amit ráterheltek a végrehajtók az ingatlanra, így most a bank felmondta a hitelt, és még a beadott eszközkezelő programban való részvételt is elutasította, nem járul hozzá. Mi történik most, vagy mit tehetnék? Lakáshitelre befizettem már több, mint 2milliót, de még mindig több, mint 8-at követelnek, az egész lakás nem éri a felét sem. Hogy ne legyen még több terhünk, így a felújítási programban sem kértük a nyílászáró cseréket sem, és a teljes villanyvezetéket is cserélni kellene (szerelő szerint zárlatosak a konnektorok), de most sem vagyunk jobb helyzetben, holnap jár le a közfoglalkoztatotti szerződésem, egyedül nevelem az iskolás gyermekemet, a fele fizetésem pedig vonják. Nagyon félek, hogy utcára tesznek, de fogalmam sincs mit léphetnék a semmiből. Ha valaki tud valamit, kérem segítsen! Köszönöm!

Seriffke # 2017.05.15. 18:31

Sziasztok! Érdeklodni szeretnek olyan dologgal kapcsolatban hogy kifizetnem edesanyamek hazat,de nekik van meg rengeteg tartozasuk es ha kifizetem akkor a vegrehajto vagy a bank nem rakja ra a kezet meg el nem ajandekozza?? (Ami persze gyors lesz) mert ha a vegrehajto jogot tart ra es az eszkozkezelo lejelenti a vegrehajto fele akkor semmi ertelme kifizetni! Allaspontom szerint! Koszonom szepen aki tud erre vmit mondani!